Донецкий техникум промышленной автоматики

Скільки оперативної пам'яті (RAM) потрібно для комп'ютера, планшета або ноутбука в 2018 році

 1. Що таке оперативна пам'ять
 2. Як виглядає оперативна пам'ять?
 3. Яким додатків потрібно найбільше RAM?
 4. Скільки оперативної пам'яті потрібно планшетів?
 5. Скільки RAM потрібно ноутбуків?
 6. Скільки RAM потрібно настільного комп'ютера (десктопу)?

Random Access Memory, він же RAM або просто «оперативка» - один з ключових параметрів, що впливають на швидкодію будь-якого комп'ютера. Але скільки її насправді потрібно?

Але скільки її насправді потрібно

ПО ТЕМІ: Як встановити відеозаставки з Apple TV на Windows і Mac .

Для того, щоб відповісти на це питання, спочатку визначимося з двома факторами: що ми хочемо робити на цьому пристрої і як багато ми готові на нього витратити.

Звичайно, кількість оперативної пам'яті дуже важливо і для смартфонів (для Apple iPhone - в меншій мірі, але зовсім ігнорувати цей фактор не можна), але в цьому Гайд ми поговоримо про потужних комп'ютерних системах під управлінням трьох найпопулярніших операційних систем - Windows, macOS і Chrome OS.

У двох словах:

 • 2 ГБ - такий скромний обсяг пам'яті вже давно зустрічається хіба що в бюджетних планшетах. На ноутбуці або стаціонарному комп'ютері, звичайно, потрібно більше.
 • 4 ГБ - мінімально достатній обсяг, базовий варіант для машин під управлінням Windows і Chrome OS.
 • 8 ГБ - хороший варіант для Windows і macOS. Досить для (майже всіх) ігор. 8 гігабайт «оперативки» вистачить переважній більшості користувачів.
 • 16 ГБ - ідеально для професійної роботи і більш вимогливих до «заліза» ігор.
 • 32 ГБ - виключно для ентузіастів і спеціалізованих робочих станцій.

Але не забувайте - оперативна пам'ять не є ключовим компонентом для швидкодії, так що купувати 32 ГБ RAM і сподіватися безглуздо, ведьна ідеальну продуктивність ви не отримаєте. Значення має і SSD, і процесор, і відеокарта.

ПО ТЕМІ: Як прискорити Windows 10, 8 або 7, відключивши непотрібні служби операційної системи .

Що таке оперативна пам'ять

Її часто плутають з накопичувачем - постійною пам'яттю на диску - HDD (механічним жорстким диском) і SSD (твердотільний накопичувач). Що цікаво, іноді їх змішують «в одному коктейлі» навіть виробники.

Щоб не плутати оперативну пам'ять з постійною, використовуйте аналогію зі столом. RAM - це як стільниця. Чим вона довша, тим більше паперів і інших речей можна на неї (стільницю) покласти і, відповідно, мати під рукою. А жорсткий диск - це як ящик для паперів під столом, в якому зберігаються папери, які вам в даний момент не потрібні, але рано чи пізно знадобляться.

Чим більше RAM є у вашої системи, тим більше програм вона може запускати і працювати в них одночасно. Звичайно, одними тільки розмірами «оперативки» цей показник не визначається - в кінці кінців, багатьом програмам для роботи потрібно дуже невелика кількість такої пам'яті. Інша справа, що якщо робити так постійно, система повільно, але вірно почне сповільнюватися.

Чому? Повернемося до аналогії зі столом. Якщо він занадто маленький, на ньому будуть швидко накопичуватися «поклади» паперу, що, в свою чергу, уповільнить і вашу роботу - адже вам доведеться постійно щось шукати.

Так, багато RAM - це добре. Але навіщо вам великий стіл, якщо ви працюєте за все з кількома паперами? Ось і наше завдання - зрозуміти, скільки оперативної пам'яті (читай: простору на столі) потрібно нам для вирішення завдань насправді.

І так - оперативну пам'ять також не слід плутати з графічною пам'яттю (пам'яттю відеокарт). Топові тривимірні ігри використовують відеопам'ять (VRAM), яку ще часто називають «GDDR5», тоді як «оперативку» називають RAM ( «рам») або DDR3 / DDR4.

ПО ТЕМІ: Секрети Google Chrome для Windows і Mac: 15 можливостей, про які ви могли не знати .

Як виглядає оперативна пам'ять?

Оперативка для настільних комп'ютерів і ноутбуків в більшості випадків є невеликою друковану плату, на якій розміщені мікросхеми пристрою, що запам'ятовує.

У смартфонах і планшетах оперативна пам'ять є невеликою мікросхему на материнській платі пристрою. Наприклад, в останніх поколіннях iPhone і iPad оперативна пам'ять вбудована в процесор.

Нижче наведена фотографія материнської плати iPhone 7 Plus з процесором A10 (виділено червоним), в який вбудована оперативна пам'ять LPDDR4 на 3 ГБ.

