Донецкий техникум промышленной автоматики

Слухай мою команду! Огляд програм для голосового спілкування

Проблема голосового спілкування в мережевій грі стоїть дуже гостро. Обмінюватися матюки один з одним через чат в більшості випадків вкрай незручно: навіть в RTS при наборі повідомлення можна прогавити несподівану атаку супротивника або упустити ініціативу і віддати важливу точку на карті, а вже в шутерах це взагалі немислимо. У командних іграх, де взаємодія між учасниками має вирішальне значення, швидка і якісна зв'язок просто необхідна. Рішення назріло давно - використовувати системи голосового спілкування. Багато розробники спочатку включають підтримку голосового зв'язку в свої ігри, продукти сторонніх компаній зазвичай перевершують їх як за якістю зв'язку, так і за кількістю налаштувань і зручності використання. Проблема голосового спілкування в мережевій грі стоїть дуже гостро

Roger Wilco

Розробник: GameSpy Industries

Мова: англійська

Тип розповсюдження: freeware

сайт: http://rogerwilco.gamespy.com

Одна з найпоширеніших систем голосового зв'язку на сьогоднішній день. Налаштувань не так вже й багато, зате розібратися в них і підстроїти програму під себе не складе ніяких труднощів.

Для налагодження каналу зв'язку знадобиться стільки копій програми, скільки людина буде приймати участь в грі. В основному Roger Wilco використовують для гри через інтернет, але і при грі по локальній мережі ніяких проблем не виникне. Вам знадобиться хороша звукова карта, що підтримує режим одночасного запису і відтворення звуку, інакше ви зможете лише пасивно слухати інших учасників гри.

Зв'язок йде по каналу, що відкривається одним з гравців. Решта приєднуються по заданому IP-адресою. Є можливість створення так званих приватних каналів, де вам ніхто не зможе перешкодити. Передача повідомлень проводиться таким чином: поки один говорить, інші можуть тільки слухати. Після закінчення передачі першого повідомлення може починати говорити інший гравець.

Основна перевага Roger Wilco - її низька вимогливість до ресурсів комп'ютера. Гальм майже не буває, якість зв'язку тримається на стабільно високому рівні. На крайній випадок є режим компресії, який погіршує якість звуку на догоду швидкості. Ще один безперечний плюс - можливість використання практично в будь-якій грі.

Ще один безперечний плюс - можливість використання практично в будь-якій грі

BattleCom

Розробник: ShadowFactor Software

Мова: англійська

Тип розповсюдження: freeware

Сайт: немає

Досить відома система голосового спілкування, кращі дні якої вже залишилися в минулому. Останнім часом студія-розробник ShadowFactor Software зазнає певних труднощів, так що нові версії BattleCom не випускалися вже давно.

Однак і донині ця програма не втрачає своєї популярності. На відміну від Roger Wilco, вона більш вимоглива до навичок користувача - налаштувань так багато, що розібратися в них з наскоку ну ніяк не вийде.

Система складається з двох модулів - BattleCom ServerBattleCom Client. Серверна частина відповідає не тільки за обробку звукових каналів, але і за встановлення зв'язку з конкретним ігровим сервером. Можливості BattleCom багато в чому аналогічні Roger Wilco, але хіба що опцій побільше. Приватні канали підтримуються.

Один з недоліків (або достоїнств - залежить від того, під яким кутом дивитися) BattleCom - сервіс Game Link. Він необхідний для взаємодії з конкретним ігровим додатком. Здавалося б, що тут поганого? А проблема ось у чому: програма не оновлювалася вже чорт знає скільки і тому цілком може бути так, що вона відмовиться працювати в деяких сучасних іграх (хоча і ці проблеми можна вирішити, покопавшись в налаштуваннях). Ще одна складність - затримки при передачі повідомлень, що при сильній завантаженості каналу неабияк дратує.

Roger, go-go-go!

Низькоякісна звукова карта і дешева гарнітура здатні звести нанівець переваги навіть самого кращого софту. На сильно застарілому залозі деякі програми (Teamspeak, наприклад) можуть взагалі відмовитися працювати. Загалом, для налагодження якісного зв'язку без гарної аудіокарти і навушників з мікрофоном нічого не вийде.

Розробник: Teamspeak Systems

Мова: англійська

Тип розповсюдження: freeware

сайт: www.goteamspeak.com/products.php?t=features

Найпопулярніший і найсучасніший клієнт для голосового зв'язку. За аналогією з BattleCom, програма складається з серверної і клієнтської частин. Набір фич практично повторює досягнення конкурентів. Єдиним серйозним відмінністю є мультиплатформеність - Teamspeak підтримує як Windows, так і Linux (втім, для "пінгвінів" ігор досить мало). В утиліті є система пошуку Teamspeak-серверів і можливість складати список обраних ресурсів (завдяки цьому зв'язок можна налагоджувати значно швидше). Налаштувань, знову ж таки, надзвичайно багато. Якість звуку відмінна, але за це, на жаль, доводиться платити - під час гри часто виникає лаг.

Teamspeak

У кожної з цих програм є свої власні переваги, тому порекомендувати щось одне не вийде. Roger Wilco підійде для турнірів з невеликою кількістю учасників (близько десятка) і хорошою зв'язком. Для більш серйозних матчів краще взяти Teamspeak - вона забезпечить бездоганну якість звуку і комфортну зв'язок навіть при великій кількості гравців. Головна проблема - високі вимоги як до заліза, так і до якості з'єднання. BattleCom є проміжний варіант. Вона могла б стати відмінною заміною як Roger Wilco, так і Teamspeak, але цьому заважають її солідний вік, плутані настройки і проблеми з сумісністю.

Здавалося б, що тут поганого?
Php?