Донецкий техникум промышленной автоматики

SEO-транзистор - як спосіб самостійно просунути свій сайт - Searchengines.ru

 1. SEO-транзистор - як спосіб самостійно просунути свій сайт Стаття не дає ніяких примарних сподівань,...
 2. Схема включення і принцип роботи SEO-транзистора
 3. замість висновку
 4. SEO-транзистор - як спосіб самостійно просунути свій сайт
 5. замість передмови
 6. Схема включення і принцип роботи SEO-транзистора
 7. замість висновку
 8. SEO-транзистор - як спосіб самостійно просунути свій сайт
 9. замість передмови
 10. Схема включення і принцип роботи SEO-транзистора
 11. замість висновку

SEO-транзистор - як спосіб самостійно просунути свій сайт

Стаття не дає ніяких примарних сподівань, ніяких срібних куль, на цей раз все буде залежати від вас, якщо ви зважитеся, нарешті, все зробити щось самостійно без допомоги шаманів з SEO-бубнами.

Для початку ось вам патент Google від 2003 року, що свідчить про те, що ТРАСТ дається сторінці не тільки від вхідного посилання, але і від ПРАВИЛЬНОЇ, корисною для відвідувача Сторінка витікаючі посилання. А ось вам дослідження від MOZ (вельми іменитих зарубіжних оптимізаторів) про те ж. Все це справедливо і для Яндекса, він теж дає бонус трасту за корисні посилання, і це є фундаментальним принципом роботи пошукових систем вже дуже давно, оскільки він узятий під копірку з офлайнових ринкових механізмів, що регулюють товарно-грошові відносини між учасниками ринку.

Відоме офлайнових: «Отримав товар - заплати за нього», працює так само і в інтернеті: «Отримав корисну посилання з сайту на ресурс, де вирішують твою призначену для користувача завдання - заплати за це, скажи хоча б спасибі сайту». А оскільки людина не може віддячити сторінку, то за нього це робить пошукова система. Вона визначає ступінь корисності посилання, називаючи її ВАГОЮ посилання, а за надану користь нараховується сторінці бонус трасту, тим самим підтримуючи в системі баланс і зберігаючи в ній загальна кількість трасту. Відключити цей фундаментальний принцип-регулятор НЕ МОЖНА, інакше впаде все ранжирування посилань і настане хаос.

Спробуйте осмислити цей фактор впливу на пошукову видачу грунтовно, тому що далі я розповім вам про технології, яка на цьому самому бонус трасту і працює і буде працювати ЗАВЖДИ. Саме її ви будете застосовувати самостійно за інструкцією, яку я вам дам. Це не панацея, прошу це розуміти, це всього лише метод маніпуляції посилальним фактором, частка ваги якого щодо інших чинників впливу дорівнює 30%.

Нагадаю, що існує всього чотири класи факторів: контрольний, текстовий, поведінковий і комерційний. Вони пов'язані один з одним, і їх потрібно розвивати гармонійно. Тому якщо у вас якийсь із факторів прокачано більше за всіх інших, то ваш сайт за це ПЕССІМІЗІРУЕТСЯ. Це означає, що сила впливу кожного з факторів динамічна і залежить від інших факторів. І якщо частка якогось фактора впливу дорівнює 30%, це НЕ означає, що ваш сайт поліпшить видимість в пошуковій видачі на 30%, якщо цей фактор маніпуляції реалізований по максимуму. Це, мабуть, все, що потрібно знати про механізм впливу SEO на видачу.

замість передмови

На зорі появи SEO перші оптимізатори придумали посилальні кільця. Найпростіший приклад посилального кільця складається з трьох сайтів, які посилаються один на одного в кільцевій схемі по одному і тому ж анкор. Кількість ланок цього ланцюга може бути і більшим, але ми розглянемо кільце з трьох сайтів.

Але спочатку трохи азів про траст
Але спочатку трохи азів про траст. Траст сайт в основному отримує за трафік, який йде з пошукової системи і за ПФ, які на ньому утворюються. Чим більше сайт зібрав цільового трафіку і чим краще цей трафік конвертується в дії на сайті, тим більше у нього траст. Чим більше траст, тим вище сайт в пошуковій видачі і тим більше у нього трафіку. Висновок: траст не просто накопичується на сайті, а накопичується по наростаючій, тому що зростання позицій від трасту провокує появу ще більшого трасту. Залежність причини зростання від слідства зростання і називається позитивним зворотним зв'язком.

Якщо слінковать ці сайти посиланнями в замкнуту кільцем ланцюг, то утворюється ЩЕ ОДНА позитивний зворотний зв'язок. Коефіцієнт посилення залежить від глибини зворотного зв'язку, або по-іншому, різниці між рівнем сигналу на першому каскаді посилення і останньому. Зрозуміло, пошукові системи не можуть допускати такого включення сайтів і обчислюють все посилальні кільця, а сайти, викриті в таких кільцях відправляють в бан.

Цей древній приклад з кільцями я привів тільки для того, щоб пояснити, як працює позитивний зворотний зв'язок і що вона з себе представляє. А ось зараз вже можна пояснювати, як працює SEO транзистор - просунута технологія, яка використовує продукти сервісу Лівша Інструментс і без яких її не реалізували.

