Донецкий техникум промышленной автоматики

Пристрій комп'ютера. Системний блок

 1. Коробка з деталями
 2. Системний блок
 3. корпус
 4. Системна плата
 5. мікропроцесор
 6. Комп'ютерна пам'ять
 7. відеокарта
 8. Блок живлення
 9. Жорсткий диск
 10. оптичний привід
 11. флопік
 12. картрідер
 13. Роз'єми периферійних пристроїв
 14. Системи охолодження і вентиляції
 15. охолодження HDD
 16. підсумки

Привіт, пристрій комп'ютера - системний блок, з чого він складається, сьогодні ми детально поговоримо на цю тему. У минулому випуску блогу я розповів і показав як встановити пароль на комп'ютер .

як встановити пароль на комп'ютер

В рамках даної статті я детально розповім і покажу пристрій комп'ютера, з чого складаються наші персональні комп'ютери, додаткові пристрої комп'ютера і багато іншого. Матеріал досить-таки великий, тому розділю його на дві частини. У першій ми поговоримо про пристрій системного блоку, а в другій про периферійні пристрої .

Коробка з деталями

Два тижні тому батьки попросили купити і зібрати їм персональний комп'ютер. Близько тижня я вивчав ринок і підбирав потрібні компоненти. Загальна сума вийшла близько 1300 $.

Коли вибір був зроблений, ми зайшли в потрібний комп'ютерний магазин, купили все запчастини і цим же ввечері я все зібрав в одну купу (системний блок і все інше). Завантажив потрібне програмне забезпечення, все показав і розповів, так само трохи пояснив батькам як ним користуватися.

Багато з вас, хто зараз читає цей матеріал, трохи розуміють і розбираються в пристрої комп'ютера, але є так само і ті, хто в цьому майже нічого не розуміє. Так ось, спеціально для вас, я опублікував цей матеріал. Якщо ви все знаєте і вам не цікаво, то можете сміливо закрити цю сторінку і зайнятися будь-яким іншим справою.

Кому цікаво, можете можете прочитати про те що таке комп'ютер .

Комп'ютер складається з безлічі деталей, але по великій частині їх можна розділити на два класи:

Системний блок - це корпус комп'ютера (його називають по різному процесор, чорна коробка, комп'ютер та інші варіанти), в який напхано безліч запчастин. Він зазвичай розташований під столом або на ньому, до нього приєднані всі периферійні пристрої.

Периферійні пристрої - до них відносяться всі штуки, які приєднуються до системного блоку включаючи монітор, колонки або навушники, миша і клавіатура, принтер, модем, сканер, веб-камера і інші.

Системний блок

Тут я вам докладно розповім з чого складається системний блок - пристрій комп'ютера. Якщо вам цікаво, можете взяти викрутку і акуратно відкрутити два невеликих шурупа які розташовані ззаду вашого комп'ютера, після чого зняти одну з бічних кришок і заглянути всередину.

Невелике попередження. Якщо ви недавно взяли ваш комп'ютер, він знаходитися на гарантії і є гарантійні стікери, розташовані на місцях кріплення бічних кришок, то краще не зривати ці пломби. В іншому випадку ви можете втратити вашої гарантії.

Постараюся описати все його компоненти доступним для всіх мовою:

 1. корпус
 2. Системна плата
 3. мікропроцесор
 4. Пам'ять комп'ютера - ОЗУ, ПЗУ
 5. відеокарта
 6. Блок живлення
 7. Жорсткий диск HDD
 8. Оптичний привід - CD, DVD ROM
 9. Флопік - накопичувач на гнучких магнітних дисках (дискетах) FDD
 10. Картрідер - існують як внутрішні так і зовнішні
 11. Роз'єми і порти периферійних пристроїв
 12. Системи охолодження і вентиляції

Так само в системному блоці можуть бути і інші пристрої, наприклад PCI-модем; мережева карта; звукова карта; різні карти розширення і інше. Флопіка і картридера у мене немає, тому на фотографіях вони не відображені. Розглянемо докладніше кожен з перерахованих вище компонентів.

корпус

Корпус - виконує функцію коробки, де зібрані всі компоненти.

Вони бувають різні як в колірній гамі, так і зовнішнього вигляду.

Системна плата

Системна плата - її частіше називають материнська плата або «мамка». Вона виконує безліч функцій і містить безліч важливих компонентів.

У неї вставляється мікропроцесор (процесор), оперативна пам'ять, відеокарта та інші PCI-карти. До материнської плати так само під'єднані жорсткий диск, оптичний привід, блок живлення, а також периферійні пристрої, про які ми поговоримо трохи пізніше.

мікропроцесор

Мікропроцесор - центральний процесор комп'ютера або «камінь». Він виконує роль головного мозку, якщо порівняти його з органами людини. На сьогоднішній день існує дві найпоширеніші фірми, які їх виробляють - це Intel і AMD.