Нижче наведена фотографія материнської плати iPhone 7 Plus з процесором A10 (виділено червоним), в який вбудована оперативна пам'ять LPDDR4 на 3 ГБ

ПО ТЕМІ: Як завантажити відео з ВК (ВКонтакте) на iPhone або iPad і дивитися без Інтернету .

Яким додатків потрібно найбільше RAM?

Це в першу чергу операційні системи і браузери, ігри і деякі програми для професійної роботи з медіаконтентом. Конкретний приклад: чим більше у вас пам'яті, тим більше вкладок ви можете відкрити в улюбленому браузері (Chrome, Safari, Firefox, Edge і т.д.). Крім того, вам варто знати про те, що існує веб-сайти, «пожирають» ресурси оперативної пам'яті максимально швидко. Новинний статті багато RAM не потрібно, а ось сторінок на кшталт Gmail - дуже навіть.

Уже багато років очевидно, що програми мають тенденцію з часом брати все більше і більше оперативної пам'яті. Месенджер або простенька іграшка на кшталт «Сапера» до RAM невибагливі - чого не скажеш про гігантських таблицях Excel, великому Photoshop-проект або сучасної грі-блокбастері з неймовірною графікою. Професійні програми і інженерне ПО створюються для того, щоб обслуговувати найскладніші проекти - і вони без зайвих жалю готові «з'їсти» хоч всю оперативну пам'ять на комп'ютері, щоб вирішити поставлені завдання.

ПО ТЕМІ: Дешеві Айфони - це якісь моделі і де їх купити .

Скільки оперативної пам'яті потрібно планшетів?

Скільки оперативної пам'яті потрібно планшетів

Планшетні ПК не створювалися для роботи з ресурсоємними додатками. Відповідно, «оперативки» для роботи їм потрібно не більше, ніж тим же смартфонам. Інша справа, що сьогодні виробники планшетів дуже хочуть перетворити їх в в пристрої для роботи. І якщо вам потрібен такий гаджет, то оперативну пам'ять для нього слід вибирати так само, як і для ноутбука.

Наприклад, у того ж iPad всього 2 ГБ «оперативки» - але від нього і вимагається за великим рахунком тільки красивий екран і робота в браузері плюс «живучий» акумулятор. А ось гібрид ноутбука і планшета Microsoft Surface Book 2 навіть в базовій комплектації отримує 16 ГБ RAM - і він здатний виконувати відповідні такому обсягу «оперативки» завдання.

2 ГБ - це нормальний обсяг оперативної пам'яті на планшеті для простих завдань на зразок веб-серфінгу і перегляду відео. А ось якщо ви використовуєте планшет як основний пристрій, є сенс починати мінімум з 4 ГБ RAM. А краще б - відразу взяти 8.

ПО ТЕМІ: Всі моделі iPad за роками з першої по останню: огляд і відмінності кожного планшета Apple .

Скільки RAM потрібно ноутбуків?

Скільки RAM потрібно ноутбуків

Бюджетні ноутбуки комплектуються 4 ГБ RAM, більшість користувачів вибирають 8 ГБ, і тільки топові рішення бувають з 16 ГБ «оперативки». Як уже згадувалося вище, чим більше оперативної пам'яті у ноутбука, тим краще.

У випадку з Chromebook, який працює в основному через «хмару» і має накопичувач даних мінімального обсягу, цілком достатньо і 4 ГБ RAM.

Для Windows і macOS вимоги до оперативної суворіші - сьогодні немає сенсу брати комп'ютер менш ніж з 8 ГБ RAM. Ну а якщо ви серйозно займаєте роботою з відео або фото, або плануєте грати в «важкі» ігри - однозначно вибирайте ПК або Mac з 16 ГБ RAM, економія в цьому випадку буде не найкращим рішенням, тому що нестача пам'яті буде відчутно сповільнювати вашу роботу.

ПО ТЕМІ: Який iPhone краще тримає батарею? Порівняння часу автономної роботи всіх актуальних iPhone .

Скільки RAM потрібно настільного комп'ютера (десктопу)?

Скільки RAM потрібно настільного комп'ютера (десктопу)

Тут розклад той же, що і на ноутбуках. Для «базового» сценарію на кшталт веб-серфінгу, роботи в офісних додатках і більшості ігор вистачить і 8 гігабайт оперативної пам'яті. Для всього, що «складніше» - 16 або 32 ГБ. Якщо прямо зараз визначитися з завданнями і сценаріями використання складно - беріть 8 ГБ, а в разі потреби ще одну планку з «оперативкою» можна буде докупити і встановити пізніше.

Дивіться також:

Яким додатків потрібно найбільше RAM?
Скільки оперативної пам'яті потрібно планшетів?
Скільки RAM потрібно ноутбуків?
Скільки RAM потрібно настільного комп'ютера (десктопу)?
Але скільки її насправді потрібно?
Чому?
Але навіщо вам великий стіл, якщо ви працюєте за все з кількома паперами?
Як виглядає оперативна пам'ять?
Яким додатків потрібно найбільше RAM?
Скільки оперативної пам'яті потрібно планшетів?