Донецкий техникум промышленной автоматики

Приховані налаштування Firefox: де їх знайти і як включити

 1. Де знайти приховані настройки Firefox?
 2. Налаштування вкладок Firefox
 3. Налаштування сторінки нової вкладки
 4. налаштування закладок
 5. установки автоматичного
 6. Копіювання і вставка тексту
 7. Налаштування адресного рядка
 8. Інші настройки Firefox

У браузері від компанії Mozilla є спеціальна спеціальна сторінка, де зібрано незліченну кількість найрізноманітніших прихованих налаштувань Firefox. Сьогодні ми покажемо, як включити ті з них, що можуть бути найбільш цікаві для рядового користувача.

Нагадаємо, нещодавно ми розповідали про параметри і прийомах, які допоможуть зробити Firefox швидше . У цьому ж матеріалі мова піде про різні невеликих настройках і поліпшення переважно інтерфейсу браузера.

Де знайти приховані настройки Firefox?

Якщо інформація про налаштування Firefox на спеціальній службової сторінці для вас все-таки була новою, то знайти цю сторінку елементарно. Введіть about: config в адресний рядок, натисніть Enter і клацніть по синій кнопці «я приймаю на себе ризик»:

Попередження вас зустрічає не просто так: деякі настройки Firefox при зміні їх значення навмання можуть негативно позначитися на роботі програми

І ось перед нами та сама сторінка, де можна включати, відключати і міняти різні особливості браузера:

І ось перед нами та сама сторінка, де можна включати, відключати і міняти різні особливості браузера:

Параметрів тут безліч і в кожного є свої значення. У деяких це логічне true або false (включено / вимкнено), у інших конкретні цифри або навіть URL. Зміна логічних значень відбувається дуже просто: потрібно лише двічі клікнути лівою кнопкою миші по потрібній рядку, і ви побачите, як її значення тут же змінюється з true на false або навпаки.

Змінені параметри згодом для наочності виділяються жирним шрифтом. Однак ви можете побачити такі ще до того, як самі почнете вносити якісь правки. Не лякайтеся: швидше за все, вже змінені опції з'явилися у вас завдяки встановленим плагинам або розширеннями.

Єдина велика проблема всієї цієї сторінки: назви параметрів на ній іноді нічого не говорять навіть володіє англійською користувачеві, а ніяких додаткових описів не передбачено. Втім, розібратися з цим хоча б частково вам допоможемо ми.

Налаштування вкладок Firefox

Почнемо з різних прихованих налаштувань, пов'язаних зі вкладками Firefox. Найочевидніше: ви можете змусити їх звужуватися більше, завдяки чому зробити Firefox більш схожим на інші браузери.

За замовчуванням вкладки Firefox, скільки б ви їх не відкрили, ніколи не звужуються більше, ніж до 76 пікселів, це їх мінімальна ширина:

За замовчуванням вкладки Firefox, скільки б ви їх не відкрили, ніколи не звужуються більше, ніж до 76 пікселів, це їх мінімальна ширина:

Однак в налаштуваннях ви можете зменшити це значення до 50 пікселів за допомогою параметра browser.tabs.tabMinWidth (для знаходження використовуйте вбудований пошук), якому вручну можна задати потрібне значення.

tabMinWidth (для знаходження використовуйте вбудований пошук), якому вручну можна задати потрібне значення

Це дуже актуально для тих, хто вважає за краще працювати з великим числом вкладок, так як їх на екрані буде вміщатися більше. Отже, до прокручування панелі з ними і зайвим кліках доведеться вдаватися рідше.

Отже, до прокручування панелі з ними і зайвим кліках доведеться вдаватися рідше

У минулому році в Firefox з'явилася дуже зручна опція, що дозволяє за допомогою Ctrl + Tab перемикати вкладки не по порядку розташування, а в порядку їх використання:

У минулому році в Firefox з'явилася дуже зручна опція, що дозволяє за допомогою Ctrl + Tab перемикати вкладки не по порядку розташування, а в порядку їх використання:

Цей параметр, як бачите, є в основних налаштуваннях браузера, хоч зазвичай і відключений за замовчуванням. На сторінці about: config з ним пов'язана цікава настройка browser.ctrlTab.previews. Вона дозволяє здійснювати таке перемикання в візуальному режимі, коли ви бачите вкладки, між якими балансуйте:

Вона дозволяє здійснювати таке перемикання в візуальному режимі, коли ви бачите вкладки, між якими балансуйте:

Ще один параметр, який стосується вкладок, пов'язаний з тим, як багато браузер запам'ятовує їх для швидкого відновлення за допомогою Ctrl + Shift + T. За замовчуванням запам'ятовується всього десять вкладок. Але якщо вам потрібно більше, просто встановіть навпроти параметра browser.sessionstore.max_tabs_undo потрібне число замість 10.