Справа в тому, що позитивний зворотний зв'язок можна створювати різними способами.
Є можливість створювати позитивний зворотний зв'язок між сайтами донорів, НЕ ЗАМИКАЮЧИ їх посиланням в кільце, і отримати безпечно той же самий ефект посилення. Коли я пояснював вище про зростання одного сайту за рахунок трасту, там теж ніяких посилань не згадувалася, а позитивний зворотний зв'язок утворювалася через те, що так працює алгоритм Яндекса. Повторюся: «Більш трастовим сайтам дістаються більш високі позиції, отже їм дістається більше трафіку, а чим більше трафіку тим більше трасту». Як бачимо, позитивний зворотний зв'язок тут знаходиться в алгоритмі ранжирування, який дає сайту вищі позиції за траст.

Є й інші базові основи ранжирування, які ми точно також можемо використовувати для побудови позитивного зворотного зв'язку і таким чином створити підсилювач. Так-так, я як раз про бонус трасту за корисну посилання. Саме на ній ми і будуємо позитивний зворотний зв'язок. Ніякої магії.

Це і є SEO-транзистор, саме такий підсилювач, що володіє позитивним зворотним зв'язком, але не використовує для цього заборонену посилання на перший сайт. Зворотній зв'язок створюється ВСЕРЕДИНІ алгоритму пошукової системи, а базується все на тому факті, що «траст дається сайту не тільки за отриманий ним трафік, але і за вихідний трафік по корисної посиланням. Інакше кажучи, за хорошу і корисну посилання з документа, цей документ отримує бонус трасту від пошукового алгоритму ».

Коефіцієнт посилення, на відміну від забороненої схеми посилального кільця, не нескінченний. Він обмежений чистотою структур і чистотою семантичної складової цих сайтів. Чим гірше ці параметри, тим менше буде коефіцієнт посилення SEO-транзистора. Якщо робити SEO-транзистори, не дотримуючись правил чистоти семантики і структур, потрібний ефект навряд чи буде досягнутий. Максимальне посилення, яке мені вдавалося отримати = 10 в порівнянні зі звичайними сайтами посилаються один на одного.
Також перевагою транзистора є те, що в його собівартості немає витрат на зовнішні посилання для site1 і site2.

Схема включення і принцип роботи SEO-транзистора

Схема включення і принцип роботи SEO-транзистора

Є два типи структури сайтів: «роздає» і «приймає» (див. Малюнок). Великими кружками позначені головні сторінки сайту, а маленькими - внутрішні. Стрілки вказують, звідки йдуть посилання - або з головною на внутрішні, або навпаки.

«Роздають» сайт має в своєму меню тексти посилань (далі анкор), провідні на більш релевантні (тобто більш докладно пояснюють суть) внутрішні сторінки. Така структура називається «роздає», тому що головна сторінка сайту як би «роздає» довіру, рекомендує відвідати внутрішню сторінку по певному запиту.

У «приймає» сайту навпаки, внутрішні сторінки посилаються на головну, як би кажучи про те, що на головній сторінці знаходиться більш корисна і потрібна інформація по цьому запиту, не дивлячись на те, що на цій сторінці він детально розкритий. Внаслідок чого головна сторінка сайту накачується семантичним (смислова характеристика посилання) вагою по цьому запиту, тобто, головна «приймає» цю вагу, звідси і назва.

Якщо поставити посилання з головної сторінки «приймає» сайту по анкор основного запиту на головну сторінку «роздає» сайту, відбудеться наступне:

1. Головна «роздає» і тому семантично бідна (вона все роздала на внутрішні сторінки) отримує від пошукового алгоритму компенсацію, тобто БОНУС трасту (довіри). За рахунок цього бонусу головна сторінка роздає сайту підвищується в пошуковій видачі по всіх пошукових запитах, які є в меню.

2. Головна сторінка «приймає» сайту виявляється навпаки, накачана семантичним вагою з внутрішніх сторінок, але не має бонуса довіри, тому займає в пошуковій видачі приблизно ті ж місця, що і «роздає» сайт. Сили факторів трасту і семантики (сенсу) однакові для алгоритму пошукових систем.

3. При перерахунку позицій сайтів (апдейт пошукової бази) на головній сторінці «роздає» сайту бонусний фактор трасту склеюється з семантичної накачуванням (відбувається перемножування ваг цих факторів), яка перейшла за посиланням з головної «приймає». Через це і виникає підсилювальний ефект транзистора, але поки він занадто слабкий. Вся справа в наступних апдейтах пошукової бази.

4. Через різке зростання позицій «роздає» сайту в попередній апдейт, після наступного апдейта, бонус трасту тепер дістається вже «приймає» сайту, тому що саме він виступав в якості «роздає», тому що передавав рекомендацію відвідати сайт, що знаходиться по запитом анкора вище у видачі. Таким чином, в цей раз позиції «приймає» сайту обженуть позиції «роздає».

5. Тепер в наступний апдейт, більш прокачаних семантика з «приймає» сайту за посиланням перейде на роздає і знову склеїться з більш прокачаним трастом, що призведе до наступного стрибка в посиленні.

