Донецкий техникум промышленной автоматики

Рецепт приготування посилань від SiteClinic

 1. наш підхід
 2. Вічні посилання зі статей: плюси і мінуси
 3. Як писати статті і шукати майданчики
 4. Чи можна вивести сайт в ТОП тільки вічними посиланнями?
 5. Оренда посилань: плюси і мінуси
 6. Що потрібно враховувати при покупці посилань на Біржі

Дана стаття є гостьовий. Погляди авторів в статті є їх власними і можуть не співпадати з поглядами Devaka.

Часи, коли за допомогою пари десятків дорогих жирних посилань можна було підняти в ТОП будь-який запит, давно пройшли. Яндекс навчився відрізняти комерційні посилання від природних і виявляти "посилальні буми", з'явилися фільтри на кількість посилань. У формулі ранжирування основний пріоритет віддається внутрішнім і поведінкових факторів, а вплив посилань залежить від безлічі різних показників. Зате тепер можна вивести сайт в десятку по конкурентному ВЧ з бюджетом втричі менше, ніж за часів довідкових воєн.

наш підхід

Хочу поділитися нашим досвідом. Я веду кілька проектів, для кожного з яких застосовуються дуже схожі стратегії нарощування посилальної маси. Цей підхід дозволяє успішно просувати і утримувати сайти в ТОП е при порівняно невеликих бюджетах. Наприклад, за допомогою цієї стратегії нам вдається стабільно утримувати на перших місцях в Яндексі (московський регіон) медичний сайт за $ 220 / міс. , Компанію по жалюзям - за $ 250, а інтернет-магазин шуб, у якого зараз саме сезон - менш, ніж за $ 100. Кожен сайт просувається в середньому по 200 ключовим фразам, серед яких є і дуже конкурентні ВЧ.

При розробці схеми нарощування посилань ми враховуємо індивідуальні особливості сайту, але в цілому посилальні стратегії дуже схожі. Перед тим, як розповісти про це докладніше, хочу підкреслити одну дуже важливу умову - посилання працюватимуть нормально тільки в тому випадку, якщо з внутрішніми факторами сайту все в порядку.

Оптимізатори умовно ділять платні посилання на:

 • "Вічні": статті, постові, замітки, релізи і так далі. Сюди також можна віднести реєстрацію в каталогах і автопрогони, а також контрольний обмін;
 • "Орендовані" з щомісячною оплатою: купуються на біржах і через агрегатори.

З етичних та інших міркувань ми не користуємося агрегаторами і ніколи не замовляємо автопрогони. У свій час обмін посиланнями давав непоганий ефект, але і від нього ми відмовилися понад рік тому.

Основні складові нашої поточної посилальної стратегії - вічні посилання зі статей і відібрані вручну орендовані посилання. Тепер докладніше про кожної складової.

Вічні посилання зі статей: плюси і мінуси

Процес покупки статей виглядає наступним чином: необхідно написати статтю, розмістити її в сервісі (ми використовуємо Miralinks) і дочекатися модерації. Після цього можна приступити до вибору майданчика-донора.

Істотний мінус статейного просування - дефіцит хороших майданчиків, особливо для вузьких тематик. Якщо ви просуваєте сайт-візитку по 10-20 загальним запитам, знайти потрібну кількість "правильних" майданчиків не складе труднощів. А якщо у Вас 100-150 узкотематічних запитів і 20-40 посадочних сторінок, відшукати донорів для всіх буде проблематично. Потрібно також пам'ятати про те, що у власників майданчиків можуть бути різні вимоги до розташовуваних статей, що ще більше звужує коло відповідних сайтів.

Ще один відносний мінус "вічних" посилань в тому, що ніхто не гарантує їх "вічності". Власник ресурсу з часом може додати на сторінку з Вашою статтею чужі посилання, або взагалі вилучити статтю з незрозумілих причин або закрити сайт. За нашими спостереженнями, це відбувається приблизно з 10% майданчиків.

Багато оптимізаторів вважають мінусом також дорожнечу статей, але я не можу з ними погодитися. За написання та розміщення кожної статті ви платите тільки один раз, в той час як за орендовані посилання доводиться платити кожен місяць. Припустимо, ви витратили на написання і розміщення статті $ 2. Якщо розбити цю суму на рік, вийде приблизно $ 0.17, що істотно менше середньої вартості якісних орендованих посилань.

[UPD: Цифри виправлені відповідно до коментарем автора ]

До плюсів вічних посилань відносяться також висока якість посилальної маси і її природність «в очах» пошукової системи. Посилання розміщено всередині тексту, з'являються на сайті разом зі сторінкою і в деяких випадках навіть залучають на сайт користувачів (якщо донор відвідуваний). Вважаю, що одна "вічна" посилання з гарного ресурсу може замінити з десяток якісних "сапоссилок". Але щоб "вічна" посилання працювало, потрібно дотримуватися певних правил при її розміщенні в статті і виборі сайту-донора.

