Донецкий техникум промышленной автоматики

Що робити якщо на диску немає розділу fat32 або як відформатувати будь-який диск в формат FAT32

Деякий час тому до мене звернувся мій товариш з якоїсь проханням. Полягав питання ось в чому, мій знайомий придбав зовнішній жорсткий диск (маркування я не пам'ятаю вже), який спочатку, як і всі інші в 2017 році був відформатований в файлову систему NFTS, так ось, мій товариш просив мене переробити цей носій в файлову систему FAT32. Я звичайно з радістю взявся за даний захід, а чому немає, делов то трохи, а людині допоможу (ну і так зайві зірочки мені в очах інших). Але, коли я почав проводити цей захід зіткнувся з проблемою, даний жорсткий диск спочатку мав формат NFTS, а можливості відформатувати в FAT32 в ньому навіть не було передбачено. Почав я шукати пояснення тому до тих пір з таким не стикався, в загальному, після не великих пошуків я прочитав що таки да, сьогодні, деякі компанії випускають жорсткі диски без формату FAT32, тобто, його просто немає, як і, втім, можливості, відформатувати вбудованими в ОС засобами. Але проблему треба було вирішувати. По ходу пошуку можливого рішення я натрапив на дуже корисну програму, яка мені і допомогла вирішити це завдання буквально в два кліка мишкою, що це за утиліта, а також, її невеликий опис читайте далі.

Програма називається fat32format, вона безкоштовна і не вимагає установки. З приводу інтерфейсу не можу класифікувати його інакше як дуже простий і зрозумілий. Незважаючи на те, що він англійською мовою, розібратися з ним не складе труднощів навіть недосвідченому користувачу. Ось посилання на сторінку завантаження програми. Для того щоб почалося завантаження, потрібно лівою кнопкою мишки клікнути на велике зображення утиліти.

Ця програма форматує суто в формат fat32, тому зверніть на це увагу. В поле "Drive" знадобиться виставити букву диска, який потрібно відформатувати. Далі параметр "Volume Label" є не обов'язковим тому, на ваш розсуд, якщо ви захочете, щоб у диска була назва, типу, то тоді пропишіть бажане. Також, галочка "Quick Format" стоїть за умовчанням (це швидкий формат), якщо її зняти, в чому я не бачу сенсу, то форматування буде проводитися глибше, більш ретельне, відповідно потрібно більше часу на це. Після налаштування параметрів знадобиться натиснути на кнопку "Start".

Ось так, за допомогою даної програми я відформатував диск, який не має можливості формату в FAT32. Якщо у вас виникнуть питання, то краще за все пишіть мені на email сайту pcompstart, або заповніть та надішліть форму зі сторінки Контакти . Якщо ж ні, то задайте його в коментарях і як тільки у мене буде час я обов'язково відповім на нього.

Ще статті, які можуть зацікавити:
Що робити якщо DNS-сервер не відповідає
Дванадцять рад починаючому користувачеві комп'ютера
Навіщо оптимізувати жорсткий диск
Прискорення операційної системи Windows
Як видалити папку Windows.old в Windows