Донецкий техникум промышленной автоматики

Що таке фотохостинги або як завантажити картинку і отримати посилання

 1. 1. У чому відмінність фотохостингу від фотостоку
 2. 2. Специфіка роботи фотохостингів
 3. 3. Кому потрібні фотохостинги?
 4. Як завантажити картинку і отримати посилання на неї
 5. Як вставити картинку в коментар
 6. Міні-картинки для торрент-трекерів
 7. Форуми
 8. 4. Недоліки фотохостингів

Фотохостинг називають веб-сервіси, що пропонують користувачам Інтернету завантажувати зображення (фото, картинки, скріншоти) на свої сервери для публічного доступу Фотохостинг називають веб-сервіси, що пропонують користувачам Інтернету завантажувати зображення (фото, картинки, скріншоти) на свої сервери для публічного доступу.

Зображення, які зберігаються на жорсткому диску комп'ютера або на карті пам'яті в планшеті, можуть бути видні тільки користувачеві цього комп'ютера або планшета.

Для того щоб зображення міг побачити інший користувач Інтернету, потрібно завантажити картинку і отримати посилання, наприклад, в такій послідовності:

 • зображення завантажити в Інтернет,
 • отримати адресу завантаженого зображення, тобто, отримати URL-посилання,
 • скопіювати це посилання і послати її іншим користувачам Інтернету.

Інший користувач інтернету, клікнувши на посилання, побачить зображення, розміщене на фотохостингу.


У процесі завантаження на фотохостинг кожне зображення отримує свій унікальний веб-адресу, який називається URL, і за цією адресою стає доступним для перегляду в Інтернеті.

Посилання на завантажене зображення можна передати за потрібне людям через особисті канали зв'язку, розшарити (тобто, опублікувати - від англ. Share - володіти спільно) в соцмережах, викласти на форумах, торрент-трекерах, на блогах і на сайтах.

Розглянемо специфіку роботи фотохостингів, а також відзначимо їх недоліки.

1. У чому відмінність фотохостингу від фотостоку

Фотохостинги необхідно відрізняти від фотостоков (вони ж фотобанки).

Фотостоки - це веб-сервіси, де безкоштовно або за плату можна скачати унікальні зображення з високою роздільною здатністю від професійних фотографів і дизайнерів графіки.

Фотостоки мають інший принцип роботи в порівнянні з фотохостингу. З фотостоков скачують зображення (зазвичай фото) на свій комп'ютер або пристрій, яка його замінює. Іншими словами, зображення скачують з будь-якого фотостоку на свій комп'ютер, тобто, скачують з Інтернету.

На фотохостинг, навпаки, закачують зображення зі свого комп'ютера, тобто, розміщують його в Інтернеті.

2. Специфіка роботи фотохостингів

Фотохостинги не беруть грошей за скачування картинок. Також зазвичай не потрібно платити і за можливість завантаження картинок на сервер, у всякому разі, в рамках якогось стартового обсягу безкоштовного простору. Зусилля творців таких проектів монетизуються показом контекстної реклами, наданням зареєстрованим користувачам більшого обсягу сховища зображень на платній основі, просуванням інших якихось проектів і т.п.

Багато фотохостинги, особливо ті, які заробляють на контекстній рекламі, не вимагають реєстрації, щоб спростити процес завантаження зображень і тим самим привернути якомога більше число користувачів.

Фотохостинги можуть мати свої додатки для операційних систем, що спрощують завантаження зображень і іноді пропонують нескладний функціонал для створення і навіть редагування скріншотів.

Наприклад, на фотохостингу clip2net можна на свій комп'ютер безкоштовно скачати програму для створення скріншотів і розміщення їх при необхідності в інтернеті. На рис. 1 показано, як виглядає програма clip2net на ПК після її скачування з інтернету за посиланням, зазначеної нижче, і установки.

http://clip2net.com/ru/ - безкоштовний фотохостинг

com/ru/  - безкоштовний фотохостинг

Мал. 1. Програма (додаток) clip2net для роботи з фотохостингом

Користувачі Windows знають, що для скріншотів в Windows є Ножиці . Цей інструмент дозволяє відправити скріншот по електронній пошті. Але, на жаль, він не має такої можливості, щоб розмістити свій скріншот в інтернеті і отримати на нього посилання. А clip2net надає інструменти не тільки для створення скріншота, але і для розміщення його в інтернеті. завантажити картинку і отримати посилання

Для фотохостингів, на відміну від фотостоков, не варто принципово питання унікальності зображень. Десь окремим пунктом в правилах використання фотохостингу може хіба що міститися заклик до дотримання авторських прав.

