Донецкий техникум промышленной автоматики

"Мразіш-злом" з продовженням обурив навіть Верховний суд

Хакери у вівторок зламали не тільки сайт Хамовницького суду Москви, який засудив трьох учасниць Pussy Riot до двох років колонії, але і його поштовий сервер. Таким чином, в загальний доступ потрапила службова переписка, що стосується цієї справи. Посилання на файлообмінник з архівом десятків листів дана в Twitter-акаунті Gun Powder, ретвітнуть угрупованням Legion Russia. Її активісти називають себе частиною міжнародної хакерської групи Anonymous.
Більшість електронних повідомлень повторюють один одного - це листи на підтримку Pussy Riot. Однак є серед них і документи - розсилка районним судам з інструкціями з того чи іншого питання від Судового департаменту, повідомляє Life News.
Крім того, в злитому в Мережу архіві є повідомлення в інтернет-приймальню суду з проханням оголосити подяку судді (Ірині) Демидової (мировий суддя дільниці № 366 Хамовницького суду - прим. Ред.), Закликом прибрати з сайту дані про роботу звільненої судді (Тетяни ) Павлюкову, скаргами на судову тяганину через відпустки судді (Анастасії) Щербакової (ділянка № 365 - прим. ред.), проханнями вислати виконавчий лист і т.п.
Примітно, що всі подібні листи містять особисті дані відправників, включаючи адреси та номери мобільних телефонів, підкреслює Life News.
Нагадаємо, раніше російські послідовники Anonymous розмістили на головній сторінці Хамовницького суду відеокліп болгарського співака-гея Азіза "Мразіш" (в перекладі з болгарської - "ненавидиш") і написи нецензурного змісту. Зверху на сторінці красувалася фраза: "Хамовнічеський суд Артемія Лебедєва. Довго. Дорого. Про ** енно", хоча до чого був згаданий відомий інтернет-дизайнер і блогер, залишилося неясно. Також там був розміщений заклик "Свободу Pussy Riot !!!", продубльований п'ять разів.
У списку розділів сайту була дана коротка характеристика діяльності суду: "Суддівське співтовариство: свого часу розстріляли б"; "Акти повного зашквара"; "Судова практика: гірше нікуди"; "Судове виробництво: ти самотній"; "Довідкова інформація: ми знаємо про тебе все"; "Прес-служба: що ще ми можемо спи ** анутий"; "Брехуни і обещалкіни"; "Електронна приймальня: ми все одно не допоможемо", перераховує РБК.
Крім кліпу Азіза, на сайті автоматично запускалася остання пісня Pussy Riot "Путін запалює вогнища революції". А заголовок сторінки свідчив: "Поїхали. Гнійним кицькам свободу / на ** й хардбасс", додає "Полит.ру".
Під кліпом були розміщені відомості про доходи співробітників апарату Хамовницького суду за 2011 рік, хоча там не було відомостей про суддю Марині сирів, яка вела справу Pussy Riot, зазначає Російська служба BBC.
Перед тим як хакери розмістили відеокліп на сторінці, на інтернет-порталі значилися такі фрази: "Справедливий суд може бути тільки відкритим" і "Пуськи живі".
Група Anonymous відразу ж взяла на себе відповідальність за псування сайту. "Ми - американська Anonymus. Ми не забути, ні простити. Заворушення Свобода кицька. Тиранії не судді", - повідомили вони (оригінальні орфографія і пунктуація збережені - прим. Ред.).
При цьому на форумі Два.ч.so один з хакерів написав: "Це ще новинні бюро не знають про ТОННИ спи *** ної пошти з сервера. Дайте тільки час там покопатися". А в 6 ранку вівторка там же були опубліковані логін і пароль до облікового запису адміністратора сайту Хамовницького суду. Будь-який бажаючий міг зайти на сайт і змінити його зміст.
Судовий департамент при Верховному суді РФ звернеться до Слідчого комітету з проханням провести перевірку за фактом хакерської атаки на сайт і порушення кримінальної справи, повідомила РАПСІ прес-секретар суду Дар'я Лях.
