Донецкий техникум промышленной автоматики

Рідер Amazon Kindle 2 - огляд

Рідер Amazon Kindle 2 - огляд

Як відомо, ринок читалок (рідерів) на електронному чорнилі розвивається досить спокійно Як відомо, ринок читалок (рідерів) на електронному чорнилі розвивається досить спокійно. Нові пристрої, звичайно, з'являються, але один від одного вони, як правило, відрізняються досить незначно.

Електронний папір рідери використовують одну і ту ж, а відрізняються корпусом, кнопками навігації і програмним забезпеченням. Незначні сплески на зразок додавання другого ЖК-дисплея, який був у Lbook V8 , Зазвичай швидко минає, і розробники, як правило, концентруються на розвитку софта і доопрацювання ергономіки корпусу.

Втім, фірма Sony в своїй новій версії рідера PRS-700 зробила екран чутливим до натиснення, що дозволило додати вельми корисні сервіси, проте за це довелося заплатити значним зниженням контрасту тексту, в результаті чого більшість користувачів вважають за краще все-таки версію PRS-505 , Яка на даний момент вважається найбільш вдалою з усіх рідерів (якщо, звичайно, не брати до уваги досить убоге програмне забезпечення, недоліки якого можна компенсувати за допомогою програм сторонніх розробників).

На цьому тлі поява рідера під назвою Amazon Kindle , Який був випущений найвідомішим електронним магазином в світі Amazon , Серед користувачів і фанатів електронних рідерів викликало хвилю пекучого інтересу. Тому що, на відміну від інших електронних книжок, цей пристрій було забезпечено CDMA-модемом, динаміком і qwerty-клавіатурою, що помітно розширювало його функціональність.

Що це дає і що взагалі собою являє даний пристрій, ми зараз подивимося, тому що завдяки люб'язності Антона нова версія Amazon Kindle приїхала до мене для ознайомлення.

Отже, електронний рідер Amazon Kindle 2. Комплектація пристрою дуже проста: сам рідер, блок живлення та кабель USB-microUSB.

Порівняння розмірів: Sony Book Reader PRS-505, Amazon Kindle 2, iPhone
Порівняння розмірів: Sony Book Reader PRS-505, Amazon Kindle 2, iPhone

Технічні характеристики:
Дисплей - 6 "E-Ink, 600 × 800 пікселів, 16 відтінків сірого
Розмір - 203 × 135 × 9 мм
Вага - 289 г
Пам'ять - 2 Гб (доступно близько 1,4 Гб)
Мережа - EVDO-модем (під американську мережу Sprint EVDO 3G)
Порт - microUSB
Аудіо - вбудовані динаміки, роз'єм 3,5 мм

Amazon Kindle 2 ширше Sony Reader PRS-505 на 28 мм і більше у висоту на 12 мм. Зате по товщині вони майже однакові.

Через те що в нижній частині корпусу Kindle 2 розташована клавіатура, екран пристрою чисто візуально виглядає менше, ніж у PRS-505 (і аналогічних рідерів). Однак це обман зору: він точно такий же, як і в інших ридерах, - шість дюймів.

До речі, білий колір, обраний виробником для свого пристрою, - не найвдаліший. Виглядає-то рідер стильно, однак на білому оточенні фон електронного паперу виглядає темнуваті. Хоча, знову-таки, це та ж сама електронний папір Vizplex, як і у Sony PRS-505 і практично всіх інших рідерів.

Клавіші гортання сторінок розташовані зліва і праворуч від екрану: зліва - клавіші попередньої і наступної сторінки, праворуч - клавіша Home (перегляд списку завантажених книг) і клавіша наступної сторінки.

У правому нижньому кутку - клавіші Menu, Back (повернення) і чотирьохпозиційний натискати джойстик. Натискання джойстика використовується в якості OK (Enter), і тут потрібно сказати, що натискати його вкрай незручно. Краще б окрему кнопку ОК зробили - так було б на порядок зручніше.

клавіші
клавіші

Задня кришка пристрою виконана з алюмінію. У нижніх кутах розташовуються динаміки, за допомогою яких відтворюється музика або озвучений текст.

