Донецкий техникум промышленной автоматики

Скільки коштує зробити закордонний паспорт в 2019 році - ціна оформлення старого і нового зразка в Росії

 1. Російські закордонного паспорта: види і вартість оформлення
 2. Вартість держмита на закордонний паспорт
 3. Терміново потрібен закордонний паспорт: вартість рішення
 4. Пройдіть соціологічне опитування!
 5. Як правильно заповнити квитанцію
 6. Помилки, які можливі при заповненні реквізитів
 7. Де можна провести платіж
 8. Вірність традиціям: сплата держмита в відділенні Ощадбанку
 9. Самообслуговування: сплата через термінал або банкомат Ощадбанку
 10. Сплата через держпослугі онлайн: Швидко і вігідно
 11. Як довго дійсна квитанція
 12. Повернення держмита на закордонний паспорт
 13. підводімо Підсумки

Наявність закордонного паспорта для російських громадян - вже не розкіш, а необхідність. Якщо раніше росіяни переважно їздили за кордон відпочивати, то сьогодні виїжджають за межі РФ у справах бізнесу, в пошуках престижної роботи, на навчання, у наукові відрядження, на лікування ... Тому для багатьох актуально, скільки коштує зробити закордонний паспорт в 2019 році і чи можна скоротити неминучі витрати. Наявність закордонного паспорта для російських громадян - вже не розкіш, а необхідність

Російські закордонного паспорта: види і вартість оформлення

Згідно ст. 7 ФЗ від 15.08.1996 № 114-ФЗ «Про порядок виїзду з РФ і в'їзду в РФ», закордонний паспорт - головний документ, за яким громадяни можуть виїжджати з країни і в'їжджати назад; також він служить за межами Росії для встановлення особи громадянина. Дізнайтеся більше про те, як оформити закордонний паспорт РФ .

Органи ГУВМ МВС здійснюють видачу російським громадянам двох рівнозначних з юридичної точки зору видів закордонних паспортів: старого зразка і нового (біометричного). Це пов'язано з тим, що з 2009 року в Росії почався поступовий перехід до біопаспортів. Уточнюючи, скільки коштує держмито на заміну закордонного паспорта , Слід сказати, що все буде залежати від виду документа. Громадяни Росії мають можливість в 2019 році на свій розсуд вибрати біометричний паспорт або документ старого покоління. Кожен з документів має свої переваги:

Паспорт старого зразка Паспорт нового зразка Кількість сторінок в книжці 36 46 Електронний носій Відсутня На останній сторінці - вбудований чіп, який містять біометричні дані (фото, папілярні візерунки двох пальців рук (для осіб старше 12 років) і електронний підпис) і продубльовані паспортні дані власника . Термін дії 5 років 10 років Формат фотографії на документ 4 фото форматом 35х45 мм 2 цифрові фото (фотографування відбувається при подачі заяви) Інформація про дітей до 14 років Можна вписати в паспорт одного з батьків дитини Немає можливості вписати дитину Ступінь захисту Висока Дуже висока

Переваги старого закордонного паспорта продовжують робити його популярним у росіян, особливо у тих, у кого кілька дітей в родині.

Слід додати, що біометричний паспорт дозволяє до мінімуму скоротити час проходження паспортного контролю, в той час як паперовий закордонний паспорт передбачає проходження кордону в загальному порядку. Крім того, з кожним роком все більше число держав вимагає, щоб в'їжджають іноземці надали свої біометричні дані.

Кожен громадянин РФ повинен оплатити федеральний збір за оформлення документа. Розміри цього мита відрізняються. Держмито на закордонний паспорт нового зразка на 10 років повинна покривати всі витрати, які несе держава на виготовлення документа. Ускладнення процедури виготовлення, використання сучасних технологій і матеріалів об'єктивно привели до збільшення витрат. Останнє підвищення федерального збору за видачу закордонного паспорта нового покоління відбулося в 2015 р (відповідно до закону РФ від 21.07.2014 № 221-ФЗ). Відповідно до ст. 333.28 гл. 25.3 Податкового кодексу РФ, плата за становить 5 000 руб. для громадян РФ з 14-річного віку.

