Донецкий техникум промышленной автоматики

Швидкі команди для роботи в Windows 8.1 (і в Windows 7 теж)

 1. зміст
 2. Вступ
 3. Сполучення клавіш для швидкої зміни розмірів вікна
 4. Windows Peek - як побачити Робочий стіл
 5. Сполучення клавіш для Провідника Windows
 6. Управління метаданими: як приховати делікатну інформацію ваших файлів
 7. Як швидко побачити системні файли і розширення
 8. Знання числа: вибір програми за допомогою клавіатури
 9. Створення панелей для швидкого доступу на панелі завдань
 10. Більш тонка настройка панелі завдань Windows
 11. Сезам, відкрийся: вибір програм за замовчуванням

Як і у всіх попередніх версіях ОС, в Windows 8.1 включено багато зручних сполучень клавіш і утиліт для швидкої навігації серед файлів і управління ними

1 включено багато зручних сполучень клавіш і утиліт для швидкої навігації серед файлів і управління ними

Автор: Майкл Ласки
Оригінал статті: Shortcuts for working with Win8 (Win7, too)
Переклад на російську мову: Олександр Рябов

зміст

Вступ
Сполучення клавіш для швидкої зміни розмірів вікна
Windows Peek - як побачити Робочий стіл
Сполучення клавіш для Провідника Windows
Управління метаданими: як приховати делікатну інформацію ваших файлів
Як швидко побачити системні файли і розширення
Знання числа: вибір програми за допомогою клавіатури
Створення панелей для швидкого доступу на панелі завдань
Більш тонка настройка панелі завдань Windows
Сезам, відкрийся: вибір програм за замовчуванням

Вступ

Як і у всіх попередніх версіях ОС, в Windows 8.1 включено багато зручних сполучень клавіш і утиліт для швидкої навігації серед файлів і управління ними.

Ви просто повинні знати, як до них дістатися.

Здебільшого неможливо покластися на документацію Microsoft, щоб знайти ці інструменти. І пошук в онлайн-довідці компанії, ймовірно, втопить вас в рівнях неорганізованих описів функцій і інструкцій.

Але ми повинні в цьому допомогти. Тут описується набір корисних утиліт і прийомів, вбудованих прямо в ОС. Вони зроблять роботу в Windows 8 дивно простий і більш ефективною, ніж Ви, можливо, очікували. Багато з цих рад будуть корисними нагадуваннями також і для користувачів Windows 7.

Сполучення клавіш для швидкої зміни розмірів вікна

Колись, єдиним способом розгорнути або згорнути вікно було - клацнути значок рисочки або прямоугольнички в правому верхньому куті вікна. У Windows 7 нам було надано більше можливостей, а в Windows 8 додано ще більше.

Наприклад, на Робочому столі Windows 8 Ви можете швидко розгорнути вікно на повний екран, просто перетягнувши його рядок заголовка до верхньої стороні настільного екрану. Перетягування рядки заголовка трохи вниз виробляє зворотний ефект.

Спільне натискання клавіші Windows (WinKey) і клавіші зі стрілкою вгору або зі стрілкою вниз призводить до такого ж результату.

Час, що залишився від Windows 7 - особливість вікон (за умови, що ця функція включена [ см. більше інформації про це ]), Яка дозволяє на робочому столі швидко розташувати на екрані два вікна пліч-о-пліч. Перетягніть рядок заголовка одного вікна до лівої сторони екрану, і воно стане на своє місце; перетягніть рядок заголовка другого вікна до правого боку екрану, щоб воно також закріпилося на своїй позиції.

Щоб прикріплювати вікна до боків екрану за допомогою сполучень клавіш, використовуйте спільно клавішу Windows і клавішу зі стрілкою вправо (або вліво). У вас два монітори? - Тоді використовуйте комбінацію Shift + Windows-клавіша + стрілка вліво (або вправо).

