Донецкий техникум промышленной автоматики

Швидкість інтернету

  1. Від чого залежить швидкість
  2. Як перевірити швидкість

На сьогоднішній день у нас дуже непогано розвинений інтернет. Саме покриття мережі, може, і не настільки велике, але, по крайней мере в будь-якому спальному районі Риги доступні по кілька провайдерів. Відсутність регламентів і низький контроль за спостереженням розвитку мережі з боку уряду, дозволило дуже швидко побудувати мережу по всьому місту. Цим займався кожен, кому не лінь. Тому на даний момент у всіх районах між будинками звисають величезні пачки кабелів, в щитках і на горищах хаос. Зате, завдяки швидкому розвитку і конкуренції, у нас один з найшвидших інтернетів в Світі. Якщо вірити статистиці NET INDEX , То ми знаходимося на третьому місці по Європі, і на восьмому місці в світі. Середня швидкість в Латвії близько 40 Mbps, що стосовно Риги, так тут в основному пропонуються тарифи по 100 Mbps. Всі великі гравці без проблем підключать і на гігабіт. Ось тільки, чи потрібно це? Повірте, від того, що у вас гигабитное підключення, сайти відкриватися швидше не будуть, онлайн-фільми швидше йти не стануть, пошта швидше перевірятися не буде, а на кількість «Фрагів» в іграх і поготів не вплине. Різницю можна буде помітити хіба що при скачуванні Blu-Ray фільмів або їх ремуксов. І різниця ця буде незначна.

NET INDEX

Порахуємо. Наприклад середньостатистичний фільм / мультфільм у форматі Blu-Ray займає близько 30 ГБ, а швидкість нашого підключення - 100 Мбіт, що дорівнює ~ 12 МБ / с ( чому? ).
Не буду заглиблюватися в історію і технічну інформацію про біти і байти, порахуємо грубо, припустивши, що 30 ГБ це 30 000 МБ. Значить, нам потрібно дізнатися за який час скочується файл, розміром в тридцять тисяч мегабайт зі швидкістю 12 мегабайт в секунду

Переводимо гігабайти в мегабайти (30 * 1000), ділимо на нашу швидкість інтернету і отримуємо час в секундах, за яке скочується фільм. Переводимо в хвилини, поділивши на 60

Але хто качає Блур, коли є ремукси, які важать близько 20 ГБ? І навіть таких людей не так багато, в основному ж люди скачують HD (1080p | 720p) ріпи, а то і зовсім DVD-ріпи, які важать 1,5 ГБ. В останньому випадку, при нашій швидкості фільм скочується за 2 хвилини. Ви навіть чай поставити заваритися не встигнете, як фільм вже буде викачаний.

Але! Що робить практично кожен користувач інтернету? Правильно, це вебсерфінг. Просто повзають по інтернету. Читають новини на новинних порталах, оновлюють стрічку в соцмережах, дивляться ютуб, перевіряють пошту і т.д.
Візьмемо самий ресурсномісткий портал delfi.lv. Головна сторінка разом з банерами, графікою та іншими дурницями, важить близько 6 МБ. Завантаження всієї сторінки, якби вона була одним файлом, зайняла близько половини секунди. Навіть при швидкості 10 Мбіт, завантаження тривало б близько 5 сек. Але тут все впирається не в швидкість інтернету, а в побудову самої сторінки в браузері. Мало того, що вся реклама (скрипти, графіка) може зберігатися не на серверах Делфі, а десь на просторах інтернету, а це істотно уповільнює завантаження сторінки, так ще й саму сторінку потрібно оформити так, як задумали автори. І тут вже дуже сильно все залежить від комп'ютера і навіть браузера.

Що стосовно відео, то для перегляду HD роликів на youtube, досить мати швидкість близько 5 Мбіт. Для простого відео вистачає і двох. Для перегляду торрент-тв і відеофільмів в HD якості теж вистачає 5-Мбіт. Якщо у вас гальмує відео на youtube, то це не означає що у вас «поганий» інтернет і дуже маленька швидкість і провайдер поганий. Найчастіше проблема криється в комп'ютері - HD не тягне слабкий комп, а якщо відео всюди гальмує, то це вже проблема з програмами.

Від чого залежить швидкість

Звичайно вся ця швидкість буде залежати від різних факторів. В першу чергу це буде залежати від швидкості сервера (в P2P від ​​кількості та інтернету самих користувачів), від потужності комп'ютера і устаткування, яке стоїть у вас вдома. Якщо ми розглядаємо гигабитное підключення, то вся ця «стрибка» файлів не відбуватиметься в 10 разів швидше, ніж при 100-мегабитной мережі. Як показує практика, в домашніх умовах швидкість рідко буває більше 300-мегабіт. Частенько, при скачуванні торрент-файлів, жорсткий диск просто не в змозі записати скачувати інформацію. Друга проблема - це рутера, які стоять будинки. Практично всі гігабітні рутера для будинку (SOHO рутер. Small Office / Home Office), доступні в наших магазинах, «ріжуть» гігабітний інтернет до 200-400 мегабіт. Ні один пристрій, вартістю 40 Ls (~ 60 EUR) не здатна обробити таку кількість трафіку.

