Донецкий техникум промышленной автоматики

Створення анімованого зображення GIF (аватари, банера і т.п.)

Нещодавно зіткнувся з потребою створити банер на кожній сторінці. До цього думав створити анімовану аватару з зображень деяких предметів колекції, але до цього не доходили руки. А тут саме знадобився банер, бажано анімований. З серйозними графічними пакетами, зокрема з Adobe Photoshop я дуже мало знаком, крім того я не прихильник стріляти з гармати по горобцях. І вирішив я знайти спосіб як зробити анімоване зображення, при чому бажано за допомогою безкоштовної програми.

Повинен сказати, знайти програму виявилося досить легко, як і розібратися в її роботі.
Отже:
1. Створіть окрему папку, в якій будуть зберігатися статичні зображення, з яких програма зробить анімований малюнок.

2. За допомогою графічного редактора (Paint, XnView і т.п.) підготуйте зображення для формування анімованого малюнка. Ці зображення повинні бути одного розміру, і повинні бути збережені у форматі .GIF
2

3. Скачайте програму UnFREEz . Інтерфейс програми англійською, але там нічого складного. Програма запакована в архів, так що після скачування архів необхідно розпакувати.

4. Запустіть програму UnFREEz. Перетягніть в віконце програми створені раніше зображення саме в тому порядку, в якому вони повинні слідувати в анімації. Видалити поточне зображення з віконця програми можна за допомогою кнопки «Remove Frame». Віконце програми можна очистити від всіх перенесених зображень кнопкою «Clear All». За допомогою позначки «Loop animation» можна вказати, чи повинна анімація повторюватися з початку, коли ви побачите останні слайд. У віконці «Frame delay» потрібно задати затримку між зміною зображень в сотих частках секунди - cs.
4

5. Тепер все готово - залишилося тільки натиснути кнопку «Make Animated GIF», і в діалозі вказати назву анімованого зображення і місце, куди зберегти файл.
5
Сподіваюся ця коротка інструкція допоможе Вам у створенні анімованих зображень. Наснаги та натхнення!
_____________

.