Донецкий техникум промышленной автоматики

Що купити, настільний Mac або MacBook?

 1. Що належить порівнювати
 2. Стаціонарний комп'ютер і ноутбук - принципова відмінність
 3. Wi-Fi та Інтернет
 4. порівняння дисплеїв
 5. продуктивність системи
 6. графічна система
 7. Накопичувачі для зберігання даних
 8. ремонтопридатність
 9. Підведення підсумків

Покрокове порівняння характеристик і особливостей актуальних представників двох лінійок персональних комп'ютерів виробництва Apple. Портативні і мобільні MacBook або стаціонарні, але продуктивні Mac ? На якому пристрої зупинити свій вибір?

Що належить порівнювати

Що належить порівнювати

У складі модельного ряду настільних комп'ютерів Apple за станом на літо 2015 го знаходяться три моделі:

 • iMac . Яскравий приклад реалізації концепції пристрою все-в-одному, моноблок з впізнаваним виглядом, що відрізняється наявністю інтегрованого монітора значних габаритів. Типовий атрибут сучасного офісу, на даний момент випускається в двох версіях, з діагоналлю екрана 21,5 і 27 дюйма. Також Apple пропонує iMac з надчітким 5K Retina -дисплеєм.

Також Apple пропонує iMac з надчітким  5K Retina  -дисплеєм

 • Mac Mini . Цілеспрямовано створювався крихітним, економічним і малопродуктивним, що компенсується наявністю широкого спектру інтерфейсів. Виступає в ролі центру управління побутовими пристроями, слугує базовим вузлом «розумного будинку», потребує додаткової периферії.

Виступає в ролі центру управління побутовими пристроями, слугує базовим вузлом «розумного будинку», потребує додаткової периферії

 • Mac Pro . Робоча станція підвищеної потужності, з подвійною графічною системою, гігантським об'ємом ОЗУ, укомплектована чіпом Intel Xeon E5, кількість ядер якого варіюється від 4 до 12-ти. Позиціонується як оптимальний інструмент для вирішення професійних завдань в сфері дизайну, відеомонтажу, 3D-моделювання, наукових розрахунків, обробки музики і т.д. Недешевий.

Недешевий

Мінімальний цінник для комп'ютера Mac Mini - 34 990 руб, iMac обійдеться від 75 990 руб, вартість Mac Pro в офіційному магазині знаходиться в діапазоні 210-690 тис руб.

Опоненти яблучних десктопів, ноутбуки сімейства MacBook, на даний момент представлені чотирма моделями:

 • MacBook Air . Недорогий, легкий, компактний лептоп, напівофіційно вважається найпоширенішим серед інших. За сучасними мірками має лише однієї більш-менш цікавою характеристикою - термін його автономної роботи досягає 12 годин. В іншому перед нами впевнений середнячок.

В іншому перед нами впевнений середнячок

 • MacBook Pro. Своєрідний анахронізм, модель з минулого, чия конфігурація не змінювалася з 2012-го року. На відміну від побратимів по цеху, не відрізняється «повітряним» силуетом, укомплектований жорстким диском замість flash-накопичувача і навіть оснащений DVD-дисководом. Однак його системні характеристики не поступаються ПК середньої руки, тому ноутбук нерідко використовується в якості робочої станції.
 • MacBook Pro з Retina-дисплеєм. Модифікація класичної моделі, оснащена модною новинкою - порівняно недавно надійшли в серію екранами надвисокої роздільної здатності. Представлена ​​варіантами з 13-ти і 15-дюймовими моніторами, позиціонується як універсальний апарат «на всі випадки життя».

Представлена ​​варіантами з 13-ти і 15-дюймовими моніторами, позиціонується як універсальний апарат «на всі випадки життя»

 • MacBook , Модель 2015 г. Іноді використовується комерційне позначення MacBook Retina. Найлегший, тонкий і багатий на інноваційні рішення ноутбук в асортименті Apple, можливо, взагалі в світі на даний момент. У продажу менше півроку, відрізняється специфічними особливостями - в наявність єдиний порт USB-C.

У продажу менше півроку, відрізняється специфічними особливостями - в наявність єдиний порт USB-C

Про потенційних витратах: MacBook Air коштує від 63 000 руб, цінник звичайного MacBook Pro 75 990 руб, версія ноутбука з Retina-дисплеєм в залежності від діагоналі останнього буде коштувати від 89 990 до 172 990 рублів. А ціна нового MacBook Retina становить 89 990-108 990 руб, згідно обсягу накопичувача і потужності процесора.