Для порівняння, і взагалі необхідності гигабита для будинку, я заміряв швидкості на різних комп'ютерах з моїм гігабітним, здавалося б, непоганим SOHO-Рутер MikroTik RB750GL . Такий тест не можна назвати об'єктивним, але його можна вважати чисто інформативним і цілком достовірним, стосовно факторів, що впливають на швидкість інтернету, таких, як потужність комп'ютера і його продуктивність, наявність рутера і окремою статтею - як і де перевірялася швидкість.

Такий тест не можна назвати об'єктивним, але його можна вважати чисто інформативним і цілком достовірним, стосовно факторів, що впливають на швидкість інтернету, таких, як потужність комп'ютера і його продуктивність, наявність рутера і окремою статтею - як і де перевірялася швидкість

Перевіряв на домашній сторінці свого провайдера в двох режимах - JAVA і FLASH, а також на speedtest.net. В першу чергу видно, що без рутера результати куди краще. Також видно, що при перевірки через джава швидкість теж краще, ніж при перевірці на флеші. Пояснюється це тим, що у цих тестів різниться принцип перевірки, і флеш дуже вимогливий до ресурсів комп'ютера. Чим більше флеш, тим більше навантажений комп'ютер і це відбивається на результатах тесту.

Дуже часто люди скаржаться на погану швидкість, але як виявляється, скаржаться на результати тестів, які бачать на speedtest.net. Як я і говорив, флеш дуже вимогливий до ресурсів комп'ютера, а на цьому сайті його дуже багато. З цього швидкість показує далеко недостовірну.

Особливу увагу хочу приділити бездротових мереж. Тут часто відбуваються непорозуміння як це працює. Опустимо фактори, що впливають на хорошу роботу Wi-Fi, тому, що це окрема і велика стаття. Якщо обладнання в порядку, все працює в режимі сумісності, на вулиці гарна погода, найближчі сусіди знаходяться в радіусі кілометра і ваша мережа працює в стандарті 802.11G , Що є 54 Мбіт, то фактична швидкість у вас буде ~ 20 Мбіт, добре, якщо 25. Якщо ваша мережа побудована на стандарті 802.11N (150-300), то фактична швидкість буде в районі 50-70 Мбіт. І повірте, це відмінна швидкість.

Якщо вам обіцяли 100 Мбіт, а при ваших перевірках швидкість «всього» 30 Мбіт, це не привід піднімати паніку і думати, що цього недостатньо, щоб подивитися відео або відкрити фейсбук. Як я вже і писав вище, цих 30-Мбіт повинно вистачити на всі потреби одночасно.

Як перевірити швидкість

Взагалі, думка всього цього флейму, була пояснити людям, що причина «поганого» і повільного інтернету часто криється десь вдома. Якщо є підозри на низьку швидкість інтернету, потрібно об'єктивно упевнитися в тому, що це дійсно так. Погана швидкість в торрентах, гальмує відео, довго відкривається сайт - це не показники. На торренти впливають бенкети; відео може гальмувати через старої версії флеш плеєра, браузера або антивіруса; на швидкість відкриття сайтів може впливати DNS, системна помилка (наприклад, в Windows XP event id 4226), знову ж антивірус. Та й взагалі сама якість інтернету. Цей варіант опустимо. Припустимо, що втрат по Пінг у нас немає.

Отже, як перевірити об'єктивно

  1. Якщо вдома стоїть рутер, то його потрібно минути. Потрібно підключити комп'ютер безпосередньо до приходить кабелю від провайдера.
  2. Переконатися, що з комп'ютером все в порядку. Чи не включений антивірус, вимкнені ВСЕ непотрібні програми. Зазвичай їх наявність видно в правому нижньому кутку, біля годинника (звичайно ж в Windows-е). Найкраще завантажити комп'ютер у безпечному режимі (Safe Moe).
  3. Перевірити швидкість на спеціальному сайті. Я не рекомендую це робити на speedtest. Можна перевірити на сайті www.ping.lv , itest.sprk.gov.lv . Але для початку потрібно мати JAVA

Якщо вдома є кілька комп'ютерів, то для порівняння можна перевірити і на них.

Звичайно, це не супер точний показник вашої швидкості. Але для загальної картини буде зрозуміло. І ще раз, перевіряти краще на JAVA. Взагалі для таких тестів існують спеціальні програми, наприклад iperf .

схоже

Ось тільки, чи потрібно це?
Ому?
Що робить практично кожен користувач інтернету?