Донецкий техникум промышленной автоматики

Сім iPhone-додатків для вашої безпеки | Блог Лабораторії Касперського

 1. Сім iPhone-додатків для вашої безпеки Мобільна платформа Apple і вся побудована навколо неї екосистема,...
 2. Сім iPhone-додатків для вашої безпеки
 3. Сім iPhone-додатків для вашої безпеки
 4. Сім iPhone-додатків для вашої безпеки
 5. Сім iPhone-додатків для вашої безпеки
 6. Сім iPhone-додатків для вашої безпеки
 7. Сім iPhone-додатків для вашої безпеки

Сім iPhone-додатків для вашої безпеки

Мобільна платформа Apple і вся побудована навколо неї екосистема, як відомо, вигідно відрізняються від своїх конкурентів підвищеним рівнем захищеності: сувора перевірка мітить в App Store додатків, жорсткі обмеження дій програм в операційній системі, регулярний автоматично бекап даних в «хмару» та інші особливості роблять iOS зручною і безпечною у використанні. Але лише до тих пір, поки ваші завдання не виходять за рамки вбудованих функцій і сервісів: при виникненні нетипових потреб цілком покластися на номінальну функціональність iPhone вже не вийде.

Втім, чого не спромоглася реалізувати Apple, то підхопили сторонні розробники, що пропонують свої рішення буквально на всі випадки життя: від безпечного виходу в Інтернет і захисту фотографій від чужих очей до шифрування телефонних розмов і пошуку зниклого телефону. Минулого тижня ми робили огляд безпечних месенджерів , А сьогодні ми вирішили скласти невелику добірку додатків, які зможуть забезпечити всебічний захист як самого смартфона, так і його вмісту.

Справедливості заради треба відзначити, що мобільна ОС Apple не стоїть на місці і з кожним серйозним оновленням обростає все більшою кількістю захисних функцій. Упевнений, вихід iOS 8 винятком не стане, так що якісь з перерахованих нижче програм, можливо, втратять свою актуальність. Але, так чи інакше, звернути на них увагу варто вже зараз.

1password  299 рублів  25,8 Мб 1password
299 рублів
25,8 Мб

Рідкісний огляд корисних security-додатків обходиться без цього менеджера паролів. Що, втім, не дивно: 1password - одна з найпопулярніших, потужних і зручних програм для генерації і зберігання кодів доступу. Причому мова йде не тільки про паролі, але і про дані кредитних карт, банківських рахунків, документів - загалом, практично про будь-який текстової інформації, яку хочеться зберегти під замком. Доступ до всіх даних здійснюється по майстер-паролем - єдиному коду, який доведеться запам'ятати напам'ять і який краще за все не компрометувати. за зрозумілих міркувань .

Незважаючи на те що мова в даному випадку йде про програму для iPhone, у 1password є клієнт для будь-якої популярної платформи. Більш того, вміст цих клієнтів можна синхронізувати, що дуже зручно. Правда, заплатити за це доведеться відчутними грошима: клієнт для одного тільки смартфона коштує 300 рублів, настільні же версії обійдуться значно дорожче. З одного боку, програма настільки зручна, що грошей стає не шкода. З іншого - у розробників сервісу є огидна звичка: просити грошей за кожну нову версію програми.

Find My iPhone  безкоштовно  5,1 Мб Find My iPhone
безкоштовно
5,1 Мб

Ще кілька років тому на повернення втраченого айфона власними силами можна було особливо не розраховувати, оскільки обчислити напрямок, в якому девайс йшов завдяки приробленим ногам, не представлялося можливим. Сьогодні все інакше: якщо на зниклому смартфоні встановлено додаток Find My iPhone, то ймовірність визначити його місце розташування помітно збільшується.

Сьогодні все інакше: якщо на зниклому смартфоні встановлено додаток Find My iPhone, то ймовірність визначити його місце розташування помітно збільшується

Працює все це дуже просто: будучи активованим, сервіс регулярно висилає на сервер Apple координати місця розташування телефону, використовуючи для цього стільникову мережу, GPS і інтернет-з'єднання. Власник пристрою в свою чергу в будь-який момент може ці координати отримати: досить зайти на спеціальний сайт або в додаток і авторизуватися за допомогою свого Apple ID. Після цього сервіс дозволяє не тільки відстежити місце розташування девайса, а й віддалено заблокувати його, а також вивести на екран повідомлення. наприклад:

Зрозуміло, всі ці можливості доступні тільки в тому випадку, якщо втрачений апарат знаходиться на зв'язку з Мережею. На жаль, без інтернет-підключення Find My iPhone просто не зможе відправляти координати і приймати команди на блокування і виведення повідомлення. Так що хоч на сервіс і можна частково покластися, краще все-таки стежити за телефоном уважніше і не втрачати.

Kaspersky Safe Browser  безкоштовно  18,9 Мб Kaspersky Safe Browser
безкоштовно
18,9 Мб

Навіть дуже добре захищене від стороннього доступу інтернет-з'єднання не гарантує захист від фішингу та різноманітного шкідливого контенту. Зате його може гарантувати сторонній софт, зокрема Kaspersky Safe Browser для iPhone. На відміну від стандартного браузера, цей додаток не дозволить користувачеві потрапити на фішингових сайтів, а значить, захистить від можливих ризиків, в тому числі і фінансових. До слова, за статистикою, фішингові листи в минулому році хоча б раз отримував кожен третій користувач Інтернету, так що загроза більш ніж реальна і може торкнутися кожного. Крім того, програма стане в нагоді батькам, чиї діти (о, щасливчики!) Користуються айфоном: вбудована функція обмеження доступу не дозволить дитині відвідати ресурси з певним вмістом.

До речі, додаток постійно «вчиться» новим трюкам кіберзлочинців завдяки перевірці репутації сторінок через Kaspersky Security Network . Ніяких ручних дій на кшталт відновлення антивірусних баз не потрібно.

Private Photo Vault  безкоштовно  13,7 Мб Private Photo Vault
безкоштовно
13,7 Мб

Одна з найбільш затребуваних, але при цьому відсутніх в iOS функцій - це захист певного контенту паролем. Наприклад, фотографій і відео. Private Photo Vault може заховати від сторонніх очей і те, і інше. Правда, щоб знімки виявилися доступні тільки після введення секретного коду, їх доведеться перетягнути всередину аппа і закрити під замок, після чого можна буде сміливо видалити оригінали.

В якості додаткових можливостей в додатку є функція помилкового пароля (на той випадок, якщо за вашими діями стежать), синхронізація з iTunes, простий фоторедактор і навіть оповіщення про злом: при несанкціонованому вдалому введення пароля додаток повідомить про це фотографією і GPS-координатами відповідного місця . Так, додаток безкоштовне, але з рекламою і кілька урізаними можливостями: за відсутність реклами і повноцінну функціональність доведеться віддати 99 рублів.

Philips InRange  умовно безкоштовно  2,8 Мб Philips InRange
умовно безкоштовно
2,8 Мб

Philips відома своїми інноваціями в області домашнього затишку і облаштування життя людини. Причому в останні роки компанія приділяє особливу увагу інтеграції своїх винаходів з мобільними пристроями, зокрема з iPhone. Хороший тому приклад - пристрій Philips Leash, що представляє собою невеликий брелок з Bluetooth-передавачем всередині. Працює воно дуже просто. Після стандартної процедури «спарювання» пристрою знаходяться на постійному зв'язку один з одним: як тільки відстань між брелоком і смартфоном перевищує певне значення, додаток починає подавати сигнал. Таким чином, якщо причепити брелок до ключів або вкласти в кишеню гаманця, втратити їх буде вкрай важко.

Є, правда, у цього рішення і кілька недоліків. По-перше, розміри брелока порівняно великі, що продиктовано наявністю вбудованого акумулятора. По-друге, при повній безкоштовності додатки саме Bluetooth-пристрій коштує недешево: рекомендована ціна Philips Leash становить близько 2000 рублів. З іншого боку, втрата гаманця або ключів може обернутися куди більш серйозними витратами.

Silent Phone  умовно безкоштовно  8,7 Мб Silent Phone
умовно безкоштовно
8,7 Мб

На тому тижні в рамках огляду захищених месенджерів ми розповідали про проект Silent Circle і розробленому в його рамках сервісі безпечного миттєвого обміну повідомленнями Silent Text. Для тих же, кому тексту здається мало, ті ж розробники пропонують додаток-побратим - Silent Phone. Суть та ж: повідомлення, будучи зашифрованими , Переходять від співрозмовника до співрозмовника за принципом peer-to-peer, тобто безпосередньо, минаючи сервер. Таким чином, по захищеному каналу користувачі можуть обмінюватися голосовими і відеоповідомленнями, організовувати групові дзвінки і навіть дзвонити на звичайні телефони. Правда, в цьому випадку перехоплення трафіку буде куди простіше і швидше.

Правда, в цьому випадку перехоплення трафіку буде куди простіше і швидше

Є, втім, і недоліки. По-перше, кількість користувачів сервісу відносно невелике (особливо якщо порівнювати, наприклад, з Skype), так що з великою ймовірністю ваших друзів там немає і після установки програми вам просто нема на кому буде перевірити його працездатність. По-друге, незважаючи на безкоштовність самого аппа, розлучитися з певною сумою грошей все ж доведеться: за місяць підписки на сервіс доведеться викласти $ 10, а за рік - в десять разів більше.

TunnelBear VPN  умовно безкоштовно  30,7 Мб TunnelBear VPN
умовно безкоштовно
30,7 Мб

Якщо ви регулярно читаєте наш блог, то напевно знаєте, навіщо потрібен VPN і чому його використання вкрай необхідно під час роботи в незнайомій Wi-Fi-мережі. У цьому сенсі айфону треба віддати належне: його вбудовані можливості дозволяють налаштувати VPN без будь-яких проблем. Але кому довірити свій трафік? Звичайно, в Мережі можна знайти чимало безкоштовних сервісів, що надають свої VPN-сервера, але ми б не рекомендували економити на безпеці: краще вже заплатити невелику суму грошей за надійний захист, ніж безкоштовно отримати посередню. Наприклад, можна довіритися VPN-сервісу TunnelBear.

Наприклад, можна довіритися VPN-сервісу TunnelBear

По-перше, він прикольний: один тільки мультяшний ведмедик коштує того, щоб спробувати покористуватися додатком. По-друге, він доступний навіть тим, хто ніколи раніше з VPN не стикався: додаток не тільки просте і зрозуміле, але і містить дохідливу інструкцію. По-третє, він недорогий: місяць користування серверами «тунельного ведмедя» обійдеться всього в 99 рублів, за три місяці доведеться віддати 269 рублів, а рік вільного і при цьому захищеного переміщення по Мережі коштує дешевше, ніж у багатьох конкурентів, - трохи менше тисячі рублів. Якщо ж VPN планується користуватися буквально пару-трійку раз на місяць і недовго, то платити зовсім не обов'язково: сервіс пропонує 500 Мб трафіку безкоштовно щомісяця. Ще однією приємною особливістю програми є можливість вибору країни, мережевим резидентом якої ви хочете стати на час роботи з сервісом. Дуже зручно для перегляду сайтів з регіональними обмеженнями.