6. Цей цикл буде рухати обидва сайти наверх пошукової видачі, поки вони не стануть в ТОП1 і ТОП2. Так відбувається з не дуже конкурентними запитами, для яких одного засланого фактора виявляється досить для потрапляння в верхній ТОП 1,2. Якщо ж запити конкурентні, то на одних посилальних факторів не виїдеш, і гонка сайтів з чергуванням їх в пошуковій видачі може дати в якийсь момент збій, коли чергового бонуса трасту не вистачить для обгону «приймаючим» сайтом «роздає».

Ось результат такої гонки сайтів, після чого відбуваються більш складні процеси, і перший сайт відходить далеко вниз, перемикання припиняються. Зауважте, що сайти обігнали за запитом навіть сайт самого Яндекс Директа.

Зауважте, що сайти обігнали за запитом навіть сайт самого Яндекс Директа

Щоб відновити цю гонку з чергуванням і посилити коефіцієнт посилення SEO-транзистора (зазвичай він доходить до 10 і стабілізується), «приймає» сайт слід просувати спеціально, він може виявитися значно нижче в пошуковій видачі після припинення циклів. Робити це можна або покупкою на нього посилань, або розвиваючи і покращуючи сайт так, щоб за запитом анкора посилання, його позиції стали вище, ніж у «роздає». Втім, це вже вимагає деяких зусиль і додаткового моніторингу за транзисторними сайтами, що може виявитися не дуже зручним.

Крім того, стабільність сайтів з коефіцієнтом підсилення понад 10 різко падає, і збільшуються різноманітні ризики втратити ті позиції, яких вже вдалося досягти. Тому ми не рекомендуємо зловживати розгоном щоб уникнути негативних проявів, а також для здешевлення обслуговування SEO-транзисторів.

Правильно зроблений SEO-транзистор може служити довго, без жодного ризику потрапити під фільтр. Рухаючись від «роздає» сайту за посиланням на «просувний» сайт контрольний вагу по головному ключовому запиту, за своєю ефективністю може замінити близько п'ятисот звичайних посилань і дуже швидко окупиться. Реальна вартість такого посилання від «роздає сайту», яке сягнуло за анкор посилання ТОП30, приблизно 1500р / міс. Так що на цьому можна серйозно заощадити. Якщо вдасться розгойдати транзистор до ТОП20, вартість ефективної посилання потроїться, а якщо до ТОП10, то і удесятериться, плюс отримання трафіку.

Разом з основним запитом все три сайти-транзистора будуть одночасно прокачуватися і по зв'язаних з ним запитам в міру сили їх взаємного зв'язку і впливу один на одного. Міру зв'язку з цим можна подивитися для кожного запиту в наданих нами семантичних ядрах для виготовлення SEO-транзистора.

Не варто, однак, робити занадто велику ставку на підсилювальні властивості транзистора і краще не забувати, що потужний контрольний вагу - це лише частина необхідних умов для досягнення загального успіху. Максимальний ефект від посилань досягається тільки в тому випадку, якщо у всьому комплексі робіт по просуванню сайту контрольний фактор був найслабшою ланкою. Якщо ж ця ланка вже була сильною, то сильних результатів чекати не варто.

замість висновку

Ніде правди діти, без сервісу Лівша Інструментс зробити чисті семантичні ядра і структури сайтів практично неможливо. Інакше б я і не роздавав таку інформацію даром.

Мене постійно звинувачують в голослівності і відсутності позитивних прикладів використання технологій сервісу. Можу навести як такого прикладу кейс ( частина перша , частина друга ) Не мій, а одного з оптимізаторів, хто зважився застосовувати технології сервісу. Це московський кейс, який застосував лише ЧАСТИНА описаної вище технології. Тобто, бонус трасту в цьому кейсі за вихідну посилання не розглядається взагалі. У кейсі розглядається застосування можливостей Лівша Інструментс для впливу на текстовий фактор і вимірювання ваги посилань, що в свою чергу має важливе значення і в технології з прийняттям участі бонусу трасту.

SEO-транзистор - як спосіб самостійно просунути свій сайт

Стаття не дає ніяких примарних сподівань, ніяких срібних куль, на цей раз все буде залежати від вас, якщо ви зважитеся, нарешті, все зробити щось самостійно без допомоги шаманів з SEO-бубнами.

Для початку ось вам патент Google від 2003 року, що свідчить про те, що ТРАСТ дається сторінці не тільки від вхідного посилання, але і від ПРАВИЛЬНОЇ, корисною для відвідувача Сторінка витікаючі посилання. А ось вам дослідження від MOZ (вельми іменитих зарубіжних оптимізаторів) про те ж. Все це справедливо і для Яндекса, він теж дає бонус трасту за корисні посилання, і це є фундаментальним принципом роботи пошукових систем вже дуже давно, оскільки він узятий під копірку з офлайнових ринкових механізмів, що регулюють товарно-грошові відносини між учасниками ринку.

Відоме офлайнових: «Отримав товар - заплати за нього», працює так само і в інтернеті: «Отримав корисну посилання з сайту на ресурс, де вирішують твою призначену для користувача завдання - заплати за це, скажи хоча б спасибі сайту». А оскільки людина не може віддячити сторінку, то за нього це робить пошукова система. Вона визначає ступінь корисності посилання, називаючи її ВАГОЮ посилання, а за надану користь нараховується сторінці бонус трасту, тим самим підтримуючи в системі баланс і зберігаючи в ній загальна кількість трасту. Відключити цей фундаментальний принцип-регулятор НЕ МОЖНА, інакше впаде все ранжирування посилань і настане хаос.

Спробуйте осмислити цей фактор впливу на пошукову видачу грунтовно, тому що далі я розповім вам про технології, яка на цьому самому бонус трасту і працює і буде працювати ЗАВЖДИ. Саме її ви будете застосовувати самостійно за інструкцією, яку я вам дам. Це не панацея, прошу це розуміти, це всього лише метод маніпуляції посилальним фактором, частка ваги якого щодо інших чинників впливу дорівнює 30%.

Нагадаю, що існує всього чотири класи факторів: контрольний, текстовий, поведінковий і комерційний. Вони пов'язані один з одним, і їх потрібно розвивати гармонійно. Тому якщо у вас якийсь із факторів прокачано більше за всіх інших, то ваш сайт за це ПЕССІМІЗІРУЕТСЯ. Це означає, що сила впливу кожного з факторів динамічна і залежить від інших факторів. І якщо частка якогось фактора впливу дорівнює 30%, це НЕ означає, що ваш сайт поліпшить видимість в пошуковій видачі на 30%, якщо цей фактор маніпуляції реалізований по максимуму. Це, мабуть, все, що потрібно знати про механізм впливу SEO на видачу.

замість передмови

На зорі появи SEO перші оптимізатори придумали посилальні кільця. Найпростіший приклад посилального кільця складається з трьох сайтів, які посилаються один на одного в кільцевій схемі по одному і тому ж анкор. Кількість ланок цього ланцюга може бути і більшим, але ми розглянемо кільце з трьох сайтів.

Але спочатку трохи азів про траст
Але спочатку трохи азів про траст. Траст сайт в основному отримує за трафік, який йде з пошукової системи і за ПФ, які на ньому утворюються. Чим більше сайт зібрав цільового трафіку і чим краще цей трафік конвертується в дії на сайті, тим більше у нього траст. Чим більше траст, тим вище сайт в пошуковій видачі і тим більше у нього трафіку. Висновок: траст не просто накопичується на сайті, а накопичується по наростаючій, тому що зростання позицій від трасту провокує появу ще більшого трасту. Залежність причини зростання від слідства зростання і називається позитивним зворотним зв'язком.

Якщо слінковать ці сайти посиланнями в замкнуту кільцем ланцюг, то утворюється ЩЕ ОДНА позитивний зворотний зв'язок. Коефіцієнт посилення залежить від глибини зворотного зв'язку, або по-іншому, різниці між рівнем сигналу на першому каскаді посилення і останньому. Зрозуміло, пошукові системи не можуть допускати такого включення сайтів і обчислюють все посилальні кільця, а сайти, викриті в таких кільцях відправляють в бан.

Цей древній приклад з кільцями я привів тільки для того, щоб пояснити, як працює позитивний зворотний зв'язок і що вона з себе представляє. А ось зараз вже можна пояснювати, як працює SEO транзистор - просунута технологія, яка використовує продукти сервісу Лівша Інструментс і без яких її не реалізували.

Справа в тому, що позитивний зворотний зв'язок можна створювати різними способами.
Є можливість створювати позитивний зворотний зв'язок між сайтами донорів, НЕ ЗАМИКАЮЧИ їх посиланням в кільце, і отримати безпечно той же самий ефект посилення. Коли я пояснював вище про зростання одного сайту за рахунок трасту, там теж ніяких посилань не згадувалася, а позитивний зворотний зв'язок утворювалася через те, що так працює алгоритм Яндекса. Повторюся: «Більш трастовим сайтам дістаються більш високі позиції, отже їм дістається більше трафіку, а чим більше трафіку тим більше трасту». Як бачимо, позитивний зворотний зв'язок тут знаходиться в алгоритмі ранжирування, який дає сайту вищі позиції за траст.

Є й інші базові основи ранжирування, які ми точно також можемо використовувати для побудови позитивного зворотного зв'язку і таким чином створити підсилювач. Так-так, я як раз про бонус трасту за корисну посилання. Саме на ній ми і будуємо позитивний зворотний зв'язок. Ніякої магії.

Це і є SEO-транзистор, саме такий підсилювач, що володіє позитивним зворотним зв'язком, але не використовує для цього заборонену посилання на перший сайт. Зворотній зв'язок створюється ВСЕРЕДИНІ алгоритму пошукової системи, а базується все на тому факті, що «траст дається сайту не тільки за отриманий ним трафік, але і за вихідний трафік по корисної посиланням. Інакше кажучи, за хорошу і корисну посилання з документа, цей документ отримує бонус трасту від пошукового алгоритму ».

Коефіцієнт посилення, на відміну від забороненої схеми посилального кільця, не нескінченний. Він обмежений чистотою структур і чистотою семантичної складової цих сайтів. Чим гірше ці параметри, тим менше буде коефіцієнт посилення SEO-транзистора. Якщо робити SEO-транзистори, не дотримуючись правил чистоти семантики і структур, потрібний ефект навряд чи буде досягнутий. Максимальне посилення, яке мені вдавалося отримати = 10 в порівнянні зі звичайними сайтами посилаються один на одного.
Також перевагою транзистора є те, що в його собівартості немає витрат на зовнішні посилання для site1 і site2.

