Донецкий техникум промышленной автоматики

Шість зручних способів використання голосового управління

 1. 1. Веб-серфінг на ПК за допомогою Google Voice
 2. 2. диктуючи тексти в Google Chromе російською та іншими мовами
 3. 3. Управляємо iPhone і iPad через Siri
 4. 4. диктуючи тексти в iPhone і iPad російською та іншими мовами
 5. 5. Використовуємо Google Now для управління смартфоном або планшетом на Android
 6. 6. Використовуємо Google Voice Search в будь-яких додатках

Голосове управління електронними пристроями, ще років десять тому здавалося фантастикою, сьогодні є практично всім власникам комп'ютерів, смартфонів і планшетів. Тим часом мало хто використовує цю дійсно корисну функцію - просто через переконаності в тому, що вона не працює. Так ось, насправді вона працює. Небездоганний, але цілком задовільно. Ось лише шість варіантів використання цієї все ще незвичній функції в повсякденному житті.

1. Веб-серфінг на ПК за допомогою Google Voice

Власникам смартфонів під управлінням операційної системи Android добре відома вбудована функція голосового пошуку Google Search, за допомогою якої ви можете здійснювати пошук, просто вимовляючи запити в мікрофон пристрою. Система голосового розпізнавання автоматично перетворює запит в текстовий вигляд і передає його пошуковій системі.

У «десктопном» браузері Google Chrome тепер також реалізована технологія Google Voice, і ви можете її використовувати на будь-якому настільному або портативному комп'ютері з вбудованим або зовнішнім мікрофоном.

У «десктопном» браузері Google Chrome тепер також реалізована технологія Google Voice, і ви можете її використовувати на будь-якому настільному або портативному комп'ютері з вбудованим або зовнішнім мікрофоном

Просто відкрийте браузер, зайдіть на сторінку пошуку Google і натисніть на іконці мікрофона в правому кінці пошукового рядка. У верхній частині вікна з'явиться рядок із запитом на дозвіл використання мікрофона, з чим слід погодитися. Після цього на екрані виникне великий значок мікрофона і слово «Говоріть». Вимовте запит, на екрані з'явиться повідомлення про обробку, а потім звичайна сторінка результатів пошуку Google. Якщо система не зрозуміє запиту, вона повідомить вам, що запит нерозбірливий? і попросить повторити.

і попросить повторити

Система Google Voice працює досить переконливо навіть не в самому тихому приміщенні, і з російською мовою вона відчуває себе досить впевнено для ефективного використання. Крім того, в демонстраційному режимі працює і більше універсальна система розпізнавання мови - так званий « Програмний інтерфейс веб-мовлення », Який в перспективі дозволить заповнювати« голосом »різні форми, залишати коментарі та диктувати листи в Gmail.

Крім того, в демонстраційному режимі працює і більше універсальна система розпізнавання мови - так званий «  Програмний інтерфейс веб-мовлення  », Який в перспективі дозволить заповнювати« голосом »різні форми, залишати коментарі та диктувати листи в Gmail

Просто виберіть потрібну мову, клацніть по іконці мікрофона і починайте говорити. Отриманий текст можна скопіювати в буфер обміну для вставки в інші додатки або відразу передати в поштовий клієнт для відправки по e-mail. Найкращі результати виходять, якщо ви окремо проговорює кожне слово, що, звичайно, навряд чи можна вважати вершиною досконалості.

2. диктуючи тексти в Google Chromе російською та іншими мовами

Для диктування текстів через движок Google Voice в браузері Chrome існує і спеціалізований сайт Dictation . Він виглядає як зошита листок з полями зліва і, зрозуміло, підтримує розпізнавання російської мови.

Втім, при роботі з англійською мовою Dictation кілька більш функціональний, оскільки сайт розпізнає англомовні команди «New Sentence» ( «Нова пропозиція»), «New Pararaph» ( «Новий абзац») і «Stop Listening» ( «Зупинити диктовку»).

Можна також встановити плагін Voice Recognition для Chrome, автоматично відправляє вас на сайт Dictation. При цьому додаток інтегровано з Dropbox і Google Drive, завдяки чому можна швидко зберігати надиктовані тексти в ваших «хмарних» акаунтах. Всі файли можна також зберегти на диску комп'ютера або відправити по електронній пошті.

3. Управляємо iPhone і iPad через Siri

В сучасних смартфонах iPhone і планшетах iPad компанії Apple, що працюють під управлінням операційної системи iOS, є власна функція розпізнавання мови, вбудована в так званий голосовий помічник Siri. Поточна версія Siri передбачає обов'язкову наявність активного підключення до інтернету, в той час як вже в наступній окремі функції голосового управління будуть доступні і без такого підключення.

Щоб запустити Siri, потрібно натиснути і утримувати протягом пари секунд кнопку Home на iPhone або iPad (попередньо цю службу потрібно включити в настройках). На жаль, Siri до сих пір не підтримує російську мову, зате якість розпізнавання англійської мови, навіть з самими жахливими акцентами, можна оцінити як чудове.

