Донецкий техникум промышленной автоматики

Скоро Google Chrome позначить ваш сайт як небезпечний

 1. Чим це загрожує?
 2. Як перейти на безпечний HTTPS
 3. Скільки коштує переїзд на HTTPS

З виходом найближчій нової версії v56 браузера Google Chrome всі сайти, без винятків, ще не встигли підключити SSL сертифікат для переходу на захищений протокол HTTPS будуть відзначені як ненадійні.

Офіційна стаття в блозі з безпеки від розробників браузера Google Chrome "Перехід до більш безпечного інтернету" (англійською)

За останніми даними статистики NetMarketShare за 2016 рік браузер Google Chrome є найпопулярнішим в світі, а значить зміни торкнуться більшу частину вашої аудиторії.

За останніми даними статистики NetMarketShare за 2016 рік браузер Google Chrome є найпопулярнішим в світі, а значить зміни торкнуться більшу частину вашої аудиторії

 • Google Chrome 56.43%
 • Internet Explorer 20.84%
 • Mozilla FireFox 12.22%
 • Apple Safari 3.47%
 • Microsoft Edge 5.33%
 • Інші 1.70%

Процес переходу до так званого безпечного Інтернету почався ще в 2014 році, коли Google повідомляв, що відсутність безпечного з'єднання HTTPS буде негативно впливати на позиції вашого сайту в пошуку. Процес буде проходити в кілька етапів, так після перших оновлень користувачі Google Chrome могли помітити, що сайти з безпечним з'єднанням HTTPS стали позначатися як Secure (Надійні).

Процес буде проходити в кілька етапів, так після перших оновлень користувачі Google Chrome могли помітити, що сайти з безпечним з'єднанням HTTPS стали позначатися як Secure (Надійні)

Зміни вступлять в силу імовірно в кінці січня 2017 року з виходом у світ нової версії браузера Google Chrome. Нижче порівняння оновленого зовнішнього вигляду позначки небезпечного з'єднання браузера версії Chrome 56 і версії 53.

І в найближчих оновленні відмітка стане більш помітною - червоного попереджуючого кольору.

І в найближчих оновленні відмітка стане більш помітною - червоного попереджуючого кольору

Чим це загрожує?

По-перше небезпечне з'єднання негативно позначається на позиціях сайту. Нехай поки це стосується тільки пошукової системи Google, але як показує досвід, найбільш успішні практики оперативно переймають і іншими пошуковими системи. Тому не виключено, що це буде Яндекс. На нещодавній шостий вебмастерской Яндекса, в секції про індексацію сайту пошуковими роботами, окремо було розглянуто проблему переходу сайтів на безпечне з'єднання HTTPS. А стаття з рекомендаціями Яндекса по переїзду на HTTPS була опублікована ще в далекому 2015 року практично відразу після виходу рекомендацій від Google . Якщо коротко, обидві пошукові системи відносяться до переїзду сайту з HTTP на HTTPS як до зміни адреси сайту, тому робити це потрібно строго дотримуючись порядок дій, відображаючи зміни в файлах robots.txt, sitemap.xml і звичайно ж налаштуваннях веб-майстра відповідної пошукової системи.

По-друге червона напис "Ненадійний" в улюбленому браузері поруч з адресою сайту значно знизить довіру ваших користувачів до товарів і послуг. З точки зору юзабіліті це неприпустимо, особливо, якщо у вас інтернет-магазин або ви запитуєте у користувача персональні дані при реєстрації, оформленні замовлення.

Для тих хто хоче детально розібратися рекомендуємо нашу статтю для чого потрібен HTTPS, що таке SSL-сертифікат і де його взяти безкоштовно.

Також важливо пам'ятати, що будь-який SSL-сертифікат має термін дії. Зазвичай це один або два роки. У разі, якщо ви забуваєте оновити SSL-сертифікат, то при заході на сайт користувачі бачитиме сторінку з помилкою.

У разі, якщо ви забуваєте оновити SSL-сертифікат, то при заході на сайт користувачі бачитиме сторінку з помилкою

Економте свій час, довірте моніторинг працездатності сайту нам. У вартість будь-якого тарифного плану технічної підтримки сайту входить своєчасне оновлення SSL-сертифіката.

Як перейти на безпечний HTTPS

Для переходу HTTPS вам знадобиться:

 • SSL-сертифікат, який ви можете замовити у свого хостинг-провайдера або самостійно купити у будь-якого авторизованого партнера.
 • Установка сертифіката на ваш веб-сервер
 • Налаштування системи управління (адмінки) сайту для роботи з HTTPS
 • На всіх сторінках сайту, де використовуються медіа-матеріали (картинки, відео, музика), а також лічильники, консультанти, скрипти замінити їх адресу також на безпечний HTTPS. В іншому випадку відповідна сторінка також буде вважатися небезпечною.

Для мінімізації збитку від переходу в пошукових системах необхідно чітко дотримуватись рекомендацій пошукових систем. У строгому порядку змінювати адресу сайту в файлах robots.txt, sitemap.xml, налаштуваннях веб-майстра і додавання 301-редиректів зі старих адрес без HTTP на точно таку ж сторінку з HTTPS. Зрозуміло краще виконувати переїзд під наглядом SЕО-фахівця, щоб виключити ризик втрати позицій.

Скільки коштує переїзд на HTTPS

Вартість установки сертифіката від 1 500 руб. в залежності від вашого сервера і системи управління сайтом. Дізнатися детально що входить у вартість ви можете на сторінці послуги "Переїзд сайту на HTTPS, установка SSL-сертифіката" .

При замовленні установки в нашій копманіі, SSL-сертифікат ви отримуєте абсолютно безкоштовно!

З будь-яких питань, ви завжди можете отримати оперативну технічну консультацію зателефонувавши за телефоном 8 (499) 577-01-09

Чим це загрожує?
Чим це загрожує?