Донецкий техникум промышленной автоматики

Росія не очікувала серйозної реакції країн Заходу на агресію в Україні - Волкер

За словами Волкера, Росія починає розуміти, що не можна бути імперією і мати хороші відносини з сусідами одночасно. За словами Волкера, Росія починає розуміти, що не можна бути імперією і мати хороші відносини з сусідами одночасно

Після Грузії Росія зрозуміла, що може використовувати збройні сили на чужій території / фото УНІАН

Про це заявив Спеціальний представник Держдепу США з питань України Курт Волкер, пише Голос Америки.

"Путін очікував, що реакція Заходу на його дії в Україні буде незначною. У випадку з Кримом він має рацію - не було значної реакції. Були певні санкції, але в них не було багато сили. Тільки коли російська окупація торкнулася східної України - Захід пішов далі і почав діяти. Змінилося і ставлення багатьох країн західної Європи до Росії ", - заявив Курт Волкер.

Читайте також Екс-посол Грузії в Україні назвав наступних можливих жертв Путіна

На його думку, країни Заходу зрозуміли, що не можуть більше ігнорувати російську агресію і повинні протидіяти їй.

"Така політика триває більше чотирьох років і, думаю, що це було несподіваним для Росії. Санкції мали стримуючий ефект", - додає спецпредставник США.

За словами Волкера, Росія починає розуміти, що не можна бути імперією і мати хороші відносини з сусідами одночасно.

"Грузинський урок (війни 2008 року - ред.), Який вплинув на війну в Україні: Росія відчула, що вона може це робити - використовувати військові сили на чужій території, втручатися в управління іншими країнами", - говорить Волкер. На його переконання, Захід повинен змінити цей урок для Москви.

"Якщо Росія окупує українську територію і анексує Крим, то ми повинні говорити:" Ні, це не працює, у вас нічого не вийде успішно. Результатом будуть санкції, ізоляція з боку США і Європейського Союзу. Це вплине на російські інтереси. Ви просто не можете продовжувати цього робити ". Потім, нам потрібно знайти рішення, як Росія може прийти до світу і розуміння з незалежною Україною, вирішити конфлікт", - заявляє Уокер.

Як повідомляв УНІАН, спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки в справах України Курт Волкер підкреслює , Що Російська Федерація і керовані нею сили на Донбасі хочуть приховати створену ними гуманітарну і економічну катастрофу на сході України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter