Донецкий техникум промышленной автоматики

Реєстрація користувачів в Joomla 1.5 - Компонент Community Builder. Установка і настройка компонента Community Builder

 1. Установка компонента Community Builder і модуля авторизації CB Login.
 2. Налаштування компонента Community Builder і модуля CB Login
 3. Налаштування Community Builder - настройка призначених для користувача полів при реєстрації на сайті...
 4. Установка і настройка плагіна CB Captcha

Як ви вже здогадалися з назви, в цій статті мова піде про реєстрацію в Joomla. Реалізувати її ми будемо за допомогою спеціального компонента Community Builder і модуля CB Login. Оскільки компонент дуже великий і на опис всіх налаштувань потрібно ціла книга, то будуть розглянуті тільки основні настройки Community Builder, які необхідні для належного функціонування реєстрації на сайті Joomla. Після виконання всіх пунктів ви отримаєте повноцінну робочу реєстрацію із захистом. Захист буде здійснюватися за допомогою спеціального плагіна CB Captcha. Як ви вже здогадалися, працює вона за загальноприйнятим принципом, а саме введення коду з картинки. Даний спосіб дуже популярний і досить непогано працює донині, тому ми будемо застосовувати саме його. На цьому вступна частина статті про реєстрацію користувачів в Joomla закінчується і як завжди відразу переходимо до справи.

Установка компонента Community Builder і модуля авторизації CB Login.

У зв'язку з тим, що з часом все компоненти, модулі та плагіни, в тому числі і Community Builder оновлюються, я не буду публікувати посилання на стрибка, так як моя версія на момент прочитання цієї статті могла втратити свою актуальність. Найкраще буде, якщо ви самі знайдете актуальну русифіковану версію компонента Community Builder. Зробити це дуже просто. Для цього можна скористатися пошуком або скачати з сайту виробника. В принципі ця стаття не про пошук компонента, а про його встановлення та налаштування, тому давайте відразу перейдемо до установки Community Builder на сайт Joomla.

Отже, ви знайшли і завантажили актуальну версію компонента. Тепер переходимо в адміністративну панель Joomla - Розширення - Встановити / видалити.

Тепер переходимо в адміністративну панель Joomla - Розширення - Встановити / видалити

У вікні вибираємо «Завантажити файл пакета» і натискаємо кнопку «Огляд». Тут нам потрібно вказати шлях до архіву з файлами компонента Community Builder. Хочу зауважити, що це архів тільки з файлами компонента, а не загальний архів вами файл та в якому знаходяться ще модулі з плагінами. Після вибору файлу тиснемо кнопку «Завантажити та встановити».

Наступним що нам потрібно зробити, це встановити модуль авторизації на сайті Joomla. Зазвичай він знаходиться в архіві з самим компонентом і називається CB Login. Установка CB Login аналогічна установці Community Builder. Для цього вам знову потрібно перейти в «Установку і видалення компонентів», вказати шлях до архіву і натиснути кнопку «Завантажити та встановити».

Отже, на цьому установка компонента Community Builder і модуля авторизації CB Login закінчена, і ми переходимо до їх налаштування.

Налаштування компонента Community Builder і модуля CB Login

Насамперед нам потрібно зайти в адміністративну панель - компоненти - Community Builder - Configuration і налаштувати основні параметри. Якщо ви завантажили і встановили русифіковану версію компонента, то у вас повинно відкритися вікно наступного вигляду.

Community Builder - «Загальні настройки»

В першу чергу давайте розглянемо вкладку «Загальні». Навпаки кожної функції праворуч ви можете побачити її опис. На фото я буду прибирати цю частину, щоб ви могли краще розглянути загальні настройки Community Builder. В принципі тут немає неправильних налаштувань і кожен встановлює параметри на свій смак. Оскільки в адміністративній панелі є описи кожної функції то для того, щоб вам було зручніше, я не буду коментувати все, а просто наведу приклад тих налаштувань, які використовую на одному зі своїх сайтів. Приклад загальних налаштувань Community Builder ви можете побачити на попередній фотографії. Тут встановлені оптимальні настройки, тому переходимо до наступної вкладки - «Реєстрація».

Community Builder - «Реєстрація»

Як і в кожній з усіх вкладок конфігурації Community Builder тут теж є описи для всіх функцій, і ви можете без проблем почитати про них. Тепер розберемося з найнеобхіднішими функціями, які вам потрібно включити і налаштувати.

