Донецкий техникум промышленной автоматики

Скандал у Харкові: за три роки нотаріуси незаконно продали сім квартир

Затримання. Правоохоронці затримали групу з шести приватних нотаріусів. Фото: facebook.com

Скандал у Харкові: за три роки нотаріуси незаконно продали сім квартир Максим Іванов https://cdn.segodnya.ua/img/article/10162/83_main_new.1493230846.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/10162 /83_tn.1493230846.jpg 2017-04-27T06: 58: 11 + 03: 00 Харків Вивезені з квартири відомих художників речі знайшли, а за "квадрати" ще доведеться боротися

скандальна історія навколо будинку на вулиці Дарвіна, 37, отримала новий поворот. Харківська прокуратура спільно з поліцією викрила злочинну групу "чорних нотаріусів", які налагодили злочинну схему, продаючи нерухомість померлих людей, у яких не було прямих спадкоємців. У списку аферистів виявилася і квартира, в якій в різні часи жили відомі художники.

Як уже писала "Сегодня", скандал з квартирою №3, де жив видатний баталіст Микола Самокиш, розгорівся близько двох місяців тому. Останнім законним спадкоємцем "квадратів" був Юрій Гноєвий - син харківського художника Миколи Гноєвого. За ідеєю, безхазяйне майно повинно було відійти місту, але після смерті Юрія Миколайовича з'явилася невідома жінка, яка назвала себе новою господинею нерухомості. Дівчина показала документи, датовані лютим, які нібито підписав Гноєвий, але поставити автограф він ніяк не міг, оскільки помер в грудні. Мало того, "господиня" вивезла в невідомому напрямку майно, яке зберігалося в квартирі художників: старовинні картини, альбоми, статуетки, книги і документи.

Будинок знаменитості. У квартирі №3 в різний час жили відомі художники. Фото: vk.com

Пропажу правоохоронці виявили за місцем проживання затриманих нотаріусів. Як розповів начальник відділу облупрокуратури Ігор Чуб, за попередніми даними, група з шести чоловік протягом трьох останніх років підшукувала квартири, власники яких померли, і від їхніх імен заднім числом підробляла договори купівлі-продажу, доручення й заповіти. Надалі нерухомість перепродували. Правоохоронцям вже відомо про сім епізодах таких злочинів.

Крім того, з'ясувалося, що серед приватних нотаріусів є раніше судимі люди. За "заволодіння чужим майном шляхом обману в особливо великих розмірах, зловживання повноваженнями і використання підроблених документів" затриманим загрожує до 12 років в'язниці. Одному з "нотаріусів", 48-річній жінці, вже оголосили про підозру. Речі художників Гноєвий вилучили і направили на експертизу, до якого залучать фахівців, здатних визначити авторство, автентичність і вартість тих же картин.

За словами мешканки будинку №37 на вул. Дарвіна Олени Рофе-Бекетова, з нею вже зв'язався слідчий з проханням допомогти в пошуках свідків, які можуть підтвердити, що знайдене майно вивезли саме з квартири №3.

На експертизу. Фахівці з'ясують авторство і вартість картин. Фото: facebook.com

Юристи кажуть: розгляди, пов'язані з нотаріусами, завжди непрості, і різних поворотів в цих справах може бути кілька. За словами адвоката Олега Михайлова, для початку в кримінальній справі суд повинен визнати дії нотаріусів незаконними. Якщо це станеться, то вже в новому судовому процесі або держава, або спадкоємці, будуть визначати, кому ж повинна дістатися ця квартира.

"В даному випадку, якщо суд визнає незаконним договір купівлі-продажу квартири Гноєвий, нерухомість повинна буде відійти державі, тобто - громаді, функцію якої виконує міськрада. Він може забрати собі її у власність і потім приймати рішення", - говорить Михайлов.

При цьому, за його словами, нові господарі цієї та інших шести квартир, які фігурують у справі, можуть відстояти свої права на апартаменти, аргументуючи, адже вони чесно заплатили за нерухомість, не підозрюючи про те, що втягнуті у злочинну схему. У такому випадку суд може або залишити за новим господарем право користування квартирою, або зобов'язати винних повернути гроші .

Знахідки. За місцем проживання затриманих знайшли крадені речі. Фото: facebook.com

ХОЧУТЬ ПЕРЕТВОРИТИ КВАРТИРУ В МУЗЕЙ

У планах громадських - перетворити квартиру Гноєвий в музей. Приступити до задуманого хочуть після закінчення слідства. На думку Олени Рофе-Бекетова, квартира №3 повинна бути меморіальної, а ще краще - філією музею. "Художній музей висловлює свою зацікавленість, але все потрібно вирішувати послідовно. Давайте спочатку відстоїмо квартиру, а потім будемо будувати плани", - говорить Бекетова.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку