Донецкий техникум промышленной автоматики

Розкрутка автосервісу | Основні особливості просування сайту автосервісу

 1. Навіщо автосервісу сайт?
 2. Просування автосервісу в Інтернеті
 3. Розкрутка автосервісу за допомогою пошукової оптимізації сайту
 4. Контекстна реклама для розкрутки автосервісу
 5. Просування автосервісу в соціальних мережах (SMM)
 6. Як інтернет-PR допомагає розкрутити автосервіс?
 7. Просування автосервісу за допомогою геолокаційні сервісів
 8. Розкрутка автосервісу в компанії Demis Group

Просування автосервісу в Інтернеті - не данина моді: в Мережі його власникам легше досягти цільової аудиторії. Це реалії більшості тематичних сайтів, вважають фахівці Demis Group.

Більш того, автомобільні ресурси в теорії можуть отримати в Інтернеті аудиторію чи не більшу, ніж інші тематики: за даними «Автостат», на 1000 росіян сьогодні доводиться 340 автотранспортних засобів, з них 284 легкових машини, а близько 50% російських сімей володіють хоча б одним автомобілем.

Основна аудиторія автосервісів - чоловіки і жінки від 18 до 55 років, активно користуються Інтернетом і мають середній дохід (або вище середнього). Крім іншого, вони становлять цільову аудиторію сайтів автотематіке, починаючи від гігантів типу auto.ru, закінчуючи сторінками найближчих станцій техобслуговування.

Навіщо автосервісу сайт?

Поширена думка, що сайт - дуже витратна інвестиція для локального бізнесу. Потрібна, але не першочергове: на сайті вказуються дані про послуги, години роботи, контакти, однак щоб їх знайшли потенційні клієнти, потрібно докласти чимало часу і коштів для реклами і просування. Проте, при розумному плануванні маркетингової політики прибуток досить швидко перевищить інвестиції.

За даними Google, вже в 2014 році до 85% користувачів мобільного Інтернету регулярно зверталися до пошукових систем з запитами про локальному бізнесі, т. Е. Цікавилися даними про компанії, розташованих поблизу. До 81% користувачів за підсумками такого пошуку приймали рішення про покупку або замовленні послуг: 46% дзвонили по знайденим телефонами, а 35% відправлялися в обрану компанію, якщо були вказані години роботи. І наостанок ще трохи статистики з автомобільної галузі: близько 85% споживачів послуг автотехцентру починають пошук запчастин і автосервісу в Інтернеті, навіть якщо шукають їх біля будинку або роботи (за даними AutoMarketolog.ru).

Отже, сайт - це рекламна і інформаційний майданчик, доступна цілодобово. На сайті можна розмістити практично будь-яку інформацію: не просто сухе перерахування послуг і контакти, а й відеоролики, фотографії, ілюстрації і тематичні статті, що демонструють професіоналізм співробітників. Також це можуть бути інші матеріали: всілякі калькулятори послуг, календарі техогляду і багато іншого, що може бути корисно клієнтам і виділить ресурс на тлі інших.

Автосервіси, у яких немає сайту, користуються тематичними форумами, сервісами відгуків, геолокаційні сервісами типу 2GIS, Яндекс.Карти, Google Maps і спеціалізованими групами в соцмережах, залучаючи клієнтів з Інтернету. Однак потік їх клієнтів - крапля в морі на тлі можливостей, які відкриваються перед бізнесом за наявності сайту з грамотним просуванням і рекламою в Мережі.

Просування автосервісу в Інтернеті

Отже, у автосервісу є власний сайт, і було прийнято рішення його просувати. З чого почати? Кращий варіант - вписати розкрутку проекту в загальний маркетинговий план бізнесу, грунтуючись на даних про клієнтуру, потенційних клієнтів і цільової аудиторії. Маючи дані про аудиторію, фахівцям простіше позиціонувати кампанію, тобто грамотно вибирати напрямок робіт.

