Донецкий техникум промышленной автоматики

США радять Україні продовжити закон про статус ОРДЛО, щоб зберегти санкції

При цьому спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер підкреслив, що положення цього закону можна реалізувати тільки після деокупацію Донбасу. При цьому спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер підкреслив, що положення цього закону можна реалізувати тільки після деокупацію Донбасу

Волкер закликав Верховну Раду продовжити дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування на Донбасі / фото vysotskiy.ap

Спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки у справах України Курт Волкер закликав Верховну Раду продовжити дію Закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей".

Як передає кореспондент УНІАН, про це дипломат сказав на конференції в Києві.

"Україна домоглася величезного прогресу. За останні чотири роки Україна відродила свою самобутність, то, що не було настільки очевидним раніше, і Україна в цьому процесі стала динамічною європейською країною", - підкреслив Волкер.

За його словами, Україна також внесла вклад в виконання Мінських угод щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Читайте також Анонсовані "вибори" в ОРДЛО суперечать мінським домовленостям - Євросоюз

«Прийняла закон про особливий порядок (місцевого самоврядування на Донбасі - УНІАН), вона прийняла закон про амністію, вона готова провести місцеві вибори», - зазначив Волкер.

Він підкреслив, що українська влада не може впровадити «ці ідеї до тих пір, поки території будуть окупованими».

"Ми повинні зосередити увагу, щоб території стали деокупувати ", - підкреслив Волкер.

За його словами, «дуже важливо, щоб Україна продовжила дію закону про особливий порядок», щоб не дати РФ можливості використовувати це проти України.

Волкер підкреслює, що продовження дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування на Донбасі буде сприяти збереженню санкцій ЄС проти Росії.

Він знову нагадав, що майже рік тому Верховна Рада продовжила дію Закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей", прийнятого в 2014 році.

Волкер підкреслив, що надзвичайно важливо зберегти дію "суворого режиму санкцій", введених західними країнами через російську агресію.

"Як ви знаєте, думки багатьох людей в Європейському Союзі зводяться до того, що вони хотіли б скасувати санкції, навіть якщо Росія нічого не зробила для виконання її частини (Мінського) угоди ...", - заявив Волкер.

"Чи стане важче підтримувати цей аргумент (збереження санкцій - УНІАН), зберігати в Європейському Союзі єдність, якщо буде вважатися, що Україна не виконує свою частину зобов'язань по Мінським угодами", - зазначив Волкер.

Він підкреслив, що в інтересах України продовжити дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування на Донбасі.

За словами Волкера, Росія використовує рішення України не продовжувати особливий порядок місцевого самоврядування на Донбасі як виправдання не виконувати свої зобов'язання, тому Україна не повинна давати РФ цей аргумент.

Також, на його переконання, продовження дії цього закону не погіршить для України нинішню ситуацію в регіоні.

Як повідомляв УНІАН, 6 жовтня 2017 року Верховна Рада прийняла Закон «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей», внесений президентом України.

Даним законом ще на рік було продовжено дію Закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», прийнятого в 2014 році.

У жовтні 2018 року закінчується термін дії цього закону.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter