Донецкий техникум промышленной автоматики

Рік тому Андерс Брейвік скоїв теракт в Осло і влаштував бійню на острові Утейя

Андерс Брейвік в залі суду

Андерс Брейвік в залі суду. © Scanpix Norway / Reuters

Рівно рік тому, 22 липня 2011 року 32-річний норвежець Андерс Брейвік скоїв подвійний теракт, в результаті якого загинули 77 осіб, понад 150 були поранені.

Спочатку стався вибух у центрі Осло біля комплексу урядових будівель. Потужність вибухового пристрою, закладеного Брейвіком в припаркований поруч автомобіль, склала від 400 до 700 кілограмів у тротиловому еквіваленті. Через кілька годин він, переодягнувшись у форму поліцейського, переправився на човні на острів Утейя і відкрив стрілянину в молодіжному таборі Норвезької робочої партії, в якому перебувало понад п'ятисот чоловік. 69 з них загинули.

Підготовку до теракту Брейвік почав в 2006 році. Рік він грав в онлайн-гру World of Warcraft, розробляючи стратегію і тактику нападу. Крім того, він вступив в стрілецький клуб, членство в якому давало йому можливість купувати зброю і тренуватися. 24 серпня в столиці Норвегії буде остаточно визначена подальша доля терориста Андерса Брейвіка.

Його адвокат в ході судових дебатів зажадав для підзахисного самого м'якого покарання. Крім того, він заявив, що злочинець є осудним - ту ж точку зору поділяє і сам Брейвік, який неодноразово заявляв, що швидше за прийме смертний вирок, ніж примусове лікування. Прокурори, в свою чергу, наполягають на приміщенні злочинця в психіатричну лікарню.

Якщо суд визнає обвинуваченого душевнохворим, його можуть відправити на довічне лікування в психіатричну клініку. В іншому випадку йому загрожує до 21 років позбавлення волі.