Стаціонарний комп'ютер і ноутбук - принципова відмінність

Стаціонарний комп'ютер і ноутбук - принципова відмінність

Перший поставлений на столі, другий тягають за собою по кімнаті і за її межі? Так, але нас цікавить не це. А той факт, що до складу будь-якого мобільного комп'ютера за замовчуванням включені пристрій виведення інформації, монітор і модуль її введення в особі клавіатури і трекпада замість миші. Плюс аудіо-система, але зате може бути відсутнім енну кількість корисних роз'ємів, що потребують наявності перехідників - MacBook-2015 тому приклад. Десктоп ж продається у вигляді системного блоку, що з точки зору покупця, не просто користувача, служить вказівкою на додаткові статті витрат, які не варто випускати з уваги при подальшій оцінці моделей пристроїв.

Wi-Fi та Інтернет

Apple суттєво спростила життя всім без винятку своїм клієнтам, запровадивши технологію  AirPort Express  на рівні стандарту бренду Apple суттєво спростила життя всім без винятку своїм клієнтам, запровадивши технологію AirPort Express на рівні стандарту бренду. Іншими словами, відповідний модуль для швидкого підключення до Wi-Fi-мереж або сполученню двох споріднених гаджетів між собою наявний і в ноутбуках, і в десктопах. Теж саме справедливо для Bluetooth 4.0 - підтримка даної технології заявлена ​​для всіх моделей, що беруть участь в даному огляді.

Але як же без мінусів, нехай і потенційних Але як же без мінусів, нехай і потенційних? В сучасних яблучних ноутбуках відсутня порт Ethernet, він є лише у десктопів, причому Mac Pro оснащений відразу двома. Користувачам, у відсутності бездротових мереж, пропонується використовувати адаптери, Apple Thunderbolt / Gigabit Ethernet для моделей MacBook Air і MacBook Pro, або USB-C / Gigabit Ethernet для новітнього MacBook. Куплені, зрозуміло, за окрему плату - 2390 руб в офіційному магазині.

порівняння дисплеїв

З подачі шанувальників iPhone термін «Retina» де-факто став визначальним фактором при оцінці можливостей пристрою виводу картинки. Умовний еталон якості монітора для даного локального історичного періоду - всі пристрої бренду Apple ділять на два табори. До тих, хто однозначно підтримує вимоги рівня Retina, відноситься Mac Pro, моделі iMac з діагоналлю 27 дюймів, модель MacBook і MacBook Pro Retina, обидві версії. На противагу їм малюк Mac Mini, лептоп MacBook Air і старий ноутбук MacBook Pro такий дозвіл не підтримують. Також ходять чутки, що незабаром з'явиться версія 21,5-дюймового моноблока iMac з дисплеєм аналогічного типу.

Не варто недооцінювати розмір екранного простору, як такого, в свій час в Apple почасти тому і зробили ставку на великі діагоналі, що дослідження показали - приріст ефективності праці становить 50-65% Не варто недооцінювати розмір екранного простору, як такого, в свій час в Apple почасти тому і зробили ставку на великі діагоналі, що дослідження показали - приріст ефективності праці становить 50-65%. Компанія давно і серйозно плекає мрії окупувати ринок корпоративної техніки, а тому не забуває регулярно створювати відповідні пропозиції для тих, чия робота - просиджувати перед монітором. Будь-який комп'ютер можна підключити до настінної панелі довільній діагоналі, але це ті самі додаткові і чималі витрати, тому знову звернемо погляд на які беруть участь в порівнянні моделі.

Тут представлений весь асортимент, починаючи з мініатюрних 11 дюймів у MacBook Air, переходячи до 12-дюймовому MacBook і широкому вибору різних модифікацій ноутбуків з дисплеями на 13-дюймів, плюс MacBook Pro Retina 15 дюймів по діагоналі Тут представлений весь асортимент, починаючи з мініатюрних 11 дюймів у MacBook Air, переходячи до 12-дюймовому MacBook і широкому вибору різних модифікацій ноутбуків з дисплеями на 13-дюймів, плюс MacBook Pro Retina 15 дюймів по діагоналі. Все, що більше, можна сміливо підключати до Mac Pro, розрахованому на одночасну роботу з трьома моніторами формату 4K або шістьма з інтерфейсом Thunderbolt. За iMac традиційно залишається прерогатива служити демонстраційними стендами або ж інструментами художника - величезна робочий простір 21,5 і 27 дюймів діагоналі. Що стосується Mac Mini, то монітор йому потрібен остільки оскільки, на час тонкої настройки, тому підійде що завгодно, що підключається через HDMI і Thunderbolt.

продуктивність системи

Моделі з приставкою Pro в назві, і десктоп, і ноутбук, стоять особняком, тому що в повній відповідності зі своїми назвою створені для вирішення серйозних завдань. Тому і в мінімальній комплектації забезпечені потужними процесорами, 2,7 ГГц у MacBook Pro і 3,7 ГГц у Mac Pro. У поєднанні з солідним об'ємом ОЗУ перед нами постають надійні, високопродуктивні і настільки ж недешеві робочі станції.