Чим більше ядер і вище розрядність вашого процесора, тим швидше і більше операцій в секунду він може виконувати. Центральний процесор ламається дуже рідко, але таке буває, так що будьте до цього готові.

Комп'ютерна пам'ять

Пам'ять комп'ютера - ділиться на зовнішню і внутрішню. У внутрішню пам'ять входять такі пристрої, що запам'ятовують (ЗУ) ПЗУ, ОЗУ, ROM, RAM і КЕШ. У зовнішнє пам'ять входять FDD, HDD, CD, DVD-ROM, USB (флешки, жорсткі диски) і твердотільні пристрої, що запам'ятовують SSD.

ОЗУ (оперативне запам'ятовуючий пристрій) має високу швидкодію, яке використовує центральний процесор щоб зберігати короткочасну інформацію, в той час, коли ви працюєте за комп'ютером. Для нормальної роботи комп'ютера рекомендується використовувати від 1 до 4 Гігабайт оперативної пам'яті і вище. У мене на комп'ютері встановлено 6 Гігабайт.

Бувають випадки, що трапляються планки пам'яті з битими секторами, при цьому ваш комп'ютер може працювати не коректно, зависати, перезавантажуватися або видавати синій екран смерті. Для того щоб перевірити оперативну пам'ять можна скачати програму Memtest і перевірити її на наявність битих і ушкоджених секторів.

ПЗУ (постійний запам'ятовуючий пристрій) - воно зберігає постійну довідкову і програмну інформація. До такого виду інформації належать налаштування вашого комп'ютера в Біос.

Біос - це базова система введення виведення (мозочок комп'ютера). Перша програма, яка включається при запуску комп'ютера і перевіряє на працездатність всі його компоненти це Биос.

Якщо все добре, то видає один сигнал «пік», якщо щось не в порядку, то може видавати різні сигнали або взагалі мовчати. У деяких комп'ютерах немає спікера, який сповіщає користувача про свою роботу (маленька пещалка). Якщо вам стала цікава ця програма то можете прочитати трохи про нього в статті БІОС .

CMOS - це вид пам'яті, в якій зберігаються всі параметри конфігурації вашого комп'ютера. Як тільки ви включаєте комп'ютер, вона перевіряє всі збережені раніше параметри. Для того щоб щось змінити, потрібно зайти в Біос вкладку Setup і поміняти необхідні настройки, наприклад виставити завантаження з CD-ROM, HDD або USB.

Кеш - надшвидкісний оперативний і проміжний вид пам'яті.

відеокарта

Відкрите діляться на два покоління старі -AGP і нові -PCI. Так само є внутрішні, вбудовані в материнську плату і зовнішні відеокарти, які вставляються окремо. Трохи докладніше про це написано в цій статті відеокарта або відеоадаптер .

Відеокарта перетворює зображення отримане на материнській платі і видає його на моніторі (телевізорі). Чим могутніше у вас відеокарта, тим більше ігор і різних програм ви можете запускати на своєму комп'ютері. Якщо у вас зламається зовнішня відеокарта, то її в будь-який момент можна замінити.

Але якщо у вас згорить внутрішня відеокарта, то доведеться міняти повністю материнську плату. У мене на системній платі немає внутрішньої відеокарти, тому я користуюся зовнішньої. У більшості материнських плат присутній внутрішній (інтегрований) відеоадаптер.

Блок живлення

В блок живлення надходить напруга близько 220 вольт, яке перетворюється в більш меншу напругу і після цього лунає і живить всі потрібні компоненти системного блоку.

Якщо у вас згорів блок живлення, то його можна купити в районі 40-60 $.

Жорсткий диск

На жорсткому диску HDD зберігається вся фізична пам'ять, якій ви заповнюєте свій комп'ютер музика, фільми, програми, різні документи, операційні системи і так далі. Є два типи жорстких дисків, які приєднуються до материнської плати і обмінюються з нею інформацією IDE і SATA.

IDE один з перших стандартів, приклад якого, ви можете взяти жорсткий диск і побачити позаду нього маленькі жовті голочки. Зараз в нових комп'ютерах використовується стандарт SATA. У нього більш швидка швидкість обміну даними якщо порівнювати з попередником. За місткості даних вони бувають різні від 8 -16 Гігабайт до 8 - 16 Терабайт. В одному терабайте міститься 1 024 гігабайти.

оптичний привід

За допомогою оптичного приводу можна записувати і читати диски з інформацією.

Приводи бувають CD-ROM, DVD-ROM і BD-ROM.

Детальніше про оптичні приводах і аудіо форматах можете подивитися в статті як записати музику на диск .

флопік

Це гнучкий носій на магнітному диску FDD. Флопік читає і записує дискети. Зараз ними вже майже ніхто не користується, можливо тільки деякі банки. На одній такій дискеті 1.44 Мегабайта.

