Донецкий техникум промышленной автоматики

Схема підключення трансформатора для ламп

  1. Вибрати світлодіодне освітлення:
  2. Купити лампи:
  3. Купити світлодіодну стрічку:

Галогенові лампи і світлодіодне освітлення дуже популярні в наш час завдяки їх компактним розмірам і можливості регулювання яскравості світлового потоку. Але є у цих ламп один серйозний недолік - чутливість до будь-яких перепадів напруги, а тому підключати їх необхідно через спеціальний трансформатор для галогенних ламп .

Так вже вийшло, що більшість електриків-любителів і люди, що професійно займаються прокладкою провідних систем, читають досить мало електротехнічної літератури і вже тим більше не заглядають в інструкції, що додаються практично до будь-якого електричного пристрою. А в цих інструкціях завжди є схема підключення трансформатора для ламп і деякі моменти, які слід враховувати при роботі:

1) Потужність трансформатора підбирається відповідно до сумарною потужністю всіх підключаються до нього світлодіодних ламп (На практиці потужність трансформатора повинна бути трохи більше).

2) Довжина проводу від ламп до трансформатора повинна бути не більше півтора метрів при перетині дроту не менше 1 квадратного міліметра. Якщо не виконати цю умову провід буде перегріватися, а лампа світити більш тьмяно.

3) Якщо ж довжину проводу від світильника до трансформатора необхідно збільшити, то пропорційно довжині необхідно збільшувати і перетин (тобто необхідно купити більш товстий дріт).

4) Якщо до одного трансформатора підключається більше однієї лампи, то використовується схема підключення трансформатора для ламп «Зірка». Це означає, що до кожної лампі проводиться окремий провід однаковою! довжини, незалежно від відстані між лампою і трансформатором. В іншому випадку яскравість світіння ламп буде різною.

Дотримання цих правил, а також використання виключно якісних трансформаторів Philips (Ціна яких є більш ніж доступною) позбавить Вас від більшості проблем, які можуть виникнути в процесі установки і експлуатації систем освітлення.
Дотримання цих правил, а також використання виключно якісних   трансформаторів Philips   (Ціна яких є більш ніж доступною) позбавить Вас від більшості проблем, які можуть виникнути в процесі установки і експлуатації систем освітлення
Схема підключення трансформатора (12В)


Вибрати світлодіодне освітлення:

стрічка smd
точечні ліхтарики
світлодіодні панелі

Купити лампи:

світлодіодні лампи Е27
світлодіодні лампи GU10
світлодіодні лампи MR16

Купити світлодіодну стрічку:

світлодіодна лента 3528
світлодіодна стрічка 5050