Донецкий техникум промышленной автоматики

Що таке SMM? Інтернет-просування бізнесу

Що таке SMM? Абревіатура розшифровується як Social Media Marketing, або маркетинг в соціальних мережах. Спочатку соцмережі були майданчиками для неформального спілкування близьких друзів, багатьма і до сих пір вони сприймаються саме так. Це накладає певний відбиток на стиль спілкування і на характер контенту. Уміння так представити бренд, щоб користувач не сприймав інформацію як вторгнення в свій особистий простір, врахувати час, інтереси аудиторії, місцеву специфіку - все це вимагає спеціальних знань вже на старті, оскільки репутаційні втрати в разі помилки можуть коштувати надто дорого.

Сьогодні в соцмережах так чи інакше представлені практично всі: від державних організацій і великих корпорацій - до сімейного бізнесу і талановитих одинаків. Стиль спілкування в мережі, контент, аудиторія, бюджети розрізняються залежно від поставлених цілей: впізнаваність бренду, комунікація з клієнтами або прямі продажі.

Для малого та середнього бізнесу значення соціальних мереж важко переоцінити: це і рекомендації, і реклама товарів і послуг, і сам процес продажу завдяки можливості безпосередньо спілкуватися з клієнтом. У найближчі роки все аналітики очікують подальшого лавиноподібного зростання прямих продажів за допомогою додатків Facebook Messenger і WhatsApp.

Як зайняти свою нішу і розкрутити свій бізнес з використанням інструментів SMM? Практичні поради з урахуванням специфіки вітчизняних соцмереж можна дізнатися на курсі від EDUGET « SMM для бізнесу: Курс молодого бійця », А загальне уявлення можна отримати з рекомендацій онлайн-агентства.

Перш за все, потрібно скласти план. Будь-які цілі повинні бути вимірні, і для просування сайту в соціальних мережах - це SMM ROI (Return of Investment). Повернення інвестицій можна міряти за різними показниками, в залежності від характеру поставлених цілей.

Приклади цілей:

  • збільшення трафіку веб-сайту;
  • конверсії;
  • підвищення впізнаваності бренду;
  • створення ідентичності бренду і його позитивного образу;
  • поліпшення комунікації з ключовою аудиторією.

Для новачків в маркетингу, наприклад, для тих, хто розвиває свій сімейний бізнес, просування за допомогою SMM - це відмінна можливість зрозуміти, як працюють маркетингові інструменти, знайти свою цільову аудиторію, досвідченим шляхом відібрати ті методи продажу і переконання, які працюють для конкретного продукту і потім використовувати їх в офлайнових продажах.

Як вивчити маркетинг і розкрутити сайт за допомогою SMM

Планування. Крім вже згаданої вище роботи над постановкою цілей, варто врахувати, що в соціальних мережах, як і при просуванні сайту, велике значення має робота з ключовими словами - саме вони можуть в результаті привести правильну аудиторію.

Контент - перш за все. Ви не примусите користувачів поділитися інформацією, якщо вона їм не цікава. Детально про контент для соцмереж - в курсі « SMM для бізнесу »?.

Імідж бренду. У кожної соцмережі є своє «обличчя», своя аудиторія, і завдання грамотного SMM - знайти розумний компроміс між збереженням ідентичності бренду і його презентацією на тій чи іншій платформі.

Блог. Крім сторінок в соцмережах зовнішній блог дає можливість публікувати статті самого різного плану, які не підійдуть для офіційного сайту, але нададуть користувачам можливість більше дізнатися про продукт. Пам'ятайте, навіть у Facebook є свій новинний блог.

Посилання. Якщо інші сайти пишуть про ваш продукт і послуги, згадують в оглядах або фотозвітах, то найкраще місце для публікації такого посилання - сторінка вашого бізнесу в соцмережі.

Моніторинг конкурентів. Соцмережі - не тільки інструмент розкрутки свого сайту, але і ресурс отримання актуальної інформації про все в своїй галузі, в тому числі - і про досягнення конкурентів.

Вимірювання успіху за допомогою веб-аналітики. Ефективність соцмедіа відбивається в різноманітних статистичних даних, як тих, що вбудовані в саму мережу, так і в даних по веб-сайту, що надаються сервісом Google Analytics. Правильно інтерпретувати дані навчить курс веб-аналітики для початківців , А розмічати посилання для відстеження ефективності постів у соціальних мережах і органічно вписувати SMM-просування в повний маркетинговий мікс - курс маркетингу інтернет-проектів « Маркетинг в мурашнику ».

При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на сторінку www.eduget.com - обов'язкова. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попередньою письмовою згодою правовласника. Дякуємо за співпрацю!

Що таке SMM?
Як зайняти свою нішу і розкрутити свій бізнес з використанням інструментів SMM?