Донецкий техникум промышленной автоматики

Розробка і створення логотипу своїми руками

 1. Редактори логотипів
 2. Що думають про цих сервісах професіонали?
 3. Особистий досвід створення логотипу
 4. Все ж вирішили використовувати інтернет-конструктор для розробки логотипу? Тоді зверніть увагу на поради

Логотип - це те, що асоціюється з брендом в першу чергу. Він відображає цінності компанії. Логотип - це перше знайомство з компанією, тому його важливість складно переоцінити.

Кому довірити розробку логотипу? Чи потрібно залучати професійного дизайнера? Чи можна доручити це новачкові? Або створити логотип самостійно? Ці питання часто задають початківці підприємці.

Зараз існують сайти, автоматично генеруючі логотипи. З їх допомогою можна створити логотип своїми руками, навіть не маючи навичок графічного дизайну. Багато з них доступні лише англійською, але ці редактори, як правило, дуже прості і інтуїтивно зрозумілі. І тому все більше людей користуються цими ресурсами.

Незважаючи на те, що на тренінгах ми рекомендуємо НЕ користуватися подібними сайтами, все ж вирішили розширити ваш кругозір в області створення логотипів. Тому ми зібрали інформацію про безкоштовні редакторах логотипів, а потім попросили професіоналів прокоментувати роботу цих ресурсів. Що можна робити з їх допомогою? Що і чому не варто? Розповідаємо!

Редактори логотипів

Зробити безкоштовний сайт Wix пропонує скористатися своїм редактором дизайну сайту для створення логотипів. Тут можна вибрати будь-якої геометричний елемент, форму або лінію, також можна скористатися набором клипартов. Коли основа логотипу готова, ви можете відредагувати її розмір, колір і застосовуються до неї ефекти. Далі до логотипу можна додати текстову частину, вибравши шрифт на свій смак.

Цей сервіс дуже простий у використанні. Підтримує російську мову. Маленькі логотипи доступні тут безкоштовно, а ось за повнорозмірні лого доведеться заплатити.

Інтерфейс цього сервісу теж простий і зрозумілий. Крім того, тут багато варіантів персональних налаштувань.

На цьому сервісі можна створити логотип на свій смак, вибираючи зображення в різних категоріях. Також тут є можливість замовити логотип у дизайнерів на платній основі.

Тут є і безліч безкоштовних шаблонів дизайну логотипу, і платні послуги.

Ще один дуже простий редактор для створення стильних логотипів всього за кілька кліків.

Що думають про цих сервісах професіонали?

Інтернет-агентство «DEV Company»,  devcompany Інтернет-агентство «DEV Company», devcompany.ru

Створення логотипу своїми силами без допомоги професіоналів ми вважаємо підходящим варіантом для нових молодих компаній, індивідуальних підприємців, які не мають на старті свого бізнесу можливості вкладати кошти в імідж і фірмовий стиль. Для таких фірм подібні сервіси можуть стати гарною підмогою, щоб створити свій перший логотип. У роботі з такими сервісами багато стандартних рішень по образам і формам, а опису логіки створення логотипу можуть допомогти людині, яка не має дизайнерської освіти, «скроїти» свій фірмовий стиль. Але все ж такий логотип надалі, при розвитку компанії, потребують ребрендингу і свіжого професійного підходу. Тому що можна дати стандартні форми, кольору і рішення, але неможливо без натхнення художника і професіоналізму дизайнера створити справжній образ, який запам'ятають ваші клієнти і партнери, і який побічно зможе вплинути на весь перебіг життя компанії.

Світлана Білицька, дизайнер, www Світлана Білицька, дизайнер, www.svetabelaya.com/

Прочитала статтю і відразу ж пішла дивитися, як працюють ці сервіси по роздачі безкоштовного дизайнерського сиру :) Пройшла по трьом посиланнях, ділюся спостереженнями.

Logaster і Logo Garden - видають безкоштовно jpg з низьким дозволом, решта - тільки за гроші. Zillion Designs начебто дозволяє створити щось, але потім вимагає зареєструватися, створене ховає в надрах і не видає. Далі перевіряти не стала, тому що тенденція зрозуміла.

Висновок простий: якщо немає можливості найняти дизайнера, не робіть логотип зовсім. На перших порах можна цілком обійтися загальнодоступним або системним (встановленим на комп'ютері, типовим) шрифтом. Краще вибирати шрифт без зарубок (Myriad, Verdana, Calibri). У шаблоні сайту просто вписати назву шрифтом. Стандартний макет друку вам зроблять в конторі-виробника печаток, макети друкованої реклами - в друкарні, за вашим побажанням.

