Донецкий техникум промышленной автоматики

Тест-драйв банкоматів «Тінькофф Банку»: основні можливості та нововведення

  1. Перше знайомство
  2. До банкомату - без карти
  3. Готівкові «по картинці»
  4. З карти - на карту
  5. Сам собі інкасатор

Ми ще ніколи не бралися за тестування банкоматів, хоча начинка цього апарату майже на 100% комп'ютерна. Для нашого першого тест-драйву ми вирішили спробувати і перевірити нюанси роботи банкоматів «Тінькофф Банку», що виділяються на тлі багатьох інших пристроїв. У тестуванні також брала участь дебетова карта Tinkoff Black . З неї можна знімати еквівалент суми до 150 000 рублів в будь-якому банкоматі світу без комісії, але тільки від 3000 рублів. У банкоматах «Тінькофф Банку» для «своїх» карт такого обмеження немає. Також без комісії з неї можна переводити до 20 000 рублів на місяць на картки інших банків - як через додаток, так і в банкоматі. Спочатку - перші враження.

Перше знайомство

Зустрічають, як відомо, по одягу, тому почнемо із зовнішнього вигляду. Не помітити банкомати «Тінькофф» складно за рахунок високого світлового короба з логотипом - дуже витончений і ефективний спосіб виділитися на загальному тлі, треба сказати. Ну і в цілому відчувається, що над дизайном банкоматів серйозно попрацювали: вони вигідно відрізняються від своїх вельми одноманітних «колег».

Відмінності, звичайно, не тільки зовнішні. Розробники банкомату відмовилися від стандартних протоколів в розробці ПЗ. Це дозволило створити нові сценарії взаємодії користувача з пристроєм: наприклад, у банкомату немає стандартного меню з вибором мови і рахунки, а всі основні функції винесені прямо на стартову сторінку, і їх не потрібно шукати в різних вкладках. А ще розробники позбулися «пут» застарілої Windows XP, яка використовується в якості ОС в більшості банкоматів. Пристрій «Тінькофф Банку» отримало замість неї 64-бітову Windows 10. Використання більш сучасної ОС дозволило не тільки підвищити безпеку пристроїв прийому і видачі готівки, але і дало можливість реалізувати дуже зручний і зовні приємний інтерфейс, без «фризів» і задумі, що нагадує той , який знайомий користувачам за додатком від «Тінькофф». А воно в свою чергу неодноразово визнавалося кращим додатком року за версією Deloitte і Markswebb Rank & Report.

Насамперед подивимося на титульну сторінку, яка зустрічає користувача. Відзначимо, що всі основні дії відразу винесені у вигляді кнопок прямо на стартову сторінку - дуже зручно. І подібних рішень, які радують підходом «для людей», в інтерфейсі безліч.

І подібних рішень, які радують підходом «для людей», в інтерфейсі безліч

Трохи нижче ми поетапно покажемо вчинення декількох операцій. Але найголовніше - це навіть не інтерфейс, а зовсім нові сценарії використання банкомату. На них і зупинимося детальніше.

До банкомату - без карти

Ключова особливість банкомату, про яку варто згадати окремо - можливість управляти всіма своїми рахунками. Припустимо, у вас є дебетова і кредитна карта банку, але «дебетовку» ви забули вдома, а потрібна готівка. Знайшовши банкомат «Тінькофф Банку» і авторизувавшись в банкоматі за допомогою кредитної картки, ви потрапите в особистий кабінет, зможете перемкнутися на рахунок дебетової карти і зняти гроші з неї. Також в особистому кабінеті можна переводити гроші між рахунками, оплачувати мобільний телефон та інтернет, поповнювати електронні гаманці.

Все більшого поширення набуває оплата і робота з терміналами за допомогою технології NFC, яка також підтримується і банкоматами Тінькофф Банку. Це виглядає дійсно цікавою і корисною можливістю.

Ми вирішили спробувати авторизуватися в банкоматі і зняти трохи грошей максимально ефектним способом - за допомогою «розумних» годин Samsung. Для цього попередньо «прив'язали» в додатку карту Tinkoff Black до Samsung Pay. Вже після проведення тестування ми запросили у «Тінькофф Банку» скани інтерфейсу, щоб отримати можливість показати процес поетапно. У банку на наше прохання відгукнулися, за що їм велике спасибі.

Отже, на головному екрані вибираємо пункт «Зняти».

Банкомат пропонує докласти або вставити карту, або відсканувати QR-код. Ми ж замість цього вибираємо карту в додатку на годиннику ...

... і підносимо годинник до зчитувача на банкоматі.

Далі вводимо пін-код.

При необхідності - вибираємо в меню зверху потрібну карту для зняття, вводимо суму.

З'являється можливість перейти на наступний етап.