 • Дозволити реєстрацію користувача - ставимо «Так, незалежно від загальних параметрів»
 • Автоматично генерувати випадковий пароль при реєстрації - відключаємо цю функцію і ставимо «Ні».
 • Авторизація всіх користувачів адміністратором - теж відключаємо цю функцію, так як при її включенні вам доведеться вручну підтверджувати реєстрацію кожного користувача на своєму сайті. Активація цієї функції підійде, якщо ви створюєте якесь таємне закрите співтовариство або щось в цьому роді.
 • Вимагати підтвердження поштою - вибираєте, чи хочете ви, щоб при реєстрації на вашому сайті Joomla кожному користувачеві відсилалося лист підтвердження. У мене ця функція відключена, так як були проблеми з доставкою листів.
 • Ajax перевірка імені користувача (логіну) - можете ставити як «Так» так і «Ні». Ця функція дозволяє перевіряти доступність імені при реєстрації.
 • Ajax перевірка Email - не включаємо. Ставимо «Ні».
 • Вимагати унікальний E-mail - «Так».
 • Показувати вхід і сторінку реєстрації - «Ні».
 • Включити Правила користування даним ресурсом - «Ні».

Інші налаштування у вкладці «Реєстрація» можна залишити як є, так як ми відключили підтвердження по E-mail. Якщо ж ви все таки не відключили дану функцію, то вам доведеться самим заповнювати поля такі як «Текст привітального листа» і т.п. Думаю з цим у вас не виникне жодних проблем, і ми переходимо до наступної вкладки конфігурації Community Builder.

Отже, основні настройки ми зробили. В інших вкладках можна залишити значення за замовчуванням, так як частина з них використовують цілком оптимальні настройки, а решта просто не використовуються в силу те, що ми відключили модерацію і деякі інші функції. При бажанні ви завжди можете поекспериментувати і підібрати ті параметри, які найбільш підходять вашому сайту. Для наочності наведу пару фотографій з настоянок Community Builder, які встановлені на одному з моїх сайтів.

Налаштування профілю Community Builder

Налаштування зображень Community Builder

Чесно кажучи, настройку Community Builder я проводив дуже давно на сайті, який використовується в більшій мірі для продажу посилань і в меншій мірі як бібліотека (більш докладно про продаж посилань ви можете прочитати в статті « Як заробити гроші продаючи посилання зі свого сайту, навіть якщо у нього нульові показники рейтингу ». Можливо, з часом щось змінилося і стало краще. Скажу тільки, що використовуючи ці параметри мій сайт на Joomla пропрацював кілька місяців і до сих пір функціонує нормально.

Тепер переходимо до налаштування модуля авторизації CB Login. Для цього заходимо в адміністративну панель - розширення - менеджер модулів і вибираємо CB Login. Розглянемо спрощений варіант налаштувань.

Насамперед нам необхідно включити модуль, дати йому нову назву і вибрати для нього позицію і порядок. Для цього переходимо в перше віконце «Подробиці» і виставляємо і виставляємо потрібні нам параметри. У вікні «Призначення меню» вибираємо ті пункти меню, де ми хочемо щоб відображалася форма авторизації. Зазвичай вибирають значення «Все».

Тепер перейдемо до головної частини настройки CB Login - вкладка «Параметри модуля».