Задня кришка
Задня кришка

Пристрій підтримує такі формати: Kindle (AZW), TXT, Audible (formats 4, Audible Enhanced [AAX]), MP3, unprotected MOBI, PRC natively. Як бачите, вибір небагатий. Втім, фахівці вже розробили прошивку для рідера, завдяки якій він підтримує російську мову, а з допомогою безкоштовної програми Calibre можна з легкістю перегнати книги з FB2 (і купи інших форматів) в який розуміється Kindle формат MOBI.

програма Calibre
програма Calibre

Закачуються книги в Kindle 2 самим звичайним чином: пристрій підключається до USB-порту комп'ютера кабелем USB-microUSB, розпізнається системою як зовнішній накопичувач і далі книги заливаються в відповідну папку в будь-якому файловому менеджері.

сконвертування книга
сконвертування книга

Навігація в рідері здійснюється за допомогою контекстного меню, що викликається відповідною кнопкою.

навігаційне меню
навігаційне меню

Amazon Kindle 2 дозволяє робити закладки на сторінці, додавати позначки або створювати позначку з виділеного тексту.

Цікава також можливість озвучування тексту: вибираєте відповідний пункт меню і далі рідер вам голосом читатиме текст. Причому озвучування зроблено дуже пристойно - слухати цілком можна. Втім, озвучувати поки можна тільки англійські тексти.

Завдяки наявності клавіатури пошук в тексті робиться легко і зручно. Втім, з пошуком російського тексту нічого не вийде - і навряд чи вийде в подальшому.

Рядок пошуку
Рядок пошуку

Шрифт у закачаних книг змінюється по семи градаціях, проте я далеко не відразу знайшов, за допомогою якої кнопки це робиться. Виявляється, для зміни шрифту потрібно натиснути спеціальну кнопку на клавіатурі.

Тепер потрібно поговорити про те, чим цей рідер відрізняється від інших. Основна ідея глави Amazon Джеффа Безоса, який виступив ідеологом створення цього продукту, була в наступному: потрібно електронний пристрій для читання книг, яке могло б самостійно (без допомоги комп'ютера) купувати і завантажувати книги та інші видання з сайту Amazon.

В результаті даний рідер жорстко зав'язаний на електронний магазин Amazon. Через мережу Sprint EVDO 3G рідер виходить на сайт Kindle Store , Де ви можете придбати будь-яку книгу, а також підписатися на різні видання періодичної преси - газети, журнали, блоги. Підписка на блоги, до речі, не безкоштовно - за 2 долари на місяць за блог.

Все це, звичайно, дуже зручно, хоча мушу зазначити, що вартість електронних книг явно недитяча: близько 10 доларів за книгу. Втім, ті ж книги в паперовому варіанті дорожчі на 10-20 доларів.

Всього в магазині представлено близько ста тисяч книг і ще приблизно двісті тисяч різних періодичних видань. Якісь книги можна скачати безкоштовно (як правило, це різні старі довідники), а є книжечки і по 5-6 тисяч доларів (електронні версії їх, підкреслюю; паперові варіанти будуть дорожче на пару тисяч). Ось наприклад, електронна книжечка за 6431 долар .

Сторінка Kindle Store
Сторінка Kindle Store

Ідея, на мій погляд, відмінна, та й реалізовано це все цілком грамотно: ви в будь-який момент і в будь-якій точці США без всякого комп'ютера можете купити потрібну книгу або видання - і тут же почати читати.

Однак зрозуміло, що це все має сенс тільки в США - для решти країн Kindle втрачає свої основні особливості і перетворюється в звичайний рідер, який коштує дорожче того ж Sony PRS-505 (Kindle 2 пропонується в Штатах за 360 доларів), а по зручності використання помітно гірше.

Але будемо сподіватися, що цю ідею скоро підхоплять й інші виробники, після чого ми зможемо купувати прямо з рідера електронні версії книг, наприклад, на "Озоне" - ось це було б здорово. Крім того, цікава також можливість отримувати періодику прямо на рідер. Тут, правда, доведеться деякий час обійтися без кольору, але це якраз цілком пережіваема. Крім того, кольоровий електронний папір вже створена, так що кольорові рідери повинні з'явитися в найближчому майбутньому.