Донецкий техникум промышленной автоматики

Сергій Полунін: "Класичний балет мертвий"

Інтерв'ю про реформи в балеті і образі поганого хлопця

Документальний фільм "Танцівник" - біографія танцюриста балету Сергія Полуніна, яка з перших хвилин викладає всі карти на стіл: "В минулому Полунін чесно розповідав про легкі наркотики для розваги, депресії, складні стосунки з колегами". Buro 24/7 зустрілося з Полуніним і поговорити про його можливий відхід з балету, перші кроки у великому кіно і сьогоденні бунтарстві.

Як ви взагалі наважилися на зйомки документального фільму?

Я хотів кинути танець. Коли запропонували знятися в "танцівники", я подумав, що це відмінна можливість відобразити виступу перед відходом - для архіву. Вирішив, що якщо фільм не вийде, то хоча б залишиться відео на пам'ять.

Ось "Танцівник" виходить під слоганом "Ікона. Геній. Бунтар" ...

І це помилка! Не знаю, хто це придумав. Але це велика помилка, так не можна робити. Мені обіцяли, що більше так не будуть, але, мабуть, продовжують.

Не думаю, що я чогось хорошого досяг в балеті. (Посміхається.) Але мені хотілося б змінити індустрію - полегшити життя молодим танцівникам і наблизити балет до масової аудиторії. Я хочу, щоб у всіх глядачів був доступ до виступів - неважливо, по телевізору, в кінотеатрах, на стадіонах.

У сучасному балеті не відбувається нічого цікавого. Класичний балет мертвий. Любов публіки до нього ніколи не помре, але всередині нього вже немає ніякого життя. Індустрія недостатньо сильна, щоб залучати кращих режисерів і музикантів. Зараз набагато цікавіше писати музику для кіно, опери, відеоігор.

Зараз набагато цікавіше писати музику для кіно, опери, відеоігор

Якби Моцарт зараз жив, він би працював над мюзиклами. Питання тільки в тому, де більше аудиторія. А класичний балет вчасно не розкрився. Агенти і менеджери не влилися в систему - тепер вона нецікава ні у фінансовому, ні в творчому плані. Виходять на сцену король і королева - таке більше не працює. Хіба що для певної публіки.

Виходить, у балету немає майбутнього?

Кіно і ті ж мюзикли зараз набагато могутніше. Я б не хотів міняти класичний балет, я б просто взяв з нього теми і оформлення, які відповідають сучасній публіці, в першу чергу молоді. Я хочу, щоб балет виглядав круто, щоб чоловікові було не соромно піти на виставу.

Я ось зараз був в Тель-Авіві, і там не соромляться зачіпати сучасні теми. Грає потужна музика, іноді навіть виникає відчуття, що ти в клубі, а не на балеті. Це круто, це стимулює - все місто живе цими уявленнями. Треба відкривати балет масової аудиторії, тоді все зміниться.

Реформи реформами, а ви все активніше знімаєтеся в кіно. Якщо постане вибір, що переможе?

Я більше не відчуваю себе танцівником. Більш того, я вже сприймаю інформацію не як танцівник. Чисто інтуїтивно я тяжію до акторства. Я вже починаю вести себе натурально перед камерою. Відразу думаю, як би я взяв вилку, як би я щось сказав.

Я вже задавався питанням, що я виберу - балет або кіно. Але оточення мене все ще підтримує і не дає піти з танцю. Поки я поєдную, але в моєму житті все менше стає танцю - наступного разу я вийду на сцену в липні, а потім тільки в грудні. Це відбувається все рідше і рідше. А ось коли я отримую пропозицію знятися у фільмі або читаю сценарій - щось спалахує всередині.

А від театральних пропозицій вже не загоряється?

Якщо це просто танець, вже існуючий балет, то немає, вже нічого не горить. Хороша искринкой проскакує, коли суміщені театр і танець. Балет не такий персональний і камерний - у театру інша енергетика, інший посил. Навіть після сверхгеніальний виступів в Лондоні зал викликає артистів всього на один-два поклону. Але, якщо поєднати балет і театр, вийде справжня бомба. Це мені було б цікаво.

Ось ви про експерименти говорите, а знялися у режисера-традиціоналіста - Кеннета Брани, відомого в першу чергу постановками за мотивами Шекспіра.

В "Вбивстві в" Східному експресі "нас було дванадцять чоловік. Серед них були легендарні актори, для мене вони немов з плакатів зійшли. Кеннет славиться тим, що контролює всі процеси на майданчику, але мені він дав багато свободи. Спочатку у мене була паніка . насправді тебе ніхто не навчить, як правильно сидіти, як є, як правильно вилку тримати, коли включається камера. Потрібно це просто відчути, твоя ДНК повинна до цього адаптуватися.

Потрібно це просто відчути, твоя ДНК повинна до цього адаптуватися

Але ось що мене вражало: ми відзняли дубль, і тут я помічаю, що мій сусід неправильно пістолет тримає. Я говорю про це своєю екранною дружині - Люсі Бойнтон. Кеннет це все теж помічає і говорить свої побажання навіть акторам з п'ятдесятилітнім стажем. До мене він був дуже добрий, я відчував, що він мене завжди поправить і не дасть зіграти погано. Мені було дуже комфортно на майданчику, крім першого дня.

А що було в перший день?

Перша сцена. Я сів перед Вільямом Дефо - а я навіть не знав, що він в цьому фільмі знімається, - і тут мене осінило. Зараз це станеться - камера включиться. Мене відвідала думка, чи повинен я взагалі тут перебувати. Якась нереалістична ситуація.

Ваше ім'я пов'язане з численними скандалами. Що для вас бунт?

Варто тобі помітити якусь несправність і заговорити про це, як це відразу викличе невдоволення. Псуєш собі репутацію, але тільки в самій індустрії, яка не хоче змінюватися. Мені якось запропонували поміряти одяг, і я чесно сказав, що вона мені не подобається. І тут же сказали, жартома, звичайно, але все ж: "Мабуть, нам буде складно працювати". Просто тому, що у мене є думка. Такий мій бунт - задавати питання. Я борюся нема за свободу, я просто хочу відчувати себе вільним. Хоча будь-який агент скаже, що потрібно просто вбудуватися в систему і заробляти гроші.

Хоча будь-який агент скаже, що потрібно просто вбудуватися в систему і заробляти гроші

У вас образ поганого хлопця склався природно. Наскільки свідомо ви його потім підтримували?

Насправді мені було дуже складно. У мене не відразу з'явилася команда. З такою репутацією дуже складно було працювати. Всі відвертаються і будь-яку твою помилку трактують в певному ключі. Ось захворів ти і не прийшов на репетицію, все відразу думають: "Ага, він поганий хлопець!". І неважливо, що поруч є люди в двадцять разів гірше, - на них не звернено така увага. Репутація все-таки складна штука.

З появою команди ви вирішили монетизувати цей образ?

Спочатку вони хотіли його поміняти. Але потім зрозуміли, що в кожному інтерв'ю завжди згадується один і той же. У підсумку вони вирішили, що це марно, і залишили все як є.

матеріал підготовлений Buro 24/7 .

Читайте також: Танцівник Іван Путров: "Сьогодні багато що вирішує піар" .

Як ви взагалі наважилися на зйомки документального фільму?
Виходить, у балету немає майбутнього?
Якщо постане вибір, що переможе?
А від театральних пропозицій вже не загоряється?
А що було в перший день?
Що для вас бунт?
Наскільки свідомо ви його потім підтримували?
З появою команди ви вирішили монетизувати цей образ?