-

Ці сім додатків - далеко не єдині, доступні для завантаження на iPhone і в тій чи іншій мірі забезпечують безпеку своєму власникові і того, що йому дорого. Таких програм десятки, навіть сотні. Якісь із них безкоштовні, але в більшості випадків за користування тією чи іншою послугою доведеться платити: адже, як відомо, якщо ви не платите за товар, то самі стаєте товаром. У будь-якому випадку ми традиційно радимо не втрачати голову і не забувати про те, що всі ці додатки врятують вас і ваші цінні дані тільки в тому випадку, якщо ви самі будете напоготові.

Сім iPhone-додатків для вашої безпеки

Мобільна платформа Apple і вся побудована навколо неї екосистема, як відомо, вигідно відрізняються від своїх конкурентів підвищеним рівнем захищеності: сувора перевірка мітить в App Store додатків, жорсткі обмеження дій програм в операційній системі, регулярний автоматично бекап даних в «хмару» та інші особливості роблять iOS зручною і безпечною у використанні. Але лише до тих пір, поки ваші завдання не виходять за рамки вбудованих функцій і сервісів: при виникненні нетипових потреб цілком покластися на номінальну функціональність iPhone вже не вийде.

Втім, чого не спромоглася реалізувати Apple, то підхопили сторонні розробники, що пропонують свої рішення буквально на всі випадки життя: від безпечного виходу в Інтернет і захисту фотографій від чужих очей до шифрування телефонних розмов і пошуку зниклого телефону. Минулого тижня ми робили огляд безпечних месенджерів , А сьогодні ми вирішили скласти невелику добірку додатків, які зможуть забезпечити всебічний захист як самого смартфона, так і його вмісту.

Справедливості заради треба відзначити, що мобільна ОС Apple не стоїть на місці і з кожним серйозним оновленням обростає все більшою кількістю захисних функцій. Упевнений, вихід iOS 8 винятком не стане, так що якісь з перерахованих нижче програм, можливо, втратять свою актуальність. Але, так чи інакше, звернути на них увагу варто вже зараз.

1password  299 рублів  25,8 Мб 1password
299 рублів
25,8 Мб

Рідкісний огляд корисних security-додатків обходиться без цього менеджера паролів. Що, втім, не дивно: 1password - одна з найпопулярніших, потужних і зручних програм для генерації і зберігання кодів доступу. Причому мова йде не тільки про паролі, але і про дані кредитних карт, банківських рахунків, документів - загалом, практично про будь-який текстової інформації, яку хочеться зберегти під замком. Доступ до всіх даних здійснюється по майстер-паролем - єдиному коду, який доведеться запам'ятати напам'ять і який краще за все не компрометувати. за зрозумілих міркувань .

Незважаючи на те що мова в даному випадку йде про програму для iPhone, у 1password є клієнт для будь-якої популярної платформи. Більш того, вміст цих клієнтів можна синхронізувати, що дуже зручно. Правда, заплатити за це доведеться відчутними грошима: клієнт для одного тільки смартфона коштує 300 рублів, настільні же версії обійдуться значно дорожче. З одного боку, програма настільки зручна, що грошей стає не шкода. З іншого - у розробників сервісу є огидна звичка: просити грошей за кожну нову версію програми.

Find My iPhone  безкоштовно  5,1 Мб Find My iPhone
безкоштовно
5,1 Мб

Ще кілька років тому на повернення втраченого айфона власними силами можна було особливо не розраховувати, оскільки обчислити напрямок, в якому девайс йшов завдяки приробленим ногам, не представлялося можливим. Сьогодні все інакше: якщо на зниклому смартфоні встановлено додаток Find My iPhone, то ймовірність визначити його місце розташування помітно збільшується.

Сьогодні все інакше: якщо на зниклому смартфоні встановлено додаток Find My iPhone, то ймовірність визначити його місце розташування помітно збільшується

Працює все це дуже просто: будучи активованим, сервіс регулярно висилає на сервер Apple координати місця розташування телефону, використовуючи для цього стільникову мережу, GPS і інтернет-з'єднання. Власник пристрою в свою чергу в будь-який момент може ці координати отримати: досить зайти на спеціальний сайт або в додаток і авторизуватися за допомогою свого Apple ID. Після цього сервіс дозволяє не тільки відстежити місце розташування девайса, а й віддалено заблокувати його, а також вивести на екран повідомлення. наприклад:

Зрозуміло, всі ці можливості доступні тільки в тому випадку, якщо втрачений апарат знаходиться на зв'язку з Мережею. На жаль, без інтернет-підключення Find My iPhone просто не зможе відправляти координати і приймати команди на блокування і виведення повідомлення. Так що хоч на сервіс і можна частково покластися, краще все-таки стежити за телефоном уважніше і не втрачати.

Kaspersky Safe Browser  безкоштовно  18,9 Мб Kaspersky Safe Browser
безкоштовно
18,9 Мб

Навіть дуже добре захищене від стороннього доступу інтернет-з'єднання не гарантує захист від фішингу та різноманітного шкідливого контенту. Зате його може гарантувати сторонній софт, зокрема Kaspersky Safe Browser для iPhone. На відміну від стандартного браузера, цей додаток не дозволить користувачеві потрапити на фішингових сайтів, а значить, захистить від можливих ризиків, в тому числі і фінансових. До слова, за статистикою, фішингові листи в минулому році хоча б раз отримував кожен третій користувач Інтернету, так що загроза більш ніж реальна і може торкнутися кожного. Крім того, програма стане в нагоді батькам, чиї діти (о, щасливчики!) Користуються айфоном: вбудована функція обмеження доступу не дозволить дитині відвідати ресурси з певним вмістом.

До речі, додаток постійно «вчиться» новим трюкам кіберзлочинців завдяки перевірці репутації сторінок через Kaspersky Security Network . Ніяких ручних дій на кшталт відновлення антивірусних баз не потрібно.

Private Photo Vault  безкоштовно  13,7 Мб Private Photo Vault
безкоштовно
13,7 Мб

Одна з найбільш затребуваних, але при цьому відсутніх в iOS функцій - це захист певного контенту паролем. Наприклад, фотографій і відео. Private Photo Vault може заховати від сторонніх очей і те, і інше. Правда, щоб знімки виявилися доступні тільки після введення секретного коду, їх доведеться перетягнути всередину аппа і закрити під замок, після чого можна буде сміливо видалити оригінали.

В якості додаткових можливостей в додатку є функція помилкового пароля (на той випадок, якщо за вашими діями стежать), синхронізація з iTunes, простий фоторедактор і навіть оповіщення про злом: при несанкціонованому вдалому введення пароля додаток повідомить про це фотографією і GPS-координатами відповідного місця . Так, додаток безкоштовне, але з рекламою і кілька урізаними можливостями: за відсутність реклами і повноцінну функціональність доведеться віддати 99 рублів.

Philips InRange  умовно безкоштовно  2,8 Мб Philips InRange
умовно безкоштовно
2,8 Мб

Philips відома своїми інноваціями в області домашнього затишку і облаштування життя людини. Причому в останні роки компанія приділяє особливу увагу інтеграції своїх винаходів з мобільними пристроями, зокрема з iPhone. Хороший тому приклад - пристрій Philips Leash, що представляє собою невеликий брелок з Bluetooth-передавачем всередині. Працює воно дуже просто. Після стандартної процедури «спарювання» пристрою знаходяться на постійному зв'язку один з одним: як тільки відстань між брелоком і смартфоном перевищує певне значення, додаток починає подавати сигнал. Таким чином, якщо причепити брелок до ключів або вкласти в кишеню гаманця, втратити їх буде вкрай важко.

Є, правда, у цього рішення і кілька недоліків. По-перше, розміри брелока порівняно великі, що продиктовано наявністю вбудованого акумулятора. По-друге, при повній безкоштовності додатки саме Bluetooth-пристрій коштує недешево: рекомендована ціна Philips Leash становить близько 2000 рублів. З іншого боку, втрата гаманця або ключів може обернутися куди більш серйозними витратами.

Silent Phone  умовно безкоштовно  8,7 Мб Silent Phone
умовно безкоштовно
8,7 Мб

На тому тижні в рамках огляду захищених месенджерів ми розповідали про проект Silent Circle і розробленому в його рамках сервісі безпечного миттєвого обміну повідомленнями Silent Text. Для тих же, кому тексту здається мало, ті ж розробники пропонують додаток-побратим - Silent Phone. Суть та ж: повідомлення, будучи зашифрованими , Переходять від співрозмовника до співрозмовника за принципом peer-to-peer, тобто безпосередньо, минаючи сервер. Таким чином, по захищеному каналу користувачі можуть обмінюватися голосовими і відеоповідомленнями, організовувати групові дзвінки і навіть дзвонити на звичайні телефони. Правда, в цьому випадку перехоплення трафіку буде куди простіше і швидше.

Правда, в цьому випадку перехоплення трафіку буде куди простіше і швидше

Є, втім, і недоліки. По-перше, кількість користувачів сервісу відносно невелике (особливо якщо порівнювати, наприклад, з Skype), так що з великою ймовірністю ваших друзів там немає і після установки програми вам просто нема на кому буде перевірити його працездатність. По-друге, незважаючи на безкоштовність самого аппа, розлучитися з певною сумою грошей все ж доведеться: за місяць підписки на сервіс доведеться викласти $ 10, а за рік - в десять разів більше.

TunnelBear VPN  умовно безкоштовно  30,7 Мб TunnelBear VPN
умовно безкоштовно
30,7 Мб

Якщо ви регулярно читаєте наш блог, то напевно знаєте, навіщо потрібен VPN і чому його використання вкрай необхідно під час роботи в незнайомій Wi-Fi-мережі. У цьому сенсі айфону треба віддати належне: його вбудовані можливості дозволяють налаштувати VPN без будь-яких проблем. Але кому довірити свій трафік? Звичайно, в Мережі можна знайти чимало безкоштовних сервісів, що надають свої VPN-сервера, але ми б не рекомендували економити на безпеці: краще вже заплатити невелику суму грошей за надійний захист, ніж безкоштовно отримати посередню. Наприклад, можна довіритися VPN-сервісу TunnelBear.

Наприклад, можна довіритися VPN-сервісу TunnelBear

По-перше, він прикольний: один тільки мультяшний ведмедик коштує того, щоб спробувати покористуватися додатком. По-друге, він доступний навіть тим, хто ніколи раніше з VPN не стикався: додаток не тільки просте і зрозуміле, але і містить дохідливу інструкцію. По-третє, він недорогий: місяць користування серверами «тунельного ведмедя» обійдеться всього в 99 рублів, за три місяці доведеться віддати 269 рублів, а рік вільного і при цьому захищеного переміщення по Мережі коштує дешевше, ніж у багатьох конкурентів, - трохи менше тисячі рублів. Якщо ж VPN планується користуватися буквально пару-трійку раз на місяць і недовго, то платити зовсім не обов'язково: сервіс пропонує 500 Мб трафіку безкоштовно щомісяця. Ще однією приємною особливістю програми є можливість вибору країни, мережевим резидентом якої ви хочете стати на час роботи з сервісом. Дуже зручно для перегляду сайтів з регіональними обмеженнями.