На жаль, Siri до сих пір не підтримує російську мову, зате якість розпізнавання англійської мови, навіть з самими жахливими акцентами, можна оцінити як чудове

Можна задавати Siri найрізноманітніші питання, включаючи банальний «Котра година». Можна попросити її щось пошукати в Google, сказавши, наприклад: «Google Mr. Putin », - після чого відкриється стандартна сторінка результатів пошуку Google. Можна знайти потрібну адресу в адресній книзі, запланувати якийсь захід, продиктувати електронного листа або текстове повідомлення. Найповніший на сьогодні список розпізнаються команд англійською мовою можна знайти, наприклад, тут .

Найповніший на сьогодні список розпізнаються команд англійською мовою можна знайти, наприклад,  тут

Існують неофіційні версії Siri з підтримкою російської мови та російськомовних команд - наприклад, SiriPort.ru , Проте число розпізнаваних команд в порівнянні з англомовною версією щодо невелика . На жаль, поки не відомо, коли Apple реалізує офіційну підтримку російської мови в Siri: Росія традиційно не входить в число пріоритетних ринків для цієї компанії.

4. диктуючи тексти в iPhone і iPad російською та іншими мовами

Незважаючи на «тямущість» Siri, вона не дуже добре справляється з диктуванням, до того ж з російською мовою у оригінальній версії виникають труднощі. Тому для «диктантів» краще використовувати спеціалізоване безкоштовний додаток Dragon Dictation , Яке, крім усього іншого, чудово розуміє по-російськи.

При установці Dragon Dictation попросить дати їй доступ до ваших контактів, що поліпшить розпізнавання знайомих вам імен та прізвищ.

При установці Dragon Dictation попросить дати їй доступ до ваших контактів, що поліпшить розпізнавання знайомих вам імен та прізвищ

Для диктування потрібно просто натиснути на віртуальну кнопку запису, для закінчення - торкнутися екрана. Крім того, можна включити автоматичне визначення завершення диктування, що зручно, якщо ви не маєте наміру робити тривалі паузи.

Крім того, можна включити автоматичне визначення завершення диктування, що зручно, якщо ви не маєте наміру робити тривалі паузи

Зрозуміло, найкращі результати виходять, якщо ви диктуєте повільно і чітко. Після розпізнавання можна внести в отриманий текст виправлення через екранну клавіатуру. Потім його можна надіслати електронною поштою або в соціальні мережі Facebook або Twitter.

Аналогічну Dragon Dictation функціональність в пристроях під управлінням Android забезпечує програма ListNote , Існуюча в безкоштовній (c обмеженням за часом запису) і платній версіях і використовує движок Google Voice.

Аналогічну Dragon Dictation функціональність в пристроях під управлінням Android забезпечує програма  ListNote  , Існуюча в безкоштовній (c обмеженням за часом запису) і платній версіях і використовує движок Google Voice

5. Використовуємо Google Now для управління смартфоном або планшетом на Android

«Електронний помічник» Google Now, що з'явився в мобільній операційній системі Android у версії 4.1 (Jelly Bean), дозволяє швидко отримувати персоналізовану інформацію про трафік, громадському транспорті, підприємствах харчування, найрізноманітніші новини та інші дані. І при цьому він підтримує технологію розпізнавання мови Google Search, а це значить, що йому (як і Siri) можна задавати питання «голосом».

На жаль, як і в випадку з Siri, російську мову в Google Now поки не підтримується: програма розуміє тільки п'ять мов: англійська, французька, німецька, іспанська та італійська. З переліком деяких розпізнаються Google Now команд англійською мовою можна ознайомитися тут . А тут можна прочитати, як би ці команди звучали по-російськи, якби ця мова підтримувався в додатку.

6. Використовуємо Google Voice Search в будь-яких додатках

За замовчуванням система розпізнавання мови Google Voice Search працює лише в деяких встановлювати додатках операційної системи Android. Однак її дія можна поширити і на інші програми, розширивши кількість підтримуваних голосових команд.

Для цього потрібно встановити безкоштовний додаток Utter! Voice Commands , Яке поки існує тільки в бета-версії. Після цього ви отримуєте можливість контролювати голосом більшість функцій смартфона або планшета - від пошуку в мережі і диктування повідомлень до управління медіаплеєром і навігацією, від відправки електронної пошти і постів в соціальні мережі до зміни налаштувань операційної системи і установки будильника. Але, на жаль, все по-англійськи.

Але, на жаль, все по-англійськи

Хоча Utter! Voice Commands встановлюється навіть на застарілі версії Android, найкращим чином додаток проявляє себе з версіями починаючи з 4.1 Jelly Bean, в якій деякі команди працюють без підключення до інтернету.

Якщо система не зрозуміє запиту, вона повідомить вам, що запит нерозбірливий?