Донецкий техникум промышленной автоматики

Просування блогу SEO та SMM від нуля до профі в мережі інтернет | Інструменти просування особистого блога в соціальних мережах і Інстаграм

 1. Що таке блоги? Блогом часто називають інтернет-щоденник або журнал подій, вміст якого регулярно поповнюється...
 2. мікроблоги
 3. функції блогів
 4. просування блогів
 5. Способи просування блогу

Що таке блоги?

Блогом часто називають інтернет-щоденник або журнал подій, вміст якого регулярно поповнюється новими записами, зображеннями та іншими файлами. Характерна особливість - хронологічний розташування постів в зворотному порядку. Основна відмінність формату блогу від щоденника - орієнтація на аудиторію, адже більшість блогів публічні і передбачають наявність читачів з боку. Можливість коментування або публікації відгуків робить їх майданчиком для спілкування, яка має ряд переваг, порівняно з чатами, форумами або електронною поштою.

Також блогами можуть називатися персональні сайти з особистими записами власника і коментарями користувачів. Серед їх особливостей - не тільки структур записів, а й простота публікації нових постів, для чого сервіси пропонують спеціальні панелі інструментів і інші можливості зареєстрованим користувачам. Звичайно, чим ширше і різноманітніше стає ця сфера, тим більш актуальним стає просування через блог і інші онлайн можливості.

Класифікація блогів

Існує безліч класифікацій блогів, орієнтуючись на різні критерії. Наприклад, по авторству розглядають особисті, колективні або корпоративні сторінки. Перші ведуться одним власником, другі відносяться до соціальної групи, а їх правила визначаються власниками і модераторами, а треті належать конкретної компанії і використовуються в організаційних та інших робочих цілях.

Виходячи зі змісту, розглядають контент блоги з авторським вмістом; цитатні блоги, які об'єднують перепис з інших ресурсів або сторінок; моніторингові блоги, які містять посилання, огляди та коментарі інших порталів; спам-блоги, фейковий блоги і специфічні профілі, які підтримуються конкретними ресурсами.

Тематична спрямованість різних сторінок надзвичайно різноманітна і повністю визначається інтересами власника та правилами конкретного сервісу. Зустрічаються блоги про політику, подорожах, освіті, побутових питаннях, моді, музиці, кінематографі, спорті, здоров'я, багатьох інших темах.

Сучасні технічні можливості дозволяють легко використовувати різні елементи мультимедіа. За рахунок цього виділяються текстові, фото-, арт-, музичні, відеоблог, подкасти та інші варіації.

Виходячи з технічних можливостей і бази блог може бути автономним, розташовуючись на окремому хостингу, або розміщуватися на блог-платформі, які сьогодні представлені у величезній кількості.

мікроблоги

Мікроблоги представляють собою окрему категорію блогів, яка передбачає написання і публікацію коротких заміток, а також підтримує режим чату для коментування. Серед додаткових функцій найчастіше зустрічаються миттєві повідомлення, синхронізація з електронною поштою або соціальними мережами , Наприклад інстаграм або вконтакте, можливість прикріплення файлів мультимедіа та інших матеріалів. Налаштування приватності виставляються власником облікового запису, так що такий інструмент також відмінно підходить як для особистих записів, так і для просування публічних проектів.

функції блогів

За рахунок активного розвитку даного напрямку, блоги виконують ряд функцій.

 1. комунікація
  Це чудовий майданчик для спілкування з різними людьми, пошуку знайомих за інтересами або корисних контактів. Тут можна висловити свої думки так, щоб їх почула широка аудиторія, не повторюючи одне й те саме в індивідуальному порядку. Також блог завжди можна доповнити мультимедійними файлами, поділитися цікавим відео, вподобаним зображенням або композицією.
  Комунікативна функція передбачає два основних напрямки: спілкування зі знайомими і розширення кола. Крім того, хтось віддає перевагу пошуки друзів, а хтось - слухачів. Саме тому просування блогу - корисна можливість, що дозволяє досягти бажаного.
 2. Підтримка соціальних зв'язків
  Десятки тисяч користувачів щодня використовують блоги для своїх цілей. Вони успішно виконують функції соціальних мереж, дозволяючи підтримувати зв'язки і дізнаватися про новини знайомих.
 3. самопрезентація
  Блог - зручна форма викладу інформації про себе, про свої твори і досягненнях.
 4. щоденник
  Блоги чудово справляються з функціями традиційного паперового щоденника, дозволяючи увічнити важливі події або записи, які можуть стати в нагоді в майбутньому. Багато користувачів вважають за краще вести їх для себе, щоб згодом перечитати про ті чи інші пам'ятні моменти і свої враження.
 5. розвага
  Все більше людей вважають за краще читання і ведення блогів іншим формам дозвілля, популярним в мережі. Це відмінний спосіб провести вільний час, дізнатися цікаву інформацію або відшукати відповіді на актуальні питання. Найчастіше блоги - відмінне джерело розважального читання.
 6. саморозвиток
  Блог дозволяє не тільки проаналізувати себе надалі, але і створити бажаний образ, поступово переймаючи його якості в реальне життя. Крім того, постійна публікація записів сприяє грамотному структуруванню думок, дозволяючи краще зрозуміти події, що відбуваються.
 7. маркетинг
  Маркетингові кампанії не могли обійти стороною такий корисний інструмент. Блоги - відмінна майданчик для просування послуг або товарів, а також для пошуку потенційних партнерів, налагодження співпраці, вивчення ринку і переваг цільової аудиторії. За рахунок цього просування сайтів блог стає все більш затребуваною можливістю.

просування блогів

Просування блогу необхідно для того, щоб в найкоротший термін про нього довідалося якомога більше людей, потенційно зацікавлених у тематиці і вмісті. Якщо не використовувати спеціальні методи і хитрощі, на збір аудиторії піде багато часу. Але з чого ж починається розкрутка?

 • якісний контент

Вміст блога має бути унікальним , Цікавим, продуманим і актуальним. До написання постів необхідно підходити максимально відповідально, грамотно структурируя думки, уникаючи помилок і прагнучи не тільки зацікавити користувачів, а й утримати їх увагу на тривалий термін.

 • оригінальний дизайн

Стильне оформлення - важливий критерій. При цьому, сторінка повинна бути не тільки привабливою і такою, що запам'ятовується, а й зручною для читання. Деякі сервіси пропонують великі можливості для персоналізації інтерфейсу і дизайну , За рахунок чого можна створити оригінальний і унікальний варіант. Будь-яке керівництво по просуванню сайту повідомить що варто уникати нагромадження деталей, великовагових елементів, а також приділяти увагу поєднанню кольорів, шрифту, вирівнюю і іншим атрибутам форматування тексту.

Для створення блогу можна звернутися до широкого вибору шаблонів wordpress, що полегшить і створення і просування блогу.

 • регулярне оновлення

SEO просування блог передбачає не тільки продуманий контент, але і регулярне його оновлення. Поява нового матеріалу не обов'язково має бути частим, важливо, щоб воно було стабільним. Це дозволяє утримати увагу аудиторії, а також покаже пошуковим системам, що блог дійсно активний.

Способи просування блогу

Недостатньо просто створити яскраву і цікаву активну майданчик. Просування блогу в мережі вимагає використання додаткових хитрощів, без яких неможливо досягти бажаного результату.

