Донецкий техникум промышленной автоматики

Рейтинг безкоштовних антивірусів

 1. AVAST
 2. 360 Total Security
 3. Panda Free Antivirus
 4. AVG AntiVirus Free
 5. Avira Free Antivirus

Будь-який користувач намагається захистити свій комп'ютер від шкідливих програм якомога надійніше. Для цих цілей бажано звернути увагу на рейтинг безкоштовних антивірусів. Адже подібного програмного забезпечення розвелося багато, але популярністю користуються не всі продукти.

Адже подібного програмного забезпечення розвелося багато, але популярністю користуються не всі продукти

зміст:

Блукаючи по просторах інтернету, завантажуючи звідти файли або клацаючи по сумнівними посиланнями, є ризик заразити свій дорогоцінний комп'ютер вірусом (трояном, хробаком і іншою гидотою), що згодом може призвести до пошкодження файлів, в тому числі і системних. А як же захиститися від усього цього? Сплачувати за ліцензійне захисне ПЗ не кожному хочеться. Благо, існують антивіруси, розповсюджуються безкоштовно. Про них і піде мова. Точніше, про кращих.

AVAST

AVAST

Лідер рейтингу безкоштовних антивірусів. Один з фаворитів антивірусних продуктів в світі. За роки свого існування зарекомендував себе серед мільйонів користувачів як надійний і простий в застосуванні захисник. Остання версія програми обзавелася декількома новими функціями і отримала свіжий інтерфейс, стилізований під Windows 10. Удосконалення деяких програмних компонентів дозволила помітно прискорити AVAST.

особливості:

 • Постійно оновлюється вірусна база, воістину, вселенських масштабів;
 • Висока продуктивність;
 • Зрозумілий інтерфейс;
 • Кілька режимів роботи;
 • Захист під час веб-серфінгу.

Додаток сканує всі, що йому попадається при скачуванні з інтернету, починаючи від пошти і закінчуючи соціальними мережами. При всіх можливостях, програма не «з'їдає» багато ресурсів і не уповільнює роботу ПК.

З недоліків слід зазначити наступне: AVAST іноді видаляє незаражені «екзешник»; не може блокувати всливающих вікна в браузері; не виконує сканування виконувані файли.

Дійсно, цей антивірус заслуговує право перебувати в списку кращих захисників від комп'ютерних «шкідників».

360 Total Security

360 Total Security

Зайняв почесне друге місце в нашому рейтингу серед безкоштовних антивірусів. Новинка з Піднебесної. Відповідно, і працює як 100 китайців. Включає в себе хороший, сучасний антивірус і набір інструментів, що дозволяє оптимізувати систему, почистити її від сміття, що прискорить роботу процесів. Програма базується на п'яти антивірусних движках, що сприяє захисту найвищого рівня.

Інтуїтивний зрозумілий інтерфейс дозволяє подружитися з програмою буквально з першої хвилини знайомства. Total Security по продуктивності і ступеня захисту не поступається платним аналогам, що не залишає байдужим.

Ключові особливості:

 • Додатковий модуль оцінки вразливості системи;
 • Утиліта для очищення сміття і тимчасових файлів;
 • Програма автоматично перевіряє підключаються носії (флешку або зовнішній жорсткий диск );
 • Регулярний вихід нових патчів;
 • Хороший оптимізатор системи.

Функція «пісочниця» дозволяє під наглядом сканера запускати підозрілі програми в обмеженому просторі. Це дозволяє блокувати загрозу зараження.

Цей антивірус є непоганим вибором однаково для початківців і просунутих користувачів. Завдяки своїй новизні і хорошим комплектом корисних функцій, не виключено, що цей безкоштовний антивірус незабаром займе перше місце рейтингу.

Panda Free Antivirus

Panda Free Antivirus

Став бронзовим призером списку. Зі свого прямим обов'язком - захисту від вірусів, програма справляється відмінно. Дуже просте у використанні додаток, наділена стандартним набором функцій. Є цікава фішка - перегляд інформації про безпеку запущених процесів Windows. Інтерфейс повністю російськомовний. Його здатний освоїти будь-хто. База Панди постійно оновлюється. Антивірус безперервно перевіряє оперативну пам'ять.

