Донецкий техникум промышленной автоматики

Сакартвело як назва Грузії офіційно прийняли в Литві

Прапор Грузії. Фото: Pixabay

Литва офіційно дала нову назву Грузії https://cdn.segodnya.ua/img/article/11360/47_main_new.1525537826.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/11360/47_tn.1525537826.jpg 2018- 05-05T19: 29: 45 + 03: 00 Євросоюз Балтійська країна прийняла самоназву грузин

Офіційні особи Литви будуть використовувати для Грузії альтернативна назва - Сакартвело. Про це повідомляє Baltic News Service.

"У травні президент Литви Даля Грібаускайте візьме участь в урочистостях з нагоди 100-річчя Сакартвело і буде використовувати цю назву", - відзначили в прес-службі Грібаускайте.

Крім того, в прес-службі спікера парламенту Литви Віктораса Пранцкетіса повідомили, що він буде використовувати нову назву для Грузії і радий цьому рішенню. Також альтернативного варіанту має намір дотримуватися і прем'єр-міністр Саулюс Скверняліс.

Назва "Сакартвело" тепер може бути використано в офіційних документах.

Про зміну назви просила сама Грузія, оскільки нинішній варіант вважає русифікованим. Назва "Сакартвело" ближче до грузинського мови.

Нагадаємо, з амоназваніе грузин - "картвелебі" (в множині) і - "картвелі" (в єдиному), а країни - Сакартвело.

Раніше видання The Economist відзначало, що Грузія відмовилася від конфронтації з Росією , Проте "грузинські примирливі кроки поки не викликали таку ж реакцію з боку РФ".

Втім, Грузія досі прихильна до Європи і ставить за мету вступити в Євросоюз. З ключових питань щодо меж вона займає жорстку позицію. Її підтримують ЄС і НАТО, а грузинський уряд вважає Абхазію і Південну Осетію своїми окупованими територіями. Як повідомлялося, Держдеп США схвалив поставку Грузії протитанкових ракетних комплексів Javelin.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку