Донецкий техникум промышленной автоматики

Що таке і як відбувається SMM і SMO просування в соціальних мережах

За останні роки аккаунт в соц

За останні роки аккаунт в соц.сети багато в чому замінив користувачам більшість «функцій» інтернету. Наприклад, доступ до фільмів, музики, новин, нескладним ігор багато наших співвітчизників отримують переважно через «ВКонтакте».

Але ще в нових медіа можна шукати різноманітні послуги і стежити за улюбленими брендами. Багато локальні бізнеси, особливо в креативних сферах, зовсім обходяться без повноцінного сайту, обмежуючись «паблік» і нескладним Лендінзі: згадайте маленькі кав'ярні, всілякі антікафе, креативні простору і т. Д. Словом, необхідність просування в social media (і оптимізації основного ресурсу під них) незаперечна для сучасного бізнесу.

Сьогодні ми розглянемо просування сайту в соціальних мережах, SMO просування ресурсу і основні методи роботи з новими медіа.

SMM і SMO: що це таке?

SMM-маркетинг - використання соціальних платформ як каналів для просування бренду і рішення інших бізнес-завдань. У SMM в центрі уваги знаходяться самі соціальні платформи.

Цей вид маркетингу передбачає роботу з передплатниками на корпоративних акаунтів, розширення бази фоловерів і т. Д. Основний упор тут - на створенні контенту з максимальним вірусним потенціалом. Тобто, SMM-просування в соціальних мережах має на увазі генерацію цікавих і корисних матеріалів, які користувачі будуть поширювати самостійно, підвищуючи обізнаність про бренд, його імідж і кількість читачів аккаунта.

SMO просування - залучення трафіку з соцмереж і блогів за допомогою грамотної оптимізації ресурсу. Вважається, що термін SMO (social media optimization, оптимізація під соц.сети) впроваджений Рохіт Баргавой (Rohit Bhargava) в серпні 2006. Саме тоді відомий маркетолог і підприємець назвав 5 основних принципів або правил використання нового тренда. На думку Рохита, робота над SMO включає в себе:

  1. Підвищення посилальної популярності ресурсу. Тобто, ви повинні робити такий контент, на який хочеться послатися читачеві.
  2. Спрощення процесу «розшарювання» постів і інших матеріалів в акаунти, закладки та т. Д.
  3. Заохочення вхідних посилань і посилань користувачів.
  4. Забезпечення поширення контенту з інших ресурсів і мереж - з посиланням на оригінальну, тобто вашу, публікацію.
  5. Заохочення читачів до створення на основі або з використанням вашого контенту.

Social media marketing для вашого бізнесу

Важливо зрозуміти, що SMM не є відкритою рекламою. Йдеться про ненав'язливою рекламі, побудові спільнот бренду і надання якісного контенту, що займає аудиторію до вас і вашого офферу. При просуванні важлива неформальна, довірча атмосфера - так люди краще сприймуть обнародувано продукти і послуги, а імідж бренду підвищиться.

Пам'ятайте, що в соціальних медіа вкрай важливий вірусний потенціал - створюйте помітні заголовки, привабливі зображення, інформативні відео. Завдяки вірусному маркетингу та сарафанне радіо ви зможете швидко і недорого підвищити обізнаність про бренд.

Також в комплекс SMM-заходів входить брендування спільноти - все канали комунікації з аудиторією повинні володіти єдиним стилем, і нові медіа тут не виняток.

Також в комплекс SMM-заходів входить брендування спільноти - все канали комунікації з аудиторією повинні володіти єдиним стилем, і нові медіа тут не виняток

Аккаунт LPgenerator в Facebook

Аккаунт LPgenerator в Facebook

LPgenerator в ВК

Пам'ятайте і про контент-менеджмент - для різних майданчиків потрібні різні матеріали, тому простий «копі-паст» тексту з блогу в VK і Facebook може стати вкрай програшною стратегією.

Для роботи в соц.сетях також важливо відстежувати інструменти аналітики: демографічні дані аудиторії, активність в співтоваристві по годинах і днях тижня, найбільш расшарівать матеріали і т. Д.

Крім усього іншого, для фахівця, який працює з новими медіа, важливий ряд унікальних, специфічних SMM-навичок, як то: позиціонування спільноти, настройка і управління таргетированной рекламою в VK, Facebook і інших майданчиках, розробка загальної SMM-стратегії, досвід в організації інтернет -конкурси, навички програмування додатків і т. д.

SMO на практиці

Тепер поговоримо про основи оптимізації ресурсу під соціальні медіа. Очевидно, що на самому початку вам варто додати на сайт / Лендінгем і на корпоративний блог соц.кнопкі: з можливістю поділитися контентом або «зафрендити» корпоративний обліковий запис бренду.

У блозі LPgenerator ви можете швидко «розшарити» будь-яку статтю в одній з 4 популярних соц.площадок - а кнопка «Ще» в випадаючому списку «Share» відображає ще більше ресурсів, доступних для репоста.

Важлива і форма підписки на розсилку, що сприяє збору та конвертації лідів в покупців за допомогою email-маркетингу. Ось як виглядає цей елемент у нас:

Наступний важливий момент - віджет з аватарами ваших передплатників. Клік по таким віджетів веде на корпоративне співтовариство. Приклад від LPgenerator.

Також, якщо мова йде про блозі, то важливо налаштувати пов'язані записи, посилання на інші матеріали в тексті і інші інструменти, «чіпляють» увагу користувача. Ви витратили час і гроші, щоб залучити людини на свій ресурс - так не дайте йому піти :)

Інший важливий момент - зручне юзабіліті , Навігація за матеріалами ресурсу. У блозі LPgenerator всі тексти розбиті на категорії:

У блозі LPgenerator всі тексти розбиті на категорії:

І три заключних моменту - але не за значенням - це різноманітність, релевантність і регулярність публікацій корисного, інформативного контенту.

Сподіваємося, що ні розчаровуємо вас в цьому плані :)

замість висновку

Важливо пам'ятати, що SMM і SMO синоніми - це різні техніки зі своїми методами і цілями.

Крім того, будь-які завдання по просуванню в інтернеті варто виконувати комплексно. Словом, використовуйте одночасно техніки SMO, SMM і навіть SEO для досягнення максимального ефекту.

Високих вам конверсій!

Image source: socialmedia_nl

21-05-2015

SMM і SMO: що це таке?