Підтверджуємо операцію. При необхідності активуємо доставку чека за допомогою перемикача в правому верхньому куті.

Якщо отримання чека активовано, система запросить телефон, на який його потрібно доставити.

На цьому все - отримуємо готівку.

Часу це займає менше хвилини. Користувачі, регулярно використовують більш "вікові" банкомати знають, що часто на цю просту операцію йде набагато більше часу, що створює черги. Та й взагалі - отримати готівку за допомогою наручного годинника, щось в цьому є з майбутнього. До речі, пізніше ми спробували авторизуватися за допомогою Google Pay і Apple Pay - теж без проблем.

Готівкові «по картинці»

Ще один спосіб отримання готівки, про який просто не можна не сказати - це генерований в додатку QR-код. З його допомогою можна знімати гроші для себе, але набагато цікавіший спосіб використання - це передача «готівки» кому-небудь. Генеруємо QR-код, пересилаємо його, наприклад, батькам через месенджер. Вони приходять до банкомату, сканують код - отримують гроші. При цьому їм навіть не обов'язково бути клієнтами «Тінькофф Банку».

У додатку заходимо у вкладку «Оплатити», знаходимо в ній розділ «Переклади», натискаємо на іконку «Готівкові», вводимо суму. Тут є невелике обмеження - вона повинна бути кратна 1000 рублів. Підтверджуємо операцію за допомогою коду з повідомлення і отримуємо QR-код для зняття готівки, який діє протягом доби.

Залишилося дійти до банкомата і вважати код за допомогою сканера, розташованого праворуч від екрану.

Далі система просить підтвердження операції. Взаємодії з інтерфейсом банкомату - мінімум.

З карти - на карту

Як ми вже говорили вище, за допомогою банкомату «Тінькофф» можна робити стандартні операції з оплати різних послуг, але це дозволяють робити багато банкоматів, нехай і не настільки зручно. Також за допомогою цього банкомату можна перевести гроші за номером картки, за номером договору, за номером телефону і навіть по QR-коду. Ми протестували переклад за номером картки. Робити це можна і через додаток, але, якщо ви вже дійшли до банкомату і авторизувалися, чому б не скористатися саме їм? Але необхідно пам'ятати, що сервіс перекладу на картки інших банків призначений для невеликих розрахунків, без комісії можна перевести до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на місяць. А для великих сум краще використовувати інші інструменти, наприклад, переклад за номером рахунку.

Отже, пробуємо перевести гроші на карту іншого банку. Для цього заходимо в меню перекладів і вибираємо розділ «За номером карти».

Вводимо номер карти.

У меню зверху вибираємо, з якою карти здійснюється переклад. Вводимо суму.

Перевіряємо - підтверджуємо.

Все готово. За час підготовки тестування ми кілька разів користувалися цим сервісом, як через банкомат, так і з програми. Кожен раз гроші зараховувалися на карту одержувача практично миттєво.

Сам собі інкасатор

Ну, і наостанок про момент, який ми не могли не тільки протестувати, а й навіть толком побачити, проте він украй важливий. Справа в тому, що вони підтримують кеш-ресайклінг, тобто працюють по замкнутому циклу, приймають і видають грошові кошти з однієї касети. Чи не знайомим з нюансами роботи банкоматів людям може здатися, що тут немає нічого особливого, адже це ж вкрай логічне і ефективне рішення.

Однак переважна більшість банкоматів працює не так. Вони видають гроші з однієї касети, а приймають - в іншу. Відповідно, такі банкомати частіше потребують інкасації та мають великі шанси зустріти клієнта фразою з розряду «вибачте, видача готівки тимчасово неможлива». Теоретично recycle-банкомати можуть взагалі обходитися без інкасації, але на практиці в залежності від цілого ряду чинників клієнти можуть забирати більше готівки, ніж класти. Так що зовсім без втручання представника банку поки не обійтися.

У майбутньому фахівці «Тінькофф Банку» обіцяють розробити технологію, яка дозволить аналізувати роботу банкоматів і поведінку клієнтів, після чого передбачати, коли буде потрібно інкасація. Дуже цікаво буде подивитися на те, як це буде реалізовано. У будь-якому випадку, вже зараз банкомати «Тінькофф Банку» - одні з найбільш сучасних і досконалих, з якими нам доводилося мати справу на сьогоднішній день.

Цей тест-драйв ми проводили з дебетовою карткою Tinkoff Black, що дає Кешбек за будь-які покупки від 1% до 30% в рублях і 6% річних на залишок щомісяця. По цьому посиланню карту можна оформити з 3 місяцями безкоштовного обслуговування - цього вистачить, щоб протестувати і її, і банкомат «Тінькофф Банку».

Робити це можна і через додаток, але, якщо ви вже дійшли до банкомату і авторизувалися, чому б не скористатися саме їм?