Як писати статті і шукати майданчики

Раніше ми розміщували по три посилання в кожній статті на різні сторінки сайту, що просувається. Останнім часом помітили, що дуже добре працюють статті з двома посиланнями, одна з яких - безанкорние. Одну посилання ми розміщуємо в середині статті з комерційним анкором, другу - в кінці статті, де в якості анкора використовується URL сайту. Одна посилання повинне вести на головну, інша - на внутрішню сторінку.

Комерційні анкор я намагаюся робити якомога різноманітнішими:

 • використовую відміни за відмінками, чергування єдиного і множини;
 • розбавляю анкор додатковими словами (підказки Яндекса, статистика wordstat.yandex.ru );
 • іноді міняю ключове слово на його синонім.

Майданчики для розміщення я вибираю за такими параметрами:

 • вік сайту: не менше 12 місяців;
 • тематика: бажано пряме або непряме відношення до тематики мого сайту;
 • наявність тимчасових посилань: не розглядаю сайти, які продають тимчасові посилання;
 • вкладеність: чи не далі 2 кліків від головної сторінки (максимум - від 3, якщо дуже гарний майданчик);
 • тИЦ / PR, наявність в Я.Каталоге і Dmoz: намагаюся, щоб була різноманітність (з високим тИЦ / PR і низьким, зареєстровані в каталогах і немає).

Майданчики для посилань я шукаю переважно через Miralinks.ru , Для відсіву сміття використовую Seolib.ru . Також практично кожного потенційного донора я переглядаю вручну і, якщо є вибір, віддаю перевагу відвідуваним ресурсів.

Чи можна вивести сайт в ТОП тільки вічними посиланнями?

Можна, але на це буде потрібно дуже багато часу і трудовитрат, особливо для тематик з високою конкуренцією. Просуватися за допомогою тільки вічних посилань я б рекомендував нових ресурсів, для яких украй важлива стримана динаміка нарощування посилальної маси.

Оскільки серед проектів, які я веду, переважають старі сайти конкурентних тематик, вічні посилання в моїй стратегії - це обов'язкова складова для зовнішньої оптимізації, але не її єдиний інструмент. Поряд з вічними, я використовую орендовані посилання зі станиць, які знаходяться в ТОП10 по потрібним мені запитам.

Оренда посилань: плюси і мінуси

Коротко процес покупки посилань в біржі виглядає так: реєструємося, створюємо кампанію, пишемо посилання з потрібними анкорами, шукаємо донорів по заданих нам параметрам.

Безсумнівним плюсом цього способу є можлива швидкість нарощування посилальної маси і автоматизація - за допомогою нескладних налаштувань, ми можемо купити будь-яку кількість посилань всього за кілька хвилин.

До мінусів відносяться:

 • низька якість довідкових донорів: більшість майданчиків, які продають посилання на біржах, створені спеціально для цієї мети. Багато з них пессімізіровани пошуковими системами і не тільки не передають контрольний вагу, але можуть навіть серйозно нашкодити сайту-акцептору;
 • неприродне розміщення в тілі сторінки: в гіршому випадку Ваше посилання буде розміщена в блоці з іншими посиланнями, в кращому - окремо, але де-небудь в наскрізний частини (а не в тексті, що набагато краще);
 • інші явні ознаки неприродності посилальної маси: розміщення посилань на сторінках, які давно є в індексі, Посилальне "миготіння", сусідство з посиланнями інших тематик і так далі.

Здається, що мінуси «переважують» плюси, але при грамотному використанні оренда посилань - теж дуже дієвий інструмент. Для оренди посилань ми використовуємо тільки Sape.ru , І тільки опцію «Релевантний підбір». Ця опція дозволяє знайти сторінки, які високо ранжуються в Яндексі по тим запитам, які є ключовими для мого сайту. Релевантні посилання з Sape поряд з вічними посиланнями зі статей дають синергетичний ефект.

Що потрібно враховувати при покупці посилань на Біржі

При оренді посилань є два важливих моменти: правильне складання анкоров і грамотний пошук сторінок-донорів.

При складанні анкоров дотримуюся таких правил:

 • безанкорние посилання для нових сайтів повинні становити не менше 50% анкор-листа, для старих - не менше 25-30% ( "тут", "тут", URL сайту);
 • якщо мова йде про відому торгову марку, близько 10% анкоров повинні містити брендові ключові слова (назва магазину або бренду продукції);
 • розбавляю анкор, що містять комерційні запити (відмінки, синоніми, уточнюючі слова);
 • всі тексти складаються тільки вручну - ніяких автоматичних генераторів анкоров, що створюють нечитабельним фрази;
 • не використовую в спамові конструкції ключових слів ( "шуба норкова купити дешево", "пластикові вікна ціни" і т.д.).

