Донецкий техникум промышленной автоматики

Що таке SMO і SMM?

SMO - Social Media Optimization   Термін SMO (Social Media Optimization) був введений Рохіт Баргавой (Rohit Bhargava) 5 серпня 2006 року

SMO - Social Media Optimization

Термін SMO (Social Media Optimization) був введений Рохіт Баргавой (Rohit Bhargava) 5 серпня 2006 року. Перекласти цей термін можна як «оптимізація для соціальних систем». Основна ідея SMO проста: змінити сайт так, щоб на нього частіше посилалися, цитували в соціальних мережах, тематичних постах блогів, подкастах і форумах.

Таким чином, SMO, це «оптимізація» сайту, але не для пошукових роботів, а для «живих» соціальних спільнот, блогів.

Рохіт Баргава дає п'ять основних рекомендацій по «соціальної оптимізації» сайту:

  1. Підвищення лінкабельності (linkability) сайту. Тобто на сайті повинен бути такий контент, який би викликав у блогера бажання поставити на нього посилання. Для корпоративних сайтів, контент яких в більшості випадків статичний, способом поліпшення лінкабельності може стати публікація цікавих досліджень, тематичних статей. Хорошим кроком буде відкриття корпоративного блогу.
  2. Легке додавання запису в соціальні закладки. Розмістивши кілька кнопок швидкого додавання запису в сервіси закладок, ви полегшите це завдання користувачеві, отримаєте зовнішні посилання на ваш сайт і сприяєте поширенню контенту в Інтернеті.
  3. Заохочення вхідних посилань. Багато блогерів періодично влаштовують різні конкурси з певними призами. Мета подібних заходів - пропіарити свій блог серед інших блогерів, привернути увагу блогосфери. Однак, далеко не останню роль в даних конкурсах граєотримання великої кількості вхідних посилань з інших блогів.
  4. Сприяйте експорту контенту. Створюйте різний формати контенту - pdf-файли, video, audio -запісі. Додавання такого контенту на тематичні ресурси принесе вам додаткові посилання.
  5. Заохочуйте використання вашого контенту (в розумних межах, звичайно). Яскравим прикладом є YouTube, який надає код для розміщення їх відеороликів на вашому сайті. Дана можливість привела до величезної популярності сервісу. Синдикація контенту через rss, про яку також згадує Баргава не є, на думку автора даної статті, хорошим рішенням. Останнє веде до появи дубльованого контенту і засмічення Інтернету.

Це основні поради, які допоможуть збільшити цитованість вашого сайту і сформувати його ядро, спільнота сайту. На сьогоднішній день, через кілька років після публікації статті, таких рад вже 17 тільки на сайті Рохита, і вони постійно доповнюються іншими блогерами.

SMM - Social Media Marketing

Якщо SMO - це внутрішня оптимізації для соціальних систем, технічна робота над перетворенням контенту, створенням додаткових елементів інтерфейсу сайту, то SMM (social media marketing) це просування в соціальних мережах, блогах, форумах.

Просування в блогах

Якщо блог цікавий для вашої аудиторії, найкраще написати блогеру особисто і замовити у нього рекламний пост. Вартість такого поста може становити від 1 до 100 доларів (і навіть, іноді, вище), в залежності від авторитетності і числа передплатників блогу. Повідомлення в тематичному блозі може привести кілька сотень відвідувачів на ваш сайт, а може кілька десятків або всього кілька людей. Найкраще запропонувати блогеру самому написати пост про ваш продукт - в такому випадку, повідомлення буде більш природним і зрозумілим аудиторії блогу.

Не забороняйте блогеру критику в рекламному пості - не важливо, що про вас говорять, аби говорили. Покупку рекламних постів можна частково автоматизувати, використовуючи систему blogun.ru, яка виступає посередником при взаємодії блогера і рекламодавця. Недоліком системи є високий відсоток комісії, що не залежить від суми замовлення. З власниками авторитетних блогів виходить вигідніше домовлятися персонально, але зате в blogun зручно замовляти пости в блогах середньої ланки за ціною 1-10 доларів. У разі публікації в авторитетних блогах актуальної інформації, можна домогтися ефекту вірусного маркетингу - інформацію будуть передруковувати інші блогери.

Рекламу в блогах можна також використовувати і з точки зору SEO. Так як посилання з тематичного ресурсу з потрібними ключовими словом позитивно вплине на ранжирування посилань вашого ресурсу за цим ключовим словом. В такому випадку, при розміщенні реклами в блозі, необхідно звертати увагу на показники ТИЦ і PR.

Використання RSS

Знайти нових RSS-передплатників вашого сайту може допомогти сервіс RSS2Email. ru, що пропонує рекламу RSS-стрічки в розділі «На що підписатися» і в поштовій розсилці. Рекламний пакет на місяць коштує близько 100 доларів і дає відчутний результат. Наприклад, за перші 2 тижні реклами webew. ru в rss2email, сайт придбав понад 100 нових передплатників.

соціальні сервіси

Використовуйте сервіси соціальних відповідей, такі як otvet.mail. ru і otvety.google. ru, де кожен користувач може задати питання і отримати на нього відповідь від інших користувачів. При відповіді можна вказати посилання з потрібним матеріалом зі свого сайту.

Соціальні мережі

Соціальні мережі, такі як vkontakte, Моє коло, Я. ру - це величезна аудиторія, серед якої може виявитися і ваша цільова. Наприклад, ви можете просувати свій сайт і залучати нових читачів, публікуючи статті в створеній групі. Цікаво також просування в тематичних соціальних мережах, таких як Хабрахабр habrahabr. ru і в новинних соціальних мережах, наприклад news2. ru.

Слід зазначити, що соціальні мережі часто перешкоджають діям, спрямованим на використання їх як рекламний майданчик. Наприклад, на Хабрахабр, знову зареєстрований користувач не може писати повідомлення в блог - щоб придбати таке право, йому слід зарекомендувати себе. Якщо ваше повідомлення здасться відвідувачам Хабра неосмисленим, то вам знизять карму, що призведе до автоматичного забороні писати нові повідомлення.

Як оцінити ефект від рекламної кампанії в блогосфері?

Про результати проведеної кампанії можна судити по цілком певним кількісним показникам, наприклад:

  • Кількість нових передплатників;
  • Кількість переходів на ваш сайт з майданчиків, де була розміщена інформація;
  • Кількість посилань, що з'явилися на ваш ресурс.

SMM - процес, що вимагає серйозних вкладень: створення унікального і цікавого контенту (тексти, відео, графіка), пошук майданчиків, переговори з власниками ресурсів, формування репутації в суспільстві. Всупереч афоризму «при хорошій рекламі і товар не потрібен», найбільша ефективність соціального просування досягається при спільному застосуванні підходів SMO і SMM.


Tags: SMM , SMO , інтернет реклама

Як оцінити ефект від рекламної кампанії в блогосфері?