 1. Реєстрація в каталогах
  Це швидкий, простий і досить ефективний спосіб просування. Реєстрація в каталогах і на спеціалізованих майданчиках дає додаткові посилання, які враховуються при видачі пошукових систем. Краще звертати увагу на перевірені, популярні і надійні ресурси, адже тільки вони можуть принести дійсно бажаний результат.
 2. Участь в рейтингах
  Участь в активних тематичних рейтингах не має практичного результату для пошукових систем, зате забезпечує потік зацікавлених користувачів. Такі переходи допоможуть поліпшити становище блогу і привернути увагу публіки.
 3. Коментарі
  SEO просування блога має свої специфічні нюанси, що стосуються контенту сторінок. З цієї точки зору коментарі виконують ті ж функції, що і нові статті. Також обговорення дозволяє презентувати себе читачам, підняти проблемні питання та створити цікаві дискусії. Альтернативні блоги схожої тематики - відмінний спосіб налагодження партнерських зв'язків. Крім того, перелінковка з популярними ресурсами - один з базових інструментів просування.
 4. обмін посиланнями
  Обмін посиланнями між тематичними ресурсами дає стабільний трафік і надає блогу додаткову вагу. Не слід використовувати цей інструмент в якості основного, але в ролі додаткового методу він відмінно впишеться в маркетингову кампанію.
 5. Просування блогу в соціальних мережах
  Надзвичайно актуальна можливість, враховуючи популярність останніх. Для зручності існують додаткові плагіни, що дозволяють поділитися записом. Більшість популярних ресурсів пропонують таку можливість, так що не варто нехтувати таким актуальним рішенням. Також варто звернутися до методів які застосовуються в smm (СММ) просуванні сайтів.
 6. Цікаві інтерв'ю
  Активних блогерів може зацікавити можливість публікації унікальних інтерв'ю з цікавими людьми, включаючи відомих користувачів ресурсу.
 7. СЕО-оптимізація
  Оптимізація блогу покращує позиції в пошуковій видачі. Для цього використовується безліч інструментів, починаючи з оптимізації контента з урахуванням семантичного ядра і ключових запитів. Крім того, необхідно забезпечити природну перелинковку, забезпечити статті зображеннями, зробити карту сайту для зручності експлуатації і створити розсилку, на яку зможуть підписатися всі зацікавлені читачі.
  Зручна навігація, спеціальні плагіни і прискорення завантаження сторінок сприяють формуванню позитивної думки аудиторії.
 8. Конкурси та акції
  Всілякі активні заходи завжди привертають увагу і викликають інтерес користувачів. Просування сайтів блог за рахунок проведення конкурсів або акцій з реальними призами або іншими заохоченнями часто дає хороший результат. Крім того, можна самостійно брати участь у заходах. Більшість сервісів ведуть свої рейтинги. Це, наприклад, номінації на кращу запис або найактивнішого користувача.
 9. Анонси
  Анонси до опублікованих статей можуть розміщуватися на сторонніх ресурсах, привертаючи увагу аудиторії. Це дозволяє підвищити як тематичний, так і не тематичний трафік, проте до написання анонсів варто підійти з усією відповідальністю. Вони повинні бути змістовними, інтригуючими і цікавими, щоб викликати бажання дізнатися матеріал повністю.
 10. Безкоштовна роздача
  Безкоштовна роздача всіляких матеріалів, цікавих користувачам, незмінно привертає увагу і стимулює знову повернутися на ресурс. Особливо це стосується рідкісного контенту, який непросто відшукати самостійно.
 11. гостьові пости
  Специфічний інструмент блогінгу, який передбачає публікацію своїх посад в інших популярних блогах. Зазвичай на початку запису ставиться посилання на автора або використовується спеціальний інструмент цитування, якщо він підтримується сервісом. Такий спосіб дозволяє не тільки збільшити трафік, але і зробити блог більш впізнаваним широкому колу користувачів.
  Просування блогу не завжди вимагає значних фінансових вкладень. Якщо мова йде про особистій сторінці, можна обійтися широким переліком безкоштовних методів і їх комбінацій.
  Говорячи про комерційні, соціальних або маркетингових проектах, можна звернутися до стандартних способів просування сайтів, перевірених часом і практикою. У будь-якому випадку, кожен зможе відшукати оптимальні інструменти, враховуючи особливості свого блогу і власні очікування.

Аналіз сайту допоможе з'ясувати причини, чому ресурс погано розвивається або взагалі потрапив під фільтр пошукових систем.

Перевірити позиції сайту можна за допомогою різних програм. Детальніше про це читайте тут .

Про всі достоїнства і недоліки використання CMS Drupal для створення інтернет-магазинів читайте в цієї статті .

Статті по темі Просування блогу Статті по темі "Просування блогу"

підсумки

Просування блогу - ключовий етап його розвитку, що передбачає популяризацію в інтернеті. Блогерського сфера сьогодні виходить на якісно новий рівень. Це давно вже не прості мережеві щоденники, а відмінні істочнікінового, корисною, або цікавої інформації, за якими з цікавістю стежать користувачі мережі.

Існують тематичні, професійні, корпоративні або особисті блоги, присвячені різним темам і виконані в різних стилях. Вони можуть створюватися для особистого інтересу і розваги, а можуть виступати в якості елемента маркетингової кампанії. У будь-якому випадку, просування за допомогою блогу - відмінний спосіб залучити нових відвідувачів і постійних читачів.

Методів розкрутки існує безліч, до того ж вони успішно комбінуються між собою. Наприклад, популярний тренд - організація опитувань або конкурсів, ефективно стимулюють читацький інтерес. Ще один нюанс - наявність унікального і цікавого контенту. Це вимагає вкладень сил і часу, але тільки таке вміст може стабільно привертати увагу публіки і дозволить блогу вийти на новий рівень.

Оновлення та матеріали бажано викладати з певною частотою, щоб підтримувати увагу читачів. До того ж, існує і ряд інших хитрощів, якими користуються професіонали в сфері оптимізації та онлайн маркетингу .


Що таке блоги?
Але з чого ж починається розкрутка?