Схема включення і принцип роботи SEO-транзистора

Схема включення і принцип роботи SEO-транзистора

Є два типи структури сайтів: «роздає» і «приймає» (див. Малюнок). Великими кружками позначені головні сторінки сайту, а маленькими - внутрішні. Стрілки вказують, звідки йдуть посилання - або з головною на внутрішні, або навпаки.

«Роздають» сайт має в своєму меню тексти посилань (далі анкор), провідні на більш релевантні (тобто більш докладно пояснюють суть) внутрішні сторінки. Така структура називається «роздає», тому що головна сторінка сайту як би «роздає» довіру, рекомендує відвідати внутрішню сторінку по певному запиту.

У «приймає» сайту навпаки, внутрішні сторінки посилаються на головну, як би кажучи про те, що на головній сторінці знаходиться більш корисна і потрібна інформація по цьому запиту, не дивлячись на те, що на цій сторінці він детально розкритий. Внаслідок чого головна сторінка сайту накачується семантичним (смислова характеристика посилання) вагою по цьому запиту, тобто, головна «приймає» цю вагу, звідси і назва.

Якщо поставити посилання з головної сторінки «приймає» сайту по анкор основного запиту на головну сторінку «роздає» сайту, відбудеться наступне:

1. Головна «роздає» і тому семантично бідна (вона все роздала на внутрішні сторінки) отримує від пошукового алгоритму компенсацію, тобто БОНУС трасту (довіри). За рахунок цього бонусу головна сторінка роздає сайту підвищується в пошуковій видачі по всіх пошукових запитах, які є в меню.

2. Головна сторінка «приймає» сайту виявляється навпаки, накачана семантичним вагою з внутрішніх сторінок, але не має бонуса довіри, тому займає в пошуковій видачі приблизно ті ж місця, що і «роздає» сайт. Сили факторів трасту і семантики (сенсу) однакові для алгоритму пошукових систем.

3. При перерахунку позицій сайтів (апдейт пошукової бази) на головній сторінці «роздає» сайту бонусний фактор трасту склеюється з семантичної накачуванням (відбувається перемножування ваг цих факторів), яка перейшла за посиланням з головної «приймає». Через це і виникає підсилювальний ефект транзистора, але поки він занадто слабкий. Вся справа в наступних апдейтах пошукової бази.

4. Через різке зростання позицій «роздає» сайту в попередній апдейт, після наступного апдейта, бонус трасту тепер дістається вже «приймає» сайту, тому що саме він виступав в якості «роздає», тому що передавав рекомендацію відвідати сайт, що знаходиться по запитом анкора вище у видачі. Таким чином, в цей раз позиції «приймає» сайту обженуть позиції «роздає».

5. Тепер в наступний апдейт, більш прокачаних семантика з «приймає» сайту за посиланням перейде на роздає і знову склеїться з більш прокачаним трастом, що призведе до наступного стрибка в посиленні.

6. Цей цикл буде рухати обидва сайти наверх пошукової видачі, поки вони не стануть в ТОП1 і ТОП2. Так відбувається з не дуже конкурентними запитами, для яких одного засланого фактора виявляється досить для потрапляння в верхній ТОП 1,2. Якщо ж запити конкурентні, то на одних посилальних факторів не виїдеш, і гонка сайтів з чергуванням їх в пошуковій видачі може дати в якийсь момент збій, коли чергового бонуса трасту не вистачить для обгону «приймаючим» сайтом «роздає».

Ось результат такої гонки сайтів, після чого відбуваються більш складні процеси, і перший сайт відходить далеко вниз, перемикання припиняються. Зауважте, що сайти обігнали за запитом навіть сайт самого Яндекс Директа.

Зауважте, що сайти обігнали за запитом навіть сайт самого Яндекс Директа

Щоб відновити цю гонку з чергуванням і посилити коефіцієнт посилення SEO-транзистора (зазвичай він доходить до 10 і стабілізується), «приймає» сайт слід просувати спеціально, він може виявитися значно нижче в пошуковій видачі після припинення циклів. Робити це можна або покупкою на нього посилань, або розвиваючи і покращуючи сайт так, щоб за запитом анкора посилання, його позиції стали вище, ніж у «роздає». Втім, це вже вимагає деяких зусиль і додаткового моніторингу за транзисторними сайтами, що може виявитися не дуже зручним.

Крім того, стабільність сайтів з коефіцієнтом підсилення понад 10 різко падає, і збільшуються різноманітні ризики втратити ті позиції, яких вже вдалося досягти. Тому ми не рекомендуємо зловживати розгоном щоб уникнути негативних проявів, а також для здешевлення обслуговування SEO-транзисторів.

