Донецкий техникум промышленной автоматики

Шойгу змінив Сердюкова в Міноборони

Сергій Шойгу, який займав пост губернатора Московської області, призначений главою Міністерства оборони. Про це рішення президент Росії Володимир Путін повідомив на зустрічі з Шойгу.

Відставці Анатолія Сердюкова передував гучний скандал. В кінці жовтня 2012 року став відомо, що Cледственное управління СК Росії порушило п'ять кримінальних справ за фактами шахрайства при реалізації нерухомості, земельних ділянок і акцій, що належать ВАТ «Оборонсервіс», підконтрольному Міністерству оборони холдингу. За версією слідства, чиновники Міноборони Росії вибирали з майнового комплексу компанії «Оборонсервіс» найбільш престижні об'єкти, ділянки і акції. Після в цю нерухомість вкладалися величезні бюджетні кошти, а потім вона продавалася за істотно заниженими цінами афільованим з компанією «Оборонсервіс» комерційним структурам. Повідомлялося, що Анатолій Сердюков може бути допитаний в якості свідка у цій справі.

Виконуючим обов'язки губернатора Московської області, швидше за все, буде призначений віце-губернатор регіону Руслан Цаліков, повідомили в адміністрації Московської області. Дострокові вибори губернатора регіону відбудуться у вересні 2013 року - в єдиний день голосування.

Сергій Шойгу,   який займав пост   губернатора Московської області,   призначений   главою Міністерства оборони

В'ячеслав Ніконов, депутат, політолог, доктор історичних наук:

Склалася цікава ситуація. Важко пригадати випадок, коли у відставку пішов чоловік такого рангу, зі звинуваченнями в неохайності, які мають під собою правові підстави. У той же час відомо, що Путін ніколи не відкладав в дальній кут відставних політиків. Так чи інакше, вони виявлялися. Але випадок Сердюкова неординарний. Тому Сердюкову, мабуть, доведеться чекати результатів слідства у справі «Оборонсервіс».

Що стосується призначення на пост міністра оборони Сергія Шойгу, то його можна вважати військовим лише з певною часткою умовності. Шойгу створив і багато років керував МНС. Це не було армією, хоча і було силовим відомством. Ясно, що Шойгу був обраний, як людина, якій Путін довіряє. Шойгу має досвід створення силових структур і користується великим авторитетом у військах. Я думаю, що цей набір факторів переважив в сторону Шойгу і його генеральських погонів. Більшістю військових це призначення буде сприйнято з великим ентузіазмом.

Читайте по темі:

Валерій Морозов: Звільнення Сердюкова. Удар, від якого Путін не зможе оговтатися