Донецкий техникум промышленной автоматики

Програми для перегляду зображень в Linux | Linuxoid

 1. Програми для перегляду зображень в Linux Великими колекціями малюнків сьогодні нікого не здивуєш,...
 2. програма gThumb
 3. програма Gwenview
 4. Програма для роботи з фотографіями digiKam
 5. Програми для перегляду зображень в Linux
 6. око Гнома
 7. програма gThumb
 8. програма Gwenview
 9. Програма для роботи з фотографіями digiKam
 10. Програми для перегляду зображень в Linux
 11. око Гнома
 12. програма gThumb
 13. програма Gwenview
 14. Програма для роботи з фотографіями digiKam

Програми для перегляду зображень в Linux

Великими колекціями малюнків сьогодні нікого не здивуєш, та й цифрові фотоапарати є у багатьох. Під Linux існує безліч програм для перегляду зображень в безлічі форматів. Спробуємо розібратися з деякими з них. При написанні статті використані дистрибутив KUbuntu 7.10, що як то кажуть, і вам бажаю, але описані програми є і в інших рішеннях спрямованих на кінцевого користувача. Може тільки не встановлюються за замовчуванням.

Популярні файлові менеджери Nautilus і Konqueror вміють показувати зображення у вигляді ескізів. Наутілус сам зображення не показує, при натисканні на файлі, зазвичай викликається програма Око Гнома (Eyes of GNOME), яка використовується в цьому середовищі за замовчуванням. Окремо з меню гнома викликаються інші програми на кшталт GQView або gThumb (в Ubuntu 7.10). Файловий менеджер Konqueror має власний модуль перегляду зображень khtmlimage, вибравши Вид- Режим перегляду-Перегляд зображень або Photobook можна встановити режим перегляду зображень в каталозі. Підтримується створення галереї зображень, для чого достатньо вибрати меню Сервіс-Створити галерею зображень. Згенеровані HTML файли і зменшені копії картинок, можна використовувати при публікації в Інтернет.

Змінити програму для перегляду зображень за замовчуванням, можна зайшовши в меню Прив'язки файлів - Image. У вкладці Загальні встановлюється пріоритет виклику додатків при натисканні на файлі, а в заголовку вкладки Вмонтовані - програму для перегляду зображень у вікні Konqueror. Не варто забувати, що популярна програма від Google Picasa також перенесена в Linux (picasa.google.com/linux). В Ubuntu 7.10 також встановлюється зручний менеджер фотографій F-Spot (f-spot.org) про який я вже писав ( http://www.tux.in.ua/articles/159 ).

око Гнома

Eye Of Gnome (www.gnome.org/projects/eog) - являє собою просту, але дуже швидку і функціональну програму перегляду і каталогізації зображень.
В додаток широко використовується бібліотека GNOME Canvas, завдяки чому воно може швидко і якісно показати зображення на екрані. Програма розпізнає всі графічні формати підтримуються бібліотекою gdk-pixbuf, включаючи PNG, GIF, JPEG, BMP, PNM, RAS, TIFF, ICO і XPM. Однією з переваг є займаний додатком малий обсяг пам'яті, навіть при великому збільшенні масштабу зображення, при цьому зберігається хороша якість зображення. Крім зміни масштабу можливий поворот зображення. Eye of GNOME також відображає EXIF ​​метадані про зображення, наприклад отримані з цифрових фотокамер. Вміє працювати з колекціями. Підтримка технології Bonobo дозволяє легко вбудовувати зображення в інші програми робочого середовища Gnome. Якщо в каталозі знайдено кілька додатків EOG може послідовно виводити їх на екран. При необхідності малюнок можна зробити фоном робочого столу прямо з меню програми.