Правильно зроблений SEO-транзистор може служити довго, без жодного ризику потрапити під фільтр. Рухаючись від «роздає» сайту за посиланням на «просувний» сайт контрольний вагу по головному ключовому запиту, за своєю ефективністю може замінити близько п'ятисот звичайних посилань і дуже швидко окупиться. Реальна вартість такого посилання від «роздає сайту», яке сягнуло за анкор посилання ТОП30, приблизно 1500р / міс. Так що на цьому можна серйозно заощадити. Якщо вдасться розгойдати транзистор до ТОП20, вартість ефективної посилання потроїться, а якщо до ТОП10, то і удесятериться, плюс отримання трафіку.

Разом з основним запитом все три сайти-транзистора будуть одночасно прокачуватися і по зв'язаних з ним запитам в міру сили їх взаємного зв'язку і впливу один на одного. Міру зв'язку з цим можна подивитися для кожного запиту в наданих нами семантичних ядрах для виготовлення SEO-транзистора.

Не варто, однак, робити занадто велику ставку на підсилювальні властивості транзистора і краще не забувати, що потужний контрольний вагу - це лише частина необхідних умов для досягнення загального успіху. Максимальний ефект від посилань досягається тільки в тому випадку, якщо у всьому комплексі робіт по просуванню сайту контрольний фактор був найслабшою ланкою. Якщо ж ця ланка вже була сильною, то сильних результатів чекати не варто.

замість висновку

Ніде правди діти, без сервісу Лівша Інструментс зробити чисті семантичні ядра і структури сайтів практично неможливо. Інакше б я і не роздавав таку інформацію даром.

Мене постійно звинувачують в голослівності і відсутності позитивних прикладів використання технологій сервісу. Можу навести як такого прикладу кейс ( частина перша , частина друга ) Не мій, а одного з оптимізаторів, хто зважився застосовувати технології сервісу. Це московський кейс, який застосував лише ЧАСТИНА описаної вище технології. Тобто, бонус трасту в цьому кейсі за вихідну посилання не розглядається взагалі. У кейсі розглядається застосування можливостей Лівша Інструментс для впливу на текстовий фактор і вимірювання ваги посилань, що в свою чергу має важливе значення і в технології з прийняттям участі бонусу трасту.

SEO-транзистор - як спосіб самостійно просунути свій сайт

Стаття не дає ніяких примарних сподівань, ніяких срібних куль, на цей раз все буде залежати від вас, якщо ви зважитеся, нарешті, все зробити щось самостійно без допомоги шаманів з SEO-бубнами.

Для початку ось вам патент Google від 2003 року, що свідчить про те, що ТРАСТ дається сторінці не тільки від вхідного посилання, але і від ПРАВИЛЬНОЇ, корисною для відвідувача Сторінка витікаючі посилання. А ось вам дослідження від MOZ (вельми іменитих зарубіжних оптимізаторів) про те ж. Все це справедливо і для Яндекса, він теж дає бонус трасту за корисні посилання, і це є фундаментальним принципом роботи пошукових систем вже дуже давно, оскільки він узятий під копірку з офлайнових ринкових механізмів, що регулюють товарно-грошові відносини між учасниками ринку.

Відоме офлайнових: «Отримав товар - заплати за нього», працює так само і в інтернеті: «Отримав корисну посилання з сайту на ресурс, де вирішують твою призначену для користувача завдання - заплати за це, скажи хоча б спасибі сайту». А оскільки людина не може віддячити сторінку, то за нього це робить пошукова система. Вона визначає ступінь корисності посилання, називаючи її ВАГОЮ посилання, а за надану користь нараховується сторінці бонус трасту, тим самим підтримуючи в системі баланс і зберігаючи в ній загальна кількість трасту. Відключити цей фундаментальний принцип-регулятор НЕ МОЖНА, інакше впаде все ранжирування посилань і настане хаос.

Спробуйте осмислити цей фактор впливу на пошукову видачу грунтовно, тому що далі я розповім вам про технології, яка на цьому самому бонус трасту і працює і буде працювати ЗАВЖДИ. Саме її ви будете застосовувати самостійно за інструкцією, яку я вам дам. Це не панацея, прошу це розуміти, це всього лише метод маніпуляції посилальним фактором, частка ваги якого щодо інших чинників впливу дорівнює 30%.

Нагадаю, що існує всього чотири класи факторів: контрольний, текстовий, поведінковий і комерційний. Вони пов'язані один з одним, і їх потрібно розвивати гармонійно. Тому якщо у вас якийсь із факторів прокачано більше за всіх інших, то ваш сайт за це ПЕССІМІЗІРУЕТСЯ. Це означає, що сила впливу кожного з факторів динамічна і залежить від інших факторів. І якщо частка якогось фактора впливу дорівнює 30%, це НЕ означає, що ваш сайт поліпшить видимість в пошуковій видачі на 30%, якщо цей фактор маніпуляції реалізований по максимуму. Це, мабуть, все, що потрібно знати про механізм впливу SEO на видачу.

замість передмови

На зорі появи SEO перші оптимізатори придумали посилальні кільця. Найпростіший приклад посилального кільця складається з трьох сайтів, які посилаються один на одного в кільцевій схемі по одному і тому ж анкор. Кількість ланок цього ланцюга може бути і більшим, але ми розглянемо кільце з трьох сайтів.