Windows Peek - як побачити Робочий стіл

У Windows 7 інструмент Peek (Заглянути) дозволяє швидко прибрати все з Робочого столу. При цьому відкриті вікна не будуть закриті, вони просто будуть все згорнуті в один прийом. Це робиться за допомогою клацання по маленькому полю Peek в нижньому лівому кутку Робочого столу - на самому його краю. (При наведенні курсора на це поле відкриті вікна просто робляться тимчасово прозорими.)

Ця можливість все ще присутній в Windows 8. Наведіть курсор на правий нижній кут Робочого столу і натисніть праву кнопку миші. (Чи випливе панель Charms-кнопок, але вам потрібно це проігнорувати.) З'являться дві опції: Згорнути всі вікна (Show desktop) і Показувати робочий стіл при наведенні (Peek at desktop).

Щоб перевірити, чи включений інструмент Peek (Заглянути), клацніть правою кнопкою по порожньому місці на панелі завдань, виберіть Властивості (Properties) і подивіться, чи поставлено прапорець Використовувати Peek для попереднього перегляду робочого столу (Use Peek to preview the desktop). (В Windows 8.1 формулювання і функція цієї опції дещо інша: "Показувати робочий стіл при наведенні покажчика на кнопку" Згорнути всі вікна "в кінці панелі завдань" - Прим. Перекладача.) Поки у вас відкритий діалог Властивості, Ви можете також перевірити, встановлений чи прапорець Показувати додатки магазину Windows на панелі завдань (Show Windows Stores apps on the taskbar). Це дозволить Вам запускати додатки, розроблені спеціально для Windows 8, не перемикаючись на Початковий екран.)

Сполучення клавіш для Провідника Windows

Незважаючи на те, що в Windows 8 можна працювати і за допомогою миші, і за допомогою рухів пальців, багато користувачів все ще воліють переміщатися в структурі файлів за допомогою клавіатури. Як і Windows Explorer (Провідник Windows), File Explorer (Файловий провідник) включає поєднання клавіш, які можуть бути більш швидким рішенням, ніж багаторазові клацання мишею. Ось основні:

 • F6 (або Tab) - послідовні натискання по колу проводять через Вибране (Favorites), адресний рядок, основне вікно, пошук, і так далі.
 • F4 - активується адресний рядок і показується спадаюче меню недавно відвіданих місць. Натискання Alt + D також активує адресний рядок, але не відкриває меню, що випадає.
 • Натискання клавіші Backspace або Alt + Ліва стрілка - переносить в раніше відкриту папку.
 • Alt + стрілка вгору - одномоментне переміщення в батьківську папку поточного файлу. На жаль, поєднання Alt + стрілка вниз не робить ніякого дії.
 • F11 - перемикання Провідника Windows в повноекранний вид або з нього в звичайний (так само як в Internet Explorer).
 • Shift + Ctrl + N - створення нової папки.
 • Переходи між файлами: при перегляді папки, в якій знаходяться файли, натиснувши першу букву імені файлу, Ви виділіть безпосередньо цей файл. Якщо є кілька файлів, імена яких починаються на одну і ту ж букву, кожне наступне натискання клавіші з цієї першою літерою буде здійснювати перехід до наступного файлу.

Управління метаданими: як приховати делікатну інформацію ваших файлів

Кожен файл містить метадані, що вказують автора, дату і час створення, дату і час внесення змін і багато ще якої інформації. У якийсь момент ви можете захотіти, щоб файл був не настільки інформативним.

Клацніть правою кнопкою на імені файлу, виберіть Properties (Властивості), і потім клацніть на вкладці Details (Детально). Внизу на вкладці Details (Детально) клацніть посилання Remove Properties or Personal Information (Видалення властивостей і особистої інформації) (див. Рисунок 1). Діалогове вікно Remove Properties (Видалення властивостей) дозволить Вам вибрати, які метадані Ви хочете видалити, як показано на малюнку 2. (Примітка: Деяка інформація у властивостях файлу не може бути видалена. Прапорці для таких властивостей не будуть бачити.)


