Донецкий техникум промышленной автоматики

Що таке заміна скла для iPhone окремо?

Всім хороший айфон, тільки дуже крихкий. А якщо у власника є схильність до кидальний рухам, то походи в сервісний центр за новими дисплеями можна планувати вже при покупці телефону.

А якщо у власника є схильність до кидальний рухам, то походи в сервісний центр за новими дисплеями можна планувати вже при покупці телефону

По правді кажучи, схожі проблеми чекають будь-який телефон з великим екраном: апарати-ровесники комплектуються склом схожою міцності, і прориву в захисних стеклах поки ніхто не досяг. Але власникам айфона пощастило: через популярність апарату відношення середньої вартості ремонту та ціни апарату значно менше, ніж у конкурентів. Власники айфонів залишають в сервісних центрах приблизно в два рази менше грошей, ніж власники Samsung, LG і HTC.

Останні 5 років все флагманські моделі смартфонів комплектуються захисним склом, приклеєним по всій площі до дисплея. Це робить апарат більш надійним, а дисплей яскравим. У цього рішення є зворотна сторона. Якщо скло все-таки б'ється, замінити його можна тільки з дисплеєм. По крайней мере, так роблять в авторизованих сервісних центрах.

У незалежних сервісних центрах в останні пару років стали пропонувати заміну скла окремо: спочатку на смартфонах Samsung, потім на iPhone і, нарешті, всіх інших. Технологія досить складна, тому результат ремонту іноді залишає бажати кращого. Але це коштує в 2-3 рази дешевше, ніж заміна модуля цілком і на недостатню якість закривають очі.

Технологія вторинної переробки дисплеїв з битим склом існує давно, але до останнього часу необхідне обладнання вироблялося тільки фабричного масштабу. Для такої роботи необхідно 5 різних за призначенням пристроїв, розмір і ціна яких тільки недавно стали достатніми для постачальника роздрібних послуг.

Якщо заміна скла проведена без порушення технології, результат повинен бути не гірше, ніж заміна модуля цілком. На практиці є особливості: для iPhone 6/6 Plus, наприклад, найбільш важким завданням є скріплення нового скла з рамкою. Поки повторити роботу, яку роблять на заводі FoxConn, не вдається.

Зовні дисплей із заміненим склом може ніяк ні відрізнятися від нового модуля, особливо якщо замінити підсвічування (включаючи поверхню з серійним номером і QR кодом). Такий дисплей легко можна видати за новий, ніж, часто користуються в деяких майстернях. На iPhone 6 і 6 Plus такий дисплей можна розпізнати тільки після установки. Якщо рамка і дисплей почали люфтіть або верхня частина "отліпла" - на вашому апараті відновлений дисплей.

Відновлений дисплейний модуль з заміненої підсвічуванням гірше, ніж дисплей із заміненим склом. Оригінальне підсвічування хоч і не виглядає новою, але світить яскравіше і передача кольору краще.

На жаль, поміняти скло без дисплея за допомогою рук і викрутки вийде.

Існує сильно спрощена технологія заміни за допомогою рідкого клею (LOCA), але після неї нормально користуватися айфоном може бути не просто.

Повноцінна процедура по заміні скла проходить в два етапи: видалення скла та очищення дисплея, і збірка дисплея з новим склом і рамкою.

На першому етапі потрібно відокремити бите скло і стару рамку. Для цього дисплей нагрівають до 80 градусів (безпечна температура для підсвічування і матриці), клей на якому тримається рамка стає більш в'язким, і її можна видалити.

З битим склом складніше: безпосередньо під склом знаходиться шар поляризатора, який часто пошкоджується слідом за склом. Поляризатор - необхідний елемент будь-якого LCD екрана, дозволяє розділити світ таким чином, щоб ми могли розрізняти кольори, без нього будь-дисплей просто яскраво світить білим. Поляризатор дуже схожий на звичайну пластикову плівку і легко дряпається залишками битого скла. Тому по можливості ми видалимо старий поляризатор разом з шматками скла.

