Донецкий техникум промышленной автоматики

При включенні ноутбук клацає і не запускається

  1. Чому ноутбук при включенні клацає і не завантажується?
  2. Основні причини клацання жорсткого диска і способи усунення проблеми
  3. Причини клацань в вінчестері
  4. усунення несправності

У цій статті я розповім про причини чому ваш ноутбук клацає при завантаженні і не може завантажитися, а так само що робити в цій ситуації.

Дана стаття підходить для всіх брендів, що випускають ноутбуки на Windows 10/8/7: ASUS, Acer, Lenovo, HP, Dell, MSI, Toshiba, Samsung та інші. Ми не несемо відповідальності за ваші дії.

Увага! Ви можете задати своє запитання спеціалісту в кінці статті.

Чому ноутбук при включенні клацає і не завантажується?

При включенні ноутбука можна почути клацання, загоряються лампочки, вентилятор починає крутитися, але на екрані при цьому нічого не відображається і саме пристрою не працює. Напруга подається, а деякі пристрої працюють незалежно від іншого обладнання, тому створюється помилкова думка.

Найчастіше причиною цього стає поломка одного з елементів системної плати ноутбука. Пристрій не працює, тому операційна система не може запуститися. Подібна несправність досить поширена, але виявити причину складно, а в деяких випадках потрібно звернутися в сервісний центр.

Винуватцем може бути, як чіп відеокарти, так і маленький транзистор. У такій ситуації ноутбук починають зможуть тільки інженери, так як визначити несправність в домашніх умовах не вийде.

Читайте При включенні ноутбук відразу перезавантажується

Другий варіант несправності полягає в тому, що при включенні ноутбука користувач бачить деяку інформацію на екрані, але сам пристрій клацає і не вмикається операційна система. Дана проблема пов'язана з жорстким диском, він поламався, видає характерні клацання і не може розкрутитися. Актуально щодо HDD.

Актуально щодо HDD

збільшити

Якщо вінчестер не працює, то і ОС не запуститься. Тут потрібно цілий комплекс робіт, які повернуть пристрій в працездатний стан.

Основні причини клацання жорсткого диска і способи усунення проблеми

Коли жорсткий диск ноутбука сильне тріщить або клацає при включенні, а сам девайс не запускається, то це свідчить про серйозні поломки. Важливим завданням в цьому випадку стає врятувати дані, які знаходяться під загрозою.

Причини клацань в вінчестері

Такий звук технічно виникає, коли здійснюється позиціонування голівок, що зчитують. Вони повертаються на місце парковки до шпинделя.

Клацає жорсткий диск з різних причин, найбезневиннішими з них є:

  • Через перехід в режим енергозбереження відключається жорсткий диск.
  • Самотестування пристрої, при якому вінчестер «відзначає» проблемні сектора.
  • Підвищення температури всередині блоку.
  • Перебої в електроживленні (скачки енергії в мережі, несправність батареї ноутбука).

До найнеприємнішим і важко устранімим причин відноситься пошкодження серворазметкі диска або феромагнітного шару. Через це трапляється позиціонування голівок, що зчитують. Вся зберігається на диску інформація може бути втрачена.

Крім клацань, можуть з'явитися скрипи, коли через несправність головки перестають «бачити» серворазметку. Сигнал просто не надходить, вони починаються переміщатися в пошуку цієї розмітки.

Читайте Ноутбук не читає диск - що робити і причини

В результаті з'являються сторонні звуки. Ідентичні звуки виникають під час помилки подгрузки мікропрограм жорсткого диска.

Важливе значення має марка вінчестера. Хоча у них пристрої схожі, вони можуть по-різному сигналізувати про різні неполадки. HDD може почати стукати після падіння ноутбука, так як головки вийшли зі строю.

усунення несправності

Якщо не працює жорсткий диск, то і ОС не запуститься. Тут потрібно цілий комплекс робіт, щоб ноутбук повернути в працездатний стан.

Якщо всередині блоку підвищується температура, то необхідно:

У будь-якому випадку, клацання говорять про серйозну поломку. Основні заходи варто вжити, щоб зберегти дані. Якщо жорсткий диск раптом запрацює, то в будь-який момент ноутбук може відключитися.

Читайте Ноутбук пищить при включенні кілька разів

Для відновлення роботи ноутбука необхідно замінити жорсткий диск на новий. На вінчестер слід встановити операційну систему, утиліти і драйвера, завантаживши за допомогою офіційного сайту конкретно для використовуваного ноутбука. Ще потрібно встановити ПО, щоб забезпечити роботу.

Поламаний вінчестер потрібно показати професіоналам в сервісний центр. Вони зможуть провести діагностику і оперативно винести вердикт.

При включенні ноутбук клацає і не запускається

4.4 (88.57%) 7 чол.

Чому ноутбук при включенні клацає і не завантажується?
Чому ноутбук при включенні клацає і не завантажується?