Всі інші моделі між собою ріднить наявність простеньких, бюджетних варіацій з процесором на 1,1-1,4 ГГц. Такий коштує і на ноутбуках, і на десктопах, хоча у випадку з iMac це, швидше, виняток - основна лінійка представлена ​​більш солідними варіантами. Легкі ноутбуки відрізняються скромними чіпами і умовно-малим об'ємом ОЗУ з стелею в 8 Гб. А ось крихітка Mac Mini, на подив, випускається і в комплектації з 2,8-гігагерцовим процесором, плюс 16 Гб оперативної пам'яті. Ось вже, дійсно, відповідне серце для «розумного будинку».

Базове розподіл «обов'язків» між десктопами і мобільними комп'ютерами для продукції Apple традиційне. Перші краще підходять для виконання тривалих, ресурсномістких завдань, другі більш доречні при оперативній обробці даних. На це, зокрема, вказує наявність в ноутбуках швидкісних flash-накопичувачів, тоді як стаціонарні гаджети по-старому комплектуються жорсткими дисками. Однак це не обмеження - компанія-виробник дозволяє вибрати конфігурацію з двома різними типами накопичувачів і перемикатися між ними відповідно до своїх потреб.

графічна система

Традиційно в продукції Apple використовуються GPU від Intel, але самі різні. У випадку з моделями Mac Mini і iMac початкового рівня це Intel HD Graphics 5000, але, як і більш просунуті 6000-ая і 6100-ая версії в MacBook Air і MacBook Pro, все це скромні інтегровані модулі. Однокристальний, малопродуктивні чіпи без власної пам'яті. Моделі рівнем вище, MacBook Pro Retina 15 дюймів і iMac-середнячки, несуть на борту вже Intel Iris Pro, у яких є по 128 Мб пам'яті.

Тут проходить невидима риса - описані вище моделі гарні в усьому, що стосується графіки, але тільки простенької Тут проходить невидима риса - описані вище моделі гарні в усьому, що стосується графіки, але тільки простенької. Вони малопридатні для геймерів, 3d-дизайну, відео обробки і т.д. Точніше, має сенс розщедритися на більш солідний варіант з метою знатного збільшення ККД при вирішенні подібних завдань. Apple піклується про вимогливих клієнтів - для топових моделей обох напрямків доступні також GPU від NVIDIA і AMD, є з чого вибрати.

А саме, для модельного ряду iMac, як і з дисплеями Retina, так і без них, можна замовити NVIDIA GeForce GT 755M або AMD Radeon R9 M290 А саме, для модельного ряду iMac, як і з дисплеями Retina, так і без них, можна замовити NVIDIA GeForce GT 755M або AMD Radeon R9 M290. Ноутбук MacBook Pro оснащується AMD Radeon R9 M370X з 2 Гб власної пам'яті. А флагман корпорації, Mac Pro, за замовчуванням несе на борту комплект з двох Dual AMD FirePro D300 з сумарним об'ємом пам'яті 3 Гб. На випадок, якщо і цього замало, передбачена установка просунутої версії відеопроцесора, Dual AMD FirePro D500 - тут вже 6 Гб відеопам'яті. Відмінний вибір для того, хто всерйоз захоплюється створенням відео-контенту під новомодний формат 4K.

Накопичувачі для зберігання даних

За замовчуванням нам пропонують iMac або Mac Mini з 512 Гб пам'яті на жорсткому диску, який, будь на те воля і фінансові можливості користувача, може бути замінений терабайтним аналогом. Більш того, якщо є необхідність, топова модифікація моноблока комплектується гібридним накопичувачем місткістю до 3 Тб. Для порівняння - флагман лінійки, могутній Mac Pro, несе на борту всього-на-всього 256 Гб постійної пам'яті. Різниця в тому, що вона створена за технологією flash, а тому в 5-10 разів скоростнее моральної застарілих «хардов». І, зрозуміло, ніхто не заважає наростити обсяг пам'яті в 2, а то і 4 рази - були б вільні кошти.

Ситуація з ноутбуками ідентична - модель MacBook Air має модифікаціями з 128 і 256 Гб пам'яті, більш солідний MacBook Pro на додаток до цього набору має версію з накопичувачем на 500 Гб. Але в форматі жорсткого диска і тільки для зборки комп'ютера без Retina-дисплея - такий собі символ консерватизму. Зате як би на противагу йому модель MacBook 2015 го року відразу продається з 256 гігабайтами швидкої flash-пам'яті і опціонально з 512 Гб. Однак слід врахувати, що будь-яке нарощування обсягу накопичувача встає в копієчку і часто економічно недоцільно. Почасти це наслідок політики Apple, прищеплює користувачам любов до хмарним сховищ, плюс позначається бажання багатьох виробників світу заробити на продажу додаткових аксесуарів.

