Донецкий техникум промышленной автоматики

Що таке кілобайт, мегабайт, гігабайт

 1. Що таке цифровий сигнал
 2. біт
 3. байт
 4. кілобайт
 5. мегабайт
 6. гігабайт
 7. терабайт
 8. підсумки
 9. Ще по темі:

Часи аналогових носіїв пішли в минуле, зараз, будь-яка інформація зберігається в цифровому вигляді. Працюють з цифровими даними не тільки персональні комп'ютери, але і практично будь-яка інша сучасна техніка, наприклад: мобільні телефони, MP3 плеєри, цифрові фотоапарати, відеокамери і навіть телебачення стрімко переходить на цифровий сигнал.

Аналогова техніка використовується переважно у вузьких колах любителів якісного звуку (вінілові пластинки) або плівкових знімків, які можна порівняти за якістю зйомки з дзеркальними фотоапаратами преміального рівня. Крім того, не варто забувати, що будь-який звук на виході перетворюється в аналоговий сигнал, якість якого, безпосередньо залежить від вартості цифро-аналогового перетворювача (ЦАП). Що в свою чергу змушує людей, або платити величезну суму за якісний ЦАП, або використовувати аналогові системи. Давайте ж розберемося, що таке кілобайт, мегабайт, гігабайт, терабайт.

до змісту ↑

Що таке цифровий сигнал

Цифровий сигнал являє собою електричний імпульс, що складається з двох значень, одиниці і нуля. Якщо є напруга, ставиться одиниця, якщо його немає, ставиться нуль. Даний спосіб найбільш зручний для обробки даних процесором і інший електронікою. Таким чином, цифровий потік, приблизно виглядає наступним чином - 1 0 0 0 1 1 0 1.

до змісту ↑

біт

Як вже було сказано вище, цифровий сигнал має всього два значення, одиницю і нуль. Так ось, одне таке значення, називається - біт. Біт це мінімальна одиниця виміру цифрових даних. У побуті, даним значенням зазвичай не користуються, адже воно дуже маленьке. Один біт не може передати навіть точку в текстовому документі.

до змісту ↑

байт

Наступна величина, за допомогою якої передається інформація, є байт. В одному байті використовується вісім біт. Тобто, 8 різних цифр, що складаються з нулів і одиничок.

Одного байта досить, щоб закодувати один символ в текстовому документі. За допомогою байта можна закодувати 256 значень. Наприклад, у двох біт, може бути чотири позиції - 00, 11, 01 і 10. У трьох бітах, можна передати шість позицій - 111, 000, 100, 110, 010, 001. За допомогою же восьми біт, або одного байта, можна закодувати 256 різновидів значень.

Напевно багато хто пам'ятає ігрові консолі 90-х років, звані восьмібітного приставками. Справа в тому, що дані консолі, могли передавати лише восьмібітного зображення. Зображення з 256-ю різновидами кольору на один піксель.

Відповідно, з'явилися трохи пізніше 16 бітні приставки могли передавати 65535 кольорів.

до змісту ↑

кілобайт

Як вже можна здогадатися, як байт складається з бітів, так і кілобайт складається з байтів. В одному кілобайті використовується 1024 байти. Щоб з'ясувати, чому саме 1024, а не 1000, необхідно поринути в витоки створення обчислювальної техніки. Якщо коротко, додаткові байти служили для запобігання пошкодження документів.

У кількох кілобайтах може поміститися невеликий текст, в Word файлі або текстовому документі. Одне СМС повідомлення може займати в середньому 1 - 2 кілобайт.

до змісту ↑

мегабайт

Більш звичне слово для сучасних користувачів обчислювальної техніки. Один мегабайт складається з 1024 кілобайт або понад мільйон байт.

У мегабайтах вимірюються музичні композиції, фотографії з цифрових фотоапаратів, короткі відеоролики або оцифровані книги.

В ті часи, коли CD плеєри користувачі високою популярністю, випускалися CD диски, об'ємом 700 мегабайт, на який можна було записати або 80 хвилин аудіозаписи в wav форматі, або більше сотні MP3 файлів .

до змісту ↑

гігабайт

В одному гігабайті міститься 1 024 мегабайта. Найчастіше в гигабайтах вимірюються фільми в більш-менш прийнятній якості. Ще недавно, негласним стандартом були фільми 600 мегабайт, зараз же, через збільшення діагоналі монітора, необхідні фільми обсягом від 2 гігабайт, а бажано і всі чотири. Чому саме 4 гігабайти? Все досить просто, розмір 600 мегабайт з'явився не просто так, саме такий розмір вміщувався на CD дисках, в ті часи, коли цей носій був найбільш поширений. Згодом, великої популярності набув DVD диск, який має обсяг 4.7 Гб, звідки і розмір файлу 4 гігабайти. Зазвичай такого розміру досить, щоб відео мало дозвіл 720p.

Також в гигабайтах вимірюється обсяг оперативної пам'яті , Як на комп'ютерах, так з недавніх пір і на смартфонах. Мінімальний обсяг ОЗУ для персонального комп'ютера становить 2 гігабайти. При меншому обсязі, доведеться використовувати більш старі операційні системи, наприклад, Windows XP.

до змісту ↑

терабайт

Максимальний обсяг, з яким має справу звичайний користувач комп'ютера. Ще недавно, для деяких користувачів, це слово було незнайомим. Зараз же, в більшості комп'ютерів встановлені жорсткі диски розміром від одного до чотирьох терабайт. Як вже можна здогадатися, в одному терабайте уміщається 1024 гігабайти. Цього розміру може виявитися занадто багато, але при скачуванні відео в 1080p і сучасних ігор, весь цей обсяг може швидко заповниться. Багато ігор, наприклад, можуть займати більше 50 гігабайт, а після установки ще 60 - 70, відповідно, для установки, всього лише однієї гри, людині необхідно мати як мінімум 130 гігабайт.

до змісту ↑

підсумки

Таким чином, можна зробити висновок, що популярність того чи іншого обсягу пам'яті постійно зростає. раніше жорсткий диск вимірювався в мегабайтах , Потім в гигабайтах , А зараз в терабайт . З кожним роком, обсяг інформації, з якою доводиться працювати користувачам, неухильно зростає.

Поділитися.
до змісту ↑

Ще по темі:

 • Копіювання фотографій з фотоапарата на комп'ютер Копіювання фотографій з фотоапарата в комп'ютер не становить особливих труднощів, хоча слід знати, що відбувається в цьому випадку. Це нагадує процес копіювання фільмів з [...]
 • Як зробити скріншот екрану Скріншот (або скрін) - це знімок екрана монітора на поточний момент або інакше кажучи, скріншот - це миттєве фото з екрану. Рано чи пізно перед початківцям користувачем [...]
 • Що таке сплячий режим В операційній системі Windows є кілька режимів виключення комп'ютера - це звичайний режим, (який повністю виключає PC), режим гібернації і сплячий режим. Останні два [...]
 • П'ять способів зберігання даних на комп'ютері Ще зовсім недавно, середній обсяг жорстких дисків становив якихось 60 - 120 гігабайт. Цього здавалося більш ніж достатньо, адже доступ до нової інформації був обмежений, а мультимедійні [...]
 • Для чого проводиться конвертація відеозапису Для більшості початківців користувачів персонального комп'ютера, процес конвертації відеозапису видається чимось складним і незрозумілим. І справді, якісне [...]

Чому саме 4 гігабайти?