Малюнок 1. На вкладці Details (Детально) перераховані властивості файлу і є посилання, щоб видалити деякі персональні дані.
Малюнок 2. Ви можете вибрати метадані, які Ви хочете видалити, відзначаючи відповідні прапорці.

Опція Create a copy with all possible properties removed (Створити копію, видаливши всі можливі властивості) обрана за замовчуванням. Це найкращий варіант, якщо Ви хочете зберегти вихідний файл і спільно з ким-то використовувати його копію з мінімальною кількістю прикріплених персональних даних.

Як швидко побачити системні файли і розширення

Протягом багатьох років в Windows важливі системні файли робилися прихованими, з тим щоб користувачі не видаляли їх помилково. Щоб побачити їх в Провіднику Windows, вам потрібно було натиснути Tools / Folder Options / View (Сервіс / Властивості папки / Вид) і вибрати опцію в розділі Hidden files and folders (Приховані файли і папки). У Провіднику Windows 8 (File Explorer) ви просто натискаєте вкладку View (Вид), переходите в розділ Show / Hide (Показати або Приховати) і встановлюєте прапорець Hidden items (Приховані елементи).

Відобразити розширення файлів в Провіднику (File Explorer) так само швидко. Просто перевірте прапорець Розширення імен файлів (File name extensions) безпосередньо над прапорцем Приховані елементи (Hidden items). Третя опція в розділі Show / Hide (Показати або Приховати) - Прапорці елементів (Item check boxes) - дозволяє відображати прапорці (галочки) на файлах, які ви вибираєте клацанням. При цьому стає трохи простіше робити вибір файлів в списку без необхідності використовувати звичайну комбінацію Ctrl + клацання.

Знання числа: вибір програми за допомогою клавіатури

Коли ви відкриваєте кілька програм, є потаємні номера, пов'язані з їх місцями на панелі завдань, починаючи з "1", зліва направо, і закінчуючи "0" (для 10-ій).

Опція обмежена першими 10-ма додатками на панелі завдань. Щоб відкрити будь-який з них, натисніть клавішу Windows і його цифру. Присвоєний номер не фіксується: перетягування будь-якого елементу панелі задач на інше місце автоматично перепризначає йому число - зручно для запам'ятовування числа. (Нагадаємо, що клацання правою кнопкою миші на значку панелі завдань відкриває його власний список переходів.)

За замовчуванням на панелі завдань Windows 8 будуть відображатися значки. Як і в Windows 7, на панелі завдань у Вас можуть відображатися і значки, і мітки. Клацніть правою кнопкою у вільному місці на панелі завдань, виберіть Properties (Властивості) і виберіть Combine when taskbar is full (Групувати при заповненні панелі завдань) в випадаючому меню Taskbar buttons (Кнопки панелі задач). Натисніть "OK". Зрозуміло, значки займають менше дорогоцінного місця на панелі завдань. Але вибір за вами.

Поки у вас відкрито діалогове вікно властивостей панелі завдань Windows 8, зайдіть на нову вкладку Jump Lists (Списки переходів). Вона дозволяє вибрати, чи потрібно зберігати в панелі завдань інформацію про недавно відкритих програмах, про недавно відкритих елементах в списках переходів, або і те й інше.

Створення панелей для швидкого доступу на панелі завдань

Якщо Ви часто відкриваєте папки, щоб отримати доступ до часто використовуваних файлів, Ви можете створити панель інструментів для швидкого доступу на панелі завдань. Наприклад, мені часто доводиться відкривати різні файли для своїх статей Windows Secrets. Замість того, щоб створювати ярлики на робочому столі для кожного з них, я створив панель інструментів з ярликами для папок, в яких вони знаходяться (рисунок 3).


Малюнок 3. Створення користувальницької панелі інструментів на панелі завдань дозволяє отримати швидкий доступ до часто використовуваних файлів.