Говорячи про те, скільки коштує оформлення біометричного закордонного паспорта в Росії зараз і скільки це може коштувати в 2019 році, відзначимо, що розміри мита, актуальні в 2017 році, залишаться незмінними до прийняття нового федерального закону.

МВС РФ з серпня 2016 року регулярно вносить пропозиції про необхідність різко підвищити мито за оформлення біометричного закордонного паспорта: на 1000 руб. для неповнолітніх та 2500 руб. - для дорослого громадянина РФ. Необхідність підвищення чиновники пояснюють щорічним подорожчанням вартості послуг на 10%. Проект закону винесено на обговорення, але рішення поки не прийнято. Оскільки в законопроекті йдеться лише про нові зразки документів, то навіть за умови його прийняття в поточному році вартість держмита за закордонний паспорт старого зразка з 1 січня 2019 залишиться колишньою.

НК РФ (пп. 29, п. 1 ст. 333.35) дозволяє не платити держмито за оформлення закордонного паспорта РФ нового зразка колишнім громадянам України , Які:

 • знайшли російське громадянство відповідно до конституційним законом РФ від 21.03.2014 № 6-ФКЗ (ч. 1 ст. 4);
 • в перший раз звертаються за оформленням закордонного паспорта РФ на території Криму і міста Севастополя;
 • мають дійсний (на момент звернення) український закордонний паспорт.

Держмито за закордонний паспорт на 5 років - старого зразка - становить 2000 руб. для громадян РФ з 14 років. Оформлення закордонних паспортів нового і старого зразків через портал держпослуги до 1 січня 2019 року дасть змогу заощадити 30% від суми мита: тобто дорослі росіяни зможуть заплатити за біометричний і звичайний закордонний паспорт 2450 і 1400 руб. відповідно (економія становить 1050 і 600 руб.). Громадянам Російської Федерації, які проживають в Калінінградській області, держава надає можливість оформити паспорти як нового, так і старого зразка без необхідності виплачувати держмито.

Цікавий факт. У Росії функцію закордонних паспортів з XVII століття виконували «Проїжджі грамоти», які підписувалися особисто царем або воєводами. За Петра I такі документи почали називати паспортами. Паспортні мита були введені вперше Катериною II в 1763 р .: 10 коп. за рік, 50 - за два, рубль - за три. До цього «государеву папір» продавати було непристойно.

Вартість держмита на закордонний паспорт

Вартість, руб.
Старий зразок
новий зразок
до 14 роки 1 000 ₽ 2 500 ₽ Дорослий
2 000 ₽ 5 000 ₽

Сімейна поїздка за кордон передбачає оформлення закордонних паспортів не тільки для дорослих членів сім'ї, а й для дітей: особистий закордонний паспорт для дитини можна оформляти, починаючи з першого дня після його народження. Якщо виходити з необхідних грошових витрат, то можливі три варіанти вирішення проблеми:

 1. Оформлення біометричного закордонного паспорта . Цей варіант найдорожчий - оформлення такого документа дитині до 14 років обійдеться в 1500 рублів. Слід враховувати, що зняття дактилоскопії дітям до 12 років не проводиться, тобто біометричні дані в такому паспорті будуть неповними.
 2. Оформлення закордонного паспорта старого зразка . Ціна на закордонний паспорт для дитини до 14 років в цьому випадку становитиме 1000 рублів. Перевага такого документа в тому, що він видається на 5 років. Дитина росте, з дитячого віку переходить в підлітковий, відповідно змінюється його зовнішність, що ускладнює ідентифікацію з фото в паспорті . Через 5 років можна поміняти паспорт на новий.
 3. Самий бюджетний варіант - вписати дитину в паспорт старого зразка одного з батьків . Якщо запис проводиться при отриманні нового документа, це безкоштовно. Якщо вносяться дані про дитину в уже готовий документ, то потрібно сплатити держмито (500 руб.) Незалежно від числа дітей.

На те, скільки коштує дитячий закордонний паспорт, теж можна заощадити, провівши оформлення на порталі держпослуги: вартість біопаспорти для дитини складе 1050 руб. (450 руб. Економії). Паспорт старого зразка обійдеться в 700 руб. (Дешевше на 300 руб).

Більш детально дізнатися, які знадобляться документи, як сплатити мито, що конкретно необхідно робити для оформлення дитячого закордонного паспорта, ви зможете, ознайомившись з інформацією, як зробити закордонний паспорт для дитини .

Терміново потрібен закордонний паспорт: вартість рішення

Адміністративний регламент МВС РФ чітко прописує терміни виготовлення закордонного паспорта :

Терміни, відведені на розгляд поданих документів і виготовлення закордонного паспорта, що не залежать від його виду - неважливо, старого він або нового зразка. Відлік часу починається з дати подання заяви. Прискорення процесу можливе лише при оформленні закордонного паспорта старого зразка (готових бланків біометричних паспортів не існує). Документ буде готовий протягом трьох днів за умови надання:

 • офіційного підтвердження необхідності термінової операції або екстреного лікування в клініці за кордоном (Коли зволікання може призвести до тяжких наслідків);
 • довідки або документа про смерть / важкої хвороби близького родича в іншій державі.

Розмір держмита на такий паспорт залишається тим самим: ніяких додаткових грошей за терміновість платити не потрібно.

Більш детальну інформацію про те, що необхідно, щоб прискорити процес оформлення закордонного паспорта, можна знайти в статті « Як зробити терміновий закордонний паспорт ».

Пройдіть соціологічне опитування!

Кожен громадянин РФ має право сам вирішувати, як сплатити мито за закордонний паспорт. Оплату федерального внеску можна зробити у будь-якому банківському відділенні, через термінал самообслуговування, скориставшись інтернет-банкінгом або порталом держпослуги. Головне, щоб держмито була внесена в строк і можна було б пред'явити документальне підтвердження цього. Слід розглянути докладніше, як це зробити на практиці.

Як правильно заповнити квитанцію

Для сплати держмита потрібно заповнити бланк квитанції. Від того, наскільки правильно і точно будуть внесені в нього дані, залежить, як швидко виявляться кошти на рахунку ГУВМ МВС. Оптимальний спосіб оформити квитанцію на сплату держмита - скористатися послугами офіційного сайту МВС РФ. Тут можна дізнатися не тільки реквізити ГУВМ (УФМС) для оплати держмита за закордонний паспорт старого зразка і за оформлення біометричного паспорта, але також заповнити квитанцію онлайн. Для того щоб сформувати квитанцію, необхідно:

 1. на вибрати "Сервіси з питань міграції";
 2. вибрати «Квитанції для оплати держмита»;
 3. на новій вкладці - перейти до оформлення: вибрати свій населений пункт, внести інформацію про вид мита, ПІБ претендента на отримання закордонного паспорта (повністю), ІПН і місце реєстрації;
 4. заповнена квитанція готова до роздруківці або пересилання на вказану електронну скриньку.

Реквізити для оплати закордонного паспорта нового зразка не відрізняються від реквізитів для старого, за винятком коду бюджетної класифікації: він однаковий для біометричних закордонних паспортів у всіх суб'єктах Федерації. Код ОКТМО заповнюється автоматично.

Завантажити (PDF, 519KB)

Сервіс на сайті ГУВМ МВС дозволяє мінімізувати ймовірність помилок при заповненні квитанції - все цифри проставляються автоматично.