-

Ці сім додатків - далеко не єдині, доступні для завантаження на iPhone і в тій чи іншій мірі забезпечують безпеку своєму власникові і того, що йому дорого. Таких програм десятки, навіть сотні. Якісь із них безкоштовні, але в більшості випадків за користування тією чи іншою послугою доведеться платити: адже, як відомо, якщо ви не платите за товар, то самі стаєте товаром. У будь-якому випадку ми традиційно радимо не втрачати голову і не забувати про те, що всі ці додатки врятують вас і ваші цінні дані тільки в тому випадку, якщо ви самі будете напоготові.

Сім iPhone-додатків для вашої безпеки

Мобільна платформа Apple і вся побудована навколо неї екосистема, як відомо, вигідно відрізняються від своїх конкурентів підвищеним рівнем захищеності: сувора перевірка мітить в App Store додатків, жорсткі обмеження дій програм в операційній системі, регулярний автоматично бекап даних в «хмару» та інші особливості роблять iOS зручною і безпечною у використанні. Але лише до тих пір, поки ваші завдання не виходять за рамки вбудованих функцій і сервісів: при виникненні нетипових потреб цілком покластися на номінальну функціональність iPhone вже не вийде.

Втім, чого не спромоглася реалізувати Apple, то підхопили сторонні розробники, що пропонують свої рішення буквально на всі випадки життя: від безпечного виходу в Інтернет і захисту фотографій від чужих очей до шифрування телефонних розмов і пошуку зниклого телефону. Минулого тижня ми робили огляд безпечних месенджерів , А сьогодні ми вирішили скласти невелику добірку додатків, які зможуть забезпечити всебічний захист як самого смартфона, так і його вмісту.

Справедливості заради треба відзначити, що мобільна ОС Apple не стоїть на місці і з кожним серйозним оновленням обростає все більшою кількістю захисних функцій. Упевнений, вихід iOS 8 винятком не стане, так що якісь з перерахованих нижче програм, можливо, втратять свою актуальність. Але, так чи інакше, звернути на них увагу варто вже зараз.

1password  299 рублів  25,8 Мб 1password
299 рублів
25,8 Мб

Рідкісний огляд корисних security-додатків обходиться без цього менеджера паролів. Що, втім, не дивно: 1password - одна з найпопулярніших, потужних і зручних програм для генерації і зберігання кодів доступу. Причому мова йде не тільки про паролі, але і про дані кредитних карт, банківських рахунків, документів - загалом, практично про будь-який текстової інформації, яку хочеться зберегти під замком. Доступ до всіх даних здійснюється по майстер-паролем - єдиному коду, який доведеться запам'ятати напам'ять і який краще за все не компрометувати. за зрозумілих міркувань .

Незважаючи на те що мова в даному випадку йде про програму для iPhone, у 1password є клієнт для будь-якої популярної платформи. Більш того, вміст цих клієнтів можна синхронізувати, що дуже зручно. Правда, заплатити за це доведеться відчутними грошима: клієнт для одного тільки смартфона коштує 300 рублів, настільні же версії обійдуться значно дорожче. З одного боку, програма настільки зручна, що грошей стає не шкода. З іншого - у розробників сервісу є огидна звичка: просити грошей за кожну нову версію програми.

Find My iPhone  безкоштовно  5,1 Мб Find My iPhone
безкоштовно
5,1 Мб

Ще кілька років тому на повернення втраченого айфона власними силами можна було особливо не розраховувати, оскільки обчислити напрямок, в якому девайс йшов завдяки приробленим ногам, не представлялося можливим. Сьогодні все інакше: якщо на зниклому смартфоні встановлено додаток Find My iPhone, то ймовірність визначити його місце розташування помітно збільшується.

Сьогодні все інакше: якщо на зниклому смартфоні встановлено додаток Find My iPhone, то ймовірність визначити його місце розташування помітно збільшується

Працює все це дуже просто: будучи активованим, сервіс регулярно висилає на сервер Apple координати місця розташування телефону, використовуючи для цього стільникову мережу, GPS і інтернет-з'єднання. Власник пристрою в свою чергу в будь-який момент може ці координати отримати: досить зайти на спеціальний сайт або в додаток і авторизуватися за допомогою свого Apple ID. Після цього сервіс дозволяє не тільки відстежити місце розташування девайса, а й віддалено заблокувати його, а також вивести на екран повідомлення. наприклад:

Зрозуміло, всі ці можливості доступні тільки в тому випадку, якщо втрачений апарат знаходиться на зв'язку з Мережею. На жаль, без інтернет-підключення Find My iPhone просто не зможе відправляти координати і приймати команди на блокування і виведення повідомлення. Так що хоч на сервіс і можна частково покластися, краще все-таки стежити за телефоном уважніше і не втрачати.

Kaspersky Safe Browser  безкоштовно  18,9 Мб Kaspersky Safe Browser
безкоштовно
18,9 Мб

Навіть дуже добре захищене від стороннього доступу інтернет-з'єднання не гарантує захист від фішингу та різноманітного шкідливого контенту. Зате його може гарантувати сторонній софт, зокрема Kaspersky Safe Browser для iPhone. На відміну від стандартного браузера, цей додаток не дозволить користувачеві потрапити на фішингових сайтів, а значить, захистить від можливих ризиків, в тому числі і фінансових. До слова, за статистикою, фішингові листи в минулому році хоча б раз отримував кожен третій користувач Інтернету, так що загроза більш ніж реальна і може торкнутися кожного. Крім того, програма стане в нагоді батькам, чиї діти (о, щасливчики!) Користуються айфоном: вбудована функція обмеження доступу не дозволить дитині відвідати ресурси з певним вмістом.

До речі, додаток постійно «вчиться» новим трюкам кіберзлочинців завдяки перевірці репутації сторінок через Kaspersky Security Network . Ніяких ручних дій на кшталт відновлення антивірусних баз не потрібно.

Private Photo Vault  безкоштовно  13,7 Мб Private Photo Vault
безкоштовно
13,7 Мб

Одна з найбільш затребуваних, але при цьому відсутніх в iOS функцій - це захист певного контенту паролем. Наприклад, фотографій і відео. Private Photo Vault може заховати від сторонніх очей і те, і інше. Правда, щоб знімки виявилися доступні тільки після введення секретного коду, їх доведеться перетягнути всередину аппа і закрити під замок, після чого можна буде сміливо видалити оригінали.

В якості додаткових можливостей в додатку є функція помилкового пароля (на той випадок, якщо за вашими діями стежать), синхронізація з iTunes, простий фоторедактор і навіть оповіщення про злом: при несанкціонованому вдалому введення пароля додаток повідомить про це фотографією і GPS-координатами відповідного місця . Так, додаток безкоштовне, але з рекламою і кілька урізаними можливостями: за відсутність реклами і повноцінну функціональність доведеться віддати 99 рублів.

Philips InRange  умовно безкоштовно  2,8 Мб Philips InRange
умовно безкоштовно
2,8 Мб

Philips відома своїми інноваціями в області домашнього затишку і облаштування життя людини. Причому в останні роки компанія приділяє особливу увагу інтеграції своїх винаходів з мобільними пристроями, зокрема з iPhone. Хороший тому приклад - пристрій Philips Leash, що представляє собою невеликий брелок з Bluetooth-передавачем всередині. Працює воно дуже просто. Після стандартної процедури «спарювання» пристрою знаходяться на постійному зв'язку один з одним: як тільки відстань між брелоком і смартфоном перевищує певне значення, додаток починає подавати сигнал. Таким чином, якщо причепити брелок до ключів або вкласти в кишеню гаманця, втратити їх буде вкрай важко.

Є, правда, у цього рішення і кілька недоліків. По-перше, розміри брелока порівняно великі, що продиктовано наявністю вбудованого акумулятора. По-друге, при повній безкоштовності додатки саме Bluetooth-пристрій коштує недешево: рекомендована ціна Philips Leash становить близько 2000 рублів. З іншого боку, втрата гаманця або ключів може обернутися куди більш серйозними витратами.

Silent Phone  умовно безкоштовно  8,7 Мб Silent Phone
умовно безкоштовно
8,7 Мб

На тому тижні в рамках огляду захищених месенджерів ми розповідали про проект Silent Circle і розробленому в його рамках сервісі безпечного миттєвого обміну повідомленнями Silent Text. Для тих же, кому тексту здається мало, ті ж розробники пропонують додаток-побратим - Silent Phone. Суть та ж: повідомлення, будучи зашифрованими , Переходять від співрозмовника до співрозмовника за принципом peer-to-peer, тобто безпосередньо, минаючи сервер. Таким чином, по захищеному каналу користувачі можуть обмінюватися голосовими і відеоповідомленнями, організовувати групові дзвінки і навіть дзвонити на звичайні телефони. Правда, в цьому випадку перехоплення трафіку буде куди простіше і швидше.

Правда, в цьому випадку перехоплення трафіку буде куди простіше і швидше

Є, втім, і недоліки. По-перше, кількість користувачів сервісу відносно невелике (особливо якщо порівнювати, наприклад, з Skype), так що з великою ймовірністю ваших друзів там немає і після установки програми вам просто нема на кому буде перевірити його працездатність. По-друге, незважаючи на безкоштовність самого аппа, розлучитися з певною сумою грошей все ж доведеться: за місяць підписки на сервіс доведеться викласти $ 10, а за рік - в десять разів більше.

TunnelBear VPN  умовно безкоштовно  30,7 Мб TunnelBear VPN
умовно безкоштовно
30,7 Мб

Якщо ви регулярно читаєте наш блог, то напевно знаєте, навіщо потрібен VPN і чому його використання вкрай необхідно під час роботи в незнайомій Wi-Fi-мережі. У цьому сенсі айфону треба віддати належне: його вбудовані можливості дозволяють налаштувати VPN без будь-яких проблем. Але кому довірити свій трафік? Звичайно, в Мережі можна знайти чимало безкоштовних сервісів, що надають свої VPN-сервера, але ми б не рекомендували економити на безпеці: краще вже заплатити невелику суму грошей за надійний захист, ніж безкоштовно отримати посередню. Наприклад, можна довіритися VPN-сервісу TunnelBear.

Наприклад, можна довіритися VPN-сервісу TunnelBear

По-перше, він прикольний: один тільки мультяшний ведмедик коштує того, щоб спробувати покористуватися додатком. По-друге, він доступний навіть тим, хто ніколи раніше з VPN не стикався: додаток не тільки просте і зрозуміле, але і містить дохідливу інструкцію. По-третє, він недорогий: місяць користування серверами «тунельного ведмедя» обійдеться всього в 99 рублів, за три місяці доведеться віддати 269 рублів, а рік вільного і при цьому захищеного переміщення по Мережі коштує дешевше, ніж у багатьох конкурентів, - трохи менше тисячі рублів. Якщо ж VPN планується користуватися буквально пару-трійку раз на місяць і недовго, то платити зовсім не обов'язково: сервіс пропонує 500 Мб трафіку безкоштовно щомісяця. Ще однією приємною особливістю програми є можливість вибору країни, мережевим резидентом якої ви хочете стати на час роботи з сервісом. Дуже зручно для перегляду сайтів з регіональними обмеженнями.

-

Ці сім додатків - далеко не єдині, доступні для завантаження на iPhone і в тій чи іншій мірі забезпечують безпеку своєму власникові і того, що йому дорого. Таких програм десятки, навіть сотні. Якісь із них безкоштовні, але в більшості випадків за користування тією чи іншою послугою доведеться платити: адже, як відомо, якщо ви не платите за товар, то самі стаєте товаром. У будь-якому випадку ми традиційно радимо не втрачати голову і не забувати про те, що всі ці додатки врятують вас і ваші цінні дані тільки в тому випадку, якщо ви самі будете напоготові.

