Донецкий техникум промышленной автоматики

Що таке Google+ і що соцмережа-привид пропонує брендам

  1. трохи цифр
  2. Навіщо брендам Google+
  3. Оптимізація сторінки Google+
  4. Лідогенераціі за допомогою «Кіл»
  5. Плюс один
  6. заходи
  7. замість висновку

Бути чи не бути? Ось у чому питання…

Місто-привид, пустеля, корпоративна соціалочка для ґуґлерів Місто-привид, пустеля, корпоративна соціалочка для ґуґлерів. Такими метафорами нагороджують соціальну мережу Google+ . З'явившись влітку минулого року, творіння інтернет-гіганта стало швидко рости. Але інтерес до соцмережі згас так само швидко, як і з'явився ... Втім, в Google ситуацію провальною не вважають і продовжують гнути свою лінію: вводити зміни і інтегрувати соціальну мережу з вже наявними популярними сервісами.

трохи цифр

Якщо вірити (а їй, як відомо, вірити можна не завжди), зараз соціальна мережа нараховує більше 250 млн. користувачів. 75 млн. чоловік заходять в Google+ кожен день. Загалом, цифри досить значні.

Але не одним кількістю користувачів жива соціальна мережа. Фахівців, які працюють в сфері SMM, набагато більше цікавить соціальна активність. А тут Google+ похвалитися нічим. Проаналізувавши активність (враховувалося, як часто діляться контентом), британська компанія Umpf з'ясувала, що на 100 млн. користувачів в G + доводиться тільки 6 расшаріваніє. Для Twitter це число склало 197,3.

Кількість расшаріваніє в соціальних мережах на 100 млн. Користувачів

Навіщо брендам Google+

В такому випадку виникає резонне питання:

Чи повинні бренди мати свої сторінки в соціальній мережі Google?

Відповідь однозначна: «Так!» Як вважає маркетолог з Zumba Fitness Джейкоб Сміт (Jacob Smith), на це є як мінімум 2 причини:

  • соцмережа все більше інтегрується з іншими сервісами інтернет-гіганта: пошук, Google Places, Карти і т.п. Малий бізнес просто не може собі дозволити ігнорувати ці фактори, так як присутність в G + автоматично покращує видимість в пошуку і сприяє просуванню бренду.
  • Google+ пропонує нові функції, що спрощують процес комунікації. Наприклад, за допомогою «відеозустрічей» можна обмінюватися думками, презентаціями, проводити наради. Зручно перемикатися з одних сервісів (наприклад, Gmail) на сторінку соцмережі і т.п.

Розглянемо докладніше, які можливості пропонує G + для брендів.

Оптимізація сторінки Google+

Очі - дзеркало душі, а профіль бренду в соціальній мережі - важлива складова іміджу і репутації. Що може запропонувати G +? Практично те ж саме, що і інші соціальні мережі: фото обкладинки, картинку профілю, коротку інформацію про себе.

Наповнення сторінки бренду контентом здійснюється стандартно. Ви можете розмістити посилання, додати відео і зображення, опублікувати пост, створити фото- і відеоальбоми.

Одне з важливих і приємних моментів - Google+ дозволяє редагувати фото прямо в альбомі: кадрувати, застосовувати ефекти, автокорекцію, додавати текст і т.д. Також G + дозволяє розміщувати анімовані GIF.

Наприклад, бренд використав цю можливість, створивши обкладинку з 5 анімованих GIF-картинок, які в підсумку з'єднуються разом і передають одне повідомлення.

Лідогенераціі за допомогою «Кіл»

Перший крок на шляху успішної лідогенераціі - зростання соціальної бази, щоб в подальшому зацікавити користувачів перейти з соцмережі на цільову сторінку.

Одна з ключових особливостей Google+ - сегментація аудиторії за допомогою «Кіл». Вони дозволяють розділити всіх користувачів на групи і ділитися з кожної з них релевантною інформацією. Наприклад, продавець автомобілів буде по-різному спілкуватися з матір'ю трьох дітей і бізнесменом, який цінує швидкість, комфорт і багато подорожує.

Найпростіший шлях генерувати ліди - розміщувати цікавий для користувачів контент, даючи зворотні посилання на сайт. Оптимальний варіант, на думку фахівців Google, 3-4 поста в день. Час постів залежить від місця розташування передплатників, їх способу життя і звичок.

Соціальна мережа дає можливість персоналізації постів, тобто згадувати в повідомленнях користувачів. Для цього необхідно поставити знак «+» перед ім'ям людини і вибрати його профіль (можна згадувати сторінки брендів). Якщо хтось в пошуку G + шукатиме цього користувача або сторінку, ваші пости з'являться в результатах.

Якщо хтось в пошуку G + шукатиме цього користувача або сторінку, ваші пости з'являться в результатах

Ще одна цікава можливість, яку надає Google+ - оповіщення. Після публікації поста ви можете вибрати «Круг», якому це повідомлення буде доступно, і відправити користувачам цього «Круга» оповіщення.

Після публікації поста ви можете вибрати «Круг», якому це повідомлення буде доступно, і відправити користувачам цього «Круга» оповіщення

Користувачам кола прийде повідомлення на пошту про публікації поста. Соціальна мережа вводить ліміт на оповіщення. Максимальне число людей, яким можна послати оповіщення таким способом - 100 чоловік.

Плюс один

Аналогом лайка Facebook в G + є кнопка +1, яка має досить незаперечні переваги перед іншими способами прояву соціальної активності.

У пошуку Google є контекстна реклама. І іноді ця реклама супроводжується спеціальними коментарями +1. Так вже задумав Google, що профілі G + і AdWords можна зв'язати між собою. В результаті користувачі, залогіненним в соцмережі, можуть побачити в пошуку оголошення, в яких їм показуються друзі, які поставили рекламі +1.

Всі +1 зі сторінки бренду в Google+ поширюються на оголошення AdWords, і навпаки. Тому плюсуючи оголошення в пошуку, ви запрошуєте своїх друзів взаємодіяти з рекламою, як в соцмережі, так і за її межами.

заходи

Ще один цікавий спосіб взаємодії з аудиторією, який пропонує Google+ - Відеозустрічі та заходи.

Заходи були запущені в червні 2012 р Створюючи захід, ви можете вибрати тему (деякі теми анімовані), ввести дату, час, місце проведення, вказати необхідні деталі, а потім розшарити його в Кругах.

Заходи були запущені в червні 2012 р Створюючи захід, ви можете вибрати тему (деякі теми анімовані), ввести дату, час, місце проведення, вказати необхідні деталі, а потім розшарити його в Кругах

Після реєстрації заходи воно буде автоматично додано в ваш календар Google Calendar. Користувачі, які вирішили брати участь в заході, отримають нагадування про заплановану подію по email. Крім того, завдяки інтеграції з пошуком Заходи можуть принести додатковий органічний трафік.

Після проведення заходу учасники можуть ділитися фотографіями з події (є можливість сортувати по тегу, популярності, фотографу), залишати коментарі.

замість висновку

На цьому всі можливості соціальної мережі не обмежуються. Google продовжує вносити зміни, а значить нас чекають всі нові можливості просування. Головне, щоб користувачів G + стало більше і вони стали активніше. Втім, для цього є всі передумови. Команда професіоналів-маркетологів, твердий долар і адміністративний ресурс творять чудеса. Всього цього у Google в достатку. І якщо ви не хочете добровільно реєструватися в G +, вам доведеться це зробити. Хоча б заради відображення в пошуку.

Що може запропонувати G +?