Донецкий техникум промышленной автоматики

Symbian Anna на Nokia C7

Symbian Анна з'явилася вже після виходу Nokia X7 і E6 але оригінальні телефони Nokia нового покоління, які спочатку працювали на Symbian ^ 3, дозволяють оновити свою ОС

Symbian Анна з'явилася вже після виходу Nokia X7 і E6 але оригінальні телефони Nokia нового покоління, які спочатку працювали на Symbian ^ 3, дозволяють оновити свою ОС. Далі ми розглянемо процес установки Symbian Anna на Nokia C7 і ті переваги, які отримає користувач від цього оновлення.

Ми вже проходили процедуру поновлення Nokia N8 і досить намучилися - тоді ми вирішили, що, звичайному користувачеві, напевно краще залишитися на швидкій Symbian ^ 3, ніж переходити на нову Symbian Анна. Власники X7 і E6 напевно будуть в зовсім іншій ситуації. Якщо у вас є Nokia C7, C6-01 або E7 ви повинні спробувати нову ОС.

Почнемо з того, як оновити ОС телефону до версії Анна. А поки телефон оновлюється, ви можете прочитати решту цієї статті, щоб побачити, яких змін можна очікувати.

Установка Symbian Анна

Перш ніж ми почнемо порівняння Анни з її попередницею Symbian ^ 3, в першу чергу, розглянемо, як зробити апгрейд телефону. Якщо ви недавно купили X7 або E6, то напевно у вас вже встановлена ​​новітня версія ПО, але ті у кого телефон на Symbian ^ 3, повинні зробити це.

Тепер, коли Анна вийшла офіційно, найпростіший спосіб оновлення - зробити це прямо на телефоні. Увійдіть в міни Device updates (або з меню Налаштування або шляхом введення * # 0000 #). Натисніть Опції і виберіть Перевірити наявність оновлень. Після того як телефон підтвердить що є нове програмне забезпечення, натисніть клавішу Прийняти і насолоджуйтеся нової ОС Анна після завершення процесу оновлення.

Ще один спосіб полягає у використанні програми SW update, яке може бути встановлено для автоматичної перевірки наявності нових оновлень.

Також можна використовувати Ovi Suite. Після підключення телефону Ovi Suite буде перевіряти наявність оновлень (ви також можете зробити це вручну) і буде показувати відповідні повідомлення. Правильно буде, попередньо, зробити резервну копію ПЗ вашого телефону. У будь-якому випадку у вас є Ovi Suite, але так чи інакше, краще бути в безпеці.

Якщо у Вас Mac, можете використовувати утиліту Nokia Software Updater. Він працює так само, як Ovi Suite - при підключенні телефону, додаток буде перевіряти наявність оновлень і встановлювати їх, якщо знайде що такі є.

Зміни користувальницького інтерфейсу

Для недосвідченого ока, не відразу стає очевидно, що саме Анна робить, щоб зробити робочий інтерфейс більш зручним і практичним. Але після нетривалого використання, ви починаєте помічати різницю.

Новий стиль іконок, може бути перше, що вражає Вас - проста, округла іконки виглядають нової в Symbian. Ви відразу відчуєте, що прокрутка столі набагато більш швидкою і чіткою. Ви «штовхаєте» робочий стіл в сторону і вона відразу ж рухається, а не старий робочий стіл, який пересувався тільки після того як ви вже закінчите жест.

Однак, інші речі зовсім не змінилися - ієрархічні меню, вчорашній день графічних інтерфейсів, все ще присутні. Ви можете змінити іконки, але досягти плоскою структури меню, використовуваної iOS і Android, дуже складно.

Менеджер завдань, який відображає тільки три додатки, нітрохи не змінився ні - ландшафтний режим має набагато більше місця, але він як і раніше виводить тільки три запущені програми. Якщо ви не в звикли закривати додатки, вам доведеться трохи прокрутити список для перемикання між ними.

Зміна в графічному інтерфейсі, яке дійсно робить Анна обов'язковим для установки власникам Nokia, полягає в новому вікні введення тексту - екранній клавіатурі.

У попередніх версіях Symbian у вас є два варіанти - перейти до нового екрану для введення тексту на повноекранної QWERTY клавіатурі в пейзажної орієнтації, а потім повернутися назад або використовувати маленьку рухливу клавіатуру.

У попередніх версіях Symbian у вас є два варіанти - перейти до нового екрану для введення тексту на повноекранної QWERTY клавіатурі в пейзажної орієнтації, а потім повернутися назад або використовувати маленьку рухливу клавіатуру

Анна дозволяє використовувати QWERTY клавіатуру в портретній орієнтації, яка накладається на нижню частину екрану, і дозволяє вам залишатися в додаток і друкувати одночасно. Крім того дозволяючи вводити текст без перевертання телефону з боку в бік і не входячи з програми в призначений для користувача інтерфейс. Також є більш тонкі зміни, наприклад, функція автозавершення введення в веб-браузері, яка дійсно працює дуже ефективно.

Незважаючи на наявний вільний простір екрану, клавіші на QWERTY клавіатурі в портретній орієнтації трохи малі. У пейзажному варіанті клавіатура відображається в розділеному екрану і на клавіші легше потрапити, що робить його кращим варіантом для введення довгого тексту.

Ви можете активувати передбачення слів, яке буде пропонувати варіанти слова, яке ви намагаєтеся ввести і показувати невелике спливаюче вікно з варіантами.

Оновлення додатків Symbian

Найбільш помітні зміни торкнулися веб-браузер - він став набагато більш дружнім користувачеві. Браузер отримав нормальне вікно введення URL (завдяки розділеному екрані QWERTY), і відображається завжди кнопку Назад (життєво необхідну для навігації по веб-сторінці), а також можливість вручну відкрити нову вкладку (до Анни єдиний спосіб, відкрити нову вкладку полягав в кліку по лінку ).

Браузер отримав нормальне вікно введення URL (завдяки розділеному екрані QWERTY), і відображається завжди кнопку Назад (життєво необхідну для навігації по веб-сторінці), а також можливість вручну відкрити нову вкладку (до Анни єдиний спосіб, відкрити нову вкладку полягав в кліку по лінку )

Але Анна не Froyo - повноцінний Flash як і раніше не підтримується на Symbian - тільки Flash Lite 4. Таким чином, користувач не зможе дивитися YouTube відео в браузері або грати в флеш ігри. А новий інтерфейс, тільки злегка покращує стару версію, і все ще помітно гірше браузерів Mobile Safari і Android

Ще одне рідне додаток Symbian, яка отримала значне поліпшення - Nokia Maps, оновилося до версії 3.06. Нова версія має зміни в меню і поліпшені можливості пошуку. Крім того, на карті з'явилися лінії громадського транспорту, і ви можете завантажити карти безпосередньо на телефон (вам більше не потрібен комп'ютер, щоб зробити це).

висновок

Symbian не має ніяких новаторських змін у своїй новітній версії Анна, подібно переходу з Symbian ^ 1 до ^ 3, це поетапне оновлення, яке щось покращує, але залишає деякі проблеми недоторканими.

Не зрозумійте нас неправильно - Анна краще, що Symbian може запропонувати зараз (поки не вийшла Бель) і люди з N8, C7, C6-01 або E7 повинні оновлювати ОС якомога швидше - покращений браузер сам по собі є досить вагомою причиною. Ну і для поновлення інтерфейсу завжди можна скачати теми для nokia c7 . І хоча це радикально не змінить ситуацію, але все таки освіжить графічну оболонку.