 • Суфікс класу модуля - сюди можна прописати стиль оформлення. Дізнатися його ви можете на сайті виробника шаблону, або трохи покопавшись в таблицях стилів.
 • Module orientation і Display type - відповідають за зовнішній вигляд модуля авторизації. Можна вибрати горизонтальне або вертикальне, а також компактне відображення. Експериментуємо і вибираємо на свій смак. У мене, наприклад, module orientation - vertical, а display type - за замовчуванням.
 • Login Redirection URL - залишаємо порожнім. Це поле відповідає за переадресацію після авторизації. Ви можете прописати сюди свою адресу сторінки і при авторизації користувач буде потрапляти на неї.
 • Logout Redirection URL - index.php. У цьому випадку після виходу з облікового запису користувач потрапляє на головну сторінку сайту.
 • Lost password, Create account - відповідають за відображення посилань для відновлення пароля і реєстрації нового користувача. У мене ці функції відключені, так як в меню є окремі кнопки для виконання цих функцій.
 • Display username / password labels as - «Текст». Я б вибирав цей варіант оскільки різноманітні іконки виглядають не найкращим чином.
 • Username length, Password length - ширина полів для введення імені користувача і пароля.
 • Display login / logout button as - «Button with text».
 • Display login reminder / register as - «Text link».
 • Login Message, Logout Message - «Приховати». Функції відповідають за виведення повідомлення при вході / виході з аккаунта.
 • Remember-me checkox - «show unchecked».
 • Greeting - «Ні».
 • Name / Username - «Логін».
 • Show avatar when logged-in - «Show always».
 • Avatar position - «За замовчуванням».
 • Profile link text - «Профіль».
 • Profile edit link text - залишити поле порожнім.
 • Private Messaging System - «No system installed».
 • Private Messages Notification - «Do not show».
 • Connections Notification - «Do not show».
 • HTTPS (encrypted) login, register and lost password - «same us page (default)».
 • CB Plugins integration - «Так».
 • При використанні наведених вище налаштувань CB Login ви отримаєте приблизно такий вигляд модуля авторизації.

При використанні наведених вище налаштувань CB Login ви отримаєте приблизно такий вигляд модуля авторизації

Природно зовнішній вигляд буде ще залежати від шаблону, який ви використовуєте і тоді, можливо, вам доведеться трохи змінювати налаштування і підлаштовуватися виходячи з зовнішнього вигляду. На цьому даний етап настройки Community Builder ми закінчуємо і переходимо до завершальної частини.

Налаштування Community Builder - настройка призначених для користувача полів при реєстрації на сайті Joomla. Поля доступні в акаунті зареєстрованих користувачів. Захист від спаму.

Тепер знову повернемося до налаштувань Community Builder. Перша вкладка це CB User Manager. Тут будуть знаходитися всі зареєстровані користувачі. Ви можете переглядати і редагувати інформацію кожного з них, а при необхідності і видаляти користувачів.

Наступна вкладка - CB Tab Manager. Вона відповідає за виведення блоків в обліковому записі. Наприклад, блок «Контакти» або «Зображення». Ви можете включити або відключити потрібні вам блоки за своїм бажанням.

Вкладка Field Management відповідає за поля, які відображаються в блоках і при реєстрації. Наприклад, я відключив деякі поля, які вважав зайвими на своєму сайті. Залишив тільки avatar, name, email, username і password. Тепер при реєстрації потрібно ввести тільки ім'я, пошту пароль і при бажанні завантажити аватар. Як бачите нічого зайвого, тільки основне.

Щоб увімкнути або вимкнути поле відображається під час реєстрації, вам необхідно перейти у вкладку Field Management і в стовпці «Registration?» Активувати або деактивувати потрібне поле.

Установка і настройка плагіна CB Captcha

Для установки плагіна захисту CB Captcha вам необхідно зайти в адміністративну панель - компоненти - Community Builder - Plugin Management і внизу під списком в поле «Upload Package File» вказати шлях до архіву з плагіном, після чого натиснути «Завантажити та встановити». Зазвичай даний плагін знаходиться в одному архіві з компонентом Community Builder. Після встановлення плагіну переходимо до його активації та налаштування. Для початку на цій же сторінці знаходимо плагін CB Captcha і активуємо його, після чого тиснемо за назвою і переходимо до налаштувань. Для наочності наведу налаштування, які використовую сам.

Я не буду коментувати настройки, так як зазвичай можна використовувати і ті, що встановлені за замовчуванням. При бажанні можете використовувати мої. У них я відключив зайві параметри, залишивши тільки картинку з кодом. Хочу звернути вашу увагу на те, що після установки плагіна CB Captcha можуть з'явитися нові поля при реєстрації. Їх відключення аналогічно описаним вище.

Після всього цього переходимо у вкладку «Tools» і один раз тиснемо на «Load Sample Data».

На цьому статтю про налаштування авторизації в Joomla я закінчую. Начебто все написав і нічого не упустив. Встановлював я цей компонент дуже давно і писав статтю по пам'яті, тому якщо все ж щось упустив, ви завжди можете задати питання в коментарях.

На цьому все. Удачі вам. До швидких зустрічей на сторінках блогу.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter

Щоб увімкнути або вимкнути поле відображається під час реєстрації, вам необхідно перейти у вкладку Field Management і в стовпці «Registration?
Помітили помилку?