програма gThumb

Програма gThumb (gthumb.sourceforge.net) це ще одне рішення для робочого столу Gnome. Базується на коді іншого подібного проекту GQView, але в порівнянні з ним имет більше простий і зрозумілий інтерфейс. Одне з головних достоїнств gThumb - вміння працювати з цифровими камерами. gThumb працює з ними безпосередньо, дозволяючи відкривати, дивитися і видаляти зображення. З її допомогою можна перенести фотографії на комп'ютер. Підтримуються перегляд в тому числі і в повноекранному режимі файлів в форматах BMP, JPEG, GIF (з анімацією), PNG, TIFF, ICO, XPM.
Програма gThumb (gthumb

При перегляді зображення можна обертати. Реалізовано показ слайд-шоу в повноекранному режимі. Є прості функції для обробки малюнків. Можна змінити розмір, обрізати, знебарвити, зменшити кількість кольорів, регулювати яскравість і контраст. Зображення можна зробити фоном робочого столу, створити альбом для приміщення на веб-сайті та згенерувати HTML файл. Файли можна копіювати або переміщати в інший каталог. Метадані про зображення виводяться у вікні властивостей в більш зручному вигляді, ніж EOG. Доступні також гіксограми кольоровості. Деякі метадані можна редагувати. До зображення можна додати коментарі. Реалізовано пошук зображень і дублікатів файлів, результат пошуку можна зберігати в окремий каталог. Доступно декілька варіантів сортування файлів. Є окремий пункт для конвертації графічний файлів в різні формати і JPEG трансформація. Можливо масове перейменування файлів. Відібрані файли можна записати на CD / DVD диск.

програма Gwenview

Gwenview (gwenview.sourceforge.net) - швидка і легка програма для перегляду зображень для середовища KDE, побудована на Qt бібліотеках. Хоча Gwenview і не включений в репозитарій розробки KDE, але він розвивається при активній участі програмістів з KDE. Може відкривати і зберігати файли у всіх популярних форматах подорожувати KDE, в тому числі анімацію MNG або GIF. Починаючи з версії 1.4, розуміє SVG і відеофайли. А також завдяки окремим компонент і XCF файли GIMP. Коректно виводить зображення з альфа каналом. Реалізовано всі стандартні режими перегляду: слайдшоу, повноекранний перегляд, висновок мініатюр зображень, повороти і віддзеркалення, масштабування, повна мережева прозорість на базі KIO і режим перетягування файлів. Інтерфейс локалізований, зрозумілий і простий.

Можна вибрати один з варіантів інтерфейсів, призначених для пошуку зображення або показу. Також як і інші програми вміє зчитувати EXIF ​​інформацію, яку показує в режимі огляду, причому на її основі може автоматично орієнтувати зображення. До зображення можна додати коментар. Підтримка технології Kparts дозволяє вбудовувати Gwenview в такі додатки як Konqueror, і використовувати його при перегляді графіки в Інтернет.

Додаткові можливості надаються на основі KIPI (KDE Image Plugin Interface, extragear.kde.org/apps/kipi) технології також підтримуваної в таких продуктах як DigiKam, KimDaBa і ShowImg. У KUbuntu пакет kipi-plugins встановлюється разом з Gwenview. Всі модулі доступні в меню Модулі (Plugins). З їх допомогою можна перетворити зображення, прочитати, видалити або змінити метадані, відправити електронною поштою, створити календар, зображення для веб, імпорт зображень зі сканера, цифрового фотоапарата і знімка екрана, запис на CD / DVD. Є модуль для експорту на сайт Flickr (www.flickr.com) або інший мережевий ресурс з можливістю синхронізації зображень одним клацанням мишки. Можлива пакетна обробка файлів: перейменування, використання ефектів, рамок, фільтрації зображення, зміни розміру. І багато іншого.

Якщо можливості Gwenview вам здалися зайві, можна порекомендувати програму простіше KView, яка якщо не встановлена, то обов'язково є в репозитарії кожного дистрибутива. За своїми можливостями вона дуже схожа з EOG.

Програма для роботи з фотографіями digiKam

digiKam (http://www.digikam.org/) - дуже зручна і зрозуміла програма орієнтована в першу чергу на роботу з фотографіями, але зручна для роботи з зображеннями взагалі. Побудована на Qt бібліотеках, інтегрується в середу KDE. Підтримуються зображення з 16 бітовим кольором, у всіх популярних графічних форматах. У тому числі і RAW зображення. Розпізнаються метадані в декількох форматах Exif, Makernote, IPTC, GPS. Метадані можна не тільки прочитати, але і правити. До зображень можна додавати коментарі, коригувати дату знімка записану в них.