Ось ще кілька важливих налаштувань на about: config, пов'язаних зі вкладками:

 • browser.tabs.closeWindowWithLastTab - встановіть значення false, щоб вікно Firefox не закривав при закритті останньої вкладки;
 • browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent - встановіть false, щоб нові вкладки відкривалися не після поточної, а в кінці панелі вкладок;
 • browser.tabs.closeTabByDblclick - новий параметр, якого поки немає в стабільній версії браузера. Він з'явиться в Firefox 61 і дозволить закривати вкладки подвійним кліком лівої кнопки миші.

Налаштування сторінки нової вкладки

Перейдемо до налаштувань сторінки нової вкладки, де в минулому році з виходом поновлення Quantum в Firefox відбулися великі зміни. Осередки там стали разюче менше. Якщо вам хочеться колишній варіант, то повернути його ще можна. Цьому служить параметр browser.newtabpage.activity-stream.enabled. Дайте йому значення false і перед вами старий варіант нової вкладки:

Оновлене: на жаль, починаючи з Firefox 60 даний параметр став недоступний, старий варіант нової вкладки повернути більше не можна.

Вам хочеться більше? Тоді зверніть увагу на параметр browser.newtabpage.activity-stream.topSitesCount. За замовчуванням він дорівнює 6 або 12, але ви можете написати свою цифру і у вас з'явиться потрібну кількість осередків. Наприклад, 18:

Наприклад, 18:

Оновлене: починаючи з версії 60 цього параметра більше немає. Замість нього запропонований інший: browser.newtabpage.activity-stream.topSitesRows, але він налаштовує тільки число рядків з осередками.

Дивно, що Mozilla ще не додала настільки затребувану опцію в основні настройки Firefox.

налаштування закладок

Наступні приховані настройки Firefox пов'язані з закладками і їх панеллю. За замовчуванням відкривати відразу кілька елементів звідти відверто незручно.

Наприклад, ви відкрили папку з закладками на панелі:

Наприклад, ви відкрили папку з закладками на панелі:

І хочете, утримуючи Ctrl, відкрити звідти послідовно кілька елементів. На жаль, це у вас не вийде, так як при відкритті першої ж закладки з папки браузер відразу ж закриє меню. Щоб такого не відбувалося, знайдіть параметр browser.bookmarks.openInTabClosesMenu. Його потрібно перевести в значення false.

Також вас може зацікавити настройка browser.tabs.loadBookmarksInBackground (дайте їй значення true), завдяки якій всі закладки, відкриті за допомогою команди «відкрити в новій вкладці", коліщатка миші і ЛФМ + Ctrl почнуть відкриватися в фонових вкладках, тобто вас не буде відразу ж перекидати на них з поточної сторінки.

В результаті Firefox в цьому випадку почне відкривати закладки також як Google Chrome, що нам здається більш зручним.

Втім, іноді користувачеві потрібно не тільки зручність роботи з обраним. Часом потрібно щоб ваші закладки, навпаки, не відображалися на видних місцях, де їх хтось випадково може побачити. Починаючи з минулої осені останні додані вами закладки, а також частина історії відвідувань завжди відображаються в меню вибраного:

Явною опції для того щоб прибрати їх звідти немає. На щастя, така опція є серед прихованих налаштувань Firefox в about: config. Знайдіть параметр browser.library.activity-stream.enabled і дайте йому значення false. «Останнє обране» зникне з меню:

Повернути його, якщо що можна, давши параметру його початкове значення true.

установки автоматичного

У Firefox на даний момент дуже прості правила автоматичного відтворення аудіо та відео на сайтах: воно працює на активних вкладках і не працює на фонових. Тобто якщо ви вже побачили вміст вкладки, то відтворення там почнеться відразу ж, без необхідності натискати на кнопку Play або здійснювати якісь інші дії.

Якщо такий розклад вас не влаштовує, то знайдіть параметр media.autoplay.enabled і дайте йому значення false. В такому випадку відтворення ніде не буде починатися саме по собі, поки ви явно не натиснете кнопку для його старту. Це актуально навіть для YouTube:

Це актуально навіть для YouTube:

З іншого боку, правила автоматичного програвання ви, навпаки, можете зробити менш жорсткими, дозволивши відтворювати що-небудь на фонових вкладках. Тобто мова йде про тих табах, які ви відкрили (через ctrl або клік коліщатком миші по посиланню), але ще не бачили їх вміст.