Але спочатку трохи азів про траст
Але спочатку трохи азів про траст. Траст сайт в основному отримує за трафік, який йде з пошукової системи і за ПФ, які на ньому утворюються. Чим більше сайт зібрав цільового трафіку і чим краще цей трафік конвертується в дії на сайті, тим більше у нього траст. Чим більше траст, тим вище сайт в пошуковій видачі і тим більше у нього трафіку. Висновок: траст не просто накопичується на сайті, а накопичується по наростаючій, тому що зростання позицій від трасту провокує появу ще більшого трасту. Залежність причини зростання від слідства зростання і називається позитивним зворотним зв'язком.

Якщо слінковать ці сайти посиланнями в замкнуту кільцем ланцюг, то утворюється ЩЕ ОДНА позитивний зворотний зв'язок. Коефіцієнт посилення залежить від глибини зворотного зв'язку, або по-іншому, різниці між рівнем сигналу на першому каскаді посилення і останньому. Зрозуміло, пошукові системи не можуть допускати такого включення сайтів і обчислюють все посилальні кільця, а сайти, викриті в таких кільцях відправляють в бан.

Цей древній приклад з кільцями я привів тільки для того, щоб пояснити, як працює позитивний зворотний зв'язок і що вона з себе представляє. А ось зараз вже можна пояснювати, як працює SEO транзистор - просунута технологія, яка використовує продукти сервісу Лівша Інструментс і без яких її не реалізували.

Справа в тому, що позитивний зворотний зв'язок можна створювати різними способами.
Є можливість створювати позитивний зворотний зв'язок між сайтами донорів, НЕ ЗАМИКАЮЧИ їх посиланням в кільце, і отримати безпечно той же самий ефект посилення. Коли я пояснював вище про зростання одного сайту за рахунок трасту, там теж ніяких посилань не згадувалася, а позитивний зворотний зв'язок утворювалася через те, що так працює алгоритм Яндекса. Повторюся: «Більш трастовим сайтам дістаються більш високі позиції, отже їм дістається більше трафіку, а чим більше трафіку тим більше трасту». Як бачимо, позитивний зворотний зв'язок тут знаходиться в алгоритмі ранжирування, який дає сайту вищі позиції за траст.

Є й інші базові основи ранжирування, які ми точно також можемо використовувати для побудови позитивного зворотного зв'язку і таким чином створити підсилювач. Так-так, я як раз про бонус трасту за корисну посилання. Саме на ній ми і будуємо позитивний зворотний зв'язок. Ніякої магії.

Це і є SEO-транзистор, саме такий підсилювач, що володіє позитивним зворотним зв'язком, але не використовує для цього заборонену посилання на перший сайт. Зворотній зв'язок створюється ВСЕРЕДИНІ алгоритму пошукової системи, а базується все на тому факті, що «траст дається сайту не тільки за отриманий ним трафік, але і за вихідний трафік по корисної посиланням. Інакше кажучи, за хорошу і корисну посилання з документа, цей документ отримує бонус трасту від пошукового алгоритму ».

Коефіцієнт посилення, на відміну від забороненої схеми посилального кільця, не нескінченний. Він обмежений чистотою структур і чистотою семантичної складової цих сайтів. Чим гірше ці параметри, тим менше буде коефіцієнт посилення SEO-транзистора. Якщо робити SEO-транзистори, не дотримуючись правил чистоти семантики і структур, потрібний ефект навряд чи буде досягнутий. Максимальне посилення, яке мені вдавалося отримати = 10 в порівнянні зі звичайними сайтами посилаються один на одного.
Також перевагою транзистора є те, що в його собівартості немає витрат на зовнішні посилання для site1 і site2.

Схема включення і принцип роботи SEO-транзистора

Схема включення і принцип роботи SEO-транзистора

Є два типи структури сайтів: «роздає» і «приймає» (див. Малюнок). Великими кружками позначені головні сторінки сайту, а маленькими - внутрішні. Стрілки вказують, звідки йдуть посилання - або з головною на внутрішні, або навпаки.

«Роздають» сайт має в своєму меню тексти посилань (далі анкор), провідні на більш релевантні (тобто більш докладно пояснюють суть) внутрішні сторінки. Така структура називається «роздає», тому що головна сторінка сайту як би «роздає» довіру, рекомендує відвідати внутрішню сторінку по певному запиту.

У «приймає» сайту навпаки, внутрішні сторінки посилаються на головну, як би кажучи про те, що на головній сторінці знаходиться більш корисна і потрібна інформація по цьому запиту, не дивлячись на те, що на цій сторінці він детально розкритий. Внаслідок чого головна сторінка сайту накачується семантичним (смислова характеристика посилання) вагою по цьому запиту, тобто, головна «приймає» цю вагу, звідси і назва.

Якщо поставити посилання з головної сторінки «приймає» сайту по анкор основного запиту на головну сторінку «роздає» сайту, відбудеться наступне:

1. Головна «роздає» і тому семантично бідна (вона все роздала на внутрішні сторінки) отримує від пошукового алгоритму компенсацію, тобто БОНУС трасту (довіри). За рахунок цього бонусу головна сторінка роздає сайту підвищується в пошуковій видачі по всіх пошукових запитах, які є в меню.