Робота з колекцією файлів заснована на понятті альбом. Користувач створює новий альбом і імпортує в нього файли зображень, вказавши на каталог, камеру або сканер. Кожен альбом крім назви, відрізняє дата створення, колекція тобто, група до якої він належить. За замовчуванням є кілька колекцій: Друзі, Свята, Природа і так далі. Кількість файлів в альбомі показується в верхній частині сторінки. Файли, що входять в альбом виводяться в зменшеному вигляді, розмір можна змінити, скориставшись повзунком внизу вікна.
Робота з колекцією файлів заснована на понятті альбом
При натисканні на файлі зображення буде розгорнуто до розмірів вікна. Скориставшись контекстним меню можна перейменувати, повернути файл, зробити його ескізами альбому, вказати рейтинг, зв'язати з міткою. Для зручності перегляду окремі зображення можна зібрати в Light Table. Пункт меню Змінити викличе вбудований редактор зображень ShowFoto (він може бути встановлений як окремий додаток, в репозитарії пакет так і називається). Редактор має всі необхідні функції дозволяють підготувати зображення для друку: усувати ефект червоних очей, кадрування, корекція кольору, зміна яскравості, контрасности, гами, негатив, знебарвлення, настройка балансу білого, змішання каналів кольору, зміна кольору. В наявності великий набір різних фільтрів: придушення шуму, перефарбування, дощові краплі, масляна фарба, вугільний олівець, різні спотворення і інші. Можливе додавання рамки, накладення тексту та інше. Причому дія фільтрів і ефектів показуються в окремому вікні, тому підбирати потрібні параметри дуже легко. Підтримується KIPI, тому можливості експорту і ефекти повністю збігаються з Gwenview. Деякі дії на кшталт перейменування, ефекти можна застосувати відразу до всіх файлів, що входять в альбом або зазначеним малюнків.

Це далеко не всі рішення доступні в репозитариях пакетів дистрибутивів Linux. Але з іншими я думаю, розберетеся вже самостійно. Linux forever!

Програми для перегляду зображень в Linux

Великими колекціями малюнків сьогодні нікого не здивуєш, та й цифрові фотоапарати є у багатьох. Під Linux існує безліч програм для перегляду зображень в безлічі форматів. Спробуємо розібратися з деякими з них. При написанні статті використані дистрибутив KUbuntu 7.10, що як то кажуть, і вам бажаю, але описані програми є і в інших рішеннях спрямованих на кінцевого користувача. Може тільки не встановлюються за замовчуванням.

Популярні файлові менеджери Nautilus і Konqueror вміють показувати зображення у вигляді ескізів. Наутілус сам зображення не показує, при натисканні на файлі, зазвичай викликається програма Око Гнома (Eyes of GNOME), яка використовується в цьому середовищі за замовчуванням. Окремо з меню гнома викликаються інші програми на кшталт GQView або gThumb (в Ubuntu 7.10). Файловий менеджер Konqueror має власний модуль перегляду зображень khtmlimage, вибравши Вид- Режим перегляду-Перегляд зображень або Photobook можна встановити режим перегляду зображень в каталозі. Підтримується створення галереї зображень, для чого достатньо вибрати меню Сервіс-Створити галерею зображень. Згенеровані HTML файли і зменшені копії картинок, можна використовувати при публікації в Інтернет.

Змінити програму для перегляду зображень за замовчуванням, можна зайшовши в меню Прив'язки файлів - Image. У вкладці Загальні встановлюється пріоритет виклику додатків при натисканні на файлі, а в заголовку вкладки Вмонтовані - програму для перегляду зображень у вікні Konqueror. Не варто забувати, що популярна програма від Google Picasa також перенесена в Linux (picasa.google.com/linux). В Ubuntu 7.10 також встановлюється зручний менеджер фотографій F-Spot (f-spot.org) про який я вже писав ( http://www.tux.in.ua/articles/159 ).