Фотохостинги зобов'язані забороняти розміщення зображень фривольного характеру, з антидержавною та іншої тематикою, що суперечить чинному законодавству. Такі зображення підлягають видаленню. Крім зобов'язань згідно із законом, фотохостинги часто висувають і свої правила зберігання зображень, наприклад, з метою ефективного використання місця на сервері. В цьому плані користувачі безкоштовних фотохостингів ніяк не захищені, і, на жаль, це не єдиний недолік такого роду сервісів.

3. Кому потрібні фотохостинги?

Для чого користувачеві може знадобитися фотохостинг? Це залежить від тих завдань, які стоять перед користувачем.

Фотохостинги не можна назвати інструментом Must Have сучасного користувача Інтернету.

Примітка: Must Have - дослівно з англійської перекладається як «повинен мати». Наприклад, якщо людина вважає себе фанатом Apple, то, ймовірно, він «обов'язково повинен мати» останню модель айфона.

Фотохостинг не можна вважати Must Have (незамінним інструментом), бо зробити картинку доступною для перегляду в мережі можна за допомогою хмарних сховищ, наприклад,

Хто ж тоді становить цільову аудиторію фотохостингів, кому вони потрібні?

Робота з хмарними сервісами типу Яндекс.Діск проста і зрозуміла тим користувачам, хто активно використовує такі в повсякденності. Є користувачі (і їх немало), які не мають звички користуватися хмарами. І вони вважають за краще користуватися, наприклад, тими ж фотохостингу.

Як завантажити картинку і отримати посилання на неї

Буває так, що ніякої текст не замінить скриншота, бо краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Але хіба можна вставити, наприклад, скріншот в коментарі на сайті або на форумі?

Наприклад, на сайті комп'ютерної тематики або на форумі часто буває так, що формат коментарів не передбачає додавання картинок. Якщо користувач просить допомоги в коментарях, то його просять скріншот своєї проблеми. Це означає, що потрібно зробити посилання на скріншот, а саме:

 • користувачу спочатку потрібно зробити і зберегти скріншот на своєму ПК,
 • викласти на один з фотохостингів без реєстрації,
 • а потім в коментарі залишити посилання на скріншот.

На таких фотохостингах, як правило, просто і доступно описується процес завантаження знімків екрана. Ось приклад такого фотохостингу:

http://litepic.ru/ - безкоштовний фотохостинг без реєстрації

Мал. 2. Безкоштовний фотохостинг без реєстрації для завантаження фотографій і створення скріншотів

Припустимо, що скріншот на комп'ютері у Вас вже є. Потім можна використовувати безкоштовний хостинг без реєстрації litepic для того, щоб отримати посилання на скріншот (або на картинку, на фото):

 1. клікніть по кнопці «Виберіть файл» (1 на рис. 2). Відкриється вікно, в якому треба знайти скріншот на своєму комп'ютері, клікнути по ньому мишкою і натиснути «Відкрити»,
 2. клікніть «Завантажити» (2 на рис. 2),
 3. перейдіть на Litepic вниз, побачите там посилання на свій скріншот (рис. 3) для Інтернету.

Як вставити картинку в коментар

Після того як картинка завантажена в інтернет і на фотохостинг видав посилання на картинку, тобто, зроблені три кроки, описаних вище, залишилося небагато:

 1. виберіть будь-який варіант посилання (можна найперший: 1 на рис. 3) і поставте курсор миші в поле з цієї посиланням. Виділіть посилання рухом курсору мишки при натиснутій лівій кнопці (текст буде зафарбований синім кольором),
 2. натисніть гарячі клавіші Ctrl + С (Копіювати),
 3. перейдіть туди, де треба розмістити посилання на скріншот (в коментарі на сайті, на форумі, в соцмережі), поставте там курсор миші,
 4. натисніть гарячі клавіші Ctrl + V (Вставити).

