Донецкий техникум промышленной автоматики

Типи блогів - орієнтація на цільову аудиторію

 1. корисно почитати

Друзі, після новорічного свята я відчув якийсь застій в своїй блогерської діяльності. Тому вирішив негайно заповнити цю прогалину своїми і запозиченими роздумами про те, які бувають типи блогів і їх орієнтація на цільову аудиторію. Ця інформація буде корисна не тільки початківцям, але і тим, хто давно вже веде свій блог і поєднує в ньому найрізноманітніші типи інформації. Таке ведення можна сміливо назвати цілковитим каламбуром. Подібна стаття була опублікована мною на моєму форумі, який я вирішив більше не вести, а час, що звільнився повністю присвятити журналу « Авангард блогосфери ». Зараз я цю статтю оновив і доповнив новою інформацією, яка на даний момент є більш актуальною.

Блог повинен бути орієнтований на якусь цільову аудиторію, в цьому випадку успіх йому буде забезпечений. Для блогу краще вибрати тему з урахуванням особистих Блог повинен бути орієнтований на якусь цільову аудиторію, в цьому випадку успіх йому буде забезпечений ваших інтересів, щоб робота з ним не була для вас обтяжливою. Деякі користувачі часто задаються питанням: навіщо люди заводять собі блоги і, які бувають типи блогів? З цього приводу в Інтернеті можна зустріти багато міркувань і, щоб будь-яка людина зміг легше зрозуміти призначення блогів, необхідно розрізняти типи постів або повідомлень в них, з яких і формується будь-блог.

Подивимося історію блогинга, повернувшись на 15 років назад, коли все тільки починалося. У 2002 році був створений перший блог і автором його став Darren Rouse. Тепер ця людина стала визнаним у всьому світі експертом по блогам і, якщо заглянути в його мережевий журнал PorBlogger , То там можна подивитися на цікаву інформацію про типах постів і повідомлень, які використовуються в блогах. Відзначено там 20 таких типів. Безумовно, що цей перелік вичерпним не назвеш, бо існують безліч найрізноманітніших стилів спілкування. Але наведений список здатний допомогти створити блог різноманітним, внести в нього особливу специфіку і залучити відвідувачів.