Сім iPhone-додатків для вашої безпеки

Мобільна платформа Apple і вся побудована навколо неї екосистема, як відомо, вигідно відрізняються від своїх конкурентів підвищеним рівнем захищеності: сувора перевірка мітить в App Store додатків, жорсткі обмеження дій програм в операційній системі, регулярний автоматично бекап даних в «хмару» та інші особливості роблять iOS зручною і безпечною у використанні. Але лише до тих пір, поки ваші завдання не виходять за рамки вбудованих функцій і сервісів: при виникненні нетипових потреб цілком покластися на номінальну функціональність iPhone вже не вийде.

Втім, чого не спромоглася реалізувати Apple, то підхопили сторонні розробники, що пропонують свої рішення буквально на всі випадки життя: від безпечного виходу в Інтернет і захисту фотографій від чужих очей до шифрування телефонних розмов і пошуку зниклого телефону. Минулого тижня ми робили огляд безпечних месенджерів , А сьогодні ми вирішили скласти невелику добірку додатків, які зможуть забезпечити всебічний захист як самого смартфона, так і його вмісту.

Справедливості заради треба відзначити, що мобільна ОС Apple не стоїть на місці і з кожним серйозним оновленням обростає все більшою кількістю захисних функцій. Упевнений, вихід iOS 8 винятком не стане, так що якісь з перерахованих нижче програм, можливо, втратять свою актуальність. Але, так чи інакше, звернути на них увагу варто вже зараз.

1password  299 рублів  25,8 Мб 1password
299 рублів
25,8 Мб

Рідкісний огляд корисних security-додатків обходиться без цього менеджера паролів. Що, втім, не дивно: 1password - одна з найпопулярніших, потужних і зручних програм для генерації і зберігання кодів доступу. Причому мова йде не тільки про паролі, але і про дані кредитних карт, банківських рахунків, документів - загалом, практично про будь-який текстової інформації, яку хочеться зберегти під замком. Доступ до всіх даних здійснюється по майстер-паролем - єдиному коду, який доведеться запам'ятати напам'ять і який краще за все не компрометувати. за зрозумілих міркувань .

Незважаючи на те що мова в даному випадку йде про програму для iPhone, у 1password є клієнт для будь-якої популярної платформи. Більш того, вміст цих клієнтів можна синхронізувати, що дуже зручно. Правда, заплатити за це доведеться відчутними грошима: клієнт для одного тільки смартфона коштує 300 рублів, настільні же версії обійдуться значно дорожче. З одного боку, програма настільки зручна, що грошей стає не шкода. З іншого - у розробників сервісу є огидна звичка: просити грошей за кожну нову версію програми.

Find My iPhone  безкоштовно  5,1 Мб Find My iPhone
безкоштовно
5,1 Мб

Ще кілька років тому на повернення втраченого айфона власними силами можна було особливо не розраховувати, оскільки обчислити напрямок, в якому девайс йшов завдяки приробленим ногам, не представлялося можливим. Сьогодні все інакше: якщо на зниклому смартфоні встановлено додаток Find My iPhone, то ймовірність визначити його місце розташування помітно збільшується.

Сьогодні все інакше: якщо на зниклому смартфоні встановлено додаток Find My iPhone, то ймовірність визначити його місце розташування помітно збільшується

Працює все це дуже просто: будучи активованим, сервіс регулярно висилає на сервер Apple координати місця розташування телефону, використовуючи для цього стільникову мережу, GPS і інтернет-з'єднання. Власник пристрою в свою чергу в будь-який момент може ці координати отримати: досить зайти на спеціальний сайт або в додаток і авторизуватися за допомогою свого Apple ID. Після цього сервіс дозволяє не тільки відстежити місце розташування девайса, а й віддалено заблокувати його, а також вивести на екран повідомлення. наприклад:

Зрозуміло, всі ці можливості доступні тільки в тому випадку, якщо втрачений апарат знаходиться на зв'язку з Мережею. На жаль, без інтернет-підключення Find My iPhone просто не зможе відправляти координати і приймати команди на блокування і виведення повідомлення. Так що хоч на сервіс і можна частково покластися, краще все-таки стежити за телефоном уважніше і не втрачати.

Kaspersky Safe Browser  безкоштовно  18,9 Мб Kaspersky Safe Browser
безкоштовно
18,9 Мб

Навіть дуже добре захищене від стороннього доступу інтернет-з'єднання не гарантує захист від фішингу та різноманітного шкідливого контенту. Зате його може гарантувати сторонній софт, зокрема Kaspersky Safe Browser для iPhone. На відміну від стандартного браузера, цей додаток не дозволить користувачеві потрапити на фішингових сайтів, а значить, захистить від можливих ризиків, в тому числі і фінансових. До слова, за статистикою, фішингові листи в минулому році хоча б раз отримував кожен третій користувач Інтернету, так що загроза більш ніж реальна і може торкнутися кожного. Крім того, програма стане в нагоді батькам, чиї діти (о, щасливчики!) Користуються айфоном: вбудована функція обмеження доступу не дозволить дитині відвідати ресурси з певним вмістом.

До речі, додаток постійно «вчиться» новим трюкам кіберзлочинців завдяки перевірці репутації сторінок через Kaspersky Security Network . Ніяких ручних дій на кшталт відновлення антивірусних баз не потрібно.

Private Photo Vault  безкоштовно  13,7 Мб Private Photo Vault
безкоштовно
13,7 Мб

Одна з найбільш затребуваних, але при цьому відсутніх в iOS функцій - це захист певного контенту паролем. Наприклад, фотографій і відео. Private Photo Vault може заховати від сторонніх очей і те, і інше. Правда, щоб знімки виявилися доступні тільки після введення секретного коду, їх доведеться перетягнути всередину аппа і закрити під замок, після чого можна буде сміливо видалити оригінали.

В якості додаткових можливостей в додатку є функція помилкового пароля (на той випадок, якщо за вашими діями стежать), синхронізація з iTunes, простий фоторедактор і навіть оповіщення про злом: при несанкціонованому вдалому введення пароля додаток повідомить про це фотографією і GPS-координатами відповідного місця . Так, додаток безкоштовне, але з рекламою і кілька урізаними можливостями: за відсутність реклами і повноцінну функціональність доведеться віддати 99 рублів.

Philips InRange  умовно безкоштовно  2,8 Мб Philips InRange
умовно безкоштовно
2,8 Мб

Philips відома своїми інноваціями в області домашнього затишку і облаштування життя людини. Причому в останні роки компанія приділяє особливу увагу інтеграції своїх винаходів з мобільними пристроями, зокрема з iPhone. Хороший тому приклад - пристрій Philips Leash, що представляє собою невеликий брелок з Bluetooth-передавачем всередині. Працює воно дуже просто. Після стандартної процедури «спарювання» пристрою знаходяться на постійному зв'язку один з одним: як тільки відстань між брелоком і смартфоном перевищує певне значення, додаток починає подавати сигнал. Таким чином, якщо причепити брелок до ключів або вкласти в кишеню гаманця, втратити їх буде вкрай важко.

Є, правда, у цього рішення і кілька недоліків. По-перше, розміри брелока порівняно великі, що продиктовано наявністю вбудованого акумулятора. По-друге, при повній безкоштовності додатки саме Bluetooth-пристрій коштує недешево: рекомендована ціна Philips Leash становить близько 2000 рублів. З іншого боку, втрата гаманця або ключів може обернутися куди більш серйозними витратами.

Silent Phone  умовно безкоштовно  8,7 Мб Silent Phone
умовно безкоштовно
8,7 Мб

На тому тижні в рамках огляду захищених месенджерів ми розповідали про проект Silent Circle і розробленому в його рамках сервісі безпечного миттєвого обміну повідомленнями Silent Text. Для тих же, кому тексту здається мало, ті ж розробники пропонують додаток-побратим - Silent Phone. Суть та ж: повідомлення, будучи зашифрованими , Переходять від співрозмовника до співрозмовника за принципом peer-to-peer, тобто безпосередньо, минаючи сервер. Таким чином, по захищеному каналу користувачі можуть обмінюватися голосовими і відеоповідомленнями, організовувати групові дзвінки і навіть дзвонити на звичайні телефони. Правда, в цьому випадку перехоплення трафіку буде куди простіше і швидше.

Правда, в цьому випадку перехоплення трафіку буде куди простіше і швидше

Є, втім, і недоліки. По-перше, кількість користувачів сервісу відносно невелике (особливо якщо порівнювати, наприклад, з Skype), так що з великою ймовірністю ваших друзів там немає і після установки програми вам просто нема на кому буде перевірити його працездатність. По-друге, незважаючи на безкоштовність самого аппа, розлучитися з певною сумою грошей все ж доведеться: за місяць підписки на сервіс доведеться викласти $ 10, а за рік - в десять разів більше.

TunnelBear VPN  умовно безкоштовно  30,7 Мб TunnelBear VPN
умовно безкоштовно
30,7 Мб

Якщо ви регулярно читаєте наш блог, то напевно знаєте, навіщо потрібен VPN і чому його використання вкрай необхідно під час роботи в незнайомій Wi-Fi-мережі. У цьому сенсі айфону треба віддати належне: його вбудовані можливості дозволяють налаштувати VPN без будь-яких проблем. Але кому довірити свій трафік? Звичайно, в Мережі можна знайти чимало безкоштовних сервісів, що надають свої VPN-сервера, але ми б не рекомендували економити на безпеці: краще вже заплатити невелику суму грошей за надійний захист, ніж безкоштовно отримати посередню. Наприклад, можна довіритися VPN-сервісу TunnelBear.

Наприклад, можна довіритися VPN-сервісу TunnelBear

По-перше, він прикольний: один тільки мультяшний ведмедик коштує того, щоб спробувати покористуватися додатком. По-друге, він доступний навіть тим, хто ніколи раніше з VPN не стикався: додаток не тільки просте і зрозуміле, але і містить дохідливу інструкцію. По-третє, він недорогий: місяць користування серверами «тунельного ведмедя» обійдеться всього в 99 рублів, за три місяці доведеться віддати 269 рублів, а рік вільного і при цьому захищеного переміщення по Мережі коштує дешевше, ніж у багатьох конкурентів, - трохи менше тисячі рублів. Якщо ж VPN планується користуватися буквально пару-трійку раз на місяць і недовго, то платити зовсім не обов'язково: сервіс пропонує 500 Мб трафіку безкоштовно щомісяця. Ще однією приємною особливістю програми є можливість вибору країни, мережевим резидентом якої ви хочете стати на час роботи з сервісом. Дуже зручно для перегляду сайтів з регіональними обмеженнями.

-

Ці сім додатків - далеко не єдині, доступні для завантаження на iPhone і в тій чи іншій мірі забезпечують безпеку своєму власникові і того, що йому дорого. Таких програм десятки, навіть сотні. Якісь із них безкоштовні, але в більшості випадків за користування тією чи іншою послугою доведеться платити: адже, як відомо, якщо ви не платите за товар, то самі стаєте товаром. У будь-якому випадку ми традиційно радимо не втрачати голову і не забувати про те, що всі ці додатки врятують вас і ваші цінні дані тільки в тому випадку, якщо ви самі будете напоготові.