око Гнома

Eye Of Gnome (www.gnome.org/projects/eog) - являє собою просту, але дуже швидку і функціональну програму перегляду і каталогізації зображень.
В додаток широко використовується бібліотека GNOME Canvas, завдяки чому воно може швидко і якісно показати зображення на екрані. Програма розпізнає всі графічні формати підтримуються бібліотекою gdk-pixbuf, включаючи PNG, GIF, JPEG, BMP, PNM, RAS, TIFF, ICO і XPM. Однією з переваг є займаний додатком малий обсяг пам'яті, навіть при великому збільшенні масштабу зображення, при цьому зберігається хороша якість зображення. Крім зміни масштабу можливий поворот зображення. Eye of GNOME також відображає EXIF ​​метадані про зображення, наприклад отримані з цифрових фотокамер. Вміє працювати з колекціями. Підтримка технології Bonobo дозволяє легко вбудовувати зображення в інші програми робочого середовища Gnome. Якщо в каталозі знайдено кілька додатків EOG може послідовно виводити їх на екран. При необхідності малюнок можна зробити фоном робочого столу прямо з меню програми.

програма gThumb

Програма gThumb (gthumb.sourceforge.net) це ще одне рішення для робочого столу Gnome. Базується на коді іншого подібного проекту GQView, але в порівнянні з ним имет більше простий і зрозумілий інтерфейс. Одне з головних достоїнств gThumb - вміння працювати з цифровими камерами. gThumb працює з ними безпосередньо, дозволяючи відкривати, дивитися і видаляти зображення. З її допомогою можна перенести фотографії на комп'ютер. Підтримуються перегляд в тому числі і в повноекранному режимі файлів в форматах BMP, JPEG, GIF (з анімацією), PNG, TIFF, ICO, XPM.
Програма gThumb (gthumb

При перегляді зображення можна обертати. Реалізовано показ слайд-шоу в повноекранному режимі. Є прості функції для обробки малюнків. Можна змінити розмір, обрізати, знебарвити, зменшити кількість кольорів, регулювати яскравість і контраст. Зображення можна зробити фоном робочого столу, створити альбом для приміщення на веб-сайті та згенерувати HTML файл. Файли можна копіювати або переміщати в інший каталог. Метадані про зображення виводяться у вікні властивостей в більш зручному вигляді, ніж EOG. Доступні також гіксограми кольоровості. Деякі метадані можна редагувати. До зображення можна додати коментарі. Реалізовано пошук зображень і дублікатів файлів, результат пошуку можна зберігати в окремий каталог. Доступно декілька варіантів сортування файлів. Є окремий пункт для конвертації графічний файлів в різні формати і JPEG трансформація. Можливо масове перейменування файлів. Відібрані файли можна записати на CD / DVD диск.

програма Gwenview

Gwenview (gwenview.sourceforge.net) - швидка і легка програма для перегляду зображень для середовища KDE, побудована на Qt бібліотеках. Хоча Gwenview і не включений в репозитарій розробки KDE, але він розвивається при активній участі програмістів з KDE. Може відкривати і зберігати файли у всіх популярних форматах подорожувати KDE, в тому числі анімацію MNG або GIF. Починаючи з версії 1.4, розуміє SVG і відеофайли. А також завдяки окремим компонент і XCF файли GIMP. Коректно виводить зображення з альфа каналом. Реалізовано всі стандартні режими перегляду: слайдшоу, повноекранний перегляд, висновок мініатюр зображень, повороти і віддзеркалення, масштабування, повна мережева прозорість на базі KIO і режим перетягування файлів. Інтерфейс локалізований, зрозумілий і простий.

Можна вибрати один з варіантів інтерфейсів, призначених для пошуку зображення або показу. Також як і інші програми вміє зчитувати EXIF ​​інформацію, яку показує в режимі огляду, причому на її основі може автоматично орієнтувати зображення. До зображення можна додати коментар. Підтримка технології Kparts дозволяє вбудовувати Gwenview в такі додатки як Konqueror, і використовувати його при перегляді графіки в Інтернет.

Додаткові можливості надаються на основі KIPI (KDE Image Plugin Interface, extragear.kde.org/apps/kipi) технології також підтримуваної в таких продуктах як DigiKam, KimDaBa і ShowImg. У KUbuntu пакет kipi-plugins встановлюється разом з Gwenview. Всі модулі доступні в меню Модулі (Plugins). З їх допомогою можна перетворити зображення, прочитати, видалити або змінити метадані, відправити електронною поштою, створити календар, зображення для веб, імпорт зображень зі сканера, цифрового фотоапарата і знімка екрана, запис на CD / DVD. Є модуль для експорту на сайт Flickr (www.flickr.com) або інший мережевий ресурс з можливістю синхронізації зображень одним клацанням мишки. Можлива пакетна обробка файлів: перейменування, використання ефектів, рамок, фільтрації зображення, зміни розміру. І багато іншого.