Інший варіант - безкоштовний аналог Adobe, редактор GIMP, частково підтримує векторну графіку. Завантажити-встановити-намалювати - все це можна зробити абсолютно безкоштовно.

Третій варіант - біржа. На fl.ru, наприклад, оголошення типу «потрібен лого терміново бюджет 100 руб.» - реалія сьогоднішнього дня. І адже знаходяться ті, хто робить роботу за ці гроші. Так що було б бажання, а виконавець знайдеться. Хоча якість виконаної роботи часто буде не на висоті.

У будь-якому випадку будьте готові до того, що після деякого часу роботи з «економічним» логотипом вам знадобиться ребрендинг і редизайн. Сподіваюся, до цього часу ви вже на нього заробите :)

Особистий досвід створення логотипу

Проект «Маркетинг з азів» починався з живого журналу, на базі якого і пройшов перший рік роботи Проект «Маркетинг з азів» починався з живого журналу, на базі якого і пройшов перший рік роботи. Анонси тренінгів були в ЖЖ, закрита група працювала там же. Сайту не було. І логотипу теж не було. Не можу сказати, щоб це заважало розвитку проекту. З іншого боку, що запам'ятовується графічний елемент був потрібен.

У якийсь момент, коли ми почали робити банери з анонсами вебінарів та обкладинки для записів тренінгів, ми вирішили, що вже треба якось візуально позначити проект. Але для початку зробили це самі «на коліні». Вийшло так:

Вийшло так:

Ось ця червона кругла штука фігурувала у нас з різними підписами: запис вебінару, онлайн-тренінг, відкритий вебінар та інше. І знаєте, виявилося, що вона працює - привертає увагу і запам'ятовується. Тобто з напрямком думки ми вгадали.

Після цього ми знайшли професійного дизайнера, віддали йому нашу червону круглу штуку з побажанням «зробити що-небудь пристойне». Вийшло те, що ви бачите зараз в шапці сайту :)

У нас були і варіанти з написами про тренінги та вебінари, але вони не особливо прижилися. Логотип ж залишився з нами. Не можу сказати, що він надприродно креативний. Але викликає потрібні асоціації і добре запам'ятовується. А це саме те, що потрібно.

Все ж вирішили використовувати інтернет-конструктор для розробки логотипу? Тоді зверніть увагу на поради

 1. Використовуйте ті кольори, які відповідають вашим послуг або товарів і передають їх суть. Корисно буде ознайомитися з колірною психологією, а потім вже визначатися з вибором колірної схеми.
 2. Тестируйте готовий логотип на екранах з різним розширенням. Він повинен однаково добре виглядати як на великому екрані, так і на маленькому.
 3. Подумайте, в якому розмірі ви будете використовувати логотип. Він повинен однаково добре виглядати на візитці, і на моніторі, і на великому банері.
 4. Швидше за все, ваші клієнти не зрозуміють або зовсім не дізнаються вас, якщо ви будете часто міняти логотип. Постарайтеся вибрати такий варіант, який залишиться з вами на довгий час.
 5. Логотип повинен бути ясним і простим, а також передавати суть вашої діяльності. Не використовуйте велику кількість квітів, не використовуйте більше двох шрифтів. Користувачі легко відволікаються на сторонні речі. Вивчіть, які шрифти поєднуються один з одним. Несочетаемость шрифтів в логотипі - одна з найчастіших помилок.
 6. Створіть кілька варіантів дизайну логотипу (не менше трьох), а потім вибирайте з них. Порадьтеся з іншими людьми, зважте всі «за» і «проти», проведіть опитування, а потім вже приймайте рішення.
 7. При розробці логотипу використовуйте прозорий фон, щоб його легко можна було вставити в будь-яке місце сторінки, незалежно від її кольору або структури. Для використання на сайті зображення краще зберегти у форматі PNG, JPEG або GIF. Для друку знадобляться логотипи в форматі PDF і EPS.

У нас є ще один коментар дизайнера до інформації про безкоштовні лого-конструкторах. Він настільки детальний і аргументований, і, крім того, розповідає про взаємодію з дизайнерами, що ми вирішили зробити з нього окрему статтю. На наступному тижні читайте продовження статті про логотипах .

А поки розкажіть, чи є логотип у вас? Якщо так - як і де ви його замовляли, або робили самі?

Кому довірити розробку логотипу?
Чи потрібно залучати професійного дизайнера?
Чи можна доручити це новачкові?
Або створити логотип самостійно?
Що можна робити з їх допомогою?
Що і чому не варто?
Що думають про цих сервісах професіонали?
Все ж вирішили використовувати інтернет-конструктор для розробки логотипу?
А поки розкажіть, чи є логотип у вас?
Якщо так - як і де ви його замовляли, або робили самі?