Сім iPhone-додатків для вашої безпеки

Мобільна платформа Apple і вся побудована навколо неї екосистема, як відомо, вигідно відрізняються від своїх конкурентів підвищеним рівнем захищеності: сувора перевірка мітить в App Store додатків, жорсткі обмеження дій програм в операційній системі, регулярний автоматично бекап даних в «хмару» та інші особливості роблять iOS зручною і безпечною у використанні. Але лише до тих пір, поки ваші завдання не виходять за рамки вбудованих функцій і сервісів: при виникненні нетипових потреб цілком покластися на номінальну функціональність iPhone вже не вийде.

Втім, чого не спромоглася реалізувати Apple, то підхопили сторонні розробники, що пропонують свої рішення буквально на всі випадки життя: від безпечного виходу в Інтернет і захисту фотографій від чужих очей до шифрування телефонних розмов і пошуку зниклого телефону. Минулого тижня ми робили огляд безпечних месенджерів , А сьогодні ми вирішили скласти невелику добірку додатків, які зможуть забезпечити всебічний захист як самого смартфона, так і його вмісту.

Справедливості заради треба відзначити, що мобільна ОС Apple не стоїть на місці і з кожним серйозним оновленням обростає все більшою кількістю захисних функцій. Упевнений, вихід iOS 8 винятком не стане, так що якісь з перерахованих нижче програм, можливо, втратять свою актуальність. Але, так чи інакше, звернути на них увагу варто вже зараз.

1password  299 рублів  25,8 Мб 1password
299 рублів
25,8 Мб

Рідкісний огляд корисних security-додатків обходиться без цього менеджера паролів. Що, втім, не дивно: 1password - одна з найпопулярніших, потужних і зручних програм для генерації і зберігання кодів доступу. Причому мова йде не тільки про паролі, але і про дані кредитних карт, банківських рахунків, документів - загалом, практично про будь-який текстової інформації, яку хочеться зберегти під замком. Доступ до всіх даних здійснюється по майстер-паролем - єдиному коду, який доведеться запам'ятати напам'ять і який краще за все не компрометувати. за зрозумілих міркувань .

Незважаючи на те що мова в даному випадку йде про програму для iPhone, у 1password є клієнт для будь-якої популярної платформи. Більш того, вміст цих клієнтів можна синхронізувати, що дуже зручно. Правда, заплатити за це доведеться відчутними грошима: клієнт для одного тільки смартфона коштує 300 рублів, настільні же версії обійдуться значно дорожче. З одного боку, програма настільки зручна, що грошей стає не шкода. З іншого - у розробників сервісу є огидна звичка: просити грошей за кожну нову версію програми.

Find My iPhone  безкоштовно  5,1 Мб Find My iPhone
безкоштовно
5,1 Мб

Ще кілька років тому на повернення втраченого айфона власними силами можна було особливо не розраховувати, оскільки обчислити напрямок, в якому девайс йшов завдяки приробленим ногам, не представлялося можливим. Сьогодні все інакше: якщо на зниклому смартфоні встановлено додаток Find My iPhone, то ймовірність визначити його місце розташування помітно збільшується.

Сьогодні все інакше: якщо на зниклому смартфоні встановлено додаток Find My iPhone, то ймовірність визначити його місце розташування помітно збільшується

Працює все це дуже просто: будучи активованим, сервіс регулярно висилає на сервер Apple координати місця розташування телефону, використовуючи для цього стільникову мережу, GPS і інтернет-з'єднання. Власник пристрою в свою чергу в будь-який момент може ці координати отримати: досить зайти на спеціальний сайт або в додаток і авторизуватися за допомогою свого Apple ID. Після цього сервіс дозволяє не тільки відстежити місце розташування девайса, а й віддалено заблокувати його, а також вивести на екран повідомлення. наприклад:

Зрозуміло, всі ці можливості доступні тільки в тому випадку, якщо втрачений апарат знаходиться на зв'язку з Мережею. На жаль, без інтернет-підключення Find My iPhone просто не зможе відправляти координати і приймати команди на блокування і виведення повідомлення. Так що хоч на сервіс і можна частково покластися, краще все-таки стежити за телефоном уважніше і не втрачати.

Kaspersky Safe Browser  безкоштовно  18,9 Мб Kaspersky Safe Browser
безкоштовно
18,9 Мб

Навіть дуже добре захищене від стороннього доступу інтернет-з'єднання не гарантує захист від фішингу та різноманітного шкідливого контенту. Зате його може гарантувати сторонній софт, зокрема Kaspersky Safe Browser для iPhone. На відміну від стандартного браузера, цей додаток не дозволить користувачеві потрапити на фішингових сайтів, а значить, захистить від можливих ризиків, в тому числі і фінансових. До слова, за статистикою, фішингові листи в минулому році хоча б раз отримував кожен третій користувач Інтернету, так що загроза більш ніж реальна і може торкнутися кожного. Крім того, програма стане в нагоді батькам, чиї діти (о, щасливчики!) Користуються айфоном: вбудована функція обмеження доступу не дозволить дитині відвідати ресурси з певним вмістом.

До речі, додаток постійно «вчиться» новим трюкам кіберзлочинців завдяки перевірці репутації сторінок через Kaspersky Security Network . Ніяких ручних дій на кшталт відновлення антивірусних баз не потрібно.

Private Photo Vault  безкоштовно  13,7 Мб Private Photo Vault
безкоштовно
13,7 Мб

Одна з найбільш затребуваних, але при цьому відсутніх в iOS функцій - це захист певного контенту паролем. Наприклад, фотографій і відео. Private Photo Vault може заховати від сторонніх очей і те, і інше. Правда, щоб знімки виявилися доступні тільки після введення секретного коду, їх доведеться перетягнути всередину аппа і закрити під замок, після чого можна буде сміливо видалити оригінали.

В якості додаткових можливостей в додатку є функція помилкового пароля (на той випадок, якщо за вашими діями стежать), синхронізація з iTunes, простий фоторедактор і навіть оповіщення про злом: при несанкціонованому вдалому введення пароля додаток повідомить про це фотографією і GPS-координатами відповідного місця . Так, додаток безкоштовне, але з рекламою і кілька урізаними можливостями: за відсутність реклами і повноцінну функціональність доведеться віддати 99 рублів.

Philips InRange  умовно безкоштовно  2,8 Мб Philips InRange
умовно безкоштовно
2,8 Мб

Philips відома своїми інноваціями в області домашнього затишку і облаштування життя людини. Причому в останні роки компанія приділяє особливу увагу інтеграції своїх винаходів з мобільними пристроями, зокрема з iPhone. Хороший тому приклад - пристрій Philips Leash, що представляє собою невеликий брелок з Bluetooth-передавачем всередині. Працює воно дуже просто. Після стандартної процедури «спарювання» пристрою знаходяться на постійному зв'язку один з одним: як тільки відстань між брелоком і смартфоном перевищує певне значення, додаток починає подавати сигнал. Таким чином, якщо причепити брелок до ключів або вкласти в кишеню гаманця, втратити їх буде вкрай важко.

Є, правда, у цього рішення і кілька недоліків. По-перше, розміри брелока порівняно великі, що продиктовано наявністю вбудованого акумулятора. По-друге, при повній безкоштовності додатки саме Bluetooth-пристрій коштує недешево: рекомендована ціна Philips Leash становить близько 2000 рублів. З іншого боку, втрата гаманця або ключів може обернутися куди більш серйозними витратами.

Silent Phone  умовно безкоштовно  8,7 Мб Silent Phone
умовно безкоштовно
8,7 Мб

На тому тижні в рамках огляду захищених месенджерів ми розповідали про проект Silent Circle і розробленому в його рамках сервісі безпечного миттєвого обміну повідомленнями Silent Text. Для тих же, кому тексту здається мало, ті ж розробники пропонують додаток-побратим - Silent Phone. Суть та ж: повідомлення, будучи зашифрованими , Переходять від співрозмовника до співрозмовника за принципом peer-to-peer, тобто безпосередньо, минаючи сервер. Таким чином, по захищеному каналу користувачі можуть обмінюватися голосовими і відеоповідомленнями, організовувати групові дзвінки і навіть дзвонити на звичайні телефони. Правда, в цьому випадку перехоплення трафіку буде куди простіше і швидше.

Правда, в цьому випадку перехоплення трафіку буде куди простіше і швидше

Є, втім, і недоліки. По-перше, кількість користувачів сервісу відносно невелике (особливо якщо порівнювати, наприклад, з Skype), так що з великою ймовірністю ваших друзів там немає і після установки програми вам просто нема на кому буде перевірити його працездатність. По-друге, незважаючи на безкоштовність самого аппа, розлучитися з певною сумою грошей все ж доведеться: за місяць підписки на сервіс доведеться викласти $ 10, а за рік - в десять разів більше.

TunnelBear VPN  умовно безкоштовно  30,7 Мб TunnelBear VPN
умовно безкоштовно
30,7 Мб

Якщо ви регулярно читаєте наш блог, то напевно знаєте, навіщо потрібен VPN і чому його використання вкрай необхідно під час роботи в незнайомій Wi-Fi-мережі. У цьому сенсі айфону треба віддати належне: його вбудовані можливості дозволяють налаштувати VPN без будь-яких проблем. Але кому довірити свій трафік? Звичайно, в Мережі можна знайти чимало безкоштовних сервісів, що надають свої VPN-сервера, але ми б не рекомендували економити на безпеці: краще вже заплатити невелику суму грошей за надійний захист, ніж безкоштовно отримати посередню. Наприклад, можна довіритися VPN-сервісу TunnelBear.

Наприклад, можна довіритися VPN-сервісу TunnelBear

По-перше, він прикольний: один тільки мультяшний ведмедик коштує того, щоб спробувати покористуватися додатком. По-друге, він доступний навіть тим, хто ніколи раніше з VPN не стикався: додаток не тільки просте і зрозуміле, але і містить дохідливу інструкцію. По-третє, він недорогий: місяць користування серверами «тунельного ведмедя» обійдеться всього в 99 рублів, за три місяці доведеться віддати 269 рублів, а рік вільного і при цьому захищеного переміщення по Мережі коштує дешевше, ніж у багатьох конкурентів, - трохи менше тисячі рублів. Якщо ж VPN планується користуватися буквально пару-трійку раз на місяць і недовго, то платити зовсім не обов'язково: сервіс пропонує 500 Мб трафіку безкоштовно щомісяця. Ще однією приємною особливістю програми є можливість вибору країни, мережевим резидентом якої ви хочете стати на час роботи з сервісом. Дуже зручно для перегляду сайтів з регіональними обмеженнями.

-

Ці сім додатків - далеко не єдині, доступні для завантаження на iPhone і в тій чи іншій мірі забезпечують безпеку своєму власникові і того, що йому дорого. Таких програм десятки, навіть сотні. Якісь із них безкоштовні, але в більшості випадків за користування тією чи іншою послугою доведеться платити: адже, як відомо, якщо ви не платите за товар, то самі стаєте товаром. У будь-якому випадку ми традиційно радимо не втрачати голову і не забувати про те, що всі ці додатки врятують вас і ваші цінні дані тільки в тому випадку, якщо ви самі будете напоготові.