Якщо можливості Gwenview вам здалися зайві, можна порекомендувати програму простіше KView, яка якщо не встановлена, то обов'язково є в репозитарії кожного дистрибутива. За своїми можливостями вона дуже схожа з EOG.

Програма для роботи з фотографіями digiKam

digiKam (http://www.digikam.org/) - дуже зручна і зрозуміла програма орієнтована в першу чергу на роботу з фотографіями, але зручна для роботи з зображеннями взагалі. Побудована на Qt бібліотеках, інтегрується в середу KDE. Підтримуються зображення з 16 бітовим кольором, у всіх популярних графічних форматах. У тому числі і RAW зображення. Розпізнаються метадані в декількох форматах Exif, Makernote, IPTC, GPS. Метадані можна не тільки прочитати, але і правити. До зображень можна додавати коментарі, коригувати дату знімка записану в них.

Робота з колекцією файлів заснована на понятті альбом. Користувач створює новий альбом і імпортує в нього файли зображень, вказавши на каталог, камеру або сканер. Кожен альбом крім назви, відрізняє дата створення, колекція тобто, група до якої він належить. За замовчуванням є кілька колекцій: Друзі, Свята, Природа і так далі. Кількість файлів в альбомі показується в верхній частині сторінки. Файли, що входять в альбом виводяться в зменшеному вигляді, розмір можна змінити, скориставшись повзунком внизу вікна.
Робота з колекцією файлів заснована на понятті альбом
При натисканні на файлі зображення буде розгорнуто до розмірів вікна. Скориставшись контекстним меню можна перейменувати, повернути файл, зробити його ескізами альбому, вказати рейтинг, зв'язати з міткою. Для зручності перегляду окремі зображення можна зібрати в Light Table. Пункт меню Змінити викличе вбудований редактор зображень ShowFoto (він може бути встановлений як окремий додаток, в репозитарії пакет так і називається). Редактор має всі необхідні функції дозволяють підготувати зображення для друку: усувати ефект червоних очей, кадрування, корекція кольору, зміна яскравості, контрасности, гами, негатив, знебарвлення, настройка балансу білого, змішання каналів кольору, зміна кольору. В наявності великий набір різних фільтрів: придушення шуму, перефарбування, дощові краплі, масляна фарба, вугільний олівець, різні спотворення і інші. Можливе додавання рамки, накладення тексту та інше. Причому дія фільтрів і ефектів показуються в окремому вікні, тому підбирати потрібні параметри дуже легко. Підтримується KIPI, тому можливості експорту і ефекти повністю збігаються з Gwenview. Деякі дії на кшталт перейменування, ефекти можна застосувати відразу до всіх файлів, що входять в альбом або зазначеним малюнків.

Це далеко не всі рішення доступні в репозитариях пакетів дистрибутивів Linux. Але з іншими я думаю, розберетеся вже самостійно. Linux forever!

Програми для перегляду зображень в Linux

Великими колекціями малюнків сьогодні нікого не здивуєш, та й цифрові фотоапарати є у багатьох. Під Linux існує безліч програм для перегляду зображень в безлічі форматів. Спробуємо розібратися з деякими з них. При написанні статті використані дистрибутив KUbuntu 7.10, що як то кажуть, і вам бажаю, але описані програми є і в інших рішеннях спрямованих на кінцевого користувача. Може тільки не встановлюються за замовчуванням.

Популярні файлові менеджери Nautilus і Konqueror вміють показувати зображення у вигляді ескізів. Наутілус сам зображення не показує, при натисканні на файлі, зазвичай викликається програма Око Гнома (Eyes of GNOME), яка використовується в цьому середовищі за замовчуванням. Окремо з меню гнома викликаються інші програми на кшталт GQView або gThumb (в Ubuntu 7.10). Файловий менеджер Konqueror має власний модуль перегляду зображень khtmlimage, вибравши Вид- Режим перегляду-Перегляд зображень або Photobook можна встановити режим перегляду зображень в каталозі. Підтримується створення галереї зображень, для чого достатньо вибрати меню Сервіс-Створити галерею зображень. Згенеровані HTML файли і зменшені копії картинок, можна використовувати при публікації в Інтернет.

Змінити програму для перегляду зображень за замовчуванням, можна зайшовши в меню Прив'язки файлів - Image. У вкладці Загальні встановлюється пріоритет виклику додатків при натисканні на файлі, а в заголовку вкладки Вмонтовані - програму для перегляду зображень у вікні Konqueror. Не варто забувати, що популярна програма від Google Picasa також перенесена в Linux (picasa.google.com/linux). В Ubuntu 7.10 також встановлюється зручний менеджер фотографій F-Spot (f-spot.org) про який я вже писав ( http://www.tux.in.ua/articles/159 ).

око Гнома

Eye Of Gnome (www.gnome.org/projects/eog) - являє собою просту, але дуже швидку і функціональну програму перегляду і каталогізації зображень.
В додаток широко використовується бібліотека GNOME Canvas, завдяки чому воно може швидко і якісно показати зображення на екрані. Програма розпізнає всі графічні формати підтримуються бібліотекою gdk-pixbuf, включаючи PNG, GIF, JPEG, BMP, PNM, RAS, TIFF, ICO і XPM. Однією з переваг є займаний додатком малий обсяг пам'яті, навіть при великому збільшенні масштабу зображення, при цьому зберігається хороша якість зображення. Крім зміни масштабу можливий поворот зображення. Eye of GNOME також відображає EXIF ​​метадані про зображення, наприклад отримані з цифрових фотокамер. Вміє працювати з колекціями. Підтримка технології Bonobo дозволяє легко вбудовувати зображення в інші програми робочого середовища Gnome. Якщо в каталозі знайдено кілька додатків EOG може послідовно виводити їх на екран. При необхідності малюнок можна зробити фоном робочого столу прямо з меню програми.

програма gThumb

Програма gThumb (gthumb.sourceforge.net) це ще одне рішення для робочого столу Gnome. Базується на коді іншого подібного проекту GQView, але в порівнянні з ним имет більше простий і зрозумілий інтерфейс. Одне з головних достоїнств gThumb - вміння працювати з цифровими камерами. gThumb працює з ними безпосередньо, дозволяючи відкривати, дивитися і видаляти зображення. З її допомогою можна перенести фотографії на комп'ютер. Підтримуються перегляд в тому числі і в повноекранному режимі файлів в форматах BMP, JPEG, GIF (з анімацією), PNG, TIFF, ICO, XPM.
Програма gThumb (gthumb

При перегляді зображення можна обертати. Реалізовано показ слайд-шоу в повноекранному режимі. Є прості функції для обробки малюнків. Можна змінити розмір, обрізати, знебарвити, зменшити кількість кольорів, регулювати яскравість і контраст. Зображення можна зробити фоном робочого столу, створити альбом для приміщення на веб-сайті та згенерувати HTML файл. Файли можна копіювати або переміщати в інший каталог. Метадані про зображення виводяться у вікні властивостей в більш зручному вигляді, ніж EOG. Доступні також гіксограми кольоровості. Деякі метадані можна редагувати. До зображення можна додати коментарі. Реалізовано пошук зображень і дублікатів файлів, результат пошуку можна зберігати в окремий каталог. Доступно декілька варіантів сортування файлів. Є окремий пункт для конвертації графічний файлів в різні формати і JPEG трансформація. Можливо масове перейменування файлів. Відібрані файли можна записати на CD / DVD диск.

програма Gwenview

Gwenview (gwenview.sourceforge.net) - швидка і легка програма для перегляду зображень для середовища KDE, побудована на Qt бібліотеках. Хоча Gwenview і не включений в репозитарій розробки KDE, але він розвивається при активній участі програмістів з KDE. Може відкривати і зберігати файли у всіх популярних форматах подорожувати KDE, в тому числі анімацію MNG або GIF. Починаючи з версії 1.4, розуміє SVG і відеофайли. А також завдяки окремим компонент і XCF файли GIMP. Коректно виводить зображення з альфа каналом. Реалізовано всі стандартні режими перегляду: слайдшоу, повноекранний перегляд, висновок мініатюр зображень, повороти і віддзеркалення, масштабування, повна мережева прозорість на базі KIO і режим перетягування файлів. Інтерфейс локалізований, зрозумілий і простий.