Окремо варто сказати про околоанкорний текст. У 90% посилань я розміщую його з двох сторін від анкора. Дуже рідко ставлю посилання спочатку або в кінці речення, і ніколи не використовую тільки посилання без околоанкорного тексту.

Хочу поділитися ще однією корисною звичкою. Я не проводив досліджень з цієї теми і не зустрічав таких досліджень у інших фахівців, але припущення здається мені цілком логічним, і допомагає максимально урізноманітнити тексти. Я намагаюся частина посилань писати від першої особи і, якщо дозволяє тематика просувається, використовувати властивий даній темі сленг. Адже природна посилання - це бажання людини поділитися інформацією з іншими людьми і, швидше за все, така людина не буде складати рекламний текст, а природним чином висловить свою думку.

Після складання анкоров можна братися за покупку посилань. Оскільки я використовую тільки релевантний підбір, алгоритм вибору донора укладається всього в пару правил:

1. Сайт повинен перебувати в ТОП е потрібної мені пошуковій системі за моїми ключовими фразами, за окремими словами, що становлять фразу, або по фразі в іншому формулюванні. Наприклад, якщо я просуваю сторінку за запитом «оренда квартир подобово», я шукаю релевантні сторінки за такими запитами:

 • оренда квартир подобово,
 • подобова оренда квартир,
 • оренда подобово,
 • оренда квартир,
 • квартири подобово.

Годяться також фрази, які несуть таку ж смислове навантаження або дуже близькі за змістом:

 • квартири на добу,
 • оренда квартир на добу,
 • оренда на добу,
 • погодинна оренда квартир,
 • квартири на годину, і т.д.

2. Максимальна кількість зовнішніх посилань на сторінці не повинно перевищувати 2 посилання. Дуже неприємна особливість Sape, яка дуже ускладнює роботу - це неправильні показники кількості зовнішніх посилань. На жаль, не можна повністю покладатися також на плагін Вінка, оскільки зображувані їм значення найчастіше досить сильно розходяться з реальністю.

Також має значення, які витікаючі посилання вже є на сторінці. Кілька лічильників з відкритими вихідними посиланнями - це, звичайно, погано, але для пошукової системи вони абсолютно природні і логічні. А ось якщо на сторінці стоїть посилання з явно комерційним анкором - це, як кажуть, зовсім інша історія. Були випадки, коли я відмовлявся від сторінки з двома вихідними посиланнями, оскільки ці посилання були з агресивними комерційними анкорами.

Ось типовий приклад футера, що продає посилання сайту.

Стратегія покупки посилань у мене виглядає наступним чином:

 • вічні посилання: ядро посилальної маси, в залежності від тематики та особливостей - 65-70% всієї маси посилань;
 • релевантні посилання з Sape.ru - 20-25%;
 • вічні посилання з блогів - до 5%.

Останньому пункту я не приділив уваги в даній статті, так як використовую блоги рідко і то в якості доповнення до основної посилальної масі.

Звичайно, така розбивка не є 100% точної і залежить від багатьох факторів. Наприклад, якщо тематика дуже вузькоспеціалізована, кількість релевантних посилань з Sape.ru може бути всього 2-5%.

Швидкість закупівлі посилань - ще один важливий фактор, про який не варто забувати. Дуже важливо не поспішати і діяти плавно.

Не раз уже зазначалося, що успішні проекти мають плавне зростання посилального, в той час як у провальних проектів посилальна маса нарощується «ривками». Посилання купуються відразу, великим обсягом, і потім про покупку "забувають" на найближчі півмісяця-місяць.

Особисто я намагаюся покупкою посилань для проектів займатися не менше одного-двох разів на тиждень. Якщо дозволяє час - дроблю намічене кількість посилань ще на кілька підходів.

Ну і пару слів про мою "улюбленої" теми - "хочу в ТОП без особливих зусиль".

В першу чергу це стосується тих оптимізаторів, які роблять ставку на агрегатори. «Кулі» не буває. Всі автоматичні методи нарощування посилальної маси призводять тільки до одного - провалу компанії і сливу бюджету. У нас в практиці був випадок, коли до нас приходив клієнт з великою посилальної масою, закупленої в автоматичному режимі. Для виходу в ТОП доводилося прибирати старі посилання і купувати дійсно якісні.

Хочу підкреслити, що в цій статті я ділився своїм особистим досвідом, який повністю збігається з досвідом моїх колег Хочу підкреслити, що в цій статті я ділився своїм особистим досвідом, який повністю збігається з досвідом моїх колег. Буду радий почути вашу думку і відповісти на будь-які питання.

Автор: Володимир Столбов, SEO -аналитик SiteClinic.ru

Володимир у соціальних мережах: Facebook

Чи можна вивести сайт в ТОП тільки вічними посиланнями?