Сім iPhone-додатків для вашої безпеки

Мобільна платформа Apple і вся побудована навколо неї екосистема, як відомо, вигідно відрізняються від своїх конкурентів підвищеним рівнем захищеності: сувора перевірка мітить в App Store додатків, жорсткі обмеження дій програм в операційній системі, регулярний автоматично бекап даних в «хмару» та інші особливості роблять iOS зручною і безпечною у використанні. Але лише до тих пір, поки ваші завдання не виходять за рамки вбудованих функцій і сервісів: при виникненні нетипових потреб цілком покластися на номінальну функціональність iPhone вже не вийде.

Втім, чого не спромоглася реалізувати Apple, то підхопили сторонні розробники, що пропонують свої рішення буквально на всі випадки життя: від безпечного виходу в Інтернет і захисту фотографій від чужих очей до шифрування телефонних розмов і пошуку зниклого телефону. Минулого тижня ми робили огляд безпечних месенджерів , А сьогодні ми вирішили скласти невелику добірку додатків, які зможуть забезпечити всебічний захист як самого смартфона, так і його вмісту.

Справедливості заради треба відзначити, що мобільна ОС Apple не стоїть на місці і з кожним серйозним оновленням обростає все більшою кількістю захисних функцій. Упевнений, вихід iOS 8 винятком не стане, так що якісь з перерахованих нижче програм, можливо, втратять свою актуальність. Але, так чи інакше, звернути на них увагу варто вже зараз.

1password  299 рублів  25,8 Мб 1password
299 рублів
25,8 Мб

Рідкісний огляд корисних security-додатків обходиться без цього менеджера паролів. Що, втім, не дивно: 1password - одна з найпопулярніших, потужних і зручних програм для генерації і зберігання кодів доступу. Причому мова йде не тільки про паролі, але і про дані кредитних карт, банківських рахунків, документів - загалом, практично про будь-який текстової інформації, яку хочеться зберегти під замком. Доступ до всіх даних здійснюється по майстер-паролем - єдиному коду, який доведеться запам'ятати напам'ять і який краще за все не компрометувати. за зрозумілих міркувань .

Незважаючи на те що мова в даному випадку йде про програму для iPhone, у 1password є клієнт для будь-якої популярної платформи. Більш того, вміст цих клієнтів можна синхронізувати, що дуже зручно. Правда, заплатити за це доведеться відчутними грошима: клієнт для одного тільки смартфона коштує 300 рублів, настільні же версії обійдуться значно дорожче. З одного боку, програма настільки зручна, що грошей стає не шкода. З іншого - у розробників сервісу є огидна звичка: просити грошей за кожну нову версію програми.

Find My iPhone  безкоштовно  5,1 Мб Find My iPhone
безкоштовно
5,1 Мб

Ще кілька років тому на повернення втраченого айфона власними силами можна було особливо не розраховувати, оскільки обчислити напрямок, в якому девайс йшов завдяки приробленим ногам, не представлялося можливим. Сьогодні все інакше: якщо на зниклому смартфоні встановлено додаток Find My iPhone, то ймовірність визначити його місце розташування помітно збільшується.

Сьогодні все інакше: якщо на зниклому смартфоні встановлено додаток Find My iPhone, то ймовірність визначити його місце розташування помітно збільшується

Працює все це дуже просто: будучи активованим, сервіс регулярно висилає на сервер Apple координати місця розташування телефону, використовуючи для цього стільникову мережу, GPS і інтернет-з'єднання. Власник пристрою в свою чергу в будь-який момент може ці координати отримати: досить зайти на спеціальний сайт або в додаток і авторизуватися за допомогою свого Apple ID. Після цього сервіс дозволяє не тільки відстежити місце розташування девайса, а й віддалено заблокувати його, а також вивести на екран повідомлення. наприклад:

Зрозуміло, всі ці можливості доступні тільки в тому випадку, якщо втрачений апарат знаходиться на зв'язку з Мережею. На жаль, без інтернет-підключення Find My iPhone просто не зможе відправляти координати і приймати команди на блокування і виведення повідомлення. Так що хоч на сервіс і можна частково покластися, краще все-таки стежити за телефоном уважніше і не втрачати.

Kaspersky Safe Browser  безкоштовно  18,9 Мб Kaspersky Safe Browser
безкоштовно
18,9 Мб

Навіть дуже добре захищене від стороннього доступу інтернет-з'єднання не гарантує захист від фішингу та різноманітного шкідливого контенту. Зате його може гарантувати сторонній софт, зокрема Kaspersky Safe Browser для iPhone. На відміну від стандартного браузера, цей додаток не дозволить користувачеві потрапити на фішингових сайтів, а значить, захистить від можливих ризиків, в тому числі і фінансових. До слова, за статистикою, фішингові листи в минулому році хоча б раз отримував кожен третій користувач Інтернету, так що загроза більш ніж реальна і може торкнутися кожного. Крім того, програма стане в нагоді батькам, чиї діти (о, щасливчики!) Користуються айфоном: вбудована функція обмеження доступу не дозволить дитині відвідати ресурси з певним вмістом.

До речі, додаток постійно «вчиться» новим трюкам кіберзлочинців завдяки перевірці репутації сторінок через Kaspersky Security Network . Ніяких ручних дій на кшталт відновлення антивірусних баз не потрібно.

Private Photo Vault  безкоштовно  13,7 Мб Private Photo Vault
безкоштовно
13,7 Мб

Одна з найбільш затребуваних, але при цьому відсутніх в iOS функцій - це захист певного контенту паролем. Наприклад, фотографій і відео. Private Photo Vault може заховати від сторонніх очей і те, і інше. Правда, щоб знімки виявилися доступні тільки після введення секретного коду, їх доведеться перетягнути всередину аппа і закрити під замок, після чого можна буде сміливо видалити оригінали.

В якості додаткових можливостей в додатку є функція помилкового пароля (на той випадок, якщо за вашими діями стежать), синхронізація з iTunes, простий фоторедактор і навіть оповіщення про злом: при несанкціонованому вдалому введення пароля додаток повідомить про це фотографією і GPS-координатами відповідного місця . Так, додаток безкоштовне, але з рекламою і кілька урізаними можливостями: за відсутність реклами і повноцінну функціональність доведеться віддати 99 рублів.

Philips InRange  умовно безкоштовно  2,8 Мб Philips InRange
умовно безкоштовно
2,8 Мб

Philips відома своїми інноваціями в області домашнього затишку і облаштування життя людини. Причому в останні роки компанія приділяє особливу увагу інтеграції своїх винаходів з мобільними пристроями, зокрема з iPhone. Хороший тому приклад - пристрій Philips Leash, що представляє собою невеликий брелок з Bluetooth-передавачем всередині. Працює воно дуже просто. Після стандартної процедури «спарювання» пристрою знаходяться на постійному зв'язку один з одним: як тільки відстань між брелоком і смартфоном перевищує певне значення, додаток починає подавати сигнал. Таким чином, якщо причепити брелок до ключів або вкласти в кишеню гаманця, втратити їх буде вкрай важко.

Є, правда, у цього рішення і кілька недоліків. По-перше, розміри брелока порівняно великі, що продиктовано наявністю вбудованого акумулятора. По-друге, при повній безкоштовності додатки саме Bluetooth-пристрій коштує недешево: рекомендована ціна Philips Leash становить близько 2000 рублів. З іншого боку, втрата гаманця або ключів може обернутися куди більш серйозними витратами.

Silent Phone  умовно безкоштовно  8,7 Мб Silent Phone
умовно безкоштовно
8,7 Мб

На тому тижні в рамках огляду захищених месенджерів ми розповідали про проект Silent Circle і розробленому в його рамках сервісі безпечного миттєвого обміну повідомленнями Silent Text. Для тих же, кому тексту здається мало, ті ж розробники пропонують додаток-побратим - Silent Phone. Суть та ж: повідомлення, будучи зашифрованими , Переходять від співрозмовника до співрозмовника за принципом peer-to-peer, тобто безпосередньо, минаючи сервер. Таким чином, по захищеному каналу користувачі можуть обмінюватися голосовими і відеоповідомленнями, організовувати групові дзвінки і навіть дзвонити на звичайні телефони. Правда, в цьому випадку перехоплення трафіку буде куди простіше і швидше.

Правда, в цьому випадку перехоплення трафіку буде куди простіше і швидше

Є, втім, і недоліки. По-перше, кількість користувачів сервісу відносно невелике (особливо якщо порівнювати, наприклад, з Skype), так що з великою ймовірністю ваших друзів там немає і після установки програми вам просто нема на кому буде перевірити його працездатність. По-друге, незважаючи на безкоштовність самого аппа, розлучитися з певною сумою грошей все ж доведеться: за місяць підписки на сервіс доведеться викласти $ 10, а за рік - в десять разів більше.

TunnelBear VPN  умовно безкоштовно  30,7 Мб TunnelBear VPN
умовно безкоштовно
30,7 Мб

Якщо ви регулярно читаєте наш блог, то напевно знаєте, навіщо потрібен VPN і чому його використання вкрай необхідно під час роботи в незнайомій Wi-Fi-мережі. У цьому сенсі айфону треба віддати належне: його вбудовані можливості дозволяють налаштувати VPN без будь-яких проблем. Але кому довірити свій трафік? Звичайно, в Мережі можна знайти чимало безкоштовних сервісів, що надають свої VPN-сервера, але ми б не рекомендували економити на безпеці: краще вже заплатити невелику суму грошей за надійний захист, ніж безкоштовно отримати посередню. Наприклад, можна довіритися VPN-сервісу TunnelBear.

Наприклад, можна довіритися VPN-сервісу TunnelBear

По-перше, він прикольний: один тільки мультяшний ведмедик коштує того, щоб спробувати покористуватися додатком. По-друге, він доступний навіть тим, хто ніколи раніше з VPN не стикався: додаток не тільки просте і зрозуміле, але і містить дохідливу інструкцію. По-третє, він недорогий: місяць користування серверами «тунельного ведмедя» обійдеться всього в 99 рублів, за три місяці доведеться віддати 269 рублів, а рік вільного і при цьому захищеного переміщення по Мережі коштує дешевше, ніж у багатьох конкурентів, - трохи менше тисячі рублів. Якщо ж VPN планується користуватися буквально пару-трійку раз на місяць і недовго, то платити зовсім не обов'язково: сервіс пропонує 500 Мб трафіку безкоштовно щомісяця. Ще однією приємною особливістю програми є можливість вибору країни, мережевим резидентом якої ви хочете стати на час роботи з сервісом. Дуже зручно для перегляду сайтів з регіональними обмеженнями.

-

Ці сім додатків - далеко не єдині, доступні для завантаження на iPhone і в тій чи іншій мірі забезпечують безпеку своєму власникові і того, що йому дорого. Таких програм десятки, навіть сотні. Якісь із них безкоштовні, але в більшості випадків за користування тією чи іншою послугою доведеться платити: адже, як відомо, якщо ви не платите за товар, то самі стаєте товаром. У будь-якому випадку ми традиційно радимо не втрачати голову і не забувати про те, що всі ці додатки врятують вас і ваші цінні дані тільки в тому випадку, якщо ви самі будете напоготові.

