Донецкий техникум промышленной автоматики

Тарифи «нового покоління» від «Мегафона» або як продати те, що раніше було безкоштовним

Оператор стільникового зв'язку "Мегафон" представив нову тарифну лінійку під назвою "Включайся". Лінійка розроблена спеціально під профілі споживання послуг зв'язку та намагається надати абонентам саме ті послуги, які їм потрібні. У всякому разі, так обіцяє сам "Мегафон".

Анонсуючи нові тарифи, "Мегафон" підкреслив, що вони сконструйовані таким чином, що максимально задовольняють потреби різних груп клієнтів. Проаналізувавши попередній досвід, в компанії виявили, що комплексні тарифи попереднього покоління дуже часто використовуються не повністю. Наприклад, абонент вибирає весь включений в пакет інтернет трафік, а ось СМС або дзвінки використовує дуже рідко. Або навпаки - активно дзвонить, практично не користуючись інтернетом. Відповідно, якщо комусь необхідно було більше послуг, то він повинен був вибрати дорожчий тариф з великим об'ємом всіх послуг. Природно, кількість незатребуваних хвилин або гігабайт також росло. Це приносило незручність як абоненту, так і оператору: у перших виникало почуття, що вони втрачають оплачені можливості, а другим було важче зрозуміти профіль споживання тієї чи іншої людини.

У зв'язку з цим і було вирішено змінити парадигму. Для цього "Мегафон" виділив так званих "Цифрових абонентів". Під страшною назвою криється не група кіборгів, а ті, хто активно користується інтернетом, покладаючи на нього функції спілкування. Тобто тих, хто дзвонить не дуже часто, зате любить спілкуватися в месенджерах, слухати музику онлайн і серфить по мережі. В даний момент у "Мегафона" таких абонентів близько 33%, а незабаром має стати близько 50%. При цьому серед тих, хто підключається до оператору зараз, таких абонентів вже 60%.

Для того щоб відповідати часу, в операторі і запустили нові тарифи. Як стверджує "Мегафон", вони не мають аналогів (с) і побудовані виходячи з реальних інтересів цифрових користувачів. Хоча це і не так (схожі пропозиції є у ​​МТС і Tele2), нова лінійка дійсно представляє інтерес.

тарифи

"Включайся" містить 6 тарифів : Пиши, Слухай, Говори, спілкуйся у чаті, Дивись і Преміум. Всі вони розрізняються наповненням, проте тепер це наповнення сильно відрізняється від того, що було раніше. Наприклад, включені СМС залишилися лише на двох тарифах: найдешевшому "Пиши" (200 шт.) І найдорожчому "Преміум" (безлімітно). Чотири тарифу вирішили позбавити цієї послуги, вважаючи, що вона "цифровим людям" вже не потрібна. Звичайно, частка правди в цьому є, але тепер за будь-яке повідомлення доведеться платити додаткові гроші. Розрахунок тут простий - може, хоч пару раз на місяць, але вибити з абонента додаткові пару-трійку рублів.

Повний список тарифів для Московського регіону з включеними послугами представлений в таблиці:

Тариф Абонентська плат Базовий трафік Голосові послуги

Безліміт на месенджери і соціальні мережі

Додатковий трафік СМС MegafonTV Пиши 350 руб. 2 Гб 350 хв. WhatsApp, Viber, eMotion - 200 шт. - Слухай 500 руб. 6 Гб 250 хв.

WhatsApp, Viber, eMotion

BOOM, Яндекс.Музика, Zvooq, ВКонтакте Музика

- - 50 ТВ-каналів Говори 500 руб. 3 Гб 600 хв. WhatsApp, Viber, eMotion - - - Спілкуйся 600 руб. 12 Гб 500 хв.

WhatsApp, Viber, eMotion

ВКонтакте, Oднокласснікі, Facebook

- - 2 фільми, 50 ТВ-каналів Дивись 950 руб. 16 Гб 1200 хв.

WhatsApp, Viber, eMotion

ВКонтакте, Oднокласснікі, Facebook, Instagram

20 Гб на YouTube - 4 фільми, 50 ТВ-каналів Преміум 3000 руб. 20 Гб 5000 хв-.

WhatsApp, Viber, eMotion, Telegram, Facebook Messenger, тамтого

ВКонтакте, Oднокласснікі, Facebook, Instagram

BOOM, Яндекс.Музика, Zvooq, ВКонтакте Музика

20 Гб на YouTube, Vimeo, Rutube Безліміт 4 фільми, 100+ ТВ-каналів

Як видно, над тарифами дійсно попрацювали. Перше, що кидається в очі - це безлімітні месенджери і соціальні мережі. Тут "Мегафон" пішов по шляху Tele2, який на ряді своїх тарифів зробив частково безкоштовним використання месенджерів. В "Мегафоні" розмінюватися на дрібниці не стали і зробили трафік для WhatsApp і Viber безкоштовним (включаючи голосові і відеодзвінки). До них додали месенджер eMotion - це власна розробка "Мегафона", яка прийшла на зміну старому "МультіФон", коли оператор ще сподівався захопити нішу сьогоднішніх фаворитів. Трафік в ньому також безкоштовний, але за самі послуги доведеться платити за максимальними розцінками месенджера. Таким чином, використання вищевказаних сервісів не витрачає трафік з базового пакету, як було раніше. Схожа ситуація і з соціальними мережами. Загалом, тепер саме спілкування дійсно стало безлімітним.