Клацніть правою кнопкою по вільній області панелі завдань. Виберіть меню Toolbars (Панелі) і потім New toolbar (Створити панель інструментів) (рисунок 4). З'явиться вікно на зразок Провідника, де ви можете вибирати папку. Натисніть OK, і нова панель інструментів з'явиться на панелі завдань лівіше області повідомлень на робочому столі. Клацніть подвійну стрілку, і відкриється список вмісту папок.


Малюнок 4. У налаштування панелі задач включено кілька попередньо панелей інструментів і опція створення призначених для користувача панелей інструментів.

За замовчуванням в Windows 7 і Windows 8 пропонується ряд заздалегідь створених панелей інструментів, таких як Address (Адреса), Links (Посилання) і Desktop (Робочий стіл). (Вони неактивні до тих пір, поки Ви не встановите прапорці поруч з їх назвами.) Але, знову ж таки, вам варто додавати їх тільки в разі потреби - на них витрачається певне місце на панелі завдань. Наприклад, панель Адреса (Address), яка просто дублює адресний рядок браузера, насправді не варто того, щоб витрачати на неї стільки місця.

Більш тонка настройка панелі завдань Windows

За замовчуванням Windows 8 групує вікна багаторазово запущеного додатку під єдиним значком. Якщо, скажімо, у Вас відкрито декілька вікон Word, то з'явиться всього один значок. Щоб побачити окремі вікна, наведіть курсор на значок.

Але як і в Windows 7, Ви можете змусити кожне вікно відкритої програми з'являтися на панелі завдань окремо. Відкрийте властивості панелі задач. На вкладці Taskbar (Панель задач) клацніть спадаючий список поруч з написом Taskbar buttons (Кнопки панелі задач). Потім виберіть Never combine (Не групувати) або Combine when taskbar is full (Групувати при заповненні панелі завдань) (рисунок 5). Зверніть увагу, що у невідкритих додатків, "приколотися" до панелі завдань, що не буде міток. Як показано на малюнку 6, це може виглядати трохи незграбно.


Малюнок 5. Управління кнопками Панелі завдань дозволяє вибирати, як її елементи будуть виведені на екран.
Малюнок 6. Вибір опції Combine when taskbar is full (Групувати при заповненні панелі завдань) може створити безглузду комбінацію з маркованих і немаркованих значків.

Сезам, відкрийся: вибір програм за замовчуванням

Незважаючи на те, що все ще може здаватися, що Microsoft визначає, якими програмами повинні відкриватися файли певних форматів, у користувача є можливість вибирати. Але утиліту Default Programs (Програми за замовчуванням), яка дозволяє це робити, легко випустити з уваги, - в Панелі управління немає ніякої наочної посилання. У відображеної в режимі "Категорії" Панелі управління натисніть Programs / Default Programs (Програми / Програми за замовчуванням). (В Windows 8 ще можна скористатися пошуковим механізмом на панелі Charms, набравши "default" ( "за замовчуванням".))

Натисніть Set your default programs (Завдання програм за замовчуванням), щоб побачити список встановлених додатків (включаючи внутрішні програми Windows 8). При виділенні програми з'являються два посилання. Set this program as default (Використовувати цю програму за замовчуванням) - будуть автоматично відкриватися пов'язані з програмою файли.

Ви можете також налаштувати, які формати файлів зв'язати з програмою за замовчуванням, клацнувши посилання Choose defaults for this program (Вибрати значення за замовчуванням для цієї програми). З'явиться список підтримуваних форматів файлів (рисунок 7); встановіть або зніміть прапорці відповідно до того, чи хочете ви зв'язати ті файли з додатком.


Малюнок 7. У цьому прикладі діалогове вікно зіставлення відображає всі типи файлів, які можуть автоматично відкриватися в Microsoft Paint.

Одна з чудових речей, яка була присутня в Windows, і все ще присутній, це безліч способів, які ви можете використовувати для управління завданнями комп'ютера. Представлені вище команди швидкого доступу допоможуть прискорити вирішення деяких з таких завдань. Якщо вам важко запам'ятати з все, ця стаття може стати хорошою шпаргалкою.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

У вас два монітори?
Знайшли друкарську помилку?