Сім iPhone-додатків для вашої безпеки

Мобільна платформа Apple і вся побудована навколо неї екосистема, як відомо, вигідно відрізняються від своїх конкурентів підвищеним рівнем захищеності: сувора перевірка мітить в App Store додатків, жорсткі обмеження дій програм в операційній системі, регулярний автоматично бекап даних в «хмару» та інші особливості роблять iOS зручною і безпечною у використанні. Але лише до тих пір, поки ваші завдання не виходять за рамки вбудованих функцій і сервісів: при виникненні нетипових потреб цілком покластися на номінальну функціональність iPhone вже не вийде.

Втім, чого не спромоглася реалізувати Apple, то підхопили сторонні розробники, що пропонують свої рішення буквально на всі випадки життя: від безпечного виходу в Інтернет і захисту фотографій від чужих очей до шифрування телефонних розмов і пошуку зниклого телефону. Минулого тижня ми робили огляд безпечних месенджерів , А сьогодні ми вирішили скласти невелику добірку додатків, які зможуть забезпечити всебічний захист як самого смартфона, так і його вмісту.

Справедливості заради треба відзначити, що мобільна ОС Apple не стоїть на місці і з кожним серйозним оновленням обростає все більшою кількістю захисних функцій. Упевнений, вихід iOS 8 винятком не стане, так що якісь з перерахованих нижче програм, можливо, втратять свою актуальність. Але, так чи інакше, звернути на них увагу варто вже зараз.

1password  299 рублів  25,8 Мб 1password
299 рублів
25,8 Мб

Рідкісний огляд корисних security-додатків обходиться без цього менеджера паролів. Що, втім, не дивно: 1password - одна з найпопулярніших, потужних і зручних програм для генерації і зберігання кодів доступу. Причому мова йде не тільки про паролі, але і про дані кредитних карт, банківських рахунків, документів - загалом, практично про будь-який текстової інформації, яку хочеться зберегти під замком. Доступ до всіх даних здійснюється по майстер-паролем - єдиному коду, який доведеться запам'ятати напам'ять і який краще за все не компрометувати. за зрозумілих міркувань .

Незважаючи на те що мова в даному випадку йде про програму для iPhone, у 1password є клієнт для будь-якої популярної платформи. Більш того, вміст цих клієнтів можна синхронізувати, що дуже зручно. Правда, заплатити за це доведеться відчутними грошима: клієнт для одного тільки смартфона коштує 300 рублів, настільні же версії обійдуться значно дорожче. З одного боку, програма настільки зручна, що грошей стає не шкода. З іншого - у розробників сервісу є огидна звичка: просити грошей за кожну нову версію програми.

Find My iPhone  безкоштовно  5,1 Мб Find My iPhone
безкоштовно
5,1 Мб

Ще кілька років тому на повернення втраченого айфона власними силами можна було особливо не розраховувати, оскільки обчислити напрямок, в якому девайс йшов завдяки приробленим ногам, не представлялося можливим. Сьогодні все інакше: якщо на зниклому смартфоні встановлено додаток Find My iPhone, то ймовірність визначити його місце розташування помітно збільшується.

Сьогодні все інакше: якщо на зниклому смартфоні встановлено додаток Find My iPhone, то ймовірність визначити його місце розташування помітно збільшується

Працює все це дуже просто: будучи активованим, сервіс регулярно висилає на сервер Apple координати місця розташування телефону, використовуючи для цього стільникову мережу, GPS і інтернет-з'єднання. Власник пристрою в свою чергу в будь-який момент може ці координати отримати: досить зайти на спеціальний сайт або в додаток і авторизуватися за допомогою свого Apple ID. Після цього сервіс дозволяє не тільки відстежити місце розташування девайса, а й віддалено заблокувати його, а також вивести на екран повідомлення. наприклад:

Зрозуміло, всі ці можливості доступні тільки в тому випадку, якщо втрачений апарат знаходиться на зв'язку з Мережею. На жаль, без інтернет-підключення Find My iPhone просто не зможе відправляти координати і приймати команди на блокування і виведення повідомлення. Так що хоч на сервіс і можна частково покластися, краще все-таки стежити за телефоном уважніше і не втрачати.

Kaspersky Safe Browser  безкоштовно  18,9 Мб Kaspersky Safe Browser
безкоштовно
18,9 Мб

Навіть дуже добре захищене від стороннього доступу інтернет-з'єднання не гарантує захист від фішингу та різноманітного шкідливого контенту. Зате його може гарантувати сторонній софт, зокрема Kaspersky Safe Browser для iPhone. На відміну від стандартного браузера, цей додаток не дозволить користувачеві потрапити на фішингових сайтів, а значить, захистить від можливих ризиків, в тому числі і фінансових. До слова, за статистикою, фішингові листи в минулому році хоча б раз отримував кожен третій користувач Інтернету, так що загроза більш ніж реальна і може торкнутися кожного. Крім того, програма стане в нагоді батькам, чиї діти (о, щасливчики!) Користуються айфоном: вбудована функція обмеження доступу не дозволить дитині відвідати ресурси з певним вмістом.

До речі, додаток постійно «вчиться» новим трюкам кіберзлочинців завдяки перевірці репутації сторінок через Kaspersky Security Network . Ніяких ручних дій на кшталт відновлення антивірусних баз не потрібно.

Private Photo Vault  безкоштовно  13,7 Мб Private Photo Vault
безкоштовно
13,7 Мб

Одна з найбільш затребуваних, але при цьому відсутніх в iOS функцій - це захист певного контенту паролем. Наприклад, фотографій і відео. Private Photo Vault може заховати від сторонніх очей і те, і інше. Правда, щоб знімки виявилися доступні тільки після введення секретного коду, їх доведеться перетягнути всередину аппа і закрити під замок, після чого можна буде сміливо видалити оригінали.

В якості додаткових можливостей в додатку є функція помилкового пароля (на той випадок, якщо за вашими діями стежать), синхронізація з iTunes, простий фоторедактор і навіть оповіщення про злом: при несанкціонованому вдалому введення пароля додаток повідомить про це фотографією і GPS-координатами відповідного місця . Так, додаток безкоштовне, але з рекламою і кілька урізаними можливостями: за відсутність реклами і повноцінну функціональність доведеться віддати 99 рублів.

Philips InRange  умовно безкоштовно  2,8 Мб Philips InRange
умовно безкоштовно
2,8 Мб

Philips відома своїми інноваціями в області домашнього затишку і облаштування життя людини. Причому в останні роки компанія приділяє особливу увагу інтеграції своїх винаходів з мобільними пристроями, зокрема з iPhone. Хороший тому приклад - пристрій Philips Leash, що представляє собою невеликий брелок з Bluetooth-передавачем всередині. Працює воно дуже просто. Після стандартної процедури «спарювання» пристрою знаходяться на постійному зв'язку один з одним: як тільки відстань між брелоком і смартфоном перевищує певне значення, додаток починає подавати сигнал. Таким чином, якщо причепити брелок до ключів або вкласти в кишеню гаманця, втратити їх буде вкрай важко.

Є, правда, у цього рішення і кілька недоліків. По-перше, розміри брелока порівняно великі, що продиктовано наявністю вбудованого акумулятора. По-друге, при повній безкоштовності додатки саме Bluetooth-пристрій коштує недешево: рекомендована ціна Philips Leash становить близько 2000 рублів. З іншого боку, втрата гаманця або ключів може обернутися куди більш серйозними витратами.

Silent Phone  умовно безкоштовно  8,7 Мб Silent Phone
умовно безкоштовно
8,7 Мб

На тому тижні в рамках огляду захищених месенджерів ми розповідали про проект Silent Circle і розробленому в його рамках сервісі безпечного миттєвого обміну повідомленнями Silent Text. Для тих же, кому тексту здається мало, ті ж розробники пропонують додаток-побратим - Silent Phone. Суть та ж: повідомлення, будучи зашифрованими , Переходять від співрозмовника до співрозмовника за принципом peer-to-peer, тобто безпосередньо, минаючи сервер. Таким чином, по захищеному каналу користувачі можуть обмінюватися голосовими і відеоповідомленнями, організовувати групові дзвінки і навіть дзвонити на звичайні телефони. Правда, в цьому випадку перехоплення трафіку буде куди простіше і швидше.

Правда, в цьому випадку перехоплення трафіку буде куди простіше і швидше

Є, втім, і недоліки. По-перше, кількість користувачів сервісу відносно невелике (особливо якщо порівнювати, наприклад, з Skype), так що з великою ймовірністю ваших друзів там немає і після установки програми вам просто нема на кому буде перевірити його працездатність. По-друге, незважаючи на безкоштовність самого аппа, розлучитися з певною сумою грошей все ж доведеться: за місяць підписки на сервіс доведеться викласти $ 10, а за рік - в десять разів більше.

TunnelBear VPN  умовно безкоштовно  30,7 Мб TunnelBear VPN
умовно безкоштовно
30,7 Мб

Якщо ви регулярно читаєте наш блог, то напевно знаєте, навіщо потрібен VPN і чому його використання вкрай необхідно під час роботи в незнайомій Wi-Fi-мережі. У цьому сенсі айфону треба віддати належне: його вбудовані можливості дозволяють налаштувати VPN без будь-яких проблем. Але кому довірити свій трафік? Звичайно, в Мережі можна знайти чимало безкоштовних сервісів, що надають свої VPN-сервера, але ми б не рекомендували економити на безпеці: краще вже заплатити невелику суму грошей за надійний захист, ніж безкоштовно отримати посередню. Наприклад, можна довіритися VPN-сервісу TunnelBear.

Наприклад, можна довіритися VPN-сервісу TunnelBear

По-перше, він прикольний: один тільки мультяшний ведмедик коштує того, щоб спробувати покористуватися додатком. По-друге, він доступний навіть тим, хто ніколи раніше з VPN не стикався: додаток не тільки просте і зрозуміле, але і містить дохідливу інструкцію. По-третє, він недорогий: місяць користування серверами «тунельного ведмедя» обійдеться всього в 99 рублів, за три місяці доведеться віддати 269 рублів, а рік вільного і при цьому захищеного переміщення по Мережі коштує дешевше, ніж у багатьох конкурентів, - трохи менше тисячі рублів. Якщо ж VPN планується користуватися буквально пару-трійку раз на місяць і недовго, то платити зовсім не обов'язково: сервіс пропонує 500 Мб трафіку безкоштовно щомісяця. Ще однією приємною особливістю програми є можливість вибору країни, мережевим резидентом якої ви хочете стати на час роботи з сервісом. Дуже зручно для перегляду сайтів з регіональними обмеженнями.

-

Ці сім додатків - далеко не єдині, доступні для завантаження на iPhone і в тій чи іншій мірі забезпечують безпеку своєму власникові і того, що йому дорого. Таких програм десятки, навіть сотні. Якісь із них безкоштовні, але в більшості випадків за користування тією чи іншою послугою доведеться платити: адже, як відомо, якщо ви не платите за товар, то самі стаєте товаром. У будь-якому випадку ми традиційно радимо не втрачати голову і не забувати про те, що всі ці додатки врятують вас і ваші цінні дані тільки в тому випадку, якщо ви самі будете напоготові.