На жаль, в схемі є свої мінуси. По-перше, на всіх тарифах з осудною абонентською платою набір месенджерів обмежений виключно WhatsApp і Viber (eMotion розглядати не має сенсу в силу його непопулярності). Ні Telegram, ні Skype, ні інших подібних продуктів "Мегафон" не запропонував. В абонентську плату Telegram, Facebook Messenger і свіженький TamTam включені тільки на "Преміум" за 3 тисячі рублів, який якщо хто і підключить, то буде в явній меншості. Пояснити таку вибірковість простий забудькуватістю не вийде, бо для тих, кому не вистачає WhatsApp і Viber, "Мегафон" зробив особлива пропозиція (про нього нижче).

По-друге, безкоштовним є лише нативний трафік для соцмереж. Якщо додаток соцмережі або сайт завантажують трафік з інших ресурсів, то він буде відніматися з базового пакету.

По-третє, підключити тариф до роутера або модему вийде - він тільки для мобільних мереж.

По-четверте, при використанні браузера Opera, VPN, систем стиснення трафіку і інших подібних сервісів весь трафік буде відніматися з базового пакету.

По-п'яте, як тільки закінчиться базовий пакет трафіку, доступ до безлімітних ресурсів припиняється. На жаль, просадити інтернет за пару днів, а потім сидіти 28 днів тільки у ВКонтакте або Viber вийде - доведеться докуповувати додаткові обсяги трафіку. І ось це обмеження - одне з найсильніших на тарифах. Воно змушує або дуже критично ставитися до поточного рахунку, або бути готовим докуповувати додаткові. Що автоматично збільшить витрати на зв'язок.

По-шосте, доступ до безлімітних сервісів через браузер можливий, тільки якщо версія цього браузера "актуальна". Що мається на увазі під "актуальністю", оператор пояснити "забув", але в надрах опису різних послуг ми знайшли, що "актуальний" - це означає "останній". Так що якщо ви не оновили вчасно браузер до останньої версії, можете забути про безкоштовні месенджерах і соцмережах. З чим пов'язана така вибірковість, незрозуміло. Якщо це не помилка, то службу підтримки явно чекає потік скарг від незадоволених клієнтів, які не отримають обіцяного через те, що вчасно не оновили ПО.

У підсумку умови надання "безкоштовних" сервісів мають досить помітні обмеження, які необхідно постійно тримати в умі. З іншого боку, ніхто не обіцяв, що буде легко - за безкоштовним сиром ще належить побігати. Зрештою, хто тут "цифровий абонент", ми або "Мегафон"?

Другим помітним нюансом нових тарифів є їх спрямованість. Як і було обіцяно, "Мегафон" спробував створити тарифи, які б закривали певну нішу, а не намагалися дати користувачеві непотрібні йому послуги. Наприклад, додатковий трафік відеосервісів доступний на старших тарифах "Дивись" і "Преміум", які явно розраховані на тих, хто активно цікавиться відеоконтентом. Для них же призначений сервіс MegafonTV з набором ТВ-каналів і 4 фільми в місяць. У свою чергу, тариф "Слухай" стане в нагоді тим, кому необхідна безлімітна музика через сервіси Яндекс.Музика, BOOM і їм подібних. Цікава також різниця між "Слухай" і "Говори". При однаковій абонентській платі в 500 рублів, "Слухай" пропонує 6 Гб трафіку і 250 хвилин розмов, а ось "Говори" - тільки 3 Гб трафік, але 600 хвилин на розмови.

Опції

Якщо хтось незадоволений, що на його "Слухай" безлімітно можна спілкуватися тільки в Viber і WhatsApp, то "Мегафон" готовий надати можливість виправити це непорозуміння. Природно, за окрему плату. Для цього призначені опції, які дозволяють додати в свій тариф можливості інших:

Цінник на опції різниться і залежить від "тяжкості" наданого контенту. Додаткові месенджери обійдуться в 60 рублів на місяць, соцмережі - в 120 рублів, а ось відео вже в 300 рублів. Загалом, відповідь на питання "чому улюблений усіма Telegram не включили в базовий набір?" виявився дуже простим - тому що на цьому можна додатково заробити.

Все інше

Як завжди, на тарифах крім перерахованих є й інші особливості. Наприклад, на самому молодшому послуги надаються тільки в домашньому регіоні. Ті, які діють по всій Росії, не діють в декількох регіонах Далекого Сходу, а на кожному тарифі є ще купа підключених послуг. Однак безпосередньо до самої лінійці "Включайся" вони не відносяться - схожі особливості є у всіх операторів.

Як було відзначено на самому початку, нову лінійку "Мегафон" називає не інакше, як інноваційної і не має аналогів. Вона дійсно дуже цікава, але інноваційної її не назвеш при всьому бажанні. Можна, звичайно, довго розглядати вигідність тієї чи іншої опції, їх поєднання і як побудувати споживання таким чином, щоб не виходити за ліміти. Але якщо згадати недавні часи, то виявиться, що ще зовсім недавно за 400-600 рублів можна було отримати мобільний безліміт, куди влазили всі месенджери, соцмережі і ютуб разом узяті. І ніякого головного болю, необхідність розраховувати трафік або вирішувати, в яку категорію споживачів вписатися, щоб не вилетіти в трубу.

На жаль, епоха безлімітів і об'ємних пакетів пішла. У всякому разі, до наступного витка розвитку ринку.

Зрештою, хто тут "цифровий абонент", ми або "Мегафон"?
Загалом, відповідь на питання "чому улюблений усіма Telegram не включили в базовий набір?