 1. Пости-інструкції. Вони популярно пояснюють відвідувачам де, як і які дії треба робити.
 2. Пости інформативного змісту. Такі пости вважаються найпоширенішим в блогах видом повідомлень. У них автор висвітлює інформацію по, створеної ним же, темі.
 3. Огляду. Дуже поширений і досить затребуваний вид спілкувань. Людина хоче купити якусь річ, скажімо новий мобільний телефон або ноутбук. Він запитує думку людей, які мають досвід користування бажаним предметом. Люди завжди можуть висловити свої враження, і в результаті чого у людини складається більш повне уявлення, що створюється в результаті такого діалогу.
 4. Списки і переліки. Ці пости користуються особливою популярністю у читачів. Ось ряд прикладів: «Назвемо п'ять причин чому ...», «Сімка моїх улюблених ...», «Зробимо разом список кращої двадцятки ...» і т. Д. Дуже важливо, що блоги функціонують в інтерактивному режимі (працюють в режимі зворотного зв'язку), що дозволяє коригувати пости і доповнювати їх, в результаті виходить вдосконалений і корисний контент.
 5. Інтерв'ю. У деяких ситуаціях блогери в блогах розміщують відповіді на поставлені якомусь експерту питання. Такі інтерв'ю завжди робляться на теми, що цікавлять читачів. Відповіді, в більшості випадків, розкриваються на основі глибоких знань. Така практика надає істотну допомогу блогеру в процесі залучення додаткових відвідувачів в блог. Головне, щоб питання мали чітке формулювання, і щоб їх було не надто багато, щоб експерт, відповідаючи на них, зміг повністю розкрити тему, не відволікаючись на другорядне.
 6. Кейс або типовий життєвий повчальний приклад. Це, перш за все, розгляд будь-яких тем, якими цікавляться читачі. Сюди, як правило, входять різні реальні факти з життєвих ситуацій. Наприклад, можна навести такий випадок: на ринку придбали автомобіль, виникли деякі проблеми. Викладайте опис їх рішень в блозі. Головне в кейсі те, що в ньому можна знайти не вигадані, а реальні життєві події, які трапилися з людиною. Такі повідомлення мають свій сенс. Вони дають читачам можливість використовувати приклад для наслідування або не допускати власних помилок.
 7. Реальних людей - реальні історії. Такі повідомлення схожі з кейсом, але якщо в ньому ставиться наголос на проблемі і її рішенні, то цей тип блогів розглядає історію успіхів і невдач реальну людину. Тут так само, як і в кейсі, досягається мета стати прикладом для наслідування або застерегти їх від необачних рішень.
 8. Повідомлення-посилання. Ми знаємо, що Інтернет процвітає, в основному, за рахунок гіперпосилань. Всім подобатися, і власникам сайтів, і блогерам, коли розміщуються в мережі пости, в яких, через посилання, згадуються їхні ресурси. В даному конкретному випадку згадується блогер, який виявив цікавий ресурс в мережі і, повідомляючи про нього своїм колегам по мережі, розміщує на цей ресурс посилання. Найчастіше, посиланням не обмежуються, а заодно розміщують, повністю або частково, текст, який розташований на сайті, на який спрямована дана посилання. Краще, якщо посилання посилена особистим коментарем блогера. Цей метод, в першу чергу, дає зрозуміти читачам блогу, чи варто йти за цим посиланням, даремно витрачаючи час і оплачуючи трафік. Багатьом відвідувачам блогу дуже важлива думка його господаря про те ресурсі, на який він їх відряджає. Є ще другий момент, чому бажано супроводжувати посилання своїм коментарем, а не робити копію чужого тексту. Суть в тому, що пошукові машини не люблять «дзеркала» і негайно видаляють копіпаст з результатів видачі, залишаючи, при цьому, лише одне з них.
 9. Стаття про проблему. Швидше за все, такий пост схожий на оглядовий і звертає увагу читачів на негативну сторону послуги або продукту, радиться з читачами як вирішити проблему і застерігає їх від необдуманих рішень.
 10. Порівняння і вибір. Не такі вже й рідкісні випадки, коли з'являється необхідність вибору і їх порівняння, між двома і більше послугами, товарами або рішеннями. Таке повідомлення допоможе це зробити за підтримки і допомоги читачів блогу, які в коментарях ведуть обговорення.
 11. Заява. Воно, нерідко, хоча і має загальний характер і, як правило, категоричне, але воно дає шанс і посперечатися. Наприклад, воно закликає до дискусії або може бути досить смішним. Дискусію, при цьому, необхідно жорстко контролювати і направляти, інакше вона скотиться швидко в обговорення, яке не має сенсу, і не має нічого спільного з початковою темою. Контролюйте обов'язково свої емоції і стежте за висловлюваннями, щоб в подальшому не пошкодувати про сказаних в гарячці словах.
 12. Припущення. Повідомлення ці з розряду: «Може бути це буде так ...» «А може трапитися ось що ...» і т. Д.
 13. Дослідження. У блогах іноді можна зустріти розміщення справжніх науково-дослідних робіт з найрізноманітніших проблем. Як правило, ці тексти виходять довгими, але читач, прочитавши їх, починає володіти більш великими знаннями по суті проблеми.
 14. Вільне спілкування. Повідомлення ці несуть в собі і риси типу досліджень, і риси довідкових постів. Блогер вставляє посилання на пост і висловлює не тільки свою думку, а й сукупна думка різних читачів у вигляді висновків.
 15. Підсумки і прогнози. Кожен користувач Інтернету бачив такі повідомлення, зокрема, перед Новорічними святами. У цей період підбиваються підсумки року, що минає і робляться прогнози на приходить рік.
 16. Критика. Такі пости містять в собі елементи нападок на інших користувачів. Найбільше, це нападки на тих, хто сам, коли-небудь без причини, робив це на інших. В даному випадку, переслідується мета не нападати на інших, а припинити чиюсь агресію.
 17. Спори. Суперечок в Мережі не злічити і тим у них величезна кількість, саме тому такий вид спілкування не вимагає роз'яснень. Слід зауважити, що можуть сперечатися блогери між собою, або блогер з прихильників конкурента, або з іншими користувачами. Для того, щоб припинити суперечку, потрібно опублікувати в блозі підсумковий пост, що враховує думки всіх сторін і учасників спору, але на превеликий жаль, це не завжди ефективно.
 18. Гіпотези. Вважається, що це теж припущення з якої-небудь проблеми, і воно може виглядати так: «Що буде, якщо долар подорожчає?».
 19. Гумор. Є такі гумористи, які можуть дуже уїдливо і смішно писати. Як правило, у таких блогерів багато шанувальників і їх блоги досить популярні в Інтернеті.
 20. Залучення читачів до здійснення дій. Цією дією можуть бути різного роду опитування, голосування, вибори і т. Д.

Як бачите, слідуючи цим зовсім нескладних правил, можна вести цікавий блог, від якого його читачі будуть в захваті. Адже, погодьтеся, якщо ви переписуєте чийсь текст своїми словами (рерайт) і про цю тему не маєте жодного уявлення, то як будете відповідати на поставлені питання в коментарях до статті? Тому, якщо пишете рерайт в свій блог, то намагайтеся писати про те, що вам зрозуміло, в чому ви розбираєтеся, і зможете без сорому і сум'яття відповідати на коментарі.

Тепер можна підвести підсумки і ще раз зауважити, що вести блог треба на ту тему, в якій ви мислите і цікавитеся, яка вам ближче за значенням і змістом. Для створення нового блогу, а також ведення існуючого, це буде самий вірний шлях. Такий блог буде завжди цікавий вам і вашим відвідувачам.

Типи блогів - орієнтація на цільову аудиторію

5 (100%) 5 голос [ів]

корисно почитати

Поділитися в соц. мережах

Деякі користувачі часто задаються питанням: навіщо люди заводять собі блоги і, які бувають типи блогів?
Вважається, що це теж припущення з якої-небудь проблеми, і воно може виглядати так: «Що буде, якщо долар подорожчає?
Адже, погодьтеся, якщо ви переписуєте чийсь текст своїми словами (рерайт) і про цю тему не маєте жодного уявлення, то як будете відповідати на поставлені питання в коментарях до статті?