Помилки, які можливі при заповненні реквізитів

Більшість помилок при заповненні реквізитів допускаються при заповненні квитанції вручну (НЕ онлайн) - в написанні реквізитів, кодів, поштових адрес. Гроші підуть не за адресою, і повернення їх займе тривалий час. Часто також зустрічається помилкове внесення матір'ю або батьком власних ПІБ в квитанцію на сплату мита за дитину до 14 років, на якого оформляється закордонний паспорт: держмито повинна бути внесена тим громадянином, якому буде оформлений документ.

Де можна провести платіж

Де можна взяти квитанцію на оплату держмита на закордонний паспорт, ми вже з'ясували. Провести саму сплату можна кількома способами: відправитися в відділення Ощадбанку, скористатися платіжним терміналом або інтернет-банкінгом, спробувати заплатити за допомогою порталу держпослуги. Кожен з варіантів має як перевагами, так і мінусами.

Приклад квитанції:

Приклад квитанції:

Вірність традиціям: сплата держмита в відділенні Ощадбанку

Звернутися до Ощадбанку - традиційний і випробуваний варіант досить популярний, хоча доведеться затратити трохи більше сил, грошей і часу, ніж в інших випадках. Алгоритм дій дуже простий:

 1. заповнити вдома бланк квитанції;
 2. особисто відвідати відділення банку за місцем оформлення закордонного паспорта;
 3. отримати квиток з номером черги в терміналі;
 4. в призначений час віддати квитанцію і талончик операционисту, пред'явити паспорт;
 5. сплатити готівкою держмито і комісію за послуги Ощадбанку;
 6. отримати корінець квитанції, чек про сплату.

Оплата у відділенні Ощадбанку має і свої плюси: не обов'язково мати відкритий рахунок в банку, можна оплачувати готівкою, поруч знаходиться консультант, який при необхідності прийде на допомогу.

Самообслуговування: сплата через термінал або банкомат Ощадбанку

Самостійна сплата держмита через термінал або банкомат Ощадбанку також користується великою популярністю, особливо, коли в касу велика черга, а чекати ніколи, якщо настав обідню перерву, трудовий день закінчився або відділення Ощадбанку закрито на вихідний. Оплата через термінал має такі переваги:

 • можливість платити готівкою або за допомогою картки в будь-який час доби;
 • наявність терміналів / банкоматів у відділеннях Ощадбанку, великих магазинах, торгових центрах, на станціях метро, ​​вокзалах, зупинках громадського транспорту;
 • проведення платежу займає до 2 хвилин;
 • миттєве зарахування коштів.

Незважаючи на те що термінали і банкомати можуть мати конструктивні та програмні особливості, інтерфейс в будь-якому випадку зрозумілий і має схожі риси, що дозволяє розібратися і зробити потрібні операції. Що стосується труднощі можна звернутися до відділення Ощадбанку за консультацією. Порядок сплати мита через термінал залежить від наявності або відсутності банківської картки і новизни програмного забезпечення. При сплаті без картки для активації меню досить доторкнутися до екрана пальцем. При роботі через банківську карту потрібно вставити в приймач картку і набрати PIN-код. Незважаючи на те що термінали і банкомати можуть мати конструктивні та програмні особливості, інтерфейс в будь-якому випадку зрозумілий і має схожі риси, що дозволяє розібратися і зробити потрібні операції Слід врахувати, що за використання карток інших банків стягуватиметься додаткова сума. Оплата через термінали зі старим програмним забезпеченням:

 1. в головному меню вибрати «Платежі в нашому регіоні» (як варіант - «Платежі готівкою»);
 2. знайти адресата платежу;
 3. серед варіантів пошуку вибрати «Пошук по найменуванню» або «Пошук по ІПН» (при користуванні банкоматом це єдино можливий варіант пошуку);
 4. для початку пошуку ввести ІНН з квитанції або «ГУМВС Росії», потім вказати «Продовжити»;
 5. в новому меню вибрати районне відділення ГУМВС та вид мита ( «держмито за паспорт, закордонний паспорт»), внести ПІБ і дані паспорта, суму платежу, після чого натиснути «Enter»;
 6. порівняти дані про платіж на екрані з даними в квитанції, перевірити їх правильність, вказати суму і вибрати «Оплатити».

