Донецкий техникум промышленной автоматики

Що таке медійна реклама в інтернеті: види, переваги, ефективність

  1. Види медійної реклами
  2. банери
  3. Відеореклама
  4. Брендування
  5. Текстово-графічні блоки
  6. Переваги медійної реклами
  7. Ефективність медійної реклами

Медіа (англ

Медіа (англ. Media) в рекламі - це текстова, звукова і графічна інформація, покликана привернути увагу цільової аудиторії до рекламних матеріалів як за допомогою традиційних носіїв, так і за рахунок нових засобів комунікації - цифрових і мережевих технологій.

У зв'язку з цим, всю медійну рекламу умовно можна розділити на класичну і інтернет-рекламу. Але так як онлайн-джерела все більше замінюють собою телебачення, радіо та друковані ЗМІ, медійна реклама в інтернеті стає одним з найпопулярніших засобів просування.

Види медійної реклами

Найчастіше «медійка» асоціюється з дисплейної рекламою (display ads), так як вона орієнтована на зорове сприйняття, але по суті, медійна реклама в інтернеті - це вся сукупність візуальних і звукових рекламних матеріалів, серед яких, крім банерної медійної реклами можна виділити ще відеоролики, брендування і текстово-графічні блоки.

банери

Банери - це статичні або інтерактивні, що складаються з декількох слайдів графічні блоки в форматі jpeg, gif, png або swf з оплатою за час, кількість показів на сайті (PPV) або кліків на оголошення (PPC).

Цей вид медійної реклами ще називають тізерній (анг. Teaser - жарт), так як на відміну від контекстних оголошень, для неї не характерна висока інформативність або перевантаженість деталями: рекламодавець в першу чергу хоче, щоб його помітили.

Інтрига, привабливий дизайн, правильне розміщення - ось основні складові успішної банерної реклами:

Банер від Decathlon на сайті livejournal.com

Крім стандартних банерів, розташованих в заданому місці сторінки і мають строго певний розмір (240 × 400, 600х90, 728 × 90, 120 × 300, 160 × 600, 468 × 60 dpi і ін.), Існують більш сучасні тизери:

1. «Розтяжки» (topline) - рекламні блоки, розташовані над основним змістом сторінки і названі так за аналогією з вуличними банерами-розтяжками зі штучного полотна для зовнішньої реклами. Висотою до 90px, банери topline займають всю ширину вікна браузера, при зміні розмірів якого вони розтягуються або стискаються.

2. Річмедіа (rich-media) - «багаті» рекламні flash-банери, які відкриваються поверх вмісту сторінки і можуть бути супроводжено звуком і анімацією. Цей вид медійної реклами дозволяє зробити рекламне оголошення більш привабливим за рахунок своєї інтерактивності, однак, це досить агресивний спосіб просування продукту, який подобається далеко не всім користувачам.

Підбірка річмедіа-банерів, номінованих на MediaMind Rich Media Awards 2011

3. Поп-андер (pop-under) - рекламний модуль, при натисканні на який в новому вікні браузера відкривається сторінка з рекламним змістом. Мета такого модуля - звернути увагу аудиторії на рекламне повідомлення вже після закриття переглядається веб-сторінки. Проте, в деяких випадках (особливо при звуковому супроводі) така реклама може дратувати відвідувачів.

4. Баннери- «расхлопи» (screenglide / expandable) - шаблон реклами, коли використовуються два flash-ролика: один для банера звичайного розміру, а інший - для розгортання до 100% -го розміру вікна (full screen). «Расхлоп» банера відбувається при настанні події: наведенні курсору миші, кліці або в заданий момент анімації.

5. Банери-імітації (наприклад, VK message), що представляють собою спливає в нижній лівій або правій частині сторінки банер, розміром нагадує повідомлення в соціальних мережах, на сайтах знайомств і ін. Цей формат не дратує користувачів, при цьому добре привертає увагу за рахунок ефективного наслідування.

Відеореклама

Відеореклама - це відносно новий вид медійної реклами в інтернеті, пов'язаний з широким розповсюдженням відеоконтенту в мережі і його високою популярністю у користувачів. Такі відеохостінги як YouTube, Vimeo, Rutube, VideoClick, Imho і великі відеоресурси (новинні, соцмережі та ін.) - це чудовий майданчик для розміщення реклами.

У відеоплеєрі ведеться підрахунок подій, і початком показу відеобанера pre-roll вважають настання події «ролик завантажений» (impression). Преролли - це найвідоміший тип відеореклами, але також існують і інші її різновиди.

1. Преролли (pre-roll) - рекламні відеоролики, які програються до початку перегляду користувачем обраного контенту. На відміну від телевізійної реклами, вони займають не більше 10-15 секунд, так як самі відео в інтернеті тривають зазвичай лише кілька хвилин.

У глядачів часто є можливість відключити рекламний ролик (skip the ad) після 5 секунд, проте згідно з даними VideoNuze, майже половина користувачів дивляться рекламу до кінця, навіть якщо вони можуть її пропустити.