Вирішення питання, як зазвичай, виникає з аналізу планів по використанню комп'ютера в конкретному випадку Вирішення питання, як зазвичай, виникає з аналізу планів по використанню комп'ютера в конкретному випадку. Заміна SSD на Fusion Drive для Mac Mini або iMac значно підвищить швидкість обробки того ж домашнього відео, але де зберігати мегатонни милих серцю записів? У випадку з десктопами і старими моделями ноутбуків вихід може бути знайдений в комбінації жорсткого диска і швидкісного накопичувача. Однак легкий MacBook-2015 модернізації не підлягає, хоча і коштує дуже недешево - ось же досада. Відносно ціни питання, одиничне нарощування обсягу пам'яті майже в усіх випадках обійдеться вам близько $ 200. А це відчутно більше, ніж в середньому просять за зовнішній носій аналогічної ємності, який можна використовувати більш гнучко - робіть висновки.

ремонтопридатність

Продукція Apple традиційно не відрізняється високими показниками по даному параметру, навпаки, вкрай бажано не тільки не ламати комп'ютери, але і не плекати мрію про швидке апгрейді. У ряді випадків це просто неможливо - оперативна і постійна пам'ять в MacBook Air і MacBook Pro Retina жорстко закріплені на платі і демонтажу не підлягають. Благо, хоч старший варіант ноутбука без просунутого дисплея можна оснастити альтернативним жорстким диском і планками ОЗУ. З iMac ситуація інша - формально повністю модернізований , На практиці він рідко піддається цій процедурі через трудомісткості розкриття мініатюрного корпусу.

Універсальний здоровань Mac Mini по-старому  легко піддається  апгрейду, хоча з комп'ютерами, випущеними пізніше 2014-го року, виникають певні складнощі при заміні ОЗУ Універсальний здоровань Mac Mini по-старому легко піддається апгрейду, хоча з комп'ютерами, випущеними пізніше 2014-го року, виникають певні складнощі при заміні ОЗУ. І тому іноді вигідніше виділити зайві добу на роздуми перед покупкою, ніж пізніше витрачати час на пошуки відповідного сервіс-центру. Але це не порівняти з становищем тих, хто помилився, набуваючи MacBook - сконструйований на догоду модним тенденціям, він практично не належить вдумливому демонтажу, не кажучи вже про модернізацію і ремонт.

На тлі таких сумних фактів відрадно дізнатися, що найкращий у багатьох відношеннях комп'ютер Apple, Mac Pro, позбавлений подібних недоліків На тлі таких сумних фактів відрадно дізнатися, що найкращий у багатьох відношеннях комп'ютер Apple, Mac Pro, позбавлений подібних недоліків. Власне, є всього два жорстких обмеження - не можна замінити процесор і неможливо встановити плати з роз'ємом PCI-Express. Всі інші вузли варіюються на розсуд користувача, завдяки циліндричної форми корпусу і унікальною внутрішньої компонуванні - практично без танців з бубном.

Підведення підсумків

Якщо вам потрібно носити з собою комп'ютер - це повинен бути MacBook Air, але якщо носити і працювати, то багато краще переплатити за MacBook 2015. Ті ж користувачі, що звикли завжди і скрізь мати під рукою надійного і недаремним одного, повинні залишити свій вибір на MacBook Pro. Спадщина старої школи - універсальний, ремонтопридатний, продуктивний ноутбук, який поступається новинкам лише в силу свого віку.

Зі стаціонарними комп'ютерами ситуація інша - нерозумно порівнювати Mac Pro і Mac Mini, що займають діаметрально протилежні ніші. Перший купують, чітко уявляючи, яким обсягом найважливіших робіт його належить завантажити на найближчі півтора-два роки. А багатофункціональний малюк вхожий в будь-які двері, за бажанням споживача трансформуючись у керуючий вузол будь-якої системи. Золота середина, iMac різних модифікацій, з повним правом претендують як на роль офісної робочої конячки, так і іміджевого пристрою - все залежить від конфігурації. З іншого боку, з застереженнями, але все таки теж саме справедливо і для MacBook Pro, і для нового MacBook. Тому питання знову повертається до побитого - ви збираєтеся носити свій комп'ютер або нехай краще завжди стоїть на столі?

Дивіться також:

На якому пристрої зупинити свій вибір?
Але як же без мінусів, нехай і потенційних?
Заміна SSD на Fusion Drive для Mac Mini або iMac значно підвищить швидкість обробки того ж домашнього відео, але де зберігати мегатонни милих серцю записів?
Тому питання знову повертається до побитого - ви збираєтеся носити свій комп'ютер або нехай краще завжди стоїть на столі?