Можна вибрати один з варіантів інтерфейсів, призначених для пошуку зображення або показу. Також як і інші програми вміє зчитувати EXIF ​​інформацію, яку показує в режимі огляду, причому на її основі може автоматично орієнтувати зображення. До зображення можна додати коментар. Підтримка технології Kparts дозволяє вбудовувати Gwenview в такі додатки як Konqueror, і використовувати його при перегляді графіки в Інтернет.

Додаткові можливості надаються на основі KIPI (KDE Image Plugin Interface, extragear.kde.org/apps/kipi) технології також підтримуваної в таких продуктах як DigiKam, KimDaBa і ShowImg. У KUbuntu пакет kipi-plugins встановлюється разом з Gwenview. Всі модулі доступні в меню Модулі (Plugins). З їх допомогою можна перетворити зображення, прочитати, видалити або змінити метадані, відправити електронною поштою, створити календар, зображення для веб, імпорт зображень зі сканера, цифрового фотоапарата і знімка екрана, запис на CD / DVD. Є модуль для експорту на сайт Flickr (www.flickr.com) або інший мережевий ресурс з можливістю синхронізації зображень одним клацанням мишки. Можлива пакетна обробка файлів: перейменування, використання ефектів, рамок, фільтрації зображення, зміни розміру. І багато іншого.

Якщо можливості Gwenview вам здалися зайві, можна порекомендувати програму простіше KView, яка якщо не встановлена, то обов'язково є в репозитарії кожного дистрибутива. За своїми можливостями вона дуже схожа з EOG.

Програма для роботи з фотографіями digiKam

digiKam (http://www.digikam.org/) - дуже зручна і зрозуміла програма орієнтована в першу чергу на роботу з фотографіями, але зручна для роботи з зображеннями взагалі. Побудована на Qt бібліотеках, інтегрується в середу KDE. Підтримуються зображення з 16 бітовим кольором, у всіх популярних графічних форматах. У тому числі і RAW зображення. Розпізнаються метадані в декількох форматах Exif, Makernote, IPTC, GPS. Метадані можна не тільки прочитати, але і правити. До зображень можна додавати коментарі, коригувати дату знімка записану в них.

Робота з колекцією файлів заснована на понятті альбом. Користувач створює новий альбом і імпортує в нього файли зображень, вказавши на каталог, камеру або сканер. Кожен альбом крім назви, відрізняє дата створення, колекція тобто, група до якої він належить. За замовчуванням є кілька колекцій: Друзі, Свята, Природа і так далі. Кількість файлів в альбомі показується в верхній частині сторінки. Файли, що входять в альбом виводяться в зменшеному вигляді, розмір можна змінити, скориставшись повзунком внизу вікна.
Робота з колекцією файлів заснована на понятті альбом
При натисканні на файлі зображення буде розгорнуто до розмірів вікна. Скориставшись контекстним меню можна перейменувати, повернути файл, зробити його ескізами альбому, вказати рейтинг, зв'язати з міткою. Для зручності перегляду окремі зображення можна зібрати в Light Table. Пункт меню Змінити викличе вбудований редактор зображень ShowFoto (він може бути встановлений як окремий додаток, в репозитарії пакет так і називається). Редактор має всі необхідні функції дозволяють підготувати зображення для друку: усувати ефект червоних очей, кадрування, корекція кольору, зміна яскравості, контрасности, гами, негатив, знебарвлення, настройка балансу білого, змішання каналів кольору, зміна кольору. В наявності великий набір різних фільтрів: придушення шуму, перефарбування, дощові краплі, масляна фарба, вугільний олівець, різні спотворення і інші. Можливе додавання рамки, накладення тексту та інше. Причому дія фільтрів і ефектів показуються в окремому вікні, тому підбирати потрібні параметри дуже легко. Підтримується KIPI, тому можливості експорту і ефекти повністю збігаються з Gwenview. Деякі дії на кшталт перейменування, ефекти можна застосувати відразу до всіх файлів, що входять в альбом або зазначеним малюнків.

Це далеко не всі рішення доступні в репозитариях пакетів дистрибутивів Linux. Але з іншими я думаю, розберетеся вже самостійно. Linux forever!