Донецкий техникум промышленной автоматики

Стартує чесько-французький проект «Діти не повинні рости в дитбудинках»

Як правило, лише невеликий відсоток дітей виявляються позбавленими опіки своїх батьків в результаті їх смерті Як правило, лише невеликий відсоток дітей виявляються позбавленими опіки своїх батьків в результаті їх смерті. Нерідко основною причиною зростання соціального сирітства дітей при живих батьках є безробіття або складна соціальна ситуація в родині. У ці дні стартує чесько-французький проект під назвою «Підтримка доброї практики в регіоні Кладно», який по суті є "першою ластівкою" на шляху зменшення числа дітей, що виростають в дитбудинках.

Девіз проекту «Діти не повинні рости в дитбудинках». Проблема зміцнення сім'ї та подальшого повернення в неї дітей розглядається учасниками проекту в аспекті теоретічекого і практичного її вирішення. Каже директор Чеського центру відновлення сім'ї Віра Бехінева, який, надихнувшись французьким досвідом, реалізує даний проект у співпраці з кількома дитбудинками і установами діагностичного типу в регіоні міста Кладно:

"Винятковість проекту полягає, в першу чергу, в отриманні загальної освіти психологами і соціальними працівниками в дитячих будинках, соціальних установах та деяких недержавних організаціях, діяльність яких спрямована на охорону дитячих прав".

Організатори проекту сподіваються, що удосконалення кваліфікації соціальних працівників послужить не тільки підвищенню якості соціальних послуг, але, можливо, також впровадженню «пілотної» моделлю.

«Ми будемо вчитися від наших колег з Франції, як правильно здійснювати підтримку сімей, які опинилися в складній соціальній ситуації, щоб вони були здатні знову піклуватися про своїх дітей, і їх нащадки могли, не відчуваючи страх, знову повернутися додому», - каже Віра Бехінева.

Чи є у вас припущення, наскільки швидко діти з дитбудинків відчують позитивні наслідки вашого проекту?

«Всі діти, які живуть у дитбудинках, хочуть повернутися додому, але поки невідомо, скільком дітям це вдасться».

Природно, - підкреслює Віра Бехінева, всі учасники проекту будуть прагнути до того, щоб для повернення дітей в сім'ї були створені оптимальні умови, а також до того, щоб знизити рівень напруги і психічної травматизації дітей і підвищити якість їх життя в установах такого типу.

Чи є у вас припущення, наскільки швидко діти з дитбудинків відчують позитивні наслідки вашого проекту?