Донецкий техникум промышленной автоматики

SUSE стала першою, хто випустив офіційний 64-бітний Linux-дистрибутив для Raspberry Pi 3

1 + 1 1 + 1   SUSE Linux Enterprise Server для Raspberry Pi 3   Ілюстрація з сайту   Fossbytes   Raspberry Pi 3 Model B - перша плата проекту з 64-бітної процесором (застосовується 4-ядерний ARMv8 з тактовою частотою 1,2 ГГц) - з'явилася в лютому цього року за ціною в 35 USD і вже розійшлася тиражем більше 10 мільйонів пристроїв, проте їй не вистачало 64-бітної операційної системи

SUSE Linux Enterprise Server для Raspberry Pi 3
Ілюстрація з сайту Fossbytes

Raspberry Pi 3 Model B - перша плата проекту з 64-бітної процесором (застосовується 4-ядерний ARMv8 з тактовою частотою 1,2 ГГц) - з'явилася в лютому цього року за ціною в 35 USD і вже розійшлася тиражем більше 10 мільйонів пристроїв, проте їй не вистачало 64-бітної операційної системи. Тепер вона з'явилася - їй стала SLES (SUSE Linux Enterprise Server).

Офіційні Linux-дистрибутиви проекту Raspberry Pi: NOOBS і Raspbian (на базі Debian) - залишилися 32-бітовим навіть для використання з Raspberry Pi 3. З анонсу 64-бітної плати 9 місяців тому: «На момент запуску ми використовуємо той же 32-бітове призначене для користувача оточення Raspbian, що і на інших пристроях Raspberry Pi; протягом кількох наступних місяців проведемо дослідження на тему цінності переходу на 64-бітний режим ». Інші дистрибутиви Linux, такі як Ubuntu MATE for Raspberry Pi 3 , Теж використовують 32-бітове ядро. А в разі Windows 10 IoT була заявлена ​​підтримка нового пристрою і «невпевненість в питанні появи 64-бітової версії».

І ось компанія SUSE вирішила порадувати користувачів Raspberry Pi 3 Model B, зацікавлених в роботі з 64-бітної операційною системою, випустивши редакцію SUSE Linux Enterprise Server 12 SP2 з підтримкою цього бюджетного пристрою. У випущеному дистрибутиві заявлена ​​підтримка основних компонентів плати (Bluetooth, Wi-Fi, HDMI, Ethernet, GPIO), використовує файлову систему btrfs, доступні інструменти для розробки (GCC і інші). Завантажити образ SLES-12-SP2-ARM-X11-raspberrypi3_aarch64 (версія 2016.10.04-GM) можна з сайту suse.com (В разі безкоштовного завантаження без подальших оновлень потрібно попередньо заповнити форму).

Постійне посилання до новини: https://www.nixp.ru/news/13859.html . Дмитро Шурупів за матеріалами Fossbytes , Raspberrypi.Org .