Донецкий техникум промышленной автоматики

Що таке responsive design, чуйний дизайн, адаптивний дизайн, що реагує дизайн

Чуйний дизайн (responsive design) - це дизайн сайту адаптований під розміри пристроїв, які мають вихід в інтернет. На мій погляд це сучасний і дуже важливий крок у розвитку веб дизайну. Його виникнення було неминучістю, так як неможливо створювати окремі версії сайтів для кожного пристрою (наприклад телефонів різних моделей).

Чуйний дизайн

Всього лише 10 років тому всі сиділи за 15-дюймовим монітором з роздільною здатністю екрану 800х600 і були задоволені, а в інтернеті все макети сайтів були фіксованої ширини і будь-якої динаміки на сторінках не намічалося. Через кілька років з'явилися монітори з роздільною здатністю 1024х768 пікселів, і інтернет захопили веб-сторінки з рідким дизайном (fluid design - процентне співвідношення блоків сторінки). Його поява була просто необхідністю коректного відображення веб-сторінок як на 15-ти так і на 17-ти дюймових моніторах. Минуло ще пару років і світ побачив широкоформатні монітори і fluid design автоматично відпав при розробці інтернет-проектів (погодьтеся на 22 дюймовому моніторі колонка в 150px виглядає безглуздо). Стався крок назад і веб дизайнери знову повернулися до макетів фіксованої ширини, розташовані по центру вікна браузера.

І ось зараз 2012 рік у світі повно комунікаторів (смартфонів), планшетів, тачпадів, широкоформатних моніторів і розробка для цих пристроїв окремих дизайнів макетів і їх верстка, досить, дорога процедура. Ось тут на сцену і виходить чуйний дизайн, його завдання адаптувати розробляється макет під будь-які пристрої, при чому робиться це за допомогою запиту CSS3 media query. На даний момент цей запит підтримується всіма популярними браузерами: Google Chrome, Mozilla FireFox, Internet Explorer 9, Safari, Opera. Для браузерів IE7 і IE8 необхідно підключити пару скриптів JavaScript, я в основному використовую для цього css3mediaquery.js і html5shiv.js, але є й інші.

Я за службовим обов'язком і в міру своєї зіпсованості читаю дуже багато блогів, як зарубіжних так і російськомовних і серед веб дизайнерів йде активне обговорення на тему: «Чи варто використовувати Responsive design в своїх проектах?»

Багато негативно ставляться до цієї новизни пояснюючи це тим, що потрібно все протестувати, а потім вже використовувати, щоб бути впевненим, що все відображається без підступу. Я як front-end не розумію, що значить «все протестувати» я і так кожен проект тестую, проводжу аналіз намальованих макетів, щоб верстка була логічною і семантичної, використовую різні хакі для IE, якщо є така необхідність, і взагалі мене вражають розробники, які цього не роблять і дивуються, що щось з їх проектом не так.

Я належу до тих розробникам, які обома руками ЗА чуйний дизайн. Тому до дня народження свого племінника Назара я оновив дизайн свого блогу, тепер він буде чуйним, WordPress тему я розробляв сам, використовуючи теги HTML5 та CSS3 - назвав її HowToMake, хочу, щоб вона була прикладом семантичної верстки і чуйного дизайну. До речі, щоб наочно побачити що таке responsive design - зменшіть (змініть) розмір браузера або скористайтеся сервісами Responsivepx.Com або QuirkTools .

До речі з цієї статті я буду намагатися поповнювати рубрику Верстка цікавим матеріалом, пов'язаним з чуйним (адаптивним) дизайном, він допоможе Вам, та й буде нагадувати мені, як правильно і оптимально робити проекти, максимально адаптовані до будь-яких сучасних пристроїв.

В добру путь!