2. Головна сторінка «приймає» сайту виявляється навпаки, накачана семантичним вагою з внутрішніх сторінок, але не має бонуса довіри, тому займає в пошуковій видачі приблизно ті ж місця, що і «роздає» сайт. Сили факторів трасту і семантики (сенсу) однакові для алгоритму пошукових систем.

3. При перерахунку позицій сайтів (апдейт пошукової бази) на головній сторінці «роздає» сайту бонусний фактор трасту склеюється з семантичної накачуванням (відбувається перемножування ваг цих факторів), яка перейшла за посиланням з головної «приймає». Через це і виникає підсилювальний ефект транзистора, але поки він занадто слабкий. Вся справа в наступних апдейтах пошукової бази.

4. Через різке зростання позицій «роздає» сайту в попередній апдейт, після наступного апдейта, бонус трасту тепер дістається вже «приймає» сайту, тому що саме він виступав в якості «роздає», тому що передавав рекомендацію відвідати сайт, що знаходиться по запитом анкора вище у видачі. Таким чином, в цей раз позиції «приймає» сайту обженуть позиції «роздає».

5. Тепер в наступний апдейт, більш прокачаних семантика з «приймає» сайту за посиланням перейде на роздає і знову склеїться з більш прокачаним трастом, що призведе до наступного стрибка в посиленні.

6. Цей цикл буде рухати обидва сайти наверх пошукової видачі, поки вони не стануть в ТОП1 і ТОП2. Так відбувається з не дуже конкурентними запитами, для яких одного засланого фактора виявляється досить для потрапляння в верхній ТОП 1,2. Якщо ж запити конкурентні, то на одних посилальних факторів не виїдеш, і гонка сайтів з чергуванням їх в пошуковій видачі може дати в якийсь момент збій, коли чергового бонуса трасту не вистачить для обгону «приймаючим» сайтом «роздає».

Ось результат такої гонки сайтів, після чого відбуваються більш складні процеси, і перший сайт відходить далеко вниз, перемикання припиняються. Зауважте, що сайти обігнали за запитом навіть сайт самого Яндекс Директа.

Зауважте, що сайти обігнали за запитом навіть сайт самого Яндекс Директа

Щоб відновити цю гонку з чергуванням і посилити коефіцієнт посилення SEO-транзистора (зазвичай він доходить до 10 і стабілізується), «приймає» сайт слід просувати спеціально, він може виявитися значно нижче в пошуковій видачі після припинення циклів. Робити це можна або покупкою на нього посилань, або розвиваючи і покращуючи сайт так, щоб за запитом анкора посилання, його позиції стали вище, ніж у «роздає». Втім, це вже вимагає деяких зусиль і додаткового моніторингу за транзисторними сайтами, що може виявитися не дуже зручним.

Крім того, стабільність сайтів з коефіцієнтом підсилення понад 10 різко падає, і збільшуються різноманітні ризики втратити ті позиції, яких вже вдалося досягти. Тому ми не рекомендуємо зловживати розгоном щоб уникнути негативних проявів, а також для здешевлення обслуговування SEO-транзисторів.

Правильно зроблений SEO-транзистор може служити довго, без жодного ризику потрапити під фільтр. Рухаючись від «роздає» сайту за посиланням на «просувний» сайт контрольний вагу по головному ключовому запиту, за своєю ефективністю може замінити близько п'ятисот звичайних посилань і дуже швидко окупиться. Реальна вартість такого посилання від «роздає сайту», яке сягнуло за анкор посилання ТОП30, приблизно 1500р / міс. Так що на цьому можна серйозно заощадити. Якщо вдасться розгойдати транзистор до ТОП20, вартість ефективної посилання потроїться, а якщо до ТОП10, то і удесятериться, плюс отримання трафіку.

Разом з основним запитом все три сайти-транзистора будуть одночасно прокачуватися і по зв'язаних з ним запитам в міру сили їх взаємного зв'язку і впливу один на одного. Міру зв'язку з цим можна подивитися для кожного запиту в наданих нами семантичних ядрах для виготовлення SEO-транзистора.

Не варто, однак, робити занадто велику ставку на підсилювальні властивості транзистора і краще не забувати, що потужний контрольний вагу - це лише частина необхідних умов для досягнення загального успіху. Максимальний ефект від посилань досягається тільки в тому випадку, якщо у всьому комплексі робіт по просуванню сайту контрольний фактор був найслабшою ланкою. Якщо ж ця ланка вже була сильною, то сильних результатів чекати не варто.

замість висновку

Ніде правди діти, без сервісу Лівша Інструментс зробити чисті семантичні ядра і структури сайтів практично неможливо. Інакше б я і не роздавав таку інформацію даром.

Мене постійно звинувачують в голослівності і відсутності позитивних прикладів використання технологій сервісу. Можу навести як такого прикладу кейс ( частина перша , частина друга ) Не мій, а одного з оптимізаторів, хто зважився застосовувати технології сервісу. Це московський кейс, який застосував лише ЧАСТИНА описаної вище технології. Тобто, бонус трасту в цьому кейсі за вихідну посилання не розглядається взагалі. У кейсі розглядається застосування можливостей Лівша Інструментс для впливу на текстовий фактор і вимірювання ваги посилань, що в свою чергу має важливе значення і в технології з прийняттям участі бонусу трасту.