Донецкий техникум промышленной автоматики

Робота в режимі швидкої маски в Photoshop

  1. По темі:

На рис. 2.10. ви можете бачити зображення, яке ми хочемо редагувати. Ми збираємося виділити все ту ж ромашку з якою працювали раніше. Редагування зображення в режимі швидкої маски вже включено - для цього потрібно натиснути на кнопку Редагування в режимі «Швидка маска», яка знаходиться в нижній частині панелі інструментів.

Зверніть увагу на те, що в палітрі Канали автоматично з'явився новий канал з ім'ям Швидка маска, його видимість включена. У режимі швидкої маски ми можемо малювати по зображенню білим і чорним кольорами (а так же відтінках сірого). Область, зафарбована білим кольором, при переході в звичайний режим редагування (кнопка Редагування в стандартному режимі), інтерпретується програмою як виділена, відповідно, область, зафарбована чорним - наче й не виділена.

Мал. 2.10. малюнок

для виділення в режимі швидкої маски

Зафарбовуючи ділянки зображення білим і чорним кольором ви, насправді, чи не закрашуєте їх, а лише вказуєте програмі, що вважати виділеним, а що ні. Тому зафарбовування чорним виглядає як легке червоне тонування (як ніби ви малюєте по зображенню червоною напівпрозорої пензлем), а малювання білої - як стирання цього тонування. Однак чорний і білий кольори обрані тут не випадково - справа в тому, що редагуючи зображення в режимі швидкої маски, ми, фактично правимо один з його альфа-каналів, а правка цих каналів, які, як ви знаєте, дозволяють зберігати виділення для подальшого використання , передбачає використання саме чорного і білого кольорів або відтінків сірого.

Для того щоб виділити наш квітка, заллємо спочатку все зображення чорним кольором. Виберемо для цього інструмент Заливка, змінимо основний колір малювання на чорний і клацнемо по зображенню. Воно покриється червоною тонуванням. Після цього поміняємо колір знову на білий, виберемо інструмент Кисть і якомога точніше закрасимо білим цікавить нас ділянка зображення (рис. 2.11.).

)

Мал. 2.11.

Зафарбовування об'єкта в режимі швидкої маски

Від того, наскільки точно ви повторили контури об'єкта за допомогою кисті, залежить точність виділення - тому масштаб зображення можна збільшити і акуратно обробити всі складні ділянки. Можна міняти розмір кисті для того, щоб точно обробити всі ділянки зображення.

Тепер можна натиснути на кнопку Редагування в стандартному режимі і виділення буде застосовано до зображення. Причому, альфа-канал зникне.

Для того щоб зберегти виділення в альфа-каналі, ви можете скористатися вже відомої вам технікою збереження виділень. Якщо ви перемикаєтеся в режим швидкої маски, коли на зображенні вже присутній виділення - це виділення буде взято за основу при створенні швидкої маски. Тобто його виділені ділянки будуть представлені білим кольором, невиділені - чорним.

Вище ми використовували для редагування альфа-каналів і для роботи в режимі швидкої маски виключно білі і чорні кольори. В області білих квітів зображення виявлялося виділеним - це значить, що до нього в повній мірі застосовуються різні фільтри і ефекти, а в області чорних кольорів зображення виявляється не виділеним - тобто не редагується. Однак виділення можна зробити таким, щоб деякі частини виділеного зображення піддавалися впливу фільтрів і ефектів лише частково. Для того щоб це зробити, можна скористатися градієнтною заливкою і м'якими кистями в режимі швидкої маски.

Джерело: Олександр Заїка, Photoshop для початківців, Видавництво: Рипол Класик, Рік: 2013, Сторінок: 200

По темі:

на Ваш сайт.