Сім iPhone-додатків для вашої безпеки

Мобільна платформа Apple і вся побудована навколо неї екосистема, як відомо, вигідно відрізняються від своїх конкурентів підвищеним рівнем захищеності: сувора перевірка мітить в App Store додатків, жорсткі обмеження дій програм в операційній системі, регулярний автоматично бекап даних в «хмару» та інші особливості роблять iOS зручною і безпечною у використанні. Але лише до тих пір, поки ваші завдання не виходять за рамки вбудованих функцій і сервісів: при виникненні нетипових потреб цілком покластися на номінальну функціональність iPhone вже не вийде.

Втім, чого не спромоглася реалізувати Apple, то підхопили сторонні розробники, що пропонують свої рішення буквально на всі випадки життя: від безпечного виходу в Інтернет і захисту фотографій від чужих очей до шифрування телефонних розмов і пошуку зниклого телефону. Минулого тижня ми робили огляд безпечних месенджерів , А сьогодні ми вирішили скласти невелику добірку додатків, які зможуть забезпечити всебічний захист як самого смартфона, так і його вмісту.

Справедливості заради треба відзначити, що мобільна ОС Apple не стоїть на місці і з кожним серйозним оновленням обростає все більшою кількістю захисних функцій. Упевнений, вихід iOS 8 винятком не стане, так що якісь з перерахованих нижче програм, можливо, втратять свою актуальність. Але, так чи інакше, звернути на них увагу варто вже зараз.

1password  299 рублів  25,8 Мб 1password
299 рублів
25,8 Мб

Рідкісний огляд корисних security-додатків обходиться без цього менеджера паролів. Що, втім, не дивно: 1password - одна з найпопулярніших, потужних і зручних програм для генерації і зберігання кодів доступу. Причому мова йде не тільки про паролі, але і про дані кредитних карт, банківських рахунків, документів - загалом, практично про будь-який текстової інформації, яку хочеться зберегти під замком. Доступ до всіх даних здійснюється по майстер-паролем - єдиному коду, який доведеться запам'ятати напам'ять і який краще за все не компрометувати. за зрозумілих міркувань .

Незважаючи на те що мова в даному випадку йде про програму для iPhone, у 1password є клієнт для будь-якої популярної платформи. Більш того, вміст цих клієнтів можна синхронізувати, що дуже зручно. Правда, заплатити за це доведеться відчутними грошима: клієнт для одного тільки смартфона коштує 300 рублів, настільні же версії обійдуться значно дорожче. З одного боку, програма настільки зручна, що грошей стає не шкода. З іншого - у розробників сервісу є огидна звичка: просити грошей за кожну нову версію програми.

Find My iPhone  безкоштовно  5,1 Мб Find My iPhone
безкоштовно
5,1 Мб

Ще кілька років тому на повернення втраченого айфона власними силами можна було особливо не розраховувати, оскільки обчислити напрямок, в якому девайс йшов завдяки приробленим ногам, не представлялося можливим. Сьогодні все інакше: якщо на зниклому смартфоні встановлено додаток Find My iPhone, то ймовірність визначити його місце розташування помітно збільшується.

Сьогодні все інакше: якщо на зниклому смартфоні встановлено додаток Find My iPhone, то ймовірність визначити його місце розташування помітно збільшується

Працює все це дуже просто: будучи активованим, сервіс регулярно висилає на сервер Apple координати місця розташування телефону, використовуючи для цього стільникову мережу, GPS і інтернет-з'єднання. Власник пристрою в свою чергу в будь-який момент може ці координати отримати: досить зайти на спеціальний сайт або в додаток і авторизуватися за допомогою свого Apple ID. Після цього сервіс дозволяє не тільки відстежити місце розташування девайса, а й віддалено заблокувати його, а також вивести на екран повідомлення. наприклад:

Зрозуміло, всі ці можливості доступні тільки в тому випадку, якщо втрачений апарат знаходиться на зв'язку з Мережею. На жаль, без інтернет-підключення Find My iPhone просто не зможе відправляти координати і приймати команди на блокування і виведення повідомлення. Так що хоч на сервіс і можна частково покластися, краще все-таки стежити за телефоном уважніше і не втрачати.

Kaspersky Safe Browser  безкоштовно  18,9 Мб Kaspersky Safe Browser
безкоштовно
18,9 Мб

Навіть дуже добре захищене від стороннього доступу інтернет-з'єднання не гарантує захист від фішингу та різноманітного шкідливого контенту. Зате його може гарантувати сторонній софт, зокрема Kaspersky Safe Browser для iPhone. На відміну від стандартного браузера, цей додаток не дозволить користувачеві потрапити на фішингових сайтів, а значить, захистить від можливих ризиків, в тому числі і фінансових. До слова, за статистикою, фішингові листи в минулому році хоча б раз отримував кожен третій користувач Інтернету, так що загроза більш ніж реальна і може торкнутися кожного. Крім того, програма стане в нагоді батькам, чиї діти (о, щасливчики!) Користуються айфоном: вбудована функція обмеження доступу не дозволить дитині відвідати ресурси з певним вмістом.

До речі, додаток постійно «вчиться» новим трюкам кіберзлочинців завдяки перевірці репутації сторінок через Kaspersky Security Network . Ніяких ручних дій на кшталт відновлення антивірусних баз не потрібно.

Private Photo Vault  безкоштовно  13,7 Мб Private Photo Vault
безкоштовно
13,7 Мб

Одна з найбільш затребуваних, але при цьому відсутніх в iOS функцій - це захист певного контенту паролем. Наприклад, фотографій і відео. Private Photo Vault може заховати від сторонніх очей і те, і інше. Правда, щоб знімки виявилися доступні тільки після введення секретного коду, їх доведеться перетягнути всередину аппа і закрити під замок, після чого можна буде сміливо видалити оригінали.

В якості додаткових можливостей в додатку є функція помилкового пароля (на той випадок, якщо за вашими діями стежать), синхронізація з iTunes, простий фоторедактор і навіть оповіщення про злом: при несанкціонованому вдалому введення пароля додаток повідомить про це фотографією і GPS-координатами відповідного місця . Так, додаток безкоштовне, але з рекламою і кілька урізаними можливостями: за відсутність реклами і повноцінну функціональність доведеться віддати 99 рублів.

Philips InRange  умовно безкоштовно  2,8 Мб Philips InRange
умовно безкоштовно
2,8 Мб

Philips відома своїми інноваціями в області домашнього затишку і облаштування життя людини. Причому в останні роки компанія приділяє особливу увагу інтеграції своїх винаходів з мобільними пристроями, зокрема з iPhone. Хороший тому приклад - пристрій Philips Leash, що представляє собою невеликий брелок з Bluetooth-передавачем всередині. Працює воно дуже просто. Після стандартної процедури «спарювання» пристрою знаходяться на постійному зв'язку один з одним: як тільки відстань між брелоком і смартфоном перевищує певне значення, додаток починає подавати сигнал. Таким чином, якщо причепити брелок до ключів або вкласти в кишеню гаманця, втратити їх буде вкрай важко.

Є, правда, у цього рішення і кілька недоліків. По-перше, розміри брелока порівняно великі, що продиктовано наявністю вбудованого акумулятора. По-друге, при повній безкоштовності додатки саме Bluetooth-пристрій коштує недешево: рекомендована ціна Philips Leash становить близько 2000 рублів. З іншого боку, втрата гаманця або ключів може обернутися куди більш серйозними витратами.

Silent Phone  умовно безкоштовно  8,7 Мб Silent Phone
умовно безкоштовно
8,7 Мб

На тому тижні в рамках огляду захищених месенджерів ми розповідали про проект Silent Circle і розробленому в його рамках сервісі безпечного миттєвого обміну повідомленнями Silent Text. Для тих же, кому тексту здається мало, ті ж розробники пропонують додаток-побратим - Silent Phone. Суть та ж: повідомлення, будучи зашифрованими , Переходять від співрозмовника до співрозмовника за принципом peer-to-peer, тобто безпосередньо, минаючи сервер. Таким чином, по захищеному каналу користувачі можуть обмінюватися голосовими і відеоповідомленнями, організовувати групові дзвінки і навіть дзвонити на звичайні телефони. Правда, в цьому випадку перехоплення трафіку буде куди простіше і швидше.

Правда, в цьому випадку перехоплення трафіку буде куди простіше і швидше

Є, втім, і недоліки. По-перше, кількість користувачів сервісу відносно невелике (особливо якщо порівнювати, наприклад, з Skype), так що з великою ймовірністю ваших друзів там немає і після установки програми вам просто нема на кому буде перевірити його працездатність. По-друге, незважаючи на безкоштовність самого аппа, розлучитися з певною сумою грошей все ж доведеться: за місяць підписки на сервіс доведеться викласти $ 10, а за рік - в десять разів більше.

TunnelBear VPN  умовно безкоштовно  30,7 Мб TunnelBear VPN
умовно безкоштовно
30,7 Мб

Якщо ви регулярно читаєте наш блог, то напевно знаєте, навіщо потрібен VPN і чому його використання вкрай необхідно під час роботи в незнайомій Wi-Fi-мережі. У цьому сенсі айфону треба віддати належне: його вбудовані можливості дозволяють налаштувати VPN без будь-яких проблем. Але кому довірити свій трафік? Звичайно, в Мережі можна знайти чимало безкоштовних сервісів, що надають свої VPN-сервера, але ми б не рекомендували економити на безпеці: краще вже заплатити невелику суму грошей за надійний захист, ніж безкоштовно отримати посередню. Наприклад, можна довіритися VPN-сервісу TunnelBear.

Наприклад, можна довіритися VPN-сервісу TunnelBear

По-перше, він прикольний: один тільки мультяшний ведмедик коштує того, щоб спробувати покористуватися додатком. По-друге, він доступний навіть тим, хто ніколи раніше з VPN не стикався: додаток не тільки просте і зрозуміле, але і містить дохідливу інструкцію. По-третє, він недорогий: місяць користування серверами «тунельного ведмедя» обійдеться всього в 99 рублів, за три місяці доведеться віддати 269 рублів, а рік вільного і при цьому захищеного переміщення по Мережі коштує дешевше, ніж у багатьох конкурентів, - трохи менше тисячі рублів. Якщо ж VPN планується користуватися буквально пару-трійку раз на місяць і недовго, то платити зовсім не обов'язково: сервіс пропонує 500 Мб трафіку безкоштовно щомісяця. Ще однією приємною особливістю програми є можливість вибору країни, мережевим резидентом якої ви хочете стати на час роботи з сервісом. Дуже зручно для перегляду сайтів з регіональними обмеженнями.

-

Ці сім додатків - далеко не єдині, доступні для завантаження на iPhone і в тій чи іншій мірі забезпечують безпеку своєму власникові і того, що йому дорого. Таких програм десятки, навіть сотні. Якісь із них безкоштовні, але в більшості випадків за користування тією чи іншою послугою доведеться платити: адже, як відомо, якщо ви не платите за товар, то самі стаєте товаром. У будь-якому випадку ми традиційно радимо не втрачати голову і не забувати про те, що всі ці додатки врятують вас і ваші цінні дані тільки в тому випадку, якщо ви самі будете напоготові.

Але кому довірити свій трафік?
Але кому довірити свій трафік?
Але кому довірити свій трафік?
Але кому довірити свій трафік?
Але кому довірити свій трафік?
Але кому довірити свій трафік?
Але кому довірити свій трафік?
Але кому довірити свій трафік?