Якщо треба ще додати скріншот на litepic, слід натиснути на «+» (3 на рис. 2) і повторити кроки 1-7, описані вище.

2) і повторити кроки 1-7, описані вище

Мал. 3 Посилання на скріншот (на картинку), завантажену з комп'ютера користувача

Я записала відео (3 хвилини) про те, як завантажити картинку і отримати посилання на неї, а також як вставити картинку в коментар (точніше, як вставити посилання на картинку в коментар):

Міні-картинки для торрент-трекерів

Робота з фотохостингу - це будні авторів роздач на торрент-трекерах. Торрент-трекер змушені економити місце на сервері будь-якими можливими способами. А фотохостинги якраз передбачають генерацію посилань на завантажені зображення, зокрема, по типу превью при збільшенні при натисканні (2 на рис. 3).

Таким чином, торрент-роздача оформляється картинками в міні-форматі. Подивитися картинки в оригінальному розмірі зможуть ті, хто зацікавиться будь-якої торрент-роздачею. Для цього потрібно буде клікнути по картинці, після чого користувача перекине на сайт фотохостингу, на якому зберігається картинка повноцінного розміру і яку він відразу побачить.

Форуми

За цією ж схемою економії місця на сервері працюють і деякі форуми. Такі форуми змушені вдаватися до сторонніх веб-сервісів, оскільки для багатьох користувачів викладка картинки не є гострою необхідністю, а, швидше за просто ліками від нудьги.

Інтернет-аукціони, дошки оголошень

У числі веб-ресурсів, які заощаджують місце на сервері, - деякі інтернет-аукціони, веб-дошки оголошень та інші торгові майданчики. Продавці таких торгових майданчиків використовують фотохостинги для публікації фото пропонованого товару.

Фотохостинги як соцмережі

Можна скільки завгодно говорити про переваги хмарних сховищ, але жодне з них не розраховане на комунікації. Тоді як масштабні проекти фотохостингів типу Flickr і Яндекс.Фотки містять елементи соцмереж. Зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі до зображень, висловлювати симпатії по типу виставлення лайків і т.п.

Фотохостинг від пошукового гіганта Google Фото пропонує всередині аккаунта цікаві плюшки - створення з завантажених зображень колажів, а також анімації, загальні альбоми з іншими користувачами і т.п. (1 на рис. 4).

Мал. 4. Фотохостинг безкоштовний Google Фото: функція «Колаж», кнопки «Поділитися», «Змінити», «Видалити»

4. Недоліки фотохостингів

Будь-яке зображення, неефективні витрати місце на думку адміністрації фотохостингу без реєстрації, може бути видалено без попередження.

Більш уважні, лояльні і відповідальні в плані зберігання призначених для користувача даних все ж фотохостинги, що працюють за принципом хмарних сховищ, - з реєстрацією аккаунта і в більшості випадків з обмеженим безкоштовним об'ємом сховища зображень.

Мал. 5. Приклади зниклих скріншотів на безкоштовному фотохостингу без реєстрації (через закриття rutracer.org)

Безкоштовні фотохостинги без реєстрації, які вважають за краще багато користувачів, - дуже ненадійні сховища фотоконтентом.

Часто посилання, що містяться всередині несвіжих (старих) торрент-роздач, в оголошеннях на торгових майданчиках або в повідомленнях на форумах, виявляються неробочими (інакше кажучи, битими) НЕ з тієї причини, що було видалено зображення, а внаслідок того, що сам фотохостинг вже припинив своє існування.

Також з комп'ютерної грамотності:

1. Пошук по картинці - Гугл в допомогу

2. Як переслати файл великого розміру (до 50 Гб)

3. Як зменшити вагу фото

4. Програми Windows для застосування фотофільтри


Автор: Надія


3. Кому потрібні фотохостинги?
3. Кому потрібні фотохостинги?
Для чого користувачеві може знадобитися фотохостинг?
Але хіба можна вставити, наприклад, скріншот в коментарі на сайті або на форумі?