картрідер

Картрідер - це допоміжний пристрій, за допомогою якого можна переглянути або записати дані на маленьких флешках Compact Flash, Memory Stick, SD Card, Micro SD, SDXC, SDHC від стільникових телефонів, фотоапаратів і подібної техніки. Вони бувають як внутрішні в системному блоці, так і зовнішні, які можна під'єднати до комп'ютера через USB.

Роз'єми периферійних пристроїв

До нашого комп'ютера можна підключати різні периферійні пристрої такі як клавіатура, миша, веб-камера, флешка принтер і так далі. Існують наступні типи роз'ємів LPT, COM і USB.

На сьогоднішній день майже всі подібні пристрої підключаються до комп'ютера, до багатофункціонального гнізда USB, який можна знайти ззаду і спереду системного блоку.

Системи охолодження і вентиляції

У комп'ютері може перебувати від двох і більше вентиляторів (кулерів). Все залежить від корпусу і комплектуючих вашого комп'ютера.

Перший кулер розташований над центральним процесором і охолоджує його в міру нагрівання.

Другий вентилятор стоїть в блоці живлення, в залежності від його потужності, кулер може розташовуватися як ззаду невеликий, так і знизу трохи більший.

У деяких корпусах встановлені рідні кулера на заводі виготовлювачі, їх можна знайти на задній стінці корпусу. Якщо їх немає, то можна купити в будь-якому комп'ютерному магазині, вони недорого коштують.

Якщо їх немає, то можна купити в будь-якому комп'ютерному магазині, вони недорого коштують

На дорогих системних платах стоять невеликі вентилятори, які охолоджують північний або південний міст материнки. Це великі мікросхеми (мікрочіпи) на материнській платі, зверху яких іноді можна зустріти невелику залізну радіатор охолодження.

На моїй материнській платі не передбачено додаткових кольорів, але у мене іноді дуже сильно нагрівається північний міст. Для того щоб його охолоджувати, я купив невеликий вентилятор і прилаштував його на радіатор свого північного моста.

У всіх більш-менш нормальних відкритих повинен стояти хоча б один кулер охолодження. Якщо у вас гарна відеокарта, то таких вентиляторів може бути кілька або навіть три. У мене середня відеокарта з одним кольором.

охолодження HDD

Рідше можна зустріти системи охолодження на жорстких дисках. Для чого вони потрібні, запитаєте ви мене. Якщо у вас нагрівається жорсткий диск, то всі процеси, які відбуваються всередині нього сповільнюються, що може привести до зависання або неправильної роботи вашого комп'ютера.

Оптимальна температура роботи HDD 25 - 35 градусів Цельсія. Якщо температура піднімається вище, термін служби диска зменшується. Продаються спеціальні кріплення з одним або двома маленькими вентиляторами. Прикручуєте їх до свого жорсткого диска і вуаля.

Прикручуєте їх до свого жорсткого диска і вуаля

Проблеми підвищених температур в основному відчувають жорсткі диски, які розташовані в ноутбуках. Через недостатнє простору для вентиляції повітря і системи охолодження, температура піднімається, що негативно позначається на терміні його служби. Для того, щоб цього уникнути, рекомендую робити профілактику від пилу як мінімум один раз на рік, не тільки ноутбука, але і персонального комп'ютера.

Пристрій комп'ютера зсередини, системний блок в 3D | Moicom.ru

Ну ось в принципі і весь короткий огляд пристрій комп'ютера, а саме системного блоку.

підсумки

Сьогодні ми з вами докладного поговорили про пристрій комп'ютера системного блоку. Сподіваюся вам було цікаво. У наступній частині я розповім про пристрій комп'ютера - периферійні пристрої. Щоб не пропустити важливу інформацію підписуйтесь на мої розсилки.

Можливо у вас з'явилися або виникли питання, пов'язані з пристроєм комп'ютера системного блоку, можете задавати їх нижче в коментарях до цієї статті, а так само скористатися формою зворотнього зв'язку зі мною.

Дякую вам що читаєте мене в Твіттері .

Залишайтеся на зв'язку - мій канал You Tube .

Якщо наведена вище інформація виявилася для вас корисною, тоді рекомендую підписатися на оновлення мого блогу , Щоб завжди бути в курсі свіжої і актуальної інформації право встановлювати або ремонтувати вашого комп'ютера.

Не забудьте поділитися цією інформацією з вашими знайомими і друзями. Натисніть на соціальні кнопки - подякуйте автора.

З повагою, Дмитро Сергєєв 2 квітня 2013

Навігація по блогу

Ви можете поділитися своєю думкою, або у вас є що додати, обов'язково залиште свій коментар.

Прошу поділіться посиланнями в соціальних мережах.

Отримуйте нові випуски на пошту