У прес-службі суду висловили думку, що хакерська атака на судовий сайт була проведена "людьми з бідним уявою і нашкодила в першу чергу користувачам". "Такі дії порушують права громадян на доступ до інформації про діяльність суду і судовим актам", - сказала глава служби.
Адвокат Pussy Riot готовий, якщо що, захищати і хакерів. Експерти прогнозують повторення зломів
Адвокат дівчат з панк-групи Pussy Riot, які бажають надавати юридичні послуги хакерам, які зламали сайт Хамовницького суду Москви, якщо ті будуть спіймані. "Якщо їх візьмуть, буду захищати", - сказав адвокат учасниць колективу Марк Фейгін "Інтерфаксу" у вівторок.
"Я не схвалюю, звичайно, хакерських атак, але не можу приховати непідробного захоплення сміливцями з Anonymous", - додав він.
Тим часом експерти "Лабораторії Касперського", що спеціалізується на інформаційній безпеці, прогонозіруют повторення подібних кібератак.
"Як показує наш досвід багаторічного спостереження за ситуацією з хакерськими і вірусними інцидентів на сайтах російських державних відомств, рівень їх захищеності від інформаційних загроз досить низький. Зломи відбуваються регулярно, причому в основному з метою поширення з них шкідливих програм, а не з ідеологічних причин" , - заявив лавная антивірусний експерт "Лабораторії Касперського" Олександр Гостєв.
"Механізми захисту залежать від кожного конкретного сайту. Універсальним є, звичайно ж, обов'язкова наявність виділених співробітників, що займаються обслуговуванням сайтів. Причому мова йде не про звичайні системних адміністраторів, а саме фахівцях в області захисту інформації, які щодня повинні відстежувати і припиняти спроби атак" , - сказав експерт.
"Рівень захищеності російських відомчих ресурсів в більшості випадків залишає бажати кращого, і в умовах існуючої в світовому інтернеті партизанської війни" анонімусів "можна зі 100% впевненістю говорити про те, що зломи будуть повторюватися", - зазначив Гостєв.
Носик: злам сайту суду - це теракт
Медіадиректор компанії, відомий інтернет-експерт SUP Антон Носик в інтерв'ю телеканалу "Дождь" різко засудив акцію по злому сайту Хамовницького суду, зазначивши, що атака хакерів була спрямована на цивільний об'єкт, отже, це був "удар по населенню".
Відзначимо, що Носик сам виступав проти вироку щодо учасниць Pussy Riot і в минулу п'ятницю був у Хамовницького суду.
"Навіть до цієї акції, за підписом Anonymous і дефейсу сторінки Хамовницького суду я ставлюся ще гірше, ніж до акції Femen зі спилювання в Києві хреста. Тому що, ось послужливий дурень - небезпечніше ворога. Це такого роду акції на підтримку, які, на самому справі, можуть завдати підтримуваним тільки шкоду ", - сказав Носик.
"Сайт Хамовницького суду є частиною системи електронного уряду, частиною надання електронних послуг населенню. Тобто всім тим людям, яких судять в Хамовницькому суді, всім їхнім родичам і близьким, усім тим людям, які ходять в Хамовнічеський суд на роботу, наприклад, когось то захищати, представляти когось, або свідки і так далі. це послуги населенню. Значить, тоді ти наносиш удар з метою вивести з ладу сервіс, який надає послуги населенню, це, в загальному, теракт. це удар по цьому самому населенню " , - заявив експерт .
"Ось такий метод наносити удари по інфраструктурі, по послугах населення, це метод руху" Наші ", - сказав Носик і нагадав, як представники цього руху" освоювали бюджети "по війні з Естонією навколо" бронзового солдата ", вони коли нанесли удари по електронному уряду в Талліні.

@ NEWSru.com