Основні напрямки в розкручуванні автотехсервісу:

 1. Просування в пошукових системах (SEO).
 2. Реклама (в першу чергу контекстна, але і банерної рекламою не варто нехтувати).
 3. Розкрутка в соціальних мережах (SMM) - ведення тематичних груп, участь у великих спільнотах, тізерна реклама в соцмедіа.
 4. Реєстрація в геолокаційні сервісах (2GIS, Яндекс.Карти, Google Maps і ін.).
 5. Участь в обговореннях на тематичних форумах, сервісах відгуків, реєстрація в тематичних каталогах і довідниках (PR в Інтернеті).

Розкрутка автосервісу за допомогою пошукової оптимізації сайту

Пошукова оптимізація сайту (SEO) - найпоширеніший метод розкрутки, спрямований на досягнення сайтом провідних позицій у видачі пошукових систем по тематичних запитах. Ключ до успіху - грамотний підбір семантичного ядра, тобто тих запитів, за якими реальні клієнти будуть шукати автосервіс і його послуги.

На цьому пункті зупинимося докладніше. Зайвою витратою часу і коштів буде просування по дорогим ключам (наприклад, «автосервіс», «автотехцентр», «сервісне обслуговування», «авторемонт» і т. П.). Знаючи свою аудиторію, Ви легко підберете адресні тематичні запити:

Знаючи свою аудиторію, Ви легко підберете адресні тематичні запити:

 • по марці автомобіля ( «Автотехсервіс лада», «автосервіс ford» та ін.);
 • з урахуванням модельного ряду авто ( «запчастини ваз 2112", «автосервіс hyundai solaris» і т. д.);
 • з геозалежні ( «автосервіс Люберці» і т. п.);
 • зі згадуванням тієї чи іншої послуги ( «заміна масла», «шиномонтаж» і ін.);
 • за назвою запчастин, установка або заміна яких - візитна картка організації ( «інжектори ваз», «форсунки toyota» та ін.);
 • з урахуванням цінової політики салону (не варто писати «дешево», якщо насправді це не так, і навпаки).

Таким чином, для успішного просування сайту автосервісу основна увага приділяйте середньо- і низькочастотних запитах. При пошуку автосалону користувач напевно буде конкретизувати запит, щоб отримати пропозиції, які підходять як по географії, так і по сервісу. Додаткові бонуси: вартість просування по конкретних запитів нижче, а співвідношення числа замовлень до переглядів - вище.

І ще один момент: оскільки увагу в просуванні сайтів сьогодні направлено на якісний контент, не скупіться на опис всіх пропонованих послуг. Це добре не тільки для пошукових систем: так сайт стане хорошим джерелом інформації для клієнтів. Наприклад, зараз відвідувачеві не потрібна перебирання двигуна, зате він зацікавиться послугами мийки та полірування. Зате, ставши постійним клієнтом, при нагоді він може сам звернутися до Вас за профільної послугою або порадити знайомим. Детально опишіть послуги, проиллюстрируйте фотографіями і корисними автолюбителям радами - факт, що в автомайстерні працюють фахівці, які знають всі тонкощі і вміють розповісти про них, додасть потенційному клієнту довіри.

Знаємо, як збільшити кількість клієнтів автосервісу! Кейси, досвід, власні методики і ноу-хау

Отримати комерційну пропозицію

Контекстна реклама для розкрутки автосервісу

Контекстна реклама допоможе залучити клієнтів, поки сайт не встиг зайняти топові позиції у видачі пошукових систем. Це швидкий і дієвий спосіб реклами, звичайно, якщо в ній враховані інтереси цільової аудиторії:

 • для контекстної реклами важлива геопривязку: не тільки згадка місць в тексті, але і настройка показів оголошення за потрібними адресами, відсікання непотрібних;
 • слід налаштувати показ оголошень лише цільової аудиторії, а все непотрібне заборонити в настройках (внести до переліку мінус-слів), т. к. зайві покази знижують кликабельность реклами (CTR) і збільшують ціну кліка;
 • оголошення повинні бути гранично конкретними, щоб не витрачати бюджет на результативні дзвінки.

Справа в тому, що контекстна реклама демонструється над і під основний ведучий пошукових систем користувачам, задають потрібний Вам запит. Тобто оголошення показуються вже зацікавленим користувачам, що зменшує вартість залучення клієнтів в автосервіс. Крім того, контекстна реклама підходить для проведення спеціальних акцій, т. К. Її підготовка і запуск займають кілька годин, а оплата проводиться за кожен перехід на сайт.

