Донецкий техникум промышленной автоматики

Створення сайту на Joomla з нуля

Створення сайтів сьогодні є одним з прогресивних способів заробітку в Інтернеті. Цей сегмент отримує таке широке поширення за рахунок зростання потреби великих і малих компаній у своєму власному сайті. Для кого-то ж, створення сайту - спосіб зайняти себе і, успішно його монетизуючи, заробити певні кошти для покриття витрат на хостинг і Інтернет.

Які потрібно мати знання і як створити свій перший сайт? Що потрібно вміти?

Для того, щоб самостійно «писати з нуля» професійні сайти потрібно володіти деякими мовами програмування, такими як HTML, CSS, JavaScript і PHP. Однак у наш час є способи, завдяки яким можна обзавестися своїм сайтом, не маючи при цьому навичок веб-програмування.

Створення сайту на Joomla - це поширений метод, який використовується в сайтобудування. Joomla - це безкоштовна CMS, тобто система управління контентом. Програмісти називають простіше - движок сайту. Створення сайту на Joomla c нуля не вимагає знань програмування, так як система дуже універсальна і підходить для створення різних видів сайтів - блогів, сайтів розважальної тематики, інтернет-магазинів і так далі. Для того, щоб розібратися з системою і почати роботу над першим проектом, середньостатистичному новачкові знадобитися приблизно добу, не більше. До того ж в Інтернеті є різні уроки створення сайту на joomla, які допоможуть швидше освоїти цю CMS.

Створення сайту на Joomla починається з того ж, з чого починається утворення будь-якого інтернет-ресурсу - з покупки доменного імені та хостингу.

Домен - ім'я та "адреса" сайту, яке буде видно в адресному рядку після символів «www».

Хостинг - це дисковий простір, що виділяється сервером для зберігання файлів сайту для його постійної доступності користувачам Інтернету.

Домен і хостинг можна купити на одному і тому ж сайті, я користуюся цими ресурсами: beget.ru , hostia.ru

Домен в зоні .ru коштує приблизно 120 рублів, а в якості сервера, ви можете взяти у хостера найдешевший тариф, для одного сайту цього цілком достатньо, приблизні ціни: 50 - 120 рублів на місяць.

Після покупки домену та хостингу, вам доведеться встановити на хостинг (локальний або віддалений) шаблон CMS Joomla.

Як встановити шаблон на Joomla

Шаблон - це зверстані сторінки і дизайн вашого майбутнього сайту з заздалегідь визначеними позиціями для блоків навігації, а також файли «движка». Завантажити шаблон (файли) можна за допомогою будь-якої програми, що підтримує передачу даних по FTP протоколу.

На Joomla можна створити динамічний сайт, то є такий сайт, який використовує бази даних MySQL. Тому створити базу даних - дати їй назву і придумати персональний пароль - буде першим ділом при роботі на движку. Як створити базу даних?

Наступним етапом створення сайту на Joomla буде настройка блоків і інших модулів. Для цього в CMS передбачено зручне меню, доступне в панелі управління. Після цього, за допомогою спеціально призначеного для цього пункту, можна додавати на свій сайт статті та інший контент, реалізуючи своє завдання.

У Мережі існують різні уроки створення сайту на Joomla, що полегшить завдання роботи з помилками і рішення інших проблем, які можуть виникати в процесі роботи.

Які потрібно мати знання і як створити свій перший сайт?
Що потрібно вміти?
Як створити базу даних?