Процедура оплати через термінали з оновленим програмним забезпеченням небагато чим відрізняється:

 1. в головному меню вибрати «Платежі та перекази»;
 2. в новому вікні вибрати «ГИБДД, податки, мита, бюджетні платежі» або «Податки та штрафи» (в залежності від терміналу / банкомату);
 3. в меню знайти «Держмита і збори», в них вибрати держмито за оформлення закордонного паспорта;
 4. вибрати «Пошук послуг і організацій» (внести ІПН або найменування органу ГУ МВС);
 5. вибрати вид закордонного паспорта, внести паспортні дані платника;
 6. перевірити на екрані всі дані і підтвердити платіж.

При оплаті карткою гроші автоматично будуть списані з рахунку. При оплаті готівкою необхідно прийняти до відома інформацію з екрану про те, як подавати гроші в приймач: по одній купюрі або пачкою (в такому випадку одночасно подавати можна не більше 40 купюр). Банкноти в 10 і 50 руб. термінали не приймають. Вноситься сума повинна відповідати сумі платежу або трохи її перевищувати (на випадок комісії). Здачу термінали і банкомати не видають, але можуть запропонувати зарахувати зайві гроші на телефонний рахунок. Сплату держмита через термінал підтверджує чек, при оплаті через банкомат - два чека: один про списання грошей з картки, інший - квитанція про оплату держмита. При оплаті карткою гроші автоматично будуть списані з рахунку

Сплата держмита через інтернет-банкінг - один з найбільш зручних способів. При цьому не потрібно навіть виходити з дому - головне, щоб був підключений інтернет. Найбільш популярний в Росії сервіс - Сбербанк Онлайн. Скористатися ним можуть клієнти Ощадбанку, які мають особистий кабінет на сайті. Порядок дій наступний:

 1. ввести логін і пароль і зайти в свій кабінет;
 2. перевірити наявність коштів на рахунку. Якщо недостатньо грошей - поповнити;
 3. увійти в кабінеті в розділ «Платежі та перекази» (Оплата і платежі);
 4. в розділі «ГИБДД, податки, мита, бюджетні платежі» (Платежі до бюджету) вибрати «МВС»;
 5. вибрати організацію чи послугу - «ГУ з питань міграції»;
 6. вибрати послугу - «Оплата держмита» і «Видача закордонного паспорта»;
 7. уточнити деталі (вказати, старий або новий зразок закордонного паспорта);
 8. заповнити шаблон - вказати реквізити та персональні дані відправника;
 9. звірити всі внесені відомості, в разі необхідності виправити і підтвердити;
 10. ввести код з СМС-повідомлення і здійснити оплату;
 11. чек зберегти на диску комп'ютера або відразу ж роздрукувати.

Якщо хочете прочитати докладніше, дивіться нашу статтю - як сплатити держмито за закордонний паспорт через "Сбербанк Онлайн"

Сплата через держпослугі онлайн: Швидко і вігідно

Сервіс держпослугі спрощує життя и полегшує вирішенню багатьох проблем в оформленні документів для громадян России, в тому чіслі и таких, як сплата держмито, видача закордонного паспортів. Говорячі про возможности оплати мита, зауважімо, что использование цього сервісу дозволяє НЕ только оперативно Відправити необхідну суму грошей адресату, а й отріматі при цьом 30-відсоткову знижку. Акція Почаїв з 01.01.2017 и тріватіме до 01.01.2019 року. Для того щоб сплатити держмито за закордонний паспорт через держпослуги онлайн, необхідно:

 1. зайти на сайт держпослуги і серед популярних послуг вибрати «Закордонний паспорт нового зразка»;
 2. вибрати вид закордонного паспорта - нового або старого зразка;
 3. позначити категорію громадян (до 14 років, від 14 до 18 років, понад 18 років);
 4. вказати тип послуги - електронна;
 5. для отримання доступу до сервісів зайти в особистий кабінет;
 6. подати заяву, внести реквізити і завантажити фотографії;
 7. дочекатися появи повідомлення «Сплатіть держмито» (квитанція на оплату також прийде в особистий кабінет);
 8. натиснути «Сплатити держмито» і перейти на сторінку «Оплата послуги». Тут слід ознайомитися з сумою платежу і вибрати найбільш прийнятний варіант (нагадаємо, що оплата онлайн заощадить 30% від суми збору);
 9. зробити сплату.

