Донецкий техникум промышленной автоматики

Що потрібно знати маркетологу: SEO-оптимізація

 1. Чому важливо SEO? Статистика:
 2. технічне SEO
 3. Тематична SEO -оптимізація

Найчастіше клієнти знаходять продукт в пошукових системах, тому розбиратися в пошукової оптимізації та її місці в контент-стратегії повинен кожен маркетолог. Найчастіше клієнти знаходять продукт в пошукових системах, тому розбиратися в пошукової оптимізації та її місці в контент-стратегії повинен кожен маркетолог

Самий мотивовану клієнт - той, що знайшов вас сам, використовуючи, наприклад, пошук Google, і готовий розглянути всі пропозиції на вашому сайті, якщо його зацікавив опис, потрапило в видачу пошукача.

Коли ініціатива йде з боку потенційного покупця - це і є вхідний маркетинг: більш бюджетна і ефективна стратегія в порівнянні з вихідним маркетингом, при якому ви намагаєтеся привернути увагу рекламними банерами, флаєрами, роликами в мережі, на радіо і на ТБ.

На першому місці у вхідному (inbound) маркетингу - саме SEO-технології, включаючи технічну та контентну оптимізацію сайту. В результаті ваш сайт повинен швидко сканувати пошуковими роботами і потрапляти в пошукову видачу на перші місця за тими позиціями, які важливі саме для вашого продукту. Google постійно змінює алгоритм пошукової видачі, тому хороший SEO-шник має постійно тримати руку на пульсі. Можливо, вам доведеться періодично користуватися послугами фахівців з аутсорс, проте розбиратися в основних параметрах необхідно самому.

Чому важливо SEO? Статистика:

 • 39% клієнтів приходять з пошукача
 • 70% посилань, за якими переходять користувачі, органічні
 • 70-80% користувачів ігнорують рекламну видачу, вважаючи за краще органічну
 • 75% не заходять далі першої сторінки пошукача
 • 93% онлайн-активності починається з пошуку в Google

Варто врахувати також, що ваші зусилля з пошукової оптимізації не дадуть моментального ефекту. Для прогнозування результатів SEO-оптимізації необхідно враховувати такі фактори, як вік і репутацію сайту, рівень конкуренції за бажаним запитом, методи пошукового просування - включаючи якість контенту, юзабіліті сайту (зручність для клієнта), облік поведінкових факторів. Мінімальний термін появи перших результатів оптимізації - 1-2 місяці, максимальний - 4-6 місяців. Якщо продукт цінового сегмента преміум, то ефект від SEO проявиться від 6-9 місяців до року.

Види SEO-просування в залежності від дотримання правил пошукових систем діляться на білі, сірі, помаранчеві і чорні. Використання чорних методів просування гарантовано підведе сайт під штрафні санкції пошукових систем, помаранчеві методи залучають будь-яку аудиторію, навіть нецільову, що веде до зайвого витрачання бюджету. Сіре SEO не заборонено офіційно, проте практика накрутки відвідувань і надмірна покупка посилань можуть привернути увагу пошукових систем і знизити рейтинг сайту. Найкраще використовувати білі, дозволені види SEO-просування.

За типом SEO-оптимізація ділиться на технічне SEO і контентне SEO. Для ефективної реалізації маркетингової стратегії та повноцінної роботи сайту потрібні обидва типи.

технічне SEO

- це оптимізація внутрішньої структури і контенту сайту для підвищення його позиції в пошуковій видачі. Даний вид оптимізації проводиться як на етапі розробки, так і в процесі функціонування сайту. Результати технічної SEO-оптимізації видно практично відразу. Перед стартом необхідно провести аудит сайту.

SEO-аудіт- перевірка сайту на швидкість завантаження та індексування пошуковими роботами, на інтеграцію з пошуковими системами і соцмережами, коректність налаштування веб-аналітики.

SEO-аудит включає:

 1. Аналіз посилань: вихідні, вхідні (з соцмереж) і від посилальних донорів, аналіз розподілу посилальної маси;
 2. Аналіз структури (архітектури) сайту: вкладеність сторінок, сторінки-дублі, биті посилання на сайті, розподіл ваги;
 3. Аналіз коду: помилки в HTML, наявність скриптів, швидкість завантаження сторінок, robots.txt, карта сайту, серверні помилки, редіректи;
 4. Аналіз контенту: унікальність текстів і картинок, обсяг тексту, що дублюється контент, щільність ключових слів, перевірка на індексацію;
 5. Аналіз ключових слів: ядро ​​запитів, точки входу, позиції по словам.

Потім виявлені помилки і недоліки виправляються розробниками, контент-і SMM-менеджерами під керівництвом SEO-фахівця і маркетолога .

Тематична SEO -оптимізація

- це просування сайту на перші позиції в пошуковій видачі завдяки його контенту: коли матеріали сайту відповідають очікуванням користувача, надають йому актуальну, корисну і приємно оформлену інформацію. Пошукові системи аналізують контент сайту, поведінку користувача, частоту оновлень контенту і відповідність ключових запитах, і в залежності від цього ранжируют сайт на сторінці пошуку з тих чи інших слів.

Контентне SEO включає:

 • webmasters Google;
 • збір семантичного ядра для сайту;
 • створення релевантного, тобто відповідного заявленої теми контенту;
 • роботу з інфоприводи і Google Trends;
 • внутрішню перелинковку сторінок сайту;
 • Посилальне просування.

Тематична SEO-оптимізація нерозривно пов'язана з контент-маркетингом, контекстною рекламою і SMM. Якщо для технічного SEO можна запросити фахівця на аутсорс, то в контентному SEO варто розбиратися кожному маркетологу.

При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на сторінку www.eduget.com - обов'язкова. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попередньою письмовою згодою правовласника. Дякуємо за співпрацю!

Чому важливо SEO?
Чому важливо SEO?