Просування автосервісу в соціальних мережах (SMM)

Соціальні мережі ефективні як канал знайомства цільової аудиторії з автосервісом. Тут будується взаємодія з користувачем не в момент виникнення потреби (коли він йде в пошукову систему і шукає найближчий автосервіс), а до цього.

При цьому в соціальних мережах доступна ще більш адресна настройка впливу, ніж у всіх інших джерелах. До Ваших послуг - відомості про стать, вік, місце проживання і роботи (аж до точної адреси), марці машини, основних маршрутах - багато яких даних можна отримати про користувача просто на основі його активності в соцмережах. Можна використовувати не тільки тематичні спільноти автолюбителів, але і створити власну групу, зрозуміло, якщо Ви відчуваєте в собі сили регулярно приділяти їй увагу: публікувати цікаві і корисні користувачам пости, реагувати на питання, коментарі та т. П.

П

Є ще один спосіб впливу на аудиторію соціальних мереж - таргетована реклама. Можна налаштувати її показ як на всіх користувачів конкретного району, так і, наприклад, на користувачів автосервісів-конкурентів.

Як інтернет-PR допомагає розкрутити автосервіс?

Під інтернет-PR в даному випадку ми буде розуміти активну участь в онлайн-активності цільової аудиторії навколо теми автосервісів. Іншими словами, це присутність на тематичних форумах, в обговореннях в сервісах відгуків, реєстрація в спеціалізованих каталогах і довідниках. Суть методу - спілкування з потенційними клієнтами під виглядом компетентного фахівця, який може порадити послуги Вашого ж сервісу, відповісти на питання і навіть згладити можливі негативні відгуки. По суті, це запуск і підтримку необхідного інтересу - аналог офлайнового сарафанного радіо.

Також не варто забувати про рекламу автосервісу за допомогою банерів (графічної реклами), що розміщуються на тематичних сайтах і форумах. Така реклама несе швидше іміджевий ефект, ніж приваблює клієнтів. Тому цей спосіб варто розглядати як додатковий в роботі над розкручуванням бізнесу. Оплата в даному випадку стягується за певну кількість показів банера.

Просування автосервісу за допомогою геолокаційні сервісів

По суті, цей пункт враховується в усіх інших випадках - реєстрація в тих же Яндекс.Карти з розміщенням їх віджета на сайті благотворно впливає на процес його просування. При цьому геолокаційні сервіси, особливо не зв'язані з пошуковими системами (наприклад, 2GIS), здатні привести додаткових відвідувачів. Йдеться про тих, хто просто не шукав сайт або рекламу сервісу і звернувся до карт для пошуку найближчої точки сервісного обслуговування для свого автомобіля. Це дозволить потенційному клієнту відразу побачити найближчі до своєї локації автосервіси з точною адресою, годинами роботи, телефонами, а вже потім сайтом та іншими контактами.

Розкрутка автосервісу в компанії Demis Group

Заманливо вважати економією те, що власник автосервісу або його менеджери у вільний від основної роботи час займаються сайтом, просуванням, рекламою та іншими питаннями. Інша справа, що результат в цьому випадку може виявитися далекий від очікуваного: брак досвіду, часу, потрібних напрацювань уповільнює роботу і може кардинальним чином позначитися на якості розкрутки бізнесу. Компанія Demis Group професійно займається розкруткою сайтів . Саме тому в нашому портфоліо так багато автомобільних та інших тематичних сайтів: ми професійно займаємося тим, щоб у професіоналів вистачало основної роботи!

За 12 років діяльності ми створили собі ім'я, визнаний багатьма провідними SEO-рейтингами Рунета, зазначене декількома нагородами , А також напрацювали вражаюче портфоліо і портфель відгуків . Подробиці співпраці Ви можете уточнити при онлайн-замовленні або зв'язавшись з нами будь-яким іншим зручним способом!

Навіщо автосервісу сайт?
Навіщо автосервісу сайт?
З чого почати?
Як інтернет-PR допомагає розкрутити автосервіс?