«По можливості» означає, що для видалення скла з поляризатором потрібен хоча б один кут дисплея без залишків скла. Після того, як такий кут знайдений, ми продовжимо відокремлювати скло з поляризатором за допомогою струни. При цьому дисплей лежить на розігрітій до 80 градусів поверхні, для того щоб клей, за допомогою якого поляризатор склеєний з дисплеєм, став в'язким і втратив «силу».

Якщо такого куточка знайти на дисплеї не вдалося - не біда. Тоді спочатку відділимо старе скло, а потім поляризатор.

На дисплеї ще є залишки старого клею. Щоб відокремити їх, нам знадобиться розчинник і серветка з мікрофібри. Потрібно бути дуже обережним з розчинником, який може затекти під дисплей і зіпсувати підсвічування. Серветкою з мікрофібри можна видалити клей так, що на скляній поверхні дисплея не залишається подряпин і він нічим не відрізняється від абсолютно нового.

Після очищення дисплея треба наклеїти новий поляризатор. Приклеїти його без бульбашок і попадання порошинок досить складно: поляризатор забезпечений значно сильнішим клеєм, ніж звичайна захисна плівка, хоча процедура дуже схожа. Для цього китайські умільці придумали апарат, який дозволяє нанести поляризатор на дисплей з великою точністю і майже завжди без бульбашок. Пристрій забезпечений компресором для закріплення дисплея і поляризатора на різних стулках преса так, щоб при зведенні стулок поляризатор виявився точно під дисплеєм, а так само роликом, який рівномірно придавлює поляризатор і дисплей. Потрапляння пилу при цьому залежить від чистоти в приміщенні.

Потрапляння пилу при цьому залежить від чистоти в приміщенні

Така ж операція - нанесення нового клею. Він називається OCA (Optical Clear Adhesive - оптично чистий клей) і буває рідким або у вигляді плівки. Рідкий клей гірше за низкою причин: розподіл рідини важко контролювати, надлишок клею може потрапити на підсвічування, і у нього менше, що клеїть,. Але клей у вигляді плівки значно важче використовувати.

Для нанесення клею ми будемо використовувати той же самий пристрій. Наш клейовий шар зроблений компанією 3M. Він здатний абсорбувати невеликі бульбашки повітря, які можуть утворитися під клейовим шаром.

Залишилося прикріпити нове скло і рамку. Щоб закріпити скло і дисплей точно там, де він повинен бути, ми будемо використовувати форму. Всередину форми кладеться дисплей, знімається плівка з клейового шару, потім ми тут же накриваємо дисплей новим склом. Важливо не натискати на дисплей і скло, достатньо однієї - двох точок дотику. Якщо спробувати скріпити дисплей зі склом руками, неминуче утворюються дуже великі бульбашки повітря.

Щоб під склом не було бульбашок, ми використовуємо вакуумну камеру з пресом. У ній спочатку відкачується повітря, а потім прес тисне на дисплей по всій поверхні. При цьому бульбашок просто нема з чого утворитися. Якщо все-таки міхур під склом є, то швидше за все це невелика «горошина» менше міліметра в діаметрі. Такий міхур можна видалити в камері високого тиску під дією температури близько 60 градусів. Ця камера - свого роду «скороварка». Більш високий тиск веде до того, що порівняно низька температура робить молекулярні зв'язки клею слабшими, і бульбашка повітря абсорбується в клей так, що його не буде видно.

Останній етап - установка нової рамки. Для кріплення рамки Apple використовує термоклей. Ми вчинимо точно так же. Щоб клей на рамці придбав рідке агрегатний стан, потрібно короткочасно надати йому температуру 160-180 градусів.

При такій температурі легко псується дисплей і пластикова рамка. Щоб цього не сталося, ми використовуємо прес з формою, яка точно повторює місця кріплення рамки і скла. Таким чином нагріваються тільки ті ділянки, на які нанесено клей. Модуль готовий! Якщо у вас розбилося скло, звертайтеся до професіоналів - сервісний центр hardworkers.ru !