Слід дочекатися повідомлення в кабінет про отримання грошей. Квитанцію можна зберегти в електронному вигляді або роздрукувати.

Як довго дійсна квитанція

Ситуація, коли заявник сплатив держмито, але в силу якихось причин змушений призупинити оформлення закордонного паспорта, не така вже й рідкісна. У цьому випадку можливі два варіанти. Перший - для тих, хто передумав отримувати закордонний паспорт, - спробувати повернути гроші. Другий - звернутися за оформленням документа пізніше, коли настане потрібний момент. В цьому випадку стануть в нагоді знання про те, скільки діє держмито на закордонний паспорт. Квитанція про сплату не втрачає актуальності протягом трьох років з моменту платежу, тому слід так розрахувати час, щоб укластися в цей термін.

Повернення держмита на закордонний паспорт

Ст. 333.40 Податкового кодексу РФ містить перелік підстав для повного або часткового відшкодування держмита на закордонний паспорт, а також визначає ситуації, коли вона повернута бути не може:

 • при видачі закордонного паспорта заявнику;
 • при відсутності квитанції (або який би підтверджував сплату документа);
 • при закінченні більше трьох років з моменту сплати мита;
 • при подачі неправильно заповненої заяви.

Завантажити (DOCX, 9KB)

Законодавство також дозволяє зробити залік в рахунок інших госплатежей або заборгованостей за міграційні послуги. Рішення про залік і перерахунок буде проведений за місцем реєстрації заявника. Громадяни, стурбовані, як повернути гроші за держмито за закордонний паспорт, повинні до закінчення трирічного терміну з моменту внесення грошей звернутися в той же територіальний орган ГУВМ МВС з проханням про повернення сплачених коштів і надати необхідні документи:

 • заяву на ім'я начальника управління;
 • оригінал квитанції про сплату мита (при поверненні частини коштів - копія квитанції);
 • цивільний паспорт РФ (Свідоцтво про народження для дитини).

Заява на повернення держмита крім прохання про повернення коштів обов'язково має включати дані:

 • умови оплати і причини, за якими оформлення закордонного паспорта не відбулося;
 • суму платежу;
 • номер рахунку, на який були спрямовані гроші;
 • розрахунковий рахунок ощадкнижки або номер банківської карти заявника.

Завантажити (DOCX, 14KB)

Повернення держмита за закордонний паспорт нового зразка, так само, як і старого, повинен бути здійснений в 30-денний термін. Для прискорення процесу розгляду заяви доцільно надати довідку з банку про перерахування коштів на рахунок державного відомства.

підводімо Підсумки

Особливих причин для збільшення мита за оформлення закордонних паспортів для російських громадян немає. Держмито за закордонний паспорт РФ в 2019 році становитиме ту ж суму, що і в 2017-м: біометричні паспорти обійдуться в 3500 руб. для дорослих і 1500 для дітей, документи старого зразка - в 2000 і 1000 руб. відповідно. Можливість заощадити 30% від суми мита при оплаті онлайн на сайті держпослуг збережеться до 01.01.2019. Сплату мита можна виробляти в відділеннях банку, через платіжні термінали, інтернет-банкінг і портал держпослуги. При цьому використання онлайн-сервісів має ряд переваг: платіж без комісій, знижки, цілодобова робота. Квитанція про сплату мита зберігає дійсність протягом трьох років. Протягом цього ж терміну є можливість (при наявності на те підстав) повернути повністю або частково заплачені за документ гроші.