особливості:

 • Можливість сканування пристроїв, що підключаються через USB;
 • Простий і зрозумілий у використанні;
 • Блокує підозрілі сайти;
 • Виявлення небажаних програм, які не є вірусами;
 • Спеціальний ігровий режим.

Недолік Панди - «навантажує» систему, що позначається на продуктивності. Некритично, звичайно.

Відмінний захисник від зовнішніх загроз зараження. Підійде тим, хто не любить копатися в настройках програм. Встановивши Panda Free Antivirus, можна забути про його існування. Він сам тихо і спокійно займатиметься своїми справами по контролю і вилову шкідників. Результати різних тестів і рейтингів говорять про те, що Панда подбає про здоров'я комп'ютера.

AVG AntiVirus Free

AVG AntiVirus Free

З незначним відставанням, четвертим в списку рейтингу йде АВГ. За допомогою інтернету можна було зустріти інформацію про те, що цей захисник безнадійно застарів. Але з виходом останнього оновлення, цей антивірус почав набирати популярність. І неспроста. Розробники кардинально переробили програму. Особливо радує оновлений інтерфейс. Він став набагато зручніше і приємніше на вигляд. AVG самостійно перевіряє запускаються, що виключає можливість зараження комп'ютера.

Унікальні особливості:

 • Налаштування роботи сканера за розкладом;
 • Швидкий пошук вірусних загроз;
 • Включення захисту в інтернеті, електронної пошти, особистих даних;
 • Добре продуманий інтерфейс.

У AVG такі недоліки: після 30 днів використання відключаються платні функції (утиліта буде працездатною і виконувати свої прямі обов'язки, тільки з обмеженим набором можливостей); скрутна інсталяція на «хворий» комп'ютер.

Крім сканера, до складу програми входить аналізатор системи. Він допомагає виявити помилки файлів і реєстру і усунути їх. Стандартного набору інструментів досить для рядового користувача. AVG безумовно заслужив своє місце під сонцем.

Avira Free Antivirus

Avira Free Antivirus

Замикає п'ятірку лідерів «Анти». Унікальність продукту полягає в можливості персонально побудувати платформу, використовуючи різні плагіни, які доступні на сайті програми безкоштовно. За допомогою додатків можна істотно розширити функціональність базового програми. По суті - це своєрідний конструктор. Avira надає досить ефективний захист від шкідливого ПЗ. Слід зазначити, що «червона парасолька» (саме так називають Авірі, завдяки своєму логотипу) невимогливий до системних ресурсів.

особливості:

 • Батьківський контроль;
 • Можливість побудови унікальної платформи за допомогою доповнень;
 • Сканування виконуваних файлів;
 • Застосовані хмарні технології, що позитивно позначається на вимогах програми;
 • Захищає від шпигунів.

При використанні «червоного парасольки» можуть виникнути деякі незручності. Справа - ось у чому. Додаток часто просить перезавантажити операційну систему або виробляє це автоматично. Це пов'язано з особливістю роботи програми (наприклад, після оновлення бази).

Avira є відмінним захисником від руткита і поліморфних вірусів. Як німецького продукту важко засумніватися. Якщо подобатися експериментувати з налаштуваннями і доповненнями, то цей захисник підійде з високою часткою ймовірності.

В інтернеті обов'язково знайдуться порівняльні рейтинги за безкоштовними антивірусів додатків, трохи різняться найменуванням продуктів. Ці п'ятеро «борців за здоров'я» обов'язково в них виявляться.

Крім перерахованих вище безкоштовних антивірусних програм, є ще чимало хороших, з відмінною репутацією і перевірених часом продуктів. Кожен з них здатний забезпечити захист комп'ютера найвищого рівня. А чи не це головне для користувача?

А як же захиститися від усього цього?
А чи не це головне для користувача?