2. Мід-роли (mid-roll) та постролли (post-roll) - це рекламний матеріал, який показується глядачам в середині (midpoint) і в кінці (complete) перегляду відео відповідно. Деякі рекламодавці, особливо якщо відео триває довше звичайного (фільми, записи передач і ін.), Можуть запускати показ рекламного відеобанера набагато частіше, наприклад, по закінченні кожної чверті перегляду або при натисканні на паузу.

3. Оверлей (overlay) - це також форма відеореклами, яка стоїть трохи осібно від перерахованих вище, тому що являє собою графічний банер, але показується під час програвання відео. Зазвичай він розташований в нижній третій частині відеовікна. Жартівливій ілюстрацією застосування оверлею може служити недавня реклама від McDonald's (присутній Скрімер):

Будь-яка відеореклама, так само як і банерна супроводжується посиланням (url) переходу на сайт або Лендінгем рекламодавця, крім того, якщо тип контенту - зображення або flash, то обов'язково вказується тривалість показу рекламного матеріалу (чч: мм: сс).

Брендування

Брендування - це найдорожчий вид медійної реклами в інтернеті, який можуть собі дозволити тільки великі і відомі компанії з солідним рекламним бюджетом. Головною метою брендування є іміджеве просування бренду, а також привернення уваги цільової аудиторії до важливих подій, наприклад, рекламні акції, прем'єра фільмів, день народження компанії тощо.

Ефект досягається за рахунок використання фірмових, легко впізнаваних елементів бренду замовника в дизайні самої рекламного майданчика, тому брендування проводиться тільки на популярних сайтах.

Серед поширених прийомів - розфарбування рядки пошуку, створення рекламної вкладки, заміна курсора на інтерактивний рекламний об'єкт, єдина концепція рекламних банерів тощо. Прикладом брендування може бути і створення унікальної підкладки сайту:

Скріншот сайту kinopoisk.ru з рекламою фільму «Голодні ігри» на підкладці

Цей вид медійної реклами зазвичай прив'язаний за строками до якої-небудь події і оплачується за весь час показу. Креативне брендування завжди привертає увагу людей, при цьому не викликаючи роздратування, але для розробки якісної рекламної кампанії подібного типу потрібна участь справжніх професіоналів.

Текстово-графічні блоки

Цей вид медійної реклами відрізняється від банерної тим, що являє собою інформаційне повідомлення і більше схожий не на рекламу, а на рекомендацію редакторів сайту і викликає більшу довіру у відвідувачів.

Текстово-графічні блоки набагато простіше в плані виготовлення і не вимагають великих фінансових витрат на хитромудрий дизайн, але при цьому з-за відповідності тематиці сайту і наявності закликають слів і CTA-елементів вони відмінно справляються з поставленим завданням - залученням уваги цільової аудиторії до рекламної пропозиції :

Текстово-графічні блоки набагато простіше в плані виготовлення і не вимагають великих фінансових витрат на хитромудрий дизайн, але при цьому з-за відповідності тематиці сайту і наявності закликають слів і CTA-елементів вони відмінно справляються з поставленим завданням - залученням уваги цільової аудиторії до рекламної пропозиції :

Текстово-графічні рекламні блоки сайту svyaznoy.ru

Переваги медійної реклами

Головна перевага медійної реклами в інтернеті в порівнянні з традиційними формами - це більш чітке таргетування або орієнтація на цільову аудиторію, так як показ відеоролика або рекламного банера можна підібрати відповідно до тематики майданчики, географічному положенню користувачів, часу демонстрації тощо.

Крім того, рекламні блоки часто демонструються потенційно зацікавленим відвідувачам. Так, контекстна медійна реклама від Яндекса поєднує в собі плюси від контекстної і медійної реклами і здійснює демонстрацію банерів, які збігаються за змістом з пошуковими запитами відвідувачів. А опція ретаргетінга (англ. retargeting - перенацеливание) дозволяє «повертати» користувачів на вже переглянуті ними рекламні сторінки.

Ще один плюс інтернет-реклами - розважальний, інтерактивний характер, який чимось нагадує гру або перегляд мультфільмів. Також, на відміну від телевізійної або радіореклами, відвідувачі можуть контролювати її тривалість або наявність - пропустити відеоролик, закрити спливаюче вікно, заблокувати дратівливі зображення в браузері.

Ефективність медійної реклами

Медіареклама дозволяє оперативно стежити за реакцією і діями користувачів онлайн, прораховувати ефективність кампанії та при необхідності вносити швидкі зміни в рекламний блок.

На сьогоднішній день найбільш високим відгуком користувачів має відеореклама: за даними Business Insider Intelligence, середній показник кликабельности CTR рекламних відеороликів (average click-through rate) становить 1.84% - це вище, ніж у всіх інших видах медійної цифрової реклами.

Будучи популярним інструментом інтернет-маркетингу, медійна реклама використовується для збільшення впізнаваності бренду, іміджевого просування і залучення уваги покупців до нових товарів і послуг. З її допомогою ви легко можете збільшити відвідуваність інтернет-ресурсу або проінформувати цільову аудиторію про пропозиції, акції, знижки та майбутніх масштабних подіях.

Високих вам конверсій!

Джерело картинки: thiselephants

06-05-2015