Взагалі-то заборона таким вкладках «голосити», що за замовчуванням встановлений в браузері, виглядає досить розумним, однак в окремих ситуаціях його може стати в нагоді зняти. Для цього знайдіть параметр media.block-autoplay-until-in-foreground і встановіть для нього значення false.

Копіювання і вставка тексту

Ще два параметра пов'язані з операціями над текстом. Чи звертали ви увагу, що при виділенні подвійним кліком будь-якого слова на сторінці, браузер автоматично захоплює в виділення йде за цим словом пробіл:

Це не завжди зручно. Відключити таку особливість можна за допомогою параметра layout.word_select.eat_space_to_next_word. Йому слід задати значення false і тоді слова на веб-сторінках почнуть виділятися без захоплення прогалин в кінці.

Інший параметр, пов'язаний з текстом, стосується його вставки. Можна налаштувати коліщатко миші таким чином, щоб воно могло вставляти в текстові поля текст, скопійований в буфер обміну. В результаті вам не доведеться для цього викликати контекстно меню і вибирати команду «вставити». Для здійснення цього потрібен параметр middlemouse.paste.

Налаштування адресного рядка

Наступна наша зупинка - адресний рядок. Ви напевно помічали, що для деяких веб-сторінок, що містять кирилицю, при спробі копіювання, копіюється ціла каша з різних символів.

Посилання в цьому випадку залишається робочої, але виглядає жахливо, абсолютно ненаглядно, та до того ж і займає багато місця. Ось, наприклад, заголовна сторінка Вікіпедії. На скріншоті нижче гаджет збоку показує те, що вирушило в буфер обміну при копіюванні URL:

На скріншоті нижче гаджет збоку показує те, що вирушило в буфер обміну при копіюванні URL:

На щастя, як мінімум для частини сторінок, в адресах яких знаходиться кирилиця, таку ситуацію можна виправити за допомогою параметра browser.urlbar.decodeURLsOnCopy. Встановіть йому значення true і результат копіювання адрес буде вже зовсім іншим:

Встановіть йому значення true і результат копіювання адрес буде вже зовсім іншим:

Ще одна настройка адресного рядка пов'язана з її випадає меню. Там, як відомо, можуть відображатися пошукові підказки, закладки, відкриті вкладки, елементи історії відвідувань та інше. Для всього цього Firefox за замовчуванням пропонує не більше десяти позицій.

Якщо вам цього здається недостатнім, то за допомогою параметра browser.urlbar.maxRichResults можна збільшити число позицій для меню, що випадає адресного рядка. В результаті там буде вміщатися більше інформації. За замовчуванням дорівнює десяти, але ви можете збільшити його значення, наприклад, до 15:

Інші настройки Firefox

Наостанок, ще кілька параметрів, які важко віднести до якоїсь конкретної категорії. Мабуть, найцікавіший з них - findbar.modalHighlight. Він стосується вбудованого пошуку по сторінці і запускає спільно з ним спеціальний ефект затемнення, дуже схожий на той, що використовується в Safari і ще було класичної Opera Presto:

Завдяки ефекту результати набагато більш чітко виділяються на сторінках. Їх так простіше і швидше виявити.

З інших параметрів зазначимо таке:

 • reader.parse-on-load.enabled - дозволяє прибрати з панелі інструментів іконку режиму читання, якщо ви ніколи їм не користуйтеся;
 • pdfjs.disabled - дозволить завантажувати документи PDF безпосередньо відразу на диск, якщо вас не влаштовує вбудований в Firefox переглядач;
 • browser.backspace_action - налаштовує ефект від натискання кнопки Backspace (0 - повернутися на сторінку назад, 1 - швидко прокрутити сторінку вгору);
 • browser.fullscreen.autohide - не приховувати адресний рядок і вкладки в повноекранному режимі (буде зникати тільки панель задач Windows).

Такі основні приховані настройки Firefox, про які ми хотіли вам розповісти сьогодні. Даний матеріал ми доповнюватиме і розширювати в міру появи нових додаткових налаштувань в about: config.

Оцініть статтю

Ігор Андрєєв - автор статей для ITRew.ru і Our-Firefox.ru. Захоплений сучасними технологіями, розповідаю про них у своїх текстах)

Сторінка автора - twitter.com

схоже

Де знайти приховані настройки Firefox